De Kwestie o a ZWARTE LIPOSUCTIE ZWEMMEN OF DANSEN? MaasstadPers Preventieffduilleren op basis van etnischeachtergrond. Dat wil Leefbaar Rotterdam in de wijkBloemhof Praktisch idee of niet eens haalbaar? ZOBEZIEN PASTORS p 'olitiek Etnic profiling is in strijd met de grondwet Achterban Leefbaar verwacht harde uitspraken' Wapens en geweld op Zuid OOO MB sF Ht MARCO Plastisch chirurg verduistert tonnen Nog een Hoeks relletje Tropicana dicht Ronald Sorensen praat VVilders na Niet bang voor natte voeten MaasstadPers Woensdagi september20io Linkse partijen denken datallegoedsineen samenlevingvande overheid komt. Daarom heeft de Rotterdamse PvdA de particuliere voedselban- ken altijd bestreden want die waren volgens hen een schande voor onze bescha- ving. Soms zijn onbetrouw- baarheid en incompetentie goede eigenschappen want het is nu 2010 en de voedsel- banken bestaan nog. Bin- nenkort komt er een nieuw particulier initiatief, een gra tis verjaardagspakket voor kinderen van voedselbank- ouders. Ik ben benieuwd of we de linkse partijen daar nog over gaan horen. Het particulier initiatief neemt het langzaam over van de veel te grote en veel te linkse overheid, en dat is toe te jui- chen. Normale initiatiefne- mers zijn betrokkener dan ambtenaren, hebben een veel directere relatie metde begunstigden en met de be- drijven die het eten en de ca- deautjesterbeschikking stellen, en letten dus 00k veel meer op terecht gebruik dan de Rotterdamse sociale dienst. Die smijt niet met haar eigen maar met uw en mijn geld, en dat werkt mis- bruik en verspilling in de hand. En als ze daardan ach- ter komen wordt er weer niemand ontslagen, maar noemen ze het een succes- volle controle-actie. Trap daar niet in, maar dat terzij- de. De sociale dienst gaat 00k bezuinigen op de inrich- tingskosten voor minima. Dat kan 00k makkelijk, men- sen barsten vaak van de spullen, en 00k dit geeft weer ruimte voor beschaaf- defamilie-of burenhulp. U koopt een flatscreen, en uw oude betrouwbare kleuren- bakbeest kan naar mensen met een uitkering, het is nog goed voor het milieu 00k. Al- weer een stukje minder overheid, heerlijk. Wordt de sociale dienst dan helemaal overbodig? Op zich zou ik er geen traan om laten, maar laatst las ik dat de Rotter damse sociale dienst onder- handelt metenergiebedrij- ven en telefoonbedrijven over kortingen. Dat lijkt mij een heel goed idee want ik heb het zelf al eens bedacht. Wei onder een voorwaarde: rechtstreeks inhouden door de sociale dienst, dan kan de korting extra groot zijn om- dater altijd optijd betaaid wordt, en wordt de kans op schulden maken 00k nog eens kleiner. Dankzij de eco- nomische crisis en het parti culier initiatief neemt de overheid zo vang af. O Lapt Leefbaar Rotterdam de rechtsstaat aan de laars? Esma Linnemann ROTTERDAM 'Een kleine groep Antilliaanse jongeren maakt het onmoge- lijk voor de hele Antilliaanse gemeenschap', zegt Robert Si mons van Leefbaar Rotterdam. "Zij zorgen voor zoveel angst en agressie op straat in deze week, dat werkt stigmatise- rend voor de hele groep." Het gemeenteraadslid reageert op de onlusten in de wijk Bloem- hof. Daar werden een vader en zoon twee weken geleden neergeschoten, toen vader commentaar levertie op het gedrag van een wildplasser. "De verdachte is een Antilli- aan", zegt Simons. "Het pro- bleem is dat er zoveel wapen- bezit is onder een hele specifieke groep Antilliaanse jongeren. Daarom willen wij voorstellen om deze groep preventieftefouilleren. Ieder- een roept 'discriminatie', maar je moet je niet voorstel len dat het jouw man is, of jouw zoon, die zomaar wordt neergeknald. Bovendien gaat het mij niet om alle Antillia- nen, maar een specifieke groep." Het voorstel, dat Leefbaar Rot terdam binnenkort wil be- spreken in de gemeenteraad, wordt 00k wel etnic profiling genoemd; de mogeli jkheid op grond van huidskleur of an- dere etnische kenmerken mensen staande te houden of te arresteren. En dat is een praktijk die indruist tegen arti- kel 1 van de Grondwet, op ba sis waarvan iedereen gelijk is, stelt Gerrit Voerman, directeur van het Documentatiecen- trum Politieke Partijen. "Ditis een doeltreffende strategic van Leefbaar Rotterdam: ideeen opperen die niet haalbaar zijn in deze rechtsstaat, om bij kri- Speciale camera's die 'bepaalde' personen individueel volgen. jeroen oerlemans/hh tiek te kunnen zeggen: de an- dere partijen willen niets doen. DePWgebruiktdezelf- detactiek, metde kopvodden- taks; een idee dat staatsrechte- lijk gewoon onmogelijk is, maar het wel goed doet op de biihne." Voerman denkt dat Leefbaar druk ervaart van het oprukkende PW. "Leefbaar Rotterdam is een lokale partij die geen directe concurrentie De Rotterdamse plastisch chi rurg Arlan S. moet zich voor de rechter verantwoorden omdat hij jarenlang behandelingen 'zwart' heeft uitgevoerd in zijn Vlaardingse privekliniek Holy- staete. Ogen liften, een borstvergro- ting; in Holystaete kon dat heel gemakkelijk tegen con- tante betaling. Soms werd er wat in de boekhouding opge- nomen, vaak 00k niet. Op die manier is de belastingdienst Het Dagelijks Bestuurvan Hoek van Holland is uiteen gevallen. De WD heeft het vertrouwen opgezegd in deelraadsbestuurder Paddy Roomer van de PvdA zeker 400.000 euro door de neus geboord. En dat willen ze graagterug. Veel van het zwarte geld werd op een bankrekening in Frank- rijk gestort, om de 'hypotheek van zijn huis in Frankrijk mee afte lossen'. De rechtbank doet op maan- dag 13 September uitspraak in de zaak. Er wordt een geld- boete van 100.000 euro en een taakstraf van 240 uur tegen S. geeist. heeft van de PW, maar in dit politieke klimaat dat de PW neerzet, verwacht de achter ban van Leefbaar 00k radica- lere uitspraken." Hoogleraar sociologie aan de Erasmus Universiteit, God- fried Engbersen is 00k tegen etnic profiling. "Maar ik vind wel dat politiemensen wel ge- richt moeten kunnen werken als bekend is dat een groep Antillianen problemen ma ken. Ik begrijp het voorstel, maar het risico is dat je een hele groep stigmatiseert, en je de rechtsstaat, die je juist wilt verdedigen door criminaliteit aan te pakken verdedigt, be- schadigt." O Zwembad Tropicana aan de Maasboulevard gaat tot zeker december dicht voor een gron- dige verbouwing. Een van de eerste subtropische zwemba- den van Nederland wordt na- melijk verbouwd tot partycen- trum. Bij Tropicana wordt ge- zegd dat alle vergunningen al binnen zijn, maar omwonen- den en gemeente zijn daar nog niet zo zeker van. Het is al langere tijd onrustig gen aan op zijn wildpiasge- in de wijk Bloemhof, Rotter- dam-Zuid. Bewoners klagen over overlast van Antilliaan se jongeren die het plein vooral in de avonduren on- veilig maken. Ook dragen veel jongeren wapens met zich mee. De politie - zo vindt de buurt- treedt nog steeds niet hard genoeg op tegen deze jonge delinquen- ten. Woensdagavond, 27 au- gustus was het flink raak: op de Oleanderstraat in Bloem hof sprak een man een jon- drag. lemand uit het groepje van de wildplasser haalde een pistool tevoorschijn en schoot op de 45-jarige man en zijn 18-jarige zoon, die va- derte hulp was geschoten. Beide slachtoffers wisten nog wel zelf hun huis te be- reiken ende politie te bellen. Inmiddels zijn twee arresta- ties verricht. Ondertussen buigt de politiekzich over doeltreffende maatregelen, waaronder cameratoezicht en meer politie op straat. O Bezorgklachten: Telefoon:0900-4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010-4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L. el Barkany en K. Moerman Telefoon: 010-4699 527 redactie@maasstad.nl Hoofdredacteur: M.GJ. lochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 In een ingezonden brief in Dagblad Trouw laat Sorensen dinsdag weten het met Geert Wilders eens te zijn dat de islam een politieke ideologie is. j MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerkingmet Dagblad De Pers. Algemenevoorwaardenzijnopaanvraagbeschikbaar. 70% van de Nederlanders die in een gebied wonen waar hun huismeerdan2m.onder water zal komen te staan als er een dijk breekt, onderschat dat risico.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2