Actueel O e BIOCAFE IN BERGPOLDER DEWERELD VOLGENS. ooo Livemuziekfestival rond hetzeemans- en levenslied moet tijden van de Kaap als uitgaansgebied laten herleven. Jubileum inruilactie Bijstand SP razend over bezuinigingen op uitkeringen WD boos Kraakverbod nietactief handhaven Kaap Historisch zeemanskwartier en oude hoerenbuurt 'De Kaap stond bekend om zijn muziek, vermaak envertier.' Duuzaam en groen doen met je buren Elektrisch rijden Festival Witte de With Overlast Betuwelijn ontspoort 80 euro per zitplaats korting (tot MaasstadPers Woensdagi september20io Van de redactie ROTTERDAM De Rotterdamse SP-fractie vindt het onacceptabel dat wethouder Dominic Schrijer (Sociale Zaken, PvdA) wil kor- ten op de tegemoetkoming in de inrichtingskosten voor bij- standgerechtigden. De tege moetkoming is een vorm van bijzondere bijstand waar mi nima gebruik van kunnen ma- ken bij bijvoorbeeld verhui- zing of de aanschaf van een wasmachine of koelkast. SP- woordvoerder Josine Stror- mann: „Het is ordinair om de bezuinigingen op het bord te gooien van de allerarmsten in deze stad. Vorig jaar al kwam er een bezuiniging tegen een andere kwetsbare groep toen de 150 euro per jaar die chro- nisch zieken en gehandicap- ten als extraatje kregen werd wegbezuinigd." O Van de redactie ROTTERDAM In navolging van Amsterdam en Utrecht zal ook Rotterdam het wettelijk kraakverbod niet actief gaan handhaven. Dat blijkt volgens de WD-fractie uit een brief die wethouder Hamit Karakus (Wonen, PvdA) naar de gemeenteraad heeff gestuurd. In de brief staat dat huiseigenaren die met kra- kers te maken krijgen zelf naar de rechter stappen en volgens WD-woordvoerder Jan-Wil- lem Verheij is dat in strijd met het wettelijk kraakverbod dat eerder dit jaar mogelijk werd gemaakt door de huidige rege- ring. Hetverbodgaatper 1 ok- tober in en in eerste reactie lieten de grote steden (Amster dam en Utrecht voorop) we- ten dat zij het verbod niet ac tief zouden handhaven. O 'Oude tijden herleven, de nachten worden weer lang' Angelique van Tilburg ROTTERDAM Chinezen, zeelieden en hoe- ren. Sfeervol, volks en gezellig. Daar stond de Kaap om be- kend. Het Rotterdamse schier- eiland dat ten opzichte van de rest van Rotterdam het bom- bardement tijdens de Tweede Wereldoorlog redelijk had doorstaan, was in de jaren vijf- tig en zestig de levendige en roemmchte uitgaansplek van de Maasstad. Kleinschalig en bijzonder. Terwijl de weder- opbouw in voile gang was, wa- ren de kroegen op Katendrecht een ontmoetingsplaats voor bewoners van de Kaap, zeelui uit alle windstreken, studen- ten en uitgaanspubliek uit de stad. Dames van plezierstruin- den de cafes af. Maar Katen drecht was ook een van de meest beruchte buurten. In de jaren zeventig verpauperde de wijk. Deprostitutieverhardde, panden raakten in verval en overlast en criminaliteit na- men toe. De Nacht van de Kaap wil de oude tijden, waarin het tot diep in de nacht druk en gezel lig was in kroegen als Freddy's Bar, De Ster en De Promenade, laten herleven. Zaterdag 4 Sep tember vindt de tweede editie van het livemuziekfestival plaats. In bestaande kroegen die 'de sfeer van weleer uitade- men', zoals Cafe de Pijp, Cafe Colors, Stoofnschip De Rot terdam en Theater Walhalla. En in leegstaande panden aan het Deliplein die speciaal voor het festival worden ingericht. Onder meer The Bald The Beautiful, De Swingers en Kees Korbijn nemen Kapenezen en andere festivalbezoekers mee naar vervlogen tijden. Op het Deliplein wordt een Belgische Spiegeltent geplaatst. En de Ooitwas Katendrecht wat de wallen in Amsterdam nuzijn. hh/mischakeijzer voetjes kunnen van de vloer bij het 'Grootste danspaleis van Nederland' in de Fenix- loodsen aan de Veerlaan. Tij dens De Nacht van de Kaap staat een artiest centraal die veel heeft betekend voor het levenslied. Dit jaar brengen artiesten als Frederique Spigt, de zusjes Van Wanrooij en Pierre Bokma een ode aan Ja- pie Valkhoff, bekend van nummers als 'O Johnny', 'Hand in hand kameraden' en 'Op Katendrecht zijn de nach ten lang'. Harry-Jan Bus, directeur van Theater Walhalla aan het Deliplein is de initiator van het festival dat vorig jaar voor het eerst werd gehouden. Bus zag in het evenement dat hij heeft laten samenvallen met de Wereldhavendagen de ide- ale gelegenheid om de ge- schiedenis van Katendrecht als zeemanskwartier onder de aandacht te brengen. "Katen drecht stond onder meer be kend om de internationale livemuziek", legt Bus uit. "De programmering is er op ge- richt mensen uit te nodigen tot een kroegentocht om zo het dorpse en gezellige van het schiereiland Katendrecht, waar altijd veel mensen op straat liepen, weer terug te brengen. We brengen onder meer jazz, blues en Neder- landse smartlappen. Maar er kan ook gedanst worden. Het is leuk voor iedereen. We be- dienen een breed publiek." Er wordt veel gei'nvesteerd om Katendrecht weer op de kaart te zettenDoor de groot- schalige renovatie, nieuwe woningen, nieuwe voorzie- ningen en de nieuw aan te leg- gen brug tussen de Wilhel- minapier en het Deliplein, moet het schiereiland steeds aantrekkelijker worden om te wonen en werken. "Vorig jaar merkten we dat De Nacht van de Kaap het juiste evenement op het juiste moment was", zegt medeorganisator Jasper Scholte van het bureau JMR. "De Kaap moet voor zowel oude Kapenezen als nieuwe bewoners en bezoekers weer echt een belevenis worden. Daar willen we met De Nacht van de Kaap aan bijdragen." De Nachtvan de Kaap vindt zaterdag 4 September plaats. Het is gratis, maar voor som- mige optredens wordt een bij- drage gevraagd. Meer op www. denachtvandekaap.nl. O Vanaf vrijdag 17 September is erelke vrijdagavond biocafe in buurtcentrum Bergpotder. Mensen die interesse heb- ben in milieu en duurzaam- heid kunnen elkaar hier ont- moeten en van gedachten wisselen. Erzijn momenteel veel ontwikkelingen op groen gebied, uitwisseling van ideeen en gedachten is daarom noodzakelijk en leer- zaam. Het biocafe is een ini- tiatief van Transition Town Rotterdam-Noord en BlOwat- cher en richt zich op duurzaam voedsel en versvoko's. Een versvoko is een collectief van buurtgenoten, die gezamen- lijk op een eerlijke en sociale manier lokaal aan hun voedsel willen komen. In het biocafe zijn voor een kieinevergoe- ding biologische drankjes en snackjes te krijgen. Adres: Buurtcentrum Bergpolder, In- sulindestraat 34 Tijd: van 19.30-22.00 uur. Rotterdam presenteert dit weekend de eerste van 7 5 elektrische auto's waarmee de komende jaren ervaring wordt opgedaan: een Toyota Plug-in Hybride. Van 10 tot 12 September daimt kunstenfestival De Wereld van Witte de With samen met ta- lentvolle Europese kunste- naars de Rotterdamse kunst- as als publiek labatorium. Met werk van de Britse installatie- kunstenaar Luke Jerram, de Belgische kunstenaar Peter De Cupere, het Deense kunst en architectuurgezelschap Bu reau Detours en vele anderen haalt het festival dit jaar ver- nieuwende beeldende kunst naar de straten van Rotter dam. Kunstpodia worden ver- lengd en lopen over in de Wit te de Withstraat waardoor de grenzen tussen binnen- en buitenruimte tijdelijk verva- gen. In een drie dagen lang du- rend experiment maakt Festi val De Wereld van Witte de With de perfecte stad zicht- baar. Het festival motto is'De Stad is Af!' En iedereen kan meepratenoverof diteigenlijk wel hetgeval is. In Hardinxveen-Giessendam is grote constematie ont- staan vanwege de Betuwelijn. Exploitant Keyrail inven- tariseert de klachten van omwonenden. Uw oude fauteuil of bank is geld waard bij Lagerwaard Design. Tijdelijk krijgt u een maximum van 10% van de aankoop- waarde) op uw nieuwe zitmeubel. Uiteraard zorgen wij voor het meenemen van uw 'inruil'. Uitgezonderd toonkamer- modellen en aanbiedingen. Vraag naar de voorwaarden. Kanaalweg 39-53, Capelie aan den Ussel Telefoon 010-4507466, Fax 010-4588992 email info@lagerwaard nl, www.lagerwoard.Ri

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3