Crime Wat hield de politie bezig? GEEN INCIDENTEN REGELAARS VOOR MC Rotterdam biedtongewild hulp aan hennepkwekers. De leegstaande gemeentepanden worden niet gecontroleerd de Storm het waalgat wonen Hennepplantage Rotterdam zorgt voor de locatie! Een kwekerij zou al afbreuk doen aan de voorbeeldfunctie.' model MISDAADJOURNAAL POO Wereldhavendagen Lichaam geidentificeerd Ziekenhuis moeilijk bereikbaar c Spoor naar mannelijke daders markt 57 - vlaardingen - 010-4343685 MaasstadPers Woensdag8september20io Gemeentepand is het ideale kweekplekje We kunnen de hele krantwel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stelling van de politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trek verhalen, maarcij- fersvan hetechte boevenwerk. de bromfiets zat, trok hij de aandacht. Toen hij de agen- ten zag wilde hij er snel van- door gaan, maar na ongeveer twintig meter kwam hij ten val. Voor de agenten was het natuurlijk een koud kunstje hem in te halen toen hij daarna probeerde wegte rennen. De politie had het de afgelo pen week trouwens 00k be- hoorlijkdruk met preventie- veacties Zowerdersamen met de RET een grote 0V- controle gehouden in en rond de metrostationsZalm- plaat, Pernis, Tussenwater, Hoogvliet, Rhoon en Poortu- gaal. Dat dit geen kwaad kon, blijkt wel uit het aantal pro- cessen verbaal die zijn uitge- schreven voorzwartrijden: maar liefst 131. Daarnaast werden elf rokersopde bon geslingerd en een man kreeg een P.V. voor het opentrap- pen voor een tourniquet. Daarnaast werden er bonnen geschreven voor wildplas- sen, weggooien van afval, nuttigen van alcohol, niet to- nen van id-bewijs en het zo- genaamde spoorlopen. Tijdens een preventieve fouiliering in de le Middel- landstraat werd een 23-jari- ge man aangehouden voor vuurwapen- en drugsbezit. Agenten zagen de man een tabakswinkel inlopen en konden hem nog net op tijd insluiten. Naast een vuurwa pen werden ertien zakjes co caine in zijn zak gevonden. En de politie was blijkbaar in vorm, wantdrie bedelaar- sters, van 40,12 en 12 jaar oud, die een vrouw van haar portemonnee hadden be- roofd op het Visserijplein werden 00k in no time in de kladdengegrepen. Wat nog wel een groot mys- terie is, zijn de lege kogelhul- zen die zijn gevonden in de Abadanstraat (Feyenoord). Verschillende bewoners ver- telden de politie dat er ge- schoten werd in de straat, maar door wie en waarom is nog altijd de grote vraag. Omdat 00k niemand gewond is geraakt, lijkt het het meest waarschijnlijk dat erin d( luchtisgeschoten. Een kwekerij; het enige wat je nodig hebt is een leeg gemeentepandje. rob kamminga Van de redactie ROTTERDAM Zonder het zich zelf te realise- ren biedt de gemeente Rotter dam ruimte aan malafide lie- den die de leegstaande gemeentepanden gebruiken omwiettekweken. Uit het on- derzoeksrapport van de Alge- mene Rekenkamer in Rotter dam, dat vandaag werd gepresenteerd, blijkt dat de gemeente Rotterdam te weinig doet aan onderhoud en be- heer van deze panden. Daar raken de panden doorverloe- derd en bieden ze een ideale plek voor illegale hennepkwe- kerijen. De kwekerijen kwa- men aan het licht toen de Al- gemene Rekenkamer van de gemeenteraad moest onder- zoeken hoeveel ongebruikte panden de gemeente nog in haarbezit heeft. Rotterdam bezit ongeveer zeshonderd woningen die in het verleden voorgebiedsont- wikkeling of in het kader van het veiligheidsbeleid zijn aan- gekocht. Deze woningen zou- den in principe tijdelijk in be zit zijn en moeten op een gegeven moment gesloopt of verkocht worden. Uit het on- derzoek van de Algemene Re kenkamer blijkt dat de meeste woningen geen doel meerdie- nen en daarom lang en leeg in het bezit van de gemeente zijn. Sommige woningen zijn zelfs al meer dan 20 jaar in het bezit van de gemeente, zonder dat daar ooit iets nuttigs mee ge- daan wordt. De ideale plek voor hennepkwekers die rus- tig hun gang kunnen gaan want de gemeente Rotterdam heeft 00k nagelaten de pan den adequaat te beheren. Er is dus kortom, geen haan die er naar kraait. Het college van burgemees- ter en wethouders geeft toe dat zonder iedere dag een man- net je voor de deur (...van zo'n pand, red.) de aanwezigheid van hennepplantages nietvol- ledig voorkomen kan worden. Maarvolgens de Algemene Re kenkamer doet een hennep- kwekerij in de gemeentelijke vastgoed al afbreuk aan de voorbeeldfunctie van de ge meente. Immers, het is hetge- meentebestuur zelf dat de 'oorlog tegen hennepkweke- rijen' is begonnen. Wie kentze niet? De grote zwarte posters en borden met enorme wiet- bladeren en daaronder de tekst: Weereen opgerold!' Het is Rotterdam er alles aan gele- gen de hennepkweek aan te pakken en daar worden flink wat miljoenen voor uitgetrok- ken. Wordt vervolgd. O Het roversgilde bleek (natuur lijk) 00k deze week weer ac- tief. Dat overva llers zich allang niet meer beperken tot benzi- nestations en banken bleek onder meer in Zevenkamp waar een snackbar aan de Im- kerstraat werd overvallen. De overvaller bleek niet alleen behoefte aan geld te hebben maar 00k aan sigaretten en toen die hem niet snel genoeg werden aangereikt, besloot hij zelf maar een wilde graai in de voorraad te doen. De man waarde politie nu hard naar op zoek is, is ongeveer 1.80 lang, donker en breed en on geveer 25 jaar oud. Hij was sportief gekleed in jogging- broek, -jack en gympen. In Spijkenisse werd een slijte- rij aan de Vlinderveen overval len. De medewerksterhier was niet zomaar van plan zich te laten intimideren en verzet- te zich. Toen de overvallers in de gaten hadden dat zij van buiten de zaak werden beke- ken, kozen zij het hazenpad. Gelukkig staan zij messcherp op beeld, zodat een aanhou- ding niet lang op zich zal laten wachten. Zondagavond was een snackbar aan dezelfde Vlinderveen aan de beurt. De medewerkster hier werd be- roofd van haar dagopbrengst en een 16-jarige Capellenaar is aangehouden omdat hij een project begeleid wonen in zijn woonplaats zou hebben over vallen. De jongen bedreigde een medewerkeren bewoner met een wapen en ging er met zijn buit vervolgens lopend vandoor. Maar het kan natuurlijk altijd (nog) jonger. Een 13-jarige Rot- terdamse knul werd aange houden omdat hij verdacht wordt van heling. Aan de Soe- tendaalseweg zagen agenten hem vrijdagavond op een bromfiets rijden. Maar omdat hij zonder verlichting reed en er 00k geen kentekenplaat op De 33ste editie van de We reldhavendagen in Rotter dam is succesvol verlopen. Dit maakte de organisatie van het festival bekend. Tij dens het festivalweekend genoten de bezoekers van het spektakel op het water en de zon. De organisatie van de Wereldhavendagen heeft het idee dat het aanzienlijk drukker was dan vorigjaar, maar heeft te weinig inzicht in bezoekersaantallen om daar een officieel cijfer aan te verbinden. Vrijdag stond in het teken van de huwelijksboot en scholieren. Zo'n 1500 studen- ten namen deel aan een speci- aal leerprogramma. Nadatop zaterdag de recordpoging sleepboten bleef steken op 107 boten, zorgden zanger Alain Clark en vuurwerk voor de dagafsluiting. 25.000 rondlei- dingen waren zo goed als uit- verkocht en 00k de horeca heeft goede zaken gedaan. Het lichaam dat zaterdagochtend in het Haringvliet werd gevonden is van een 69-jarige man uit Rotterdam. Volgens de politie is het e6n van de schippers. Het Erasmus MC in Rotterdam zet regelaars in om het verkeer bij de ingang van de parkeer- garage aan de Westzeedijk in goede banen te leiden. Sinds vorige week is het Drooglever Fortuynplein rich- ting Delfshaven en de Maas- tunnel afgesloten vanwege werkzaamheden. De afzetting van het grote verkeersplein bij de Euromast en de verschillen de wegomleidingen voor de Wereldhavendagen van afge lopen weekend zorgden voor grote verkeersopstoppingen in het centrum van Rotterdam. Met vijf extra ingehuurde par- keerbeheerders van Jeeves zal de situatie in de parkeergarage van het ziekenhuis zo goed en zo kwaad als het kan opgelost worden. Een van de verkeers- regelaars; 'We vragen om ge- duld en begrip en adviseren mensen zo veel mogelijk met hetopenbaarvervoerte ko- men'. Onderzoekers van het Erasmus MC hebben een manier ontdekt om in forensisch onderzoek onderscheid te kun nen maken tussen generaties mannelijke familieleden. 2-zits(i83cm] in stuf vanaf E1821.-. in teder vanaf 62270,- 3-ats(2iBcm) in stof vanaf 62081.-, in leder vanaf 62600,- p-—H boule kussens optionee!

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5