Actueel vOO"o2 D Q ZIEKENHUIS 57E IN TEST DAG VAN HET DIER AUT0MAAT NIET KLAAR ooo Koud een halfjaargeleden werd hij voorman van LeefbaarSchiedam. Nu ruilt Rensde Ron (30) die positie in voor een 'veilige' baan als ambtenaar. "O O Q Q f O •G fOy 898 miljoen A4looptdoor2 kilometer lange landtunnel Nominatie Stedelijk maakt kansopgrote museumprijs Politick Fractieleider van Leefbaar stapt na half jaar al uit politiek Ik moest me thuis gewoon voorstellen aan mijn man.' AKu" M Rijnmond scoort hoog in ziekenhuis Top 100 Dierendag in September? Betaald parkeren in Oost uitgesteld Lyrisch over Schiedam Groene vingers beloond Doe mij maar een... zeepslinger MaasstadPers Woensdag8september20io Van de redactie SCHIEDAM Na vijftig jaar discussieren is de kogel dan eindelijk door de kerk en komt de vedenging van de A4 Schiedam-Delft er. Onder het dijklichaam tus- sen Schiedam en Vlaardingen, waar in de jaren zeventig en tachtig protestmarsen op wer- den gelopen, wordt een 7 kilo meter lange weg aangelegd die 898 miljoen gaat kosten. Vol- gens planning moet de weg in het voorjaar van 2015 klaar zijn. De A4 wordt verdiept en ondertunneld, zo is na ellen- lange discussies besloten. In ruil voor de toestem- ming van zowel Schiedam als Vlaardingen heeft Rijkswater- staat beloofd maatregelen te nemen om de overlast te be- perken. O Van de redactie SCHIEDAM Museum Boijmans van Beu- ningen in Rotterdam, Muse um de Fundatie in Zwolle en het Stedelijk Museum Schie dam zijn genomineerd voor de BankGiro Loterij Museum prijs 2010. Vanaf 13 September kan via de site gestemd worden op een van deze musea, het winnende museum ontvangt 100.000 euro. De musea zijn volgens de jury genomineerd voor de wijze waarop 'zij zich inspan- nen om hun collectie voor een breed publiek op een toegan- kelijke wijze teontsluiten'. Het Schiedamse museum wordt vooral geroemd om het gratis beschikbaar stellen van bro chures met laagdrempelige toelichtingen op de afzonder- lijkewerken. O Luis in de pels wordt nu topambtenaar in Schiedam Frank Willemse SCHIEDAM Kan het mooier? Iemand die zich in de politiek inzette voor veiligheid gaat nu zelf de han- den uit de mouwen steken. Dat is de teneur van het com- mentaar van menig Leefbaar- aanhanger, op blogs en in de fractie. Weinig verbazing over de carrieremove van de Leef baar-voorman. Tegenstanders van de politicals verwijten hem kiezersbedrog door zo snel na de verkiezingen al op te stap- pen. „Ik moet 00k aan mezelf denken," zegt Rens de Ron over zijn switch van politicus naar ambtenaar. Tot voor kort had hij een druk leven als bloemist -met twee zaken in Schiedam en Kralingen- en als raadslid. De in strak krijt- streeppak gestoken De Ron leidde volgens eigen zeggen een hectisch leven. Het raads- lidmaatschap kost hem 15 a 20 uur per week. Voor zijn bloefnenzaken moet hij elke werkdag om half vier op de Westlandse Bloemenveiling zijn. Dan is het bloemen ko- pen en verkopen en's avonds weer naar een politieke verga- dering. ,,Ik moest me thuis gewoon voorstellen aan mijn man Matthijs," merkt hij iro- nisch op. In januari kon hij zijn za ken verkopen. Hij had even genoeg van de handel die door de crisis een flinke klap heeft gekregen. De Ron gunde zich de tijd om goed rond te kijken wat hij wilde gaan doen. On- dernemer of in loondienst? Hij kreeg meerdere functies aangeboden maar hij koos uiteindelijk voor het werk van beleidsambtenaar. Dat hij zich gaat bemoeien met Vei- 1 igheid is geen toeval, want dat y 066 i Wethouder wethouder Wethouder |Vjde! De raadszetel van Rens de Ron staat nu nog ingetekend, maar binnenkort komt daar een andere naam voor in de plaats. is nou precies het stokpaardje van De Ron. Het programma van Leef baar Schiedam/Schiedam Ac- tief vat hij samen met 'Veilig heid, veiligheid en nog eens veiligheid'. Naasteenvoorkeur voor repressie en een harde aanpak van jeugd- en straato- verlast. De afdeling Veiligheid is onder leiding van burge- meester Verver gestart en kent met inbegrip van de Licht- blauwe Brigade een groot aan- tal ambtenaren. Zijn rol als politieke voor man van Leefbaar speelde geen enkele rol bij zijn sollici- tatie. Wei moest deze strikt geheim worden gehouden. Al- leen B W en de ambtenaren- top waren op de hoogte. Een rare situatie", zegt hij zelf. Als raadslid was hij 'baas' over de ambtenarij, nu wordt hij zelf deel van de bureaucratie. Op 1 September, zijn eerste werkdag, was het persbericht voor iedereen een complete verrassing. Naastgelukwensen leverde het hem talloze vragen op de Schiedamse blogs en in- ternetfora op. De Ronzelfver- wacht dat de politiek wel vra gen aan Leefbaar gaat stellen over zij n vertrek. Zeker omdat hij al het tweede raadslid is dat opstapt uit Leefbaar Schie dam. Na drie maanden ver- dween oprichterTheo Schoen- makers immers al van de lijst door ruzie met de fractie over zijn dominante gedrag. De Ron speelde daar als fractielei der een belangrijke rol in. Schoenmakers uitte toen pu- bliekelijk zijn twijfels over de capaciteiten van De Ron voor wie hij 'alles moest voorzeg- gen'. Zelf heeft De Ron een dis sident verleden; hij stapte op bij Gemeente Belangen Schie dam na ruzie, starttezijn eigen eenmansfractie en stapte daar- na weer over naar de fusiepar- tij Leefbaar Schiedam/Schie dam Actief. Hij kwam in de politiek te- recht met zijn verzet tegen het 'weg-bestemmen' van winkel- centrum De Kethel. Zijn bloe- menzaak moest verhuizen naar het nieuwe centrum De Contrabas. Inmiddelsbestaat De Kethel nog steeds. In de politiek werd hij als jonge ondernemer binnenge- haald. Iemand met een harde eigen mening, in navolging van Fortuyn, Wilders en Ver- donk. O Wat moet dat een goed ge- voel zijn om je als Rijnmon- der omringd te weten met zoveel goede ziekenhuizen. Het Schiedams/Vlaardingse Vlietland Ziekenhuis eindig- de dit jaar op de 57e plaats in de AD Ziekenhuis Top 100 en klom daarmee zeven plaat- sen ten opzichte van vorig jaar. De ziekenhuizen in de Maasstad, waar Schiedam- mers en Vlaardingers 00k eenvoudigterecht kunnen deden het volgens de test nog beter. Het Maasstad Zieken huis behaalde een fraaie se plaats, het St. Franciscus Gast- huis eindigde als achtste. Patienten beloonden het Vlietland Ziekenhuis met een 7,1. Volgens het AD mag er nog wel wat werk worden ge- maakt van de inzet van mo- derne computer- en commu- nicatiemiddelen. Op dit onder- deel werden weinig punten behaald. De gemeente Schiedam viert zondag 12 September alvast een beetje dierendag wanneer op het terrein van het NME- centrum aan de Harrewegde Schiedamse 'Dag van het Dier' wordt gehouden. Samen met verschillende die- renwelzijnsorganisaties wor den die dag allerlei activiteiten georganiseerd waarin het dier centraal staat. Zo is ertussen 11.00 en 17.00 uur een reptie- lenshow, is er een schapen- kudde te zien, wordt er een demonstrate hondenbehen- digheid gegeven en kun je zien hoe je je huisdier moet verzor- gen. Ook kan ereen kijkje worden genomen in een echte dierenambulance en wordt er voorlichting gegeven over de bescherming van dieren in de stadstuin. De Dag van het Dier vindt plaats op het terrein van het Natuur- en Milieueduca- tiecentrum aan de Harreweg, naast park Kethel. Het betaald parkeren in Schie dam Oost is uitgesteld tot half September. Er is een vertraging opgelopen bij de leverancier van de parkeerautomaten en hierdoor kan de afgesproken ingangsdatum niet worden gehaald. Volgens de nieuwe planning worden de parkeerautomaten op 15 September in werking gesteld. In de dagen daarvoor vinden er al voorbereidende werkzaamheden plaats in de wijk en worden bijvoorbeeld de betonvoeten voor de au- tomaten al geplaatst. Bewoners die al een parkeer- vergunning hebben ontvan- gen en hebben betaald voor de maanden augustus en September worden hiervoor uiteraard gecompenseerd. Vanaf 15 September moet de vergunning duidelijk zicht- baar in de auto neer worden gelegd, omdat er dan dage- lijks wordt gecontroleerd. De Open Monumentendagen zijn een inspiratiebron voor stadsdichter Ron Elshout. Speciaal voor dit evene- ment schreef hij: 'Scyedam, den negentiende eeuw'. De mooiste geveltuin van Vlaardingen staat in de Rid- derstraat 5, het fleurigste balkon in de Dillenburgsingel en de Stationsstraat is de meest groene straat. Wegens succes organiseert wijkcentrum Holy 28 sep- ©tember weer een workshop zeepslingers maken. Lek- ker voor in de badkamer, maar ook leuk als cadeau.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 8