Studentaanhuis.nl voordeligste computerhulp aan huis I I I i I I ooo Net op kamers. Boekenkast neergezet, posters opgehangen, bierkratje op het balkon. Niets vergeten? Neuh... Oftoch? DANKJEWEL MIN0CW Nieuwe campus voor Erasmus Universiteit Alleen bestemd voor232- koppige studentenelite LSVB SCHERPT NAGELS Brand Kans van 1 op 1000 Door de rook van brand kun je binnen drie minuten stikken. 0900 200 12 12 (50cpm) Weer 72 minuten niet gestudeerd Make-over Woudestein Wonen Kop van Zuid r Meer dan 20.000 kamerloze studenten Het jaar van de huurtoeslag sf: Ff geen cent te makken -dhc j MaasstadPers 10 St llflPTPTl Woensdagi5september20]0 lB Laat je studentenhuis niet in rook opgaan Soms wordt er in studentenhuizen een oefening gedaan hoe lang ze erover doen de nooduitgang te vinden. hh/reyer boxem Anne Dorst ROTTERDAM Je moet je gezicht laten zien bij de eerste werkgroep van het collegejaar. Vanaf dan zit je in een nieuw ritme van stappen, uitslapen en studeren. Wat wil je nog meer? Een happily ever after? Kies er dan voor om tien eurootjes van je broodnodige geld te investe- ren in je toekomst. Geen staatslot, want de kans dat je de jackpot wint is maar 1 op 10.000.000. De kans op een huisbrand is veel groter, 1 op 1000. Dus koop een rookmel- der. Onzin? Doe het dan voor overbezorgde paps en mams wiens kind ver weg in de grote gevaarlijke stad woont. Helemaal ongegrond zijn hun zorgen trouwens niet. Delft is in april 2008 opge- schrikt door een aantal bizarre branden. In drie weken tijd woedden daar drie branden in drie verschillende studenten huizen. De kelder van de societeit van het Utrechtsch Studenten Korps heeft in September 2009 ook vlam gevat. De aanwezige leden konden gelukkig snel wegkomen. In Groningen is het in fe- bruari dit jaar minder goed afgelopen. In een pand van studentenverenigingVindicat ontstond brand, maar de 7 aanwezigen konden bijna al- lemaal op tijd wegkomen. De 19-jarige Lieke overleefde de brand niet. In Rotterdam is iets dergelijks nogniet voorge- vallen, even afkloppen, hoe- wel het 27 mei 2010 aardig dichtbij kwam. In een opslag- plaats voor huishoudelijk af- val nabij een studentencom- plex aan het Kees van Dongenhof was een uitslaan- de brand. En dit zijn 'maar een paar' recente voorbeelden. De Brandwonden Stichting geeft daar nog wat feiten bij. "Wist je dat je door de rook van een brand binnen drie minuten kunt stikken? "vraagt een woordvoerder. "Datterwijl degemiddelde aanrijdtijd van de brandweer 8 minuten is! En als je slaapt ruik je niets, maar hoor je wel. Een rookmelder wekt je op tijd." Puntgemaakt. Daarom heeft de Brand wonden Stichting deze maand een speciale actie. Via de site www.studenten- rookmelderactie.nl kun je een rookmelder bestellen voor een studentenprijsje. "Want de kans dat je een woningbrand overleeft als je een werkende rookmelder hebt, is 100%." O Wie met een computerprobleem krijgt te maken, hoeft tegen- woordig niet meer met de han- den in het haar te zitten. De lct-studenten van Studentaan- huis.nl bieden voordelige all round hulp aan huis. De organisatie Studentaanhuis.nl heeft hiervoor in Rotterdam stu denten van o.a. de hogeschool Rotterdam' geselecteerd. Zij leg- gen huisbezoeken af om te helpen met allerlei zaken zoals trage computers sneller maken, het installeren van software of virus- scanners, het aanleggen of her- stellen van een (draadloos)- netwerk en andere zaken. Sympathiek De klanten van Studentaanhuis.nl vinden het vooral leuk en leer- zaam om een student over de vloer te hebben, die rustig alles uitlegt en bijna alle problemen op kan lossen. Les Studenten geven ook graag per- soonlijk les aan huis, niet volgens een vaststaand lespakket, maar zoals ieder dat zelf wil. Les op maat, zonder allerlei kennis, die je eigenlijk niet nodig hebt. Studentaanhuis.nl is te bereiken op telefoonnummer: Lidmaatschap lejaar€9,- Voorfietskosten 9,- Tarief 9,- per half uur Meer informatie op: www.studentaanhuis.nl 20.000 tot 30.000 studenten- kamers komen we in Neder- landtekort. Degemiddelde wachttijd voor een kamer is een tot twee jaar, terwijl de meeste studenten meer dan een uur reistijd hebben. Dat zijn de condusies van het rap port Kamernoodinventarisatie 2010 van de Landelijke Stu denten Vakbond (LSVb). Met andere woorden: de ka- mernood is de laatste tien jaar niet opgelost. Sterker nog: de situatie issinds2002 nietver- beterd. En dat ondanks een ac- tieplan van het ministerie van onderwijs. Het ministerie heeft namelijk een klein in- schattingsfoutje gemaakt des- tijds... Er werd uitgegaan van een groei van het aantal stu denten met 60.000 tussen 2002 en 2010, maar er kwamen er 120.000 bij. De LSVb roept het nieuwe kabinet dan ook op een nieuw plan te maken. Nu met realistische cijfers. Uit de reistijd blijkt wel dat de kamernood urgent is. Studenten die nog geen kamer hebben, moeten iedere dag zo'n 7 2 minuten reizen naar hun hboofuni. Alleen de eeuwige student zal het nog meemaken, de nieuwe campus van de EUR. Van de redactie ROTTERDAM Hoewel de Erasmus Universi teit wereldwijd steeds meer in aanzien stijgt en een groei van het aantal studenten verwacht, doet het onderkomen steeds ouderwetseraan. Daaromzijn er plannen om de campus te vernieuwen. Het 'Masterplan Campus Woudestein 2013/2028' toont een plan dat er voor moet zor gen dat de campus over twee jaar al moderner oogt. Dan is het honderdj arige lustrum van de universiteit. Daarnaast moet er dan een basis zijn om het complex geleidelijk uit te bouwen tot een compacte, bruisende en contrastrijke campus met intemationale al lure. De campus zou dan in 2028 plaats moeten bieden aan 32.000 studenten. Terver- gelijk: op dit moment zijn het erbijna 20.000. De campus wordt in de plannen in twee autovrije de- len verdeeld. Het zuidelijke deel, aan de kant van Abram van Rijckevorselweg, moet een stedelijke uitstraling krijgen met straatjes en pleitjes. Het noordelijke deel, tegen Kralin- gen aan, moet landelijker en groenerworden metwaterpar- tijen en parken. Tussenin komt bovenop een parkeergarage het Eras mus Plaza. Dat moet plaats gaan bieden aan onder meer winkeltjes, uitzendbureaus, theater, horeca en huizen. Hoe idyllisch. Maar of de plannen definitief doorgaan 'hangt nog van verschillende factoren af.' En als het al door- gaat zullen we nog zo'n twin- tig jaar moeten wachten. O Maar liefst 232 studio's voor studenten is de stad dit colle gejaar rijker. Van de redactie RQTTERDAM Dus ben je student, studeer je op een hogeschool of univer siteit in Rotterdam en ben je ouder dan twintig? Dan is Cite iets voor jou. Oh, en je moet ook nog ingeschreven zijn bij Stadswonen. Het nieuwe ge- bouw op de Kop van Zuid biedt veel woonruimte aan studenten. En niet alleen aan studen ten. Het gebouw heeft ooknog 186 tweekamerappartemen- ten en 76 driekamerapparte- menten, speciaal voor pas af- gestudeerden. Daarnaast zijn er 27 bedrijfsruimten voor jonge ondernemers. Verder telt de ondergrondse garage 135 parkeerplekken. Cite is een initiatief van Stadswonen, maar gerealiseerd in samen- werking met (of: met financie- ringvan) Zeeuwsewoningcor- poraties. Veel schoolverlaters uit Zeeland gaan studeren in de Maasstad, met dit gebouw wordt het voor hen iets mak- kelijker een studentenwoning te vinden. Zij krijgen voorrang op studenten die van minder ver komeij, mits ze ook inge schreven zijn bij Stadswonen. De naam Cite vindt zijn oorsprong in Frankrijk. In het 14e arrondissement in de wijk Montsouris/Dareau staat Cite Universitaire de Paris. Dit is een groot campuscomplex waar buitenlandse studenten onderdak kunnen krijgen. Het is een park met daarop 38 ver schillende gebouwen die goed zijn voor 5600 bedden. Elkge- bouw is door een ander land geboifwd. O Studentenhuisvesting is een van de drie speerpunten van het LSVb-bestuur voor het jaar 2010-2011. Het belangrijkste onderdeel daarvan moetde herinvoeringvande huurtoe slag voor onzelfstandige wo- ningen zijn, de studentenka- mers zonder eigen voordeur. Een meerderheid van de Tweede Kamer vroeg dit voor- jaar ook al om de herinvoering, maartoenmalig minister Van der Laan (PvdA) wees dat af. LSVb-voorzitter Sander Breurverduidelijkt: "alleen zelfstandige kamers komen in aanmerking voor huurtoe slag en daarom worden er minder kamers gebouwd. Zo kun je als student gemiddeld een heel jaar wachten op een fatsoelijke kamer." De andere speerpunten zijn de financiele positie van stu denten en de kwaliteit van het hoger onderwijs en de docenten. Uit onderzoek van het NIBud blijkt dat de studieschuld van studenten in 2013 meer dan 15.000 euro per stu dent zal bedragen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 10