Sport Gezondheid Sno dringt Real Madrid naarde achtergrond HoEDER UITSLAGEN POZZATOMOET HETDOEN Aanbieding siergrindvloer 32,50 per m2 (vanaf30m2) L_ Champions League Selectie geschrokken van hartstilstand 'Het mooie affiche is voor ons even naar de achtergrond verdrongen.' Testdag Dromen van olympisch avontuur Je tweede tijd is niet heel goed en de eerste is echt heel matig.' OOO •Ml Voor meer informatie: telefoon 06-25273058, M. Hoeder www.hoederkunststofvloeren.nl Champions League WK wielrennen He Blut (1) He Blut (2) MaasstadPers Woensdag 15 September 2010 Mi Wc Martin )ol praat zijn ploeg bij over Sno's gezondheid. orange pictures Door de hartstilstand van Evander Sno kende Ajax een onrustige voorbereiding op het duel met Real Madrid. Redactie sport ROTTERDAM De spelers hadden uiteraard veel zin in de uitdagende trip, maar waren nogzeer onder de indruk van de hart stilstand die clubgenoot Evander Sno maandagavond kreeg in de wedstrijd van Jong Ajax. 'Hij is bij kennis in hetziekenhuis en lijkt alweer op de oude Evander Sno', zei middenvelder Demy de Zeeuw gisteren. 'Dat is natuurlijk goed nieuws. Maar het is heel verve- lend voor hem dat hetisgebeurd. Het mooie affiche van de wedstrijd tegen Real Madrid is daardoorvoor ons 00k even naar de achtergrond verdron- gen.' Dichtbij De Zeeuw kreeg maandagavond het eerste bericht over Sno door op zijn mobiele telefoon. 'Dat was wel even schrikken, ja. Jeverwacht niet dat zo- iets bij ons gebeurt. Het is normaal zo ver weg, maar nu plotselingzo dicht bij.' De toestand van Sno was volgens De Zeeuw het gesprek van de dag bij de Ajacieden. 'Iedereen had het er- over. En iedereen wilde natuurlijk weten hoe het met hem ging. Evander is altijd een vrolijke jongen en 00k een beer van een vent. Dat hem dit is overkomen, had niemand kunnen denken.' Demy de Zeeuw Sno moet nog twee weken in het zie- kenhuis blijven om te onderzoeken waardoor hij een hartstilstand kreeg. De 23-jarige middenvelder heeft de nacht doorgebracht in een hospitaal in Arnhem en is gisteren overgebracht naar Amsterdam. Sno kreeg in de 63e minuut van de wedstrijd van hetbeloftenelftal tegen Jong Vitesse/AGOW in Gendt een hartstilstand. Bikkelenen b Medici van beide clubs hebben de Zuid-Hollander met behulp van een defibrillator na ruim tien minuten weer bij bewustzijn gebracht. De voormalig jeugdinternational werd vervolgens voor nader onderzoek naar het ziekenhuis gebracht, waar hij aan de hartbewaking heeft gele- gen. In Amsterdam hopen de artsen een antwoord te vinden op de vraag waar het hartprobleem van Sno van- daankomt. Controle Alle Ajacieden hebben voorafgaand aan het seizoen een uitgebreide me- dische controle ondergaan, waarbij 00k het hart is bekeken. Daarbij zijn bij Sno geen onregelmatigheden ont- dekt. In het ziekenhuis moet 00k duidelijk worden wat het hartpro bleem van Sno voor gevolgen heeft voor het vervolg van zijn voetbalcar- riere.^ De middenvelder is bezig aan zi j n derde seizoen in Amsterdamse dienst. Afgelopen jaar speelde Sno op huurbasis voor Bristol City. On der trainer Martin Jol heeft de voor malig speler van Feyenoord, NACen Celtic geen uitzicht op speeltijd in het eerste elftal van Ajax. O Onze verslaggever wil naar de Olympische Spelenvan 2014in Sotsji. En als het even kan niet als journalist, maar als bobsleeer. Arjan Nowee ROTTERDAM 'De Federatie van Klootschieters en Kogelwerpers: groter dan wij. De Al- gemene Nederlandse Sjoelbond: gro ter dan wij. De Nederlandse Frisbee Bond: dik groter dan wij.' Het punt van Koen van Nol, technisch direc- teur van de Bob en Slee Bond Neder- land (BSBN), is duidelijk: erzijn re- kruten nodig, en snel 00k. Die wens bestaat al langer, maar krijgt door de Olympische Spelen van Vancouver in februari landelijke aandacht. Met dank aan Edwin van Calker. Juist ja, de piloot van de vier- mansbob die niet naar beneden durf- Vincent Kortbeek, projectleider de op de baan in Whistler. Te gevaar- lijk. Hij werd vervolgens bespot en beschimpt. Op de site van de BSBN staat boven een interesseformulier de slogan 'Durf j i j wel deel te nemen aan de Spelen?' Prikkelend, dat zeker. Als ik er maanden later aan terugdenk, besluit ik het formulier in te vullen. Een film- pje erbij waarin ik als tiener van een hoge brug spring om te bewijzen dat het met durf wel goed zit en hop, ver- sturen die handel. Mijn olympische droom isgeboren. Maar een reactie blijft uit. Dagen worden weken en weken worden maanden. Zou het bij die ene testdag in mei blijven? Als de hoop bijna is vervlogen, volgt eind augustus dan toch een mailtje. Op 12 September mag ik me gaan bewijzen op de atle- tiekbaan van AV Heerenveen. Yes! Een bobslee komt er overigens niet aan te pas. Wel een 60 meter sprint, verticale sprang en kogel werpen. Nummer 546 Met nummer 546 op de borst moet het gebeuren in Heerenveen. Na het meten (1,87 meter) en wegen (79,1 kilo met kleren) en de langste war ming-up van m'n leven begin ik met het onderdeel verticale sprang, het- geen ik thuis in de woonkamer uit- voerig heb geoefend. Het loont. Ik kom in m'n eerste van drie pogingen tot 70 centimeter, het beste van mijn groep. 'Zo doen we dat', floep ik eruit. Terwijl na m'n laatste poging m'n hamstrings begin- nen op te spelen, zie ik hoe een jon gen tot 47,5 centimeter komt. Zijn vader kijkt op een afstandje toe. Hij schudt afkeurend zijn hoofd. Niet veel later doe ik hetzelfde na m'n eerste worp met een kogel van 6 kilo. Met 10 meter sta ik voor schut. Gegrinnik klinkt. In poging twee reik ik tot 11,5 en daarna tot 11 meter. In de ei derl een gint C stan ren gew een! glad glijc stap Voo puu uit\ en 3 m'n KUNSTSTOFVLOEREN Siergrindvloeren mortelvloeren coatingvloeren gietvloeren Groep A FC Twente - Internazionale 2-2 Werder Bremen-Tottenham 2-2 Groep B OlympiqueLyon-Schalke04 1-0 Benfica - Hapoel Tel-Aviv 2-0 Groep C Man. United - Glasgow Rangers 0-0 Bursaspor-Valencia 0-4 Groep D Barcelona - Panathinaikos 5-1 FCKopenhagen - Rubin Kazan 1-0 Filippo Pozzato is de kopman van de Italiaanse wielerploeg tijdens de strijd om de wereldtitel op de weg in Geelong. Bondscoach Paolo Bettini, de opvolger van de verongelukte Franco Ballerini, maakte gisteren zijn keurkorps bekend. Hij laat Ales- sandro Ballan, wereldkampioen in 2008, en Damiano Cunego thuis. Poz zato krijgt op 3 oktober in Australie gezelschap van onder anderen Nibali, Paolini, Gavazzi, Oss en Bruseghin. Norbert Stiles (68) doet een groot deel van zijn persoonlijke verzameling aan memorabilia in de verkoop. De opbrengst gaat 'Nobby', TWli Engels oud-international, verdelen sS* over zijn drie zoons.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 16