De Kwestie I I I I I 1 STAKINGEN BRANDWEER EEN PLEKIN DE POLDER MaasstadPers ooo Gesubsidieerde maaltijden, een ramadan-karavaan en een Suikerfeest. Isal datgemeentegeld voor ramadanactiviteiten wel nodig? ZO BEZSEN PASTORS Subsidie Hoort een religieus feest gesubsidieerd te worden? 'Koren op de molenvan Wilders- aanhangers' Kerstmis, Sinterklaas, Suikerfeest -4- MARCO Bezuinigingen SGP: 'Homo's? Hier?' sfe Een Scarface momentje.... Politie moe van alle evenementen Post niet ontvangen? Kan kloppen. MaasstadPers Woensdagi5september20io In Utrecht wii de Sociale Dienst oudere allochto- nen gratis knippen om ze zo voorlichtingte geven hoe ze extra bijstand kunnen vra- gen. Mensen die op latere leeftijd naar Nederland ge- komen zijn, hebben hier vaak korter gewerkt (of van de bij stand getrokken). Daarom hebben ze als ze 65 worden geen recht op volledige AOW, en dus soms recht op aanvul- ling vanuit de bijstand. Ik vraag me af of dit probleem niet op een simpeler manier op te lossen is, namelijk door wat bestanden te koppelen. Maar ja, dat vergt overleg, uitzoeken, dat moet je 00k heel precies en netjes uitvoe- ren, en dat zou bijna op werk beginnen te lijken. Daar hou- den ze bij de sociale dienst in Utrecht blijkbaar niet van. □us na hun briljante plan (dat gelukkig niet doorging) om een gescheiden mannen- en vrouwenuitkeringsloket indemoskeeteopenen, is nu bedacht om ze bij de gra tis kapper voorlichting te ge ven over weer zo'n fantasti- sche faciliteit van onze ver- zorgingsstaat. Hoe krijgen ze uw en mijn belastinggeld andersop? Je zou bijna Leef- baar Utrecht gaan oprichten. Toch is het misschien wel een idee om zo'n lokkapper 00k in Rotterdam te introduce- ren. Maar dan met een beter doel: om mensen onderde 65 weer aan het werk te krijgen. Het barstvande vacatures in de schoonmaak, in het West- land (onze eigen stadsboer- derij), bij de Roteb en ga zo maar door. Als u het niet ge- looft, moet u het eens in het Pools navragen. En toch heb ben we hier nog meer dan 30.000 mensen met een bij- standsuitkering, een op de twintig, inclusief zuigelin- gen, scholieren, studenten, huisvrouwen en 6s+-ers. Als je die eraf trekt: een op de tien. Denk daar eens aan als u buiten loopt. Het schijnt nogal moeilijk te zijn deze Rotterdamse uitkeringsge- rechtigden voor werk te in- teresseren. Als ze in de kap- persstoel zitten, dan heeft de Sociale Dienst wat tijd om uit te leggen dat niet-zieke mensen onderde 65 altijd moeten werken, en dat de- genen die dat niet doen hier een eenvoudige maar heilza- me baan aangeboden krij gen. Die mogen ze weigeren, maar dan krijgen ze geen uit- kering meer. Dat is 00k knip pen en scheren, maar dan op zijnRotterdams. O Zijn de subsidies voor de Ramandanfieesten wel nodig? Van de redactie ROTTERDAM Raadslid Anton Molenaarvan Leefbaar Rotterdam heeft er geen goed woord voor over. 'We willen kerk en staat ge scheiden houden; dan ga je geen religieuze feesten subsi- dieren.' Molenaar doelt op ge subsidieerde projecten rand om de Ramadan, de vastenmaand voor moslims. In Rotterdam organiseerde stichting Islam en Dialoog in samenwerking met het (lan- delijke) Ramadanfestival een aantal activiteiten, waaronder iftar-maaltijden voor niet- moslims. Vorige week stond het Schouwburgplein in het teken van het moslimfeest met een heuse Ramadankaravaan. En 00k voor het afsluitende Suikerfeest zijn tal van activi teiten georganiseerd. Subsi dies voor dit soort feesten zijn een doom in het oog van Leef baar Rotterdam. Molenaar: 'Je neemt de moslimgemeen- schap eigenlijk niet serieus door ze zo te betuttelen, ze kunnen echt wel hun eigen feest organiseren. Dit is ver- spilling van geld, opgedron- gen door de linkse kerk.' Niet alleen rechtse partijen hebben moeite met de subsidiestro- men, 00k veel moslims zien de iftarmaaltijden metpolitici en bekende Nederlanders ei genlijk niet zitten. Farid Aou- led-lahcen, voorzitter van de Stem van de Democratische Marokkanen in Nederland (SMDN) roept de overheid zelfs op te stoppen met dit soort subsidies. 'De iftars wor den vooral bezocht door men- sen die elkaar al kennen of op z'n minst kunnen luchten', schrijft hij in De Volkskrant. 'Maar zo wordt het debat over de kernwaarden van de rechts- De Iftarmaaltijden worden ieder jaar wel goed bezocht. rob kamminga staat niet gevoerd.' Volgens de voorzitter zijn deze subsidies alleen maar koren op de mo- len van Wilders-aanhangers, die ongestoord hun beklag kunnen doen over wegge- gooid geld en islamisering. "De Ramadan is een religieuze plicht; de overheid moet zich erbuiten houden." Maar (osje van de Grift, medewerker van het Ramadanfestival ziet dat Reageren stadpeTS^ De Vakvereniging Brandweer Vrijwilligers (VBR) is het zeer oneens met de voorgenomen bezuinigingsmaatregelen van de Veiligheidsregio Rotter- dam-Rijnmond (VRR) en be- raadt zich op dit moment over eventuele vervolgstappen en acties. De VBR-directie heeft twee adviesbureaus ingehuurd die de komende maand onder- zoek doen naar de consequen- ties van maatregelen. De uit- komsten worden gepresen- teerd aan de ondernemings- raad van de VRR. Als uit het onderzoek naar voren komt dat er inderdaad gevaar ont- staat voor de bewoners heeft de VBR iets in handen om de andere gemeenteraden in de regio meete krijgen. Eerderdit jaar stemde een ruime meer- derheid van de twintig aange- sloten gemeenten in met een bezuinigingvan4,5miljoen euro. anders. "Wij organiseerden drie activiteiten in Rotterdam, daar kwam ontzettend divers publiek op af. Ik heb gesprek- ken gevoerd met voorbijgan- gers die kritiek hadden op de islam en op het festival." Bo- vendien, zo stelt Van De Grift, kun je op ramadanfeesten mensen effectiefvoorlichten. Van de Grift: "Wij hebben dit jaar bijvoorbeeld veel aan het thema gezondheid gedaan. 'Vraag blijft of subsidie voor religieuze feesten wel wense- lijk is. Van de Grift: "Maar wij organiseren geen religieuze feesten, het zijn culturele pro jecten, de Ramadan is daar een uitstekend moment voor." O De ChristenUnie-SGP is niet blij metde beantwoordingvan vragen over de homo-ont- moetingsplek in het Kralingse Bos door het Rotterdamse col lege. Raadslid Setkin Sies wil dan 00k dat in een commissie- vergadering verder wordt ge- sproken. Het raadslid vraagt zich af waarom er geen plek 'ergens in de polder' gevonden kan worden. Werden religieuze feesten vroeger in alle eenvoud ge- vierd, tegenwoordig zijn feestdagen een commerciele gebeurtenis. Pepernoten lig- gen al begin September in de schappen, en rond Kerstmis shopt Nederland voor de duurste kerstcadeaus en de lekkerste wijnen. Hetzelfde lot lijkt de ramadan nu be- schoren, stelt socioloog aan de Erasmus Universiteit Rot terdam, lliass El Hadioui. 'Ik heb niets tegen gesubsidi eerde bijeenkomsten in de ramadan, maar het moet wel gaan over de kernwaarden van de vastenmaand, zoals nederigheid, vrijgevigheid en persoonlijke bezinning. We lijken soms te verzanden in luxueuze viergangen-ift- armaaltijden en high-class optredens op stadspleinen, dat heeft niets meer met de ramadan te maken. Er zijn 00k projecten die de essentie wel op de voorgrond plaat- sen. Daar is onze maatschap- pij meer gebaat dan populis- tische, kunstmatige feesten.' Bezorgklachten: Telefoon: 0900-4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten PrinsHendrikkade 16a 3071KBRotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon:010 -4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties:totmaandag 15.00uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L. el Barkany en K. Moerman Telefoon: 010 -4699 527 redactie@maasstad.nl Hoof dredacteur: M.GJ.Jochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met Dagblad De Per s. Algemenevoorwaardenzijnopaanvraagbeschikbaar. De politie in Rotterdam heeft eind vorige week 155,5 kilo cocaine met een straatwaarde van 3 miljoen euro in beslag genomen. Dat heeft de politie gemeld. Het toenemende aantal evenementen leidt tot een steeds grotere druk op de capaciteit van de politie, waar- door agenten minder tijd hebben voor normaal werk. Het onderdeel Post van TNT heeft veel problemen. Uit een brief die TNT aan zijn postbodes heeft gestuurd, blijkt dat de post steeds slechter wordt bezorgd.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2