Wat houdt de politie bezig? HERKEN DE DIEF ZUINIG MOET BLDVEN VERMISSING 13-3ARIGE Bewoners van deSint Janshaven worden altweejaaruit deslaapgehoudendoorstraatracersindeWaalhaven. Straatraces Bewoners wanhopig op zoek naar hulp Half Rotterdam weet ervan, maar een oplossing komterniet MISDAADJOURNAAL Dna-douche doorslaand succes Einde aan hapsnap-autobelastingen Danique Stok sinds zaterdag vermist Door je voegen zakken Buurtpreventie online 5jc Nog net niet geoogst MaasstadPers CflUlC Woensdagi5september20io Gierende banden en ronkende motoren De sporen van autobanden zijn duidelijk te zien in het industriegebied. Maar wie kan een einde maken van de straatraces? Van de redactie ROTTERDAM Psychische mishandeling is het. Dat vinden de bewoners van de St. Janshaven in Char- lois. Minimaal twee nachten per week worden ze uit hun slaap gehouden door het la- waai van gierende banden en ronkende motoren. Pal achter hun huis, vlak achter hun slaapkamer. Na jaren van over- last zijn ze de term 'obsessie' vervoorbij en sprekenze liever van 'mishandeling'. „Een raam kan hier niet open, dan word je knettergek." Het ergst van alles is het wachten, vinden ze. ,,Het wachten op de eerste auto waarvan de sleutel in het con tact gaat. ,,Kijk, alszeeenmaal bezig zijn dan heb je last van het lawaai. Maar het wachten op wanneer het gaat begin- nen. Het naar buiten kijken of ze al gaan beginnen, dat vind ik het ergste", zegt 'Ank', die liefst anoniem wil blijven. Inmiddels is een vaste kern bewoners al jaren bezig om de overlast achter hun woningen aan te (laten) pakken. Met hulp van alle denkbare instan ces, maar tot een oplossing kwam het nooit. De Zeeha- venpolitie heeft een tijdlang elke maand gepost en inder- daad vastgesteld dat in er in het industriegebied levensge- vaarlijke races worden gehou den, maar iets aan de races doen bleek onmogelijk. Ook de deelgemeente kent de be woners inmiddels bij naam en weet dat de overlast groot is. Uit een enquete bleek bijvoor- beeld dat 95 procent van de flatbewoners last heeft van de aanhoudende herrie. Maar omdat de overlast al zeker twee jaar aan de gang is en er geen zicht is op welke oplos sing dan ook, wordt een klein deel 'actiemoe', hebben de nog wel strijdvaardige bewo ners ervaren. Inmiddels heeft bijna half Rotterdam zich over de kwes- tie gebogen, maar gebeurt er aan de Sint Janshaven niets. „Iedereen spantzich in, maar nog altijd ronken hier's nachts de motoren", treurt 'Ank'. De Zeehavenpolitie heeft de be woners na maanden van con- trole- en speurwerk laten we- ten 'uitgepraat' te zijn. ,,Die weten het kennelijk ook niet meer. De gewone politie kon al helemaal niets met ons aan: die gaven ons de gouden tip's nachts ons dustertje aan te trekken en met koffie en gebak die lui op te zoeken... Dan word je toch niet serieus geno- men? O We kunnen de hele krant wel vuilen met nieuwsberichtjes overmisdaad uitde regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stellingvan de politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trekverhalen, maarcij- fers van het echte boevenwerk. Een 24-jarige man had het de afgelopen week voorzien op fietsen. Niet dat hij ze ge- stolen heeft, nee, hij is ermee gaan gooien. Op de Gerdesia- weg gooide hij ter hoogte van het Ammanplein een fiets op een auto, waardoor die na- tuurlijk beschadigd raakte. Ook andere fietsen kregen er van langs en werden geschopt en gestagen. Bovendien bleek hij ook nog eens twee ruiten van het zwembad uit de buurt te hebben vernield. In een hotel aan de Van X/ol- lenhovestraatwerd een lasti- - ge klantverwijderd. De nacht- portier Met weten dat hij het vooral had gemund op vrou- wen. Toen de portier hem de toegang tot het hotel weiger- de Met de Engelsman luidkeels weten het daar niet mee eens te zijn. Voor zijn lastige gedrag kreeg hij een boete van negen- tigeuro, die hij meteen betaal- de. Dat dan weer wel. In Vlaardingen is de politie druk bezig met een onderzoek naar een straatroof die in de nacht van maandag op dins- dag plaats heeft gevonden aan de Achterlangs. Een 44-jarige man raakte daarbij zwaarge- wond. De Achterlangs is het fiets- pad achter de Zwaluwlaan. Hier werd hij van zijn fiets ge- trokken en vermoedelijk met een vuurwapen op zijn hoofd gestagen, zodat de man een schedelbasisfractuur opliep. Daarnagingen de twee er met de tas van de man vandoor. De twee verdachten zijn waar- schijnlijkvanOost-Europese afkomst. De politie wil graag in contact komen met getui- gen die maandagavond tussen halftwaaif entwaalf uuriets gezien hebben. Bel dan naar: ogoo-8844 of 0800-7000. Nog meer agressie in Rot terdam waar een 34-jarige Rotterdammer werd aange- houden die ervan verdacht wordt de afgelopen weken meerdere overvallen te heb ben gepleegd op taxichauf- feurs. Een betrokkene had ge- meld bij een bushalte aan de Pompenburg een man te hebben zien staan die vol- deed aan het signalement van de overvaller. Beelden van de overvaller waren af- komstig uit een van de taxi's die eerder was overvallen. De afdeling Opsporing heeft de zaak in onderzoek. Op basis van beelden van on- der andere cameratoezicht wordt bekeken of de man in- derdaad verantwoordelijk is voor meerdere overvallen op die lokatie. Ook wordt er een onder zoek ingesteld naar het be- kogelen van een metrostel tussen de Tochten en Nesse- lande op zondagi2 Septem ber. De stenen vlogen rake- lings langs enkele aanwezi- gen in de metro. Er vielen ge- lukkig geen gewonden, wel werd de ruit van de cabine- bestuurder beschadigd. De politie wil graag in contact komen met getuigen van het incident. Bij de politie kwam de melding rond 18.30 uur binnen, maar het zou goed kunnen dat de daders zich voor die tijd ophielden rond de metrostations de Tochten en Nesselande. Na hetge- luidsscherm richting Nesse lande zou de metro bekogeld zijn. Ook dit melden via ogoo-8844 of 0800-7000. In rivier De Spui werd dinsdagmorgen tenslotte nog een stoffelijk overschot gevonden Medewerkers van de Zeehavenpolitie borgen hetlichaam. Uit nader onderzoek is ge- bleken dat het vermoedelijk gaat om de 32-jarige man die sinds donderdag g Septem ber in Oud-Beijerland ver- mist wordt. Om daar zeker- heid over te krijgen volgt DNA-onderzoek. Sinds g September doet de politie in de Hoeksche Waard onder zoek naardeze vermissing van een man uit Sri Lanka, die zijn kind had wegge- bracht naarde kinderopvang en daarnaspoorloos bleek. O Een tweejarige proef met zo- genaamde dna-douches, blijkt een doorslaand succes. Het AD meldt dat de douche in de toekomst mogelijk het wapen kan worden om over- vallers buiten de deurte houden. Twintig ondernemers en twee bezinepompen lieten in Rotterdam een dna-dou che in hun winkel installeren en kregen geen overvaller meer over de vloer. Dat klinkt bijna te mooi om waarte zijn. Wanneer de winkelier een si- tuatie niet vertrouwt kan hij een mobiele alarmknop in- drukken, waarmee de douche in werking wordt gesteld. De overvaller wordt hierdoor bij het verlaten van de winkel be- sproeit met een spray met kleurstof. Alleen metspeciale lampen kan de politie de spray daarnazichtbaar maken. Elke winkel heeft zijn eigen spray- code. BOVAG heeft vandaag in het Tweede Kamer-gebouw een oproep gedaan aan met name de nieuwe Kamerleden en het aanstaande kabinet om te stoppen met het korte-ter- mijnbeleid op het gebied van autobelastingen. Directe aan- leiding is de onzekerheid random de wegenbelasting- vrijstelling voor de allerzuinig- ste auto's. Een maatregel die nog geen jaar oud is. De afgelopen weken trok BOVAG met drie 'gouden koet- sen' het land in om steun te verwerven voor haar oproep aan de politiek. Mensen die het eens.zijn met de oproep van BOX/AG konden hun steun betuigen op de Gouden Koet- sen anno 2010, in dit geval drie zeer zuinige auto's die - nu nog -onderde belastingvrijstelling vallen. BOX/AG is de brancheorganisa- tie van onder andere perso- nenauto- en truckdealers. De 13-jarige Danique Stok is sinds zaterdag 11 September vermist. Danique is zaterdag- avond om ig.oo uur.voor het laatst gezien in de wijk Bloem- hof. De politie komt graag in con tact met mensen die Danique gezien hebben of meerinfor- matie hebben. Dat kan via te- lefoonnummer ogoo-8844. Er zijn geen aanwijzingen voor een misdrijf, maarde politie hoopt dat het meisje zich meldt. Danique is een blank meisje met blond lang haar, gedragen in een staart. Ze is tussen de 1.60-1.65 meter lang en heeft blauwe ogen. Opmerkelijk is een moeder- vlekjeophaarwang bij haar neus. Op de dag van de ver missing droeg ze een strakke spijkerbroek, t-shirt met op- schrift en witte lacoste schoenen in maat38/3g. Ze reed wegop een zwarte omafiets. Een auto trok de aandacht van agenten op de Bolnes- ©serkade, omdat de achterkant bijna op de grand hing. Bij controle bleek deze afgeladen met ijzeren balken. Op www.wijkbewoner.nl kunnen de bewoners van de wijken 's-Gravenland en Capelle-West teruglezen wat het buurtpreventieteam allemaal doet in hun wijk. De politie heeft in Vlaardingen zeven verdachten in leeftijd varierend van 2 5 tot en met 40 jaar aangehou- den voor het vervaardigen van softdrugs.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6