Oud Nieuws a EINTERIEUR V. Uitvoerder m/v Druiven krenten, boenen. H et was hard werken voo r dejonge Beppie Verveen. 0 iSk VH ALEXANDRIUM 0 ©j Toe aan een baan met uitzicht? IP Jr daspaswerk.nl _4 OOO Werken bij Van der Velden Rioleringsbeheer MaasstadPers Woensdag 15 September 2010 Op kistjes in een lange rij druivei Frank Willemse SCHIEDAM In 's-Gravenzande is ze geboren en opgegroeid maar in Schiedam werd ze oud. Beppie Verveen, •85 jaar oud, denkt met weemoed terug aan het dorp waar ze opgroeide. Van klein meisjetotvolwassen meid. Een jeugd zonder luxe in een groot gezin met drie broers en vijf zussen. 's-Gravenzande was een klein en hecht duindorp mid den in het Westland. De glazen stad in een strenggereformeer- de omgeving waar de mensen leefden van wat de grond op- bracht. Haar vaderverhuurde zich als 'vrij werkman' aan boe- ren en tuinders. Aardappelen rapen en bloemkolen hakken. „Na schooltijd een boterham met jam en dan snel vader hel- pen. Er moesten altijd groene aardappels worden geraapt voor de varkens en we moesten hem helpen bij het druiven krenten." Druiven krenten? Mevrouw Verveen- de Lijster doet razend- snel voor hoe druiven worden gesnoeid. De krenten of het te- veel aan druiven eruit plukken. Urenlangzitten op een kistje in de warme kassen. De beroem- de Westlandse druiven snoeien werd gedaan door de gehele familie en met hulp van alle vriendinnen. Op kistjes in een lange rij gingen razendsnelle meisjeshanden. Na de Openbare Lagere School was het gewoon dat ie- dereen meteen ging werken." Werk genoeg midden tussen de kassen en boerderijen van het Westland. Met mi jn eerste baantje in de kas verdiende ik zeven gulden vijftig in de week. En dat met zes dagen werken van 6 uur's morgens tot zes uur in de avond. Dus 00k op zater- dag. Alleen de zondag was vrij maar dat was de Dag des Heren Beppie Verveen (85) woontsinds haar huwelijk in Schiedam, robkamminga en dan moesten wij naar de Gereformeerde Kerk." 's-Gravenzande kende vol- gens haar, twee soorten men- sen. De 'gegoede' en de 'gewo- ne' klasse. De gegoede met de dominee, de dokter en mid- denstand van het dorp. Daar- naast de grote groep arbeiders en tuinderknechten die in loondienst waren. Volgens me vrouw Verveen had het leven in het dorp iets 'geruststellends' met veel vaste gewoonten. Ze leefde met het grote gezin in een klein huisje aan de Lange- Alexandrium Woonmall in Rotterdam is goed bereikbaar. Via de A20 afslag 16 Pr. Alexander/Capelle a/d IJssel en met het openbaar vervoer trein metro station Pr. Alexander. Met zestien vestigingen is Van der Velden Rioleringsbeheer de grootste speler op het gebied van rioleringsbeheer in Nederland. Ruim 400 mede- werkers zorgen dat rioolstelsels overal in het land optimaal functioneren. Iedere dag. Altijd. Hiervoor werken wij met modern materiaal en ervaren, gemo- tiveerde mensen. Voor onze vestiging Rotterdam zoeken wij een: Verantwoordelijke professional met sterke persoonlijkheid Als uitvoerder heb jij de dagelijkse leiding over het werk bij onze klanten. Aan jou de taak om door de juiste inzet van personeel en materieel te zorgen dat de klus geklaard wordt. Je bent verantwoordelijk voor de organisatie, voortgang, kwaliteit en nazorg van de werkzaamheden. Door slim te plannen zorg je voor een zo hoog mogelijke bezettingsgraad, productie en marge. Als uitvoerder geef je leiding aan het uitvoerend personeel en zorgt dat ze gemo- tiveerd zijn. Je hebt een belangrijke voorbeeldfunctie. De uitvoerder onderhoudt contacten met de opdrachtgevers en wikkelt eventueel meer- of minderwerk zelf af. Deze functie vraagt om iemand met een sterke persoonlijkheid die de leiding durft te nemen. Ben je op zoek naar een uitdagende, zelfstandige functie en beschik je over een opleiding op MBO/HBO-niveau, richting civiele techniek, bouwkunde of installa- tietechniek? Dan zien we jouw sollicitatie graag tegemoet. Relevante ervaring is vanzelfsprekend een groot pre! Solliciteren Wil je meer weten over deze functie of over de sollicitatieprocedure? Neem dan contact op met Niels Reijne, medew. w&s, tel. (010) 411 30 15 Of solliciteer via www.daspaswerk.nl Shopping Center Keileweg 65 3029 BR Rotterdam telefoon: (010) 411 30 15 e-mail: niels.reijne@vandervelden.com 60 WOONSPECIAALZAKEN alexandriumwoonmall.nl Almelo Amsterdam Arnhem Buren Eindhoven Groningen Heerlen 's-Hertogenbosch Nijmegen Rotterdam Schalkwijk Tilburg Utrecht Venlo

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 8