Sport 0 ZWARE STRAF WISSELBD BROUWERS SEVILLA POLITIE BOOS OP WIELRENNERS Voetbai Kevin Moeliker over Het Ongeluk Ik word elke dag met het ongeluk geconfronteerd. Dat is zwaar.' OOO Vier duels Coach ontslagen WK in Australie Eerste liedje De bar wel meteen sluiten Onder de zoden MaasstadPers Woensdag29 September 2010 'Het contact met Theo heb ik verbroken' vriendin. Details over wat er precies is gebeurd op die novemberavond, hoeft hi j niet te weten. 'Anders durf ik nooit meer in een auto te stappen.' Heb je vaak gedacht: ik had nooit moeten instappen bij Theo? 'Nee, ik hebgeen moment getwijfeld. Daar was 00k geen reden toe. Ik heb Theo die avond een biertje zien drin- ken.' Moeliker zat rechts achter in de auto. Van de vier inzittenden is hij er het slechtste aan toe. Als hij na twee weken ontwaakt uit zijn coma, her- kent hij zijn eigen dochtertje niet meer. Hij spreektlouterwartaal. Zijn vriendin Nathalie: 'Kevin dacht dat hij in Duitsland was. Het was een moeilijke tijd. Geen van de neurolo- gen kon vertellen of het ooit nog goed zou komen.' Kevin Moeliker Voor het eerst praat Kevin Moeliker over het auto-ongeluk, waarbij Theo Janssen bestuurder was. 'Soms - moetikmijn best doenom niet te janken onder de lat.' Iwan Tol ELST Door de beslagen ramen van zijn huiskamer in het Gelderse Elst kijkt Kevin Moeliker naar buiten. Met een flauw glimlachje zegt hij: 'Lekker, die regen. Glijdtdiebalnogsneller. Enik ben al zo traag.'Tien maanden na het auto-ongeluk, waarbij hij een hersen- kneuzing opliep, staat Kevin Moeli ker weer onder de lat. Zijn rentree, gisteren bij Jong FC Lienden, had iets moeten zijn waarnaar hij uitkeek, maar Moeliker schudt zijn hoofd. 'Misschien is het meteen 00k mijn laatstewedstrijd.' Hij legt uit: 'Mensen denken: o, een rentree, hij zit binnenkort weer op zijn oude niveau. Maar ik lijk nog weinig op de oude Kevin. Ik wil me- zelf later niet verwijten dat ik er niet alles aan heb gedaan om mijn oude niveau weer te halen, daarom ben ik deze zomer weer begonnen met trai- nen. Maar soms moet ik mijn best doen om niet te janken onder de lat, zo schrikbarend is mijn niveau nu.' Terug naar 21 november 2009. Moeliker, oud-doelman van onder meer Helmond Sport, Telstar en Go Ahead Eagles stapt's middags op de trein om naar Enschede te gaan. Avondje voetbai kijken, naar FC Twente, waar de broer van zijn vriend Johan Janssen speelt. Over de terug- reis hoeven ze zich geen zorgen te maken. Theo rijdt. Ze dineren die avond, zien de wedstrijd in de Grolsch Veste en lopen na het duel terug naar het parkeerterrein. Vanaf dat moment is de film zwart bij Kevin Moeliker. Hij ligt twee weken in coma. Alles wat hij nuweet- over de kop geslagen, tegen een boom beland, uit de auto gezaagd, het te hoge alcohol- promillage van bestuurder Theo Jans sen - weet hij van zijn ouders en zijn In december wordt Moeliker'overge- bracht van het ziekenhuis van het Medisch Spectmm Twente naar Rijn- state in Arnhem. Stukje bij beetje wordt hem duidelijk wat er is ge beurd. In revalidatiecentrum Groot Klimmendaal in Arnhem vordertzijn herstel langzaam. Dagelijks volgt hij daar fysiotherapie, ergotherapie en logopedie. Na vier weken - het is dan eind januari 2010 - mag hij naar huis. Wat was ik daar blij mee. Ik dacht dat ik in One Flew Over the Cuckoo's Nest was beland daar. Om me heen zag ik allemaal mensen die er veel erger aan toe waren dan ik. Verschrikkelijk.' Heb je nog contact gehad met FC Twente tijdens je revalidatie? 'De club was begaan met mijn lot. Omdat ik een halfjaar geen auto mocht rijden, moest ik bijna dage lijks naar Klimmendaal met de taxi. Die kosten zijn allemaal door FC Twente betaald. Met technisch mana ger Cees Lok heb ik nog regelmatig contact.' En hoe was het contact met Theo? Wat zeg je tegen elkaar na zo'n on geluk? 'Dat viel wel mee allemaal. Het ging vooral over koetjes en kalfjes.' Neem je hem iets kwalijk? Moeliker laat een lange stilte vallen. 'Aan de ene kant niet. Hij heeft dit 00k niet gewild, daar ben ikvan over- tuigd. Aan de andere kant: ik word elke dag met het ongeluk geconfron teerd. Dat is zwaar.' Wat dacht je toen je hem na het kampioenschap van FC Twente met een kratje bier zag struikelen Kevin Moeliker, hier op een foto uit juli, maakte gisteravond zijn rentree bij Jong FC Lienden. ORANGE PICTURES op de snelweg? 'Ik dacht: dat is typisch Theo. Ik er- voer het niet als kwetsend, zo zal-ie het 00k niet hebben bedoeld. Maar slim is het niet dat uitgerekend hij daar met bier over straat ging lopen.' Hoe is het contact nu met Theo? 'Dat is er niet meer. En dat had niets te maken met het feit dat de zaak nu on der advocaten is. Begin mei is er iets voorgevallen. Sindsdien heb ik het contact met hem verbroken. Daar wil ik het bij laten.' Wie nu, tien maanden na het onge luk, naar Kevin Moeliker kijkt, ziet een op het oog gezonde jongeman van dertig jaar. Maar schijn bedriegt, waarschuwt hij. 'Door de hersen- kneuzing nemen mijn hersenen niet meteen de juiste route. Uit testen blijkt dat ik een stuk trager ben ge- worden. Dat zijn momenten dat ik met mijn neus op de feiten word ge- drukt.' Hij heeft een hbo-opleiding Ma- kelaardij afgerond, maar zal mis schien nooit meer op dat niveau kun- nen werken. Vandaar dat hij nu een schadeclaim bij Janssen heeft neerge- legd. Ook op voetbalgebied loopt Moeliker achter. Eigenlijk frustreert dat hem nog het meeste. 'Ik moet lan- ger nadenken als een bal op me af komt. Dat doet pijn, want mijn refe- rentie is wat ik ooit heb gekund.' 'Elke dag word ik met het ongeluk geconfronteerd. Ik had altijd een grote bek. Maar als ik nu mijn doch tertje zie eten, kan ik wel janken van geluk. Hoe vervelend mijn situatie ook is, ik moet de positieve dingen emit halen.' O Verdediger Roel Brouwers van Bo- russia Monchengladbach moet zwaar boeten voor zijn rode kaart zaterdag in de uitwedstrijd tegen Schalke 04 (2-2). De tuchtcommissie van de Duitse voetbalbond sprak gisteren een schorsing uit van vier duels. Zijn club tekent mogelijk be- roep aan tegen de forse straf. Brou wers werd in de 78e minuut uit het veld gestuurd na een charge op landgenoot Klaas-Jan Huntelaar. Sevilla heeft trainer Antonio Alvarez (foto) ontslagen wegens de tegenval- lende prestaties. Gregorio Manzano (54) isaangesteldalszijn opvolger. De ex-trainer van Real Mallorca begon maandag al. Alvarez stond onder druk nadat hij er niet in was geslaagd om zijn ploeg naar de groepsfase van de Champions League te leiden. Na de nederlaag (2-0) zondag bij het gepro- moveerde Hercules besloot het be- stuurinte grijpen. De politie in het Australische Geelong wil dat de wielrenners die ter plekke druk aan het trainen zijn voor dewe- reldtitelstrijd, zich aan de verkeersre- gels houden. 'Ze gaan op de bon als ze de regels overtreden, al is het de we- reldkampioen zelf, sprak senior-ser geant Shane Coles gisteren streng. De meeste deelnemers aan de strijd om de regenboogtruien, die vandaag begint, zijn inmiddels gear- riveerd en maken hun rondjes op het parkoers dat nog steeds niet afgeslo- ten is. Volgens de lokale agenten worden daarbij de verkeersregels structureel overtreden: stoplichten worden genegeerd en renners rij den met meer dan twee naast el kaar. 'Alle verloven zijn ingetrokken voor dit evenement, we houden al les scherp in de gaten', aldus Coles, wiens landgenoot Cadel Evans de regerend wereldkampioen bij de profs is. Voor dit WK is Evans slechts een outsider, de topfavoriet in Geelong is de Belgische coureur Philippe Gil bert. Sir Edward Elgar (van Last Night of the Proms) blijkt honderd jaar geleden het eerste voetballiedje ooit te hebben gemaakt: Banged The Leather for Goal. Amateurclub Garforth Town, waar de oude Socrates ooit zijn rentree maakte, heeft met Paul Gascoigne een nieuwe trainer gevonden. Derby County doet nu ook in begrafenissen. Bij het duurste pakket gaat de begrafenisstoet ook voor het stadion langs.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 20