Cultuur Monique van Loon is bedenkervan een succesvolle modesite en meidencommunity. Ze staat nog net niet in de Quote 500, maarde top van het bedrijfsleven bedeltwel al om haaradviezen. Trendaanjager Jong geleerd Bomvol ideeen Over de kook OOO Australia's next flopmodel Daddy Dawson Girlscene-oprichter Moni- que van Loon (21) is bij tijd en wijle een echte trend- watcher voor jonge meiden in Ne- derland. 'Ik merk dat ik lezeressen be'in- vloed, dat producten aanslaan als ik ze onder de aandacht breng.' Ook als ik positief over producten schrijf, merk ik dat deze veel vuldig gekochtworden.' Of er worden oude trends nieuw leven ingeblazen, zoals bij de oude trend als UGGS gebeurde. 'Die waren alweer half uit de mode, toen ikschreef en aan de hand van foto's Met zien dat ik ze weer veel zag op straat. Toen pak- ten veel lezeressen die schoenen gewoon weer uit de kast.' O Anderhalf jaar geleden verruilde ze het ouderlijk huis voor een koophuis in de Jordaan. Anonieme bronnen fluisteren MSM in het oor dat ze een Porsche voor haar Mokumse deur zou hebben staan. Quatsch, blijkt. 'Ik doe alles op de fiets.' Haar bankrekening begon pas vanaf haar zeventiende volwassen vormen aan te nemen toen ze de sales van haar site uitbesteedde aan een specialist. Tot mijn achttiende heb ik nog een weekendbaantje in een kle- dingwinkel gehad.' 'Achteraf gezien had ik patent moeten leggen op mijn ideeen, zoals het concept van een 'shoplog', waar ik al mijn nieuwe aankopen liet zien. Dat had ook nog niemand in dit land.' Het concept werd later handig gekopieerd door internetkids. De ideeenstroom is echter nog lang niet opgedroogd. 'Ik schrik vaak op: dat is er nog niet! En als ik zelf iets mis, missen anderen dat ook. Vaak MaasstadPers Woensdag2g september20io Meidengoeroe op weg naar de top Persis Bekkering ROTTERDAM De stropdassen op het Utrechtse Ra- bobank-hoofdkaqtoor snappen de ballen van Twitter en weten niet wat een hashtag is, zo ontdekte Monique van Loon, ingehuurd om de boeren- leenbank over het gebruik van sociale mediate adviseren, onlangs. Veel be- drijven zijn of te bang om het toe te passen, of ze doen het juist te veel.' Deze expert is pas 21 jaar en bedenker en hoofdredacteur van een groeiende website met 800.000 unieke bezoe- kers per maand. De Veldhovense - Taatst vroeg ie- mand: wat ga je eraan doen om die zachte g af te leren?' - had van kinds af aan een fascinatie voor het medi um internet. 'Schrijvers hebben met internet geen uitgeverij meer nodig, ze publiceren het zelf, las ze op 11- jarige leeftijd in een ICT-magazine. Met hulp van boekjes uit de biblio- theek en het halfuur dat ze online mocht in groep 8 ('ik was verslaafd, ik begon al te shaken als ik het klokje zag aflopen') bouwde ze haar eerste website, over Harry Potter. 'In Neder- land had ik de primeur, zelfs de uitge verij had er nog geen.' Letterreus De Harmonie legde het af tegen de wijze pre-puber: haar digitale eersteling werd beter bezocht dan de huidige tv- programma's van Paul de Leeuw. Na een volgende digitale diamant (cu2palace.tk, waarop je achter- gronddesigns voor de primitieve net- werksite cu2.nl kon gebruiken), be gon ze op 14-jarige leeftijd divided, nl, dat zou uitgroeien tot het succes volle girlscene.nl. De derde brain wave van de donkerharige Brabo was een monsteridee voor een commu nity rond mode, beauty en lifestyle, voor meiden tussen de 14 en 24. De site werd in januari 2007 dooronline uitgever Yourscene gekocht voor een bedrag van naar wij aannemen toch wel een tonnetje plus. Van Loon wil, alsof ze beursgenoteerd is, niks zeg- gen over de prijs en is er nog steeds freelance hoofdredacteur. Marketingwereldje Zou het toeval zijn, dat de vernuftige webondernemer uit het Silicon Val ley van Nederland komt? In Veldho- ven zit toch ook, onder de rook van Eindhoven, het beursgenoteerde hightechbedrijf ASML, Simac Elec tronics en andere techdochters van Philips? 'Zelf heb ik daar nooit iets van gemerkt', wuift ze de geografische invloeden weg. Als vwo-scholier had ze voor wiskunde het laagste cijfer van haarhele lijst, bekent ze.Maarze komt wel uit een ondernemend ge- slacht: mams heeft een ondememing die acquisitie en relatiebeheer regelt voor bedrijven, en haar vader is een marketingmanager bij een bank in Eindhoven. Via hem ken ik veel men- sen in het marketingwereldje. Mijn ouders leren mij de 'oude' dingen, ik hen de nieuwe: de wereld van inter net.' registreer ik alvast een domeinnaam, maar het komt er daarna nooit meer van.' Kan ze die columbuseieren niet verkopen? 'Dat is lastig. Er bestaat nog niet zoiets als een ideeenwinkel op internet.' Linda de Mol Van Loon heeft wel wat weg van een vrouwelijke Nalden, zo vindt MSM, wat vindtze zelf? 'Ach, wezijnbeiden jong beiden whizzkids. Hij isgoed in het bedenken van nieuwe oplossin- gen. Hij doet het iets beter dan ik, vind ik, hij is meer in de media.' Een held heeft ze niet. 'Wel bewonder ik Linda de Mol. Ze is een veelzijdig mens, dat van alles doet en dat lukt ook nog. En mijn vader, haha.' Lifestyle en mode spelen een be- langrijke rol op haar site, maar MSM ziet Van Loon weinig op de rode lo- per. Hoort ze er wel bi j 'Ik ga wel eens naar de modefeestjes, maar ik blijf nooit lang. Ik ben lieveraan hetwerk 'Op modefeest jes blijf ik meestal een half uurtje en dan ga ik weer door.' FRANKGROEUKEN of ik doe iets gezelligs met vrienden. Op modefeestjes kom ik meestal een half uurtje en dan ga ik weer door.' Naar huis bijvoorbeeld, waar haar kakelverse vriendje, een accountma- nager in de online media, op haar wacht. 'Je hebt de primeur.' 'Nu mijn eigen onderneming loopt, heb ik weinig tijd meer om te schrijven: hooguit voor twintig pro- cent. Er is zo veel geregel omheen: de Girlscene-schoolagenda is uit, en we hadden 3 juli de Girlsfair op het Wes- tergasterrein, een evenement om off line te brengen wat we online doen. Daar bleek dat ik meidenfans heb: ze wilden met me op de foto. Ja, Girlscene begint edit een begrip te worden.' Ze wil nooit meer stoppen met schrijven. 'Maareris meerwatik leuk vind. Twitter is mijn nieuwe fas cinatie.' En ze wil meer social media- analfabeten zoals die grijze heren bij de Rabobank helpen. 'Laat die bobo's maarbellen.' o Tijdens de finale va.n Australia's Next Top Model riep de presentatrice per ongeluk de verkeerde persoon tot winnaar uit. Dit hoorde ze na de bedankspeech. James van der Beek, beter bekend als puber Dawson uit hartenbrekersserieDawson'sCreeA:, is vader geworden van een dochtertje. Een Amerikaanse kok die meedeed aan Gordon Ramsay s keiharde keukenprogrammaK/fc/ien Nightmaresheeft zelfmoord gepleegd.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 21