Sport FCTwente komt echt niet naar Londen voor de FA Cup ZWEEDSE BAAS IN DROOMLAND EN DAT IS ALWEER NUMMER 4 UITSLAGEN ooo ~wr Kai Reus in het kort Champions League Tukkers geloven in winst bij Spurs 23 LCOME TO 10TTJE MH Interland Steaua Boekarest Champions League sj: Geld moet rollen sj: Hoe ouder hoe beter Toch Twitter MaasstadPers Woensdag2g September 2010 2003: Wereldkampioen bij de juni- oren 2004 Sporttalentvan hetjaar 006 Nederlands kampioen bij de beloften - op de weg en in de tijd- rit, overstap naar de ProTour-ploeg van Rabobank Juii 2007: valpartij tijdens trai- ningsrit in de Aipen. Twee weken coma, maandenlange revalidatie. Augustus2008: rentree in deTour of Missouri September200 etappewinst in deTour of Britain Februari 201 ziekte van Pfeiffer geconstateerd September 201c aankondigingaf- scheid keer verhuisd. Zegt genoeg, lijkt me. Waar ik 00k kom: ik ben altijd en overal Die Jongen van Die Val. Niet die wielrenner die koersen heeft ge- wonnen. Mensen willen het verhaal horen. Helemaal. En liefst meer dan een keer. In de kroeg, in de super- markt, in het peloton - altijd dat ver haal. Ik begrijp het wel, en het is goed bedoeld, maar het is frustrerend om te blijven herhalen. Vooral als je niet goed in je vel zit. Meestal praat ik er overheen.' Kom je ooit nog van het etiket Die jongen van Die Val af? 'Erzijn eigenlijk maartwee mogelijk- heden. Een: DeTour winnen. Ofde Olympische Spelen, het WK of de Ronde van Vlaanderen. Dan wordt het een mooi verhaal. De andere rao- gelijkheid: een maatschappelijkecar- riere opbouwen. Dan slijt het 00k vanzelf.' Is het geen vlucht om te stoppen met wielrennen? 'Nee. Juist niet. Ik zoek de confronta- tie met mezelf. Misschien stop ik voor een jaar, misschien wel voor al tijd. Ik wil het komende jaar nul komma nul verplichtingen. Niet naar de ploeg, niet naar mijn omgeving, niet naar de mensen die me helpen. Ik wil niet meer geleefd worden. Ik kies voor mezelf. Ik heb geen enkel idee wat ik ga doen. Een beet je schaat- sen, een beetje fietsen. En ik ga een beroepskeuzetest maken. Kijken of ik nog iets anders leuk vind dan wiel rennen.' Voelt het als een opluchting? 'Ja. De lijdensweg is over.' Hoe groot is de kans dat je terug- komt als wielrenner? 'Fiftyfifty. Als ik temgkom, dan weet ik wel hoe. Zo niet, dan ligt alles open.' Ben je niet bang dat je je gaat ver- velen? 'Goh. Daar heb ik nog geen moment bij stil gestaan. Ach, ik kan altijd nog de drukkerij van mijn zwager bin- nenstappen. Vragen of hij een klusje voor me heeft.' O Michel Preud'homme (links) en Bryan Ruiz blijven nuchter in Londen. henk-jan dijks FC Twente spreekt nog niet tot de verbeelding in Engeland. Daar wil de zelfverzekerde landskampioen verandering in brengen. Fokko Ebbens LONDEN De twee donkere tieners kijken nog maar een keer naar de aankondiging bovendeingangvan hetstadion. Het staat er echt, de volgende tegenstan- der van Tottenham Hotspur is van- avond FC Twente. Maar die laatste naam zegt ze niet zo veel. Als de een - metTottenham-muts opzijn hoofd - oppert dat het om een onbekende club in de FA Cup gaat, schudt de an- der resoluut het hoofd. Nee, het gaat om een wedstrijd in de Champions League, dat weet hij zeker. Ongeveer twee uur na de vertwijfe- ling van de twee supporters maakt de spelersbus van de Tukkers zijn op- wachting door diezelfde poort voor een ontspannen training. De twee tie ners zijndanal langvertrokken. Maar 00k de andere voorbijgangers kijken niet op of om naar de Nederlandse landskampioen. Evenals de Engelse media trouwens. Niet dat Twente daar problemen mee heeft. De formatie van Michel Preud'homme weet zelf heel goed waar het toe in staat is, 00k in de Champions League. Zo haalt de Bel- gische coach bij elke opmerking over het fanatieke publiek op White Hart Lane zijn schouders op. 'Intimidatie? Datvind ik maar een negatiefwoord.' Om daar vervolgens gortdroog aan toe te voegen. AVij willen de bal heb- ben, wij willen voetballen.' Eigenlijk past de club helemaal niet bij de glitter en glamour van de Champions League. Degrootsteclub- competitie van de wereld staat voor sterren en alles wat daar bij komt kij ken. En daar moeten ze in Enschede nou net niets van hebben. Het beste voorbeeld is de Costa- ricaan Bryan Ruiz. Vorig seizoen schoot de sluwe aanvaller FC Twente met 24 treffers naar het landskampi- oenschap. Toch bleef hij altijd met beide benen op de grond staan, liet hij geen moment onbenut om zijn teamgenoten te bedanken voor al het werk dat ze voor hem verrichten. Hij bleef altijd nuchter, zoal's het een im- port-Tukker betaamt. Ook zijn visie op de wedstrijd van vanavond straalt een en al nuchter- heid uit. Natuurlijk, hartstikke mooi die Champions League, maar onder de indruk van het niveau is Ruiz niet. 'In mijn ogen zit er nauwelijks ver- schil tussen de Champions League en de Europa League. Kijk alleen al naar de topteams die nu in de Europa League spelen. Werder Bremen zijn we vorig jaar in dat toernooi toch ook tegengekomen?' Ruiz verwacht vanavond te win nen. Punt. Zoals hij ookopvoorhand weigerde te buigen voor het grote In- ternazionale, twee weken geleden in de eigen Grolsch Veste. En inmiddels weten ze in Italie heel goed waar FC Twente toe in staat is. Benieuwd wat die twee donkere tieners denken als ze morgen opnieuw langs de poorten van White Hart Lane wandelen. O Hoewel het Nederlands eiftal en Zweden elkaar pas over twee we ken treffen, heeft de Zweedse bondscoach Erik Hamren de wed strijd al talloze keren in zijn hoofd beleefd. 'Ik moet zeggen, dat ging heel goed voor ons, we wonnen elke keer', grapte hij gisteren bij de be- kendmaking van zijn selectie voor de EK-kwalificatiewedstrijd op 12 oktober. Zweden staat op de wereldrang- lijst vande voetbalbond FIFAdertig plaatsen lager dan Oranje, datde tweede plek inneemt. Toch gelooft Hamren dat zijn eiftal kan stunten in de Amsterdam Arena. 'Ik denk dat we een goede kans hebben op de zege', zegt hij. 'lederteam heeft zijn zwakke plekken; het is aan ons die te vinden en daar van te profiteren. Nederland heeft enkele sterke mannen in het team, vooral de defensieve midden- velders, maar ook wij hebben sterke spelers.' Zweden wist zich niet te kwalifi- ceren voor het WK Voetbal in Zuid- Afrika. Steaua Boekarest heeft Marius Laca- tus aangesteld als nieuwe trainer. De voormalig international van Roeme- nie is de vierde coach van de club in twee maanden. Steaua ontvangt morgen in de Europa League het Itali- aanse Napoli. FC Utrecht en Liverpool zijn de andere tegenstanders in groep K. 'Zoveel trainers in zo'n korte tijd. Ik denk dat ze alle records in het voetbal hebben verbroken', grapte Lacatus, die al twee keer eerder de leiding had bij Steaua. De eerste periode, die be- gon in oktober 2007, duurde een jaar. Begin 2009 hield hij het slechts een half jaar vol. 'Ik hoop dat het nu beter gaat, aldus de 46-jarige Lacatus. De carrousel begon dit seizoen met Vic tor Piturca, die begin augustus ver- trok na een conflict met de spraakma- kende dubeigenaar Gigi Becali. Ilie Dumitrescu nam het over, maar hield het niet langer dan zes weken vol. Be cali stelde vervolgens Edy lordanescu aan, die nu weer plaats moet maken voor Lacatus. Steaua staat vijfde in de Roemeense competitie met vijftien punten uit negen wedstrijden. Groep E ASRoma-CFRCIuj 2-1 FC Basel-Bayern Munchen 1-2 Groep F SpartakMoskou - MSKZilina 3-0 Chelsea - Olym. Marseille 2-0 Groep G Ajax-AC Milan 1-1 Auxerre - Real Madrid 0-1 Groep H Braga - Shaktar Donetsk 0-3 Partizan Belgrado - Arsenal 1-3 Chelsea-eigenaar Roman Abramovich bouwt een nachtclub onder het stadion Stamford Bridge, inclusief een waterval voor de ingang van bijna 200 duizend euro. Kimiko Date bewees tijdens het tennistoernooi in Tokio dat leeftijd niet altijd een rol speelt. Op haar veertigste verjaardag versloeg ze gisteren Daniela Hantuchova. Van Europa-captain Colin Montgomerie mag zijn team twitteren tijdens de Ryder Cup. 'Als het maar geen geheim uit de kleedkamer is.'

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 23