De Ondernemer JONG GELEERD IS... JONG TALENT het waa ooo Tandarts Joris Suy is nietde man omzichzelf op deborstte kloppen. Al wat hem drijft is de beste mondzorg bieden. de Club wonen Agent Bot Tandartspraktijk Aan werkelijk alles is gedacht Een poetskamer om kinderen goed te leren tandenpoetsen. Pleidooi Laat Chinezen de stadshavens (her)inrichten Delta's Bomen over veranderend klimaat model markt 57 - vlaarc ERNEST VANDERKWAST Jonge Ondernemersdag 20 jaar oud Verkiezing Smak smakelijk He Moestuinieren van A tot Z -010-4343685 MaasstadPers Woensdag2g september20io Wiedekrantenge- looft, denktdat elke agent een klootzak is. De Rotterdam- mer is allerminst tevreden over het blauw op straat. Het corps heeft een groot imago- probleem. Ik praat hierover met Jeroen Bot, voormalig chef-kok van restaurant La Stanza en ex-patron cuisinier van La Vilette. Hij heeft ook kreeft en zwezerik klaarge- maakt in de keuken van res taurants als Kip en De Engel. En nu is hij politieagent. Al- thans, politieagent in oplei- ding. Over drie weken mag hij de biauwe pet dragen die bijna niemand nog lijkt op te willen zetten. 'Het is een leuke baan,' zegt Jeroen Botalsikvraag naar zijn carriereswitch. 'Ik wil mensen helpen.' Leuk, ik schrik van het woord. Het past niet bij de politie, zoals het niet bij de belasting- dienst past. 'Wat doe je als ik met mijn fiets door rood rijd?' vraag ik Bot. Hij zegt dat hij dan naar de situatie kijkt. Is het gevaarlijk voor het verkeer? Dan zal hij mij een bekeuringgeven.'Maar als je om vier uur's nachts door rood fietst, houd ik je natuurlijk niet aan.' Het klinkt logisch. Maar waarom hebben we in Rotterdam dan toch een hekel aan de politie? Volgens Bot komt het door Den Haag. 'Door bezuinigin- gen kunnen we een aantal dingen niet meer doen en lijkt het alsof we ons hele- maal niet meer bezighouden met boeven vangen.' Tien jaar lang, vijf dagen per week, twaalf uur per dag, heeft Jeroen Bot achter de pannen gestaan. Van een witte koksmuts naar een biauwe pet. Gaat alles wel goed met hem? 'Ik heb de psychologische test met suc- ces doorstaan,' zegt Bot. 'Ik wil gewoon de rotzakken fil- teren van de goede burgers. En koken kan ik altijd nog voor mijn vrouw en zoontje.' Je denkt aan een feestmaal- tijd: Gegrilde doradefilet met pijlstaartinktvis, basilicum- mayonaise en een vinaigret te van sinaasappel. Om maar een gerecht te noemen dat Bot klaarmaakte in restau rant La Vilette op de West- blaak. Misschien is Jeroen Bot wel de agent waar we zolang op hebben gewacht. Toege- geven, hij heeft zijn achter- naam niet mee. Maar met een beetje geluk heeft u agent Bot in de toekomst als wijkagent en geeft hij u tips voor uw risotto. O Ernest van der Kwast is schrijver. Stem op Mama Tandoori via www.nspublieksprijs.nl! Oral Care Center mag geen fabriek worden Van de redactie RHOON ,,Tandartsen hebben nog al tijd de naam 'beulen' te zijn en wij willen in ons Oral Ca^e Center bewijzen dat dat al lang niet meer zo is." In Suy schuilt echter niet alleen een tandarts. Hij is ook ondernemer. In re- latief korte tijd vormde hij sa- men met zijn vrouw Nahid Mohebbian, ook tandarts, de dorpspraktijk van tandarts Koek om tot een kliniek waar alle specialisaties binnen de tandartszorg onder een dak zijnsamengebracht. Ondanks de verhuizing naar een reus- achtig pand in hartje Rhoon waakt Suy ervoor dat het Oral Care Center een fabriek wordt. ,,De aandacht voor de patient blijft centraal staan." Suy en Mohebbian doen dat samen met een team van tandartsen en assistenten. In het nieuwe pand is werkelijk aan alles ge dacht om de patienten zo goed mogelijk van dienst te zijn. Tot in de kleinste details. Er is een poetskamerzodat mensen die van hun werk komen, nog even hun tanden kunnen rei- nigen. „En dit is ook een rus- tige plek waar wij kinderen kunnen leren poetsen." En er zijn aparte spreekkamers. „In een behandelkamer zijn pa tienten vaak wat gespannen. Door even rustig te gaan zit- ten, kunnen wij makkelijker de verschillende behandel- mogelijkheden doorspreken." Verder is het gehele pand rol- stoelproef. De behandelka- mers zelf zijn voorzien van de nieuwste snufjes maar zijn vooral zo ingericht dat het pa tienten privacy biedt en tot rust brengt. Er is zelfs de mo- gelijkheid een achtergrond- muziekje aan te zetten. „Onze tandartsstoelen zijn comforta- Door de microscoop krijgt Joris Suy een goed beeldvan het gebitvan zijn patienten. foto msp bel voor tandarts en patient want een behandeling kan soms wat langer duren. Wij nemen de tijd alles goed te be- ki jken en door te spreken." Het Oral Care Center heeft hygie ne hoog in het vaandel staan. Wij lopen voorop als het gaat om voldoen aan de wettelijke regels. Iedere patient wordt met steriel instrumentarium behandeld om mogelijke be- smetting door voorgaande patienten tegen te gaan. Zelfs de tandartsstoelen zijn van zo- danig materiaal dat deze een- voudig schoon te houden zijn." Suy en Mohebbian gaan nog een stap verder om de pa tienten zo goed mogelijk van Stichting Jong Ondernemen viert 5 oktober het twintigja- rig bestaan met een landelijke Jonge Ondernemersdag onder het motto: waar begint onder nemen? Scholieren en studenten kun nen die dag een kijkje nemen in bedrijven, ervaringen horen van bekende (top)ondernemers en in work shops zelf aan de slag gaan met een ondernemersvraag- stukuitdepraktijk. In Rotterdam organiseert Jong Ondernemen een 'werkont- bijt' met een aantal bekende ondernemers en basisschool- leerlingen in het Rotterdamse Beurs-World Trade Center. Ze kunnen hier vragen stellen aan ondernemers als Bernd Dam me (Eyewear), Michael Lints (BestDutch) en Sherita Narrain (Thermen Holiday en zwarte zakenvrouw2007). Voor meer info: www.jonge- ondernemersdag.nl dienst te zijn. ,,In iedere be handelkamer kunnen wij rontgenfoto's maken. Patien ten hoeven zich daardoor niet door het pand te verplaatsen en het uitgebreide dossier dat wij van alle patienten bijhou- den, kan eenvoudig worden opgeroepen." De meeste be- handelkamers zijn uitgerust met een microscopische kij- ker. ,,Ik krijg graag een goed beeld van een gebit zodat wij de juiste diagnose kunnen stellen", legt Joris Suy uit. Die wil om grondig onderzoek te doen bracht het Oral Care Center er toe hoogwaardige laser- en 3D-rontgenappara- tur in huis te halen zodat bij het plaatsen van implantaten, beugels en andere protheses niet op onverwachte proble- men wordt gestuit. Suy wil niet beweren dat het Oral Care Center door deze omzichtige werkwijze beter werk aflevert dan andere tandartsen. „Het Coen Zoon uit Berkel en Ro- denrijs is verkozen tot Jonge Ambtenaar van het Jaar van de provincie Zuid-Holland. De jury prijstzijn kwaliteiten: 'Gedreven, inspirerend en re- sultaatgericht'. Zoon wordt nu voorgedragen voor de landelijke verkiezin- gen. Ambtenarenzijn moeilijk te vinden, omdat velen voor het bedrijfsleven kiezen. gaat toch ook om het vakman- schap van de tandarts maar ik sluit graag problemen vooraf uit en wil zo kwaliteit bieden. Daarnaast werk ik niet graag solistisch. Elke tandarts heeft zijn specialisaties en door hier met meerdere tandartsen sa men te werken kun je altijd eenvoudig advies inwinnen bij collega's." Dat deze aanpak vertrouwen uitstraalt blijkt uit de grote belangstelling voor de praktijk. ,,Voor reguliere patienten geldt dat zij alleen nog onder voorwaarden kun nen worden geaccepteerd. Wij willen, om de kwaliteit te be- waken, niet snel groeien. Pa tienten moeten ons daarnaast regel matig bezoeken zodat wij het gebit onder controle kun- ne houden. Patienten die met een probleem zijn doorverwe- zen doofeen andere tandarts, kunnen wij altijd helpen maar zij gaan daarna weer terug naar hun eigen tandarts." O Van de redactie ROTTERDAM Leendert Bikker van de Rotter damse denktank EDBR houdt in het Financieele Dagblad een pleidooi om van de oude Rotterdamse stadshavens een economische zone te maken voor Chinese ondernemers. Zij zouden van de gemeen- te Rotterdam de vrije hand moeten krijgen om het gebied belastingvrij te ontwikkelen. Bikker vindt de manier waarop de herontwikkeling van de stadshavens nu ver- looptniet goed. Volgens hem zijn er veel te veel kleinschalige bedrijven actief en zouden de Chinezen vrij spel moeten krijgen in het ontwikkelen van grote plan- nen. De komende tijd gaat een speciale werkgroep dit idee verder uitwerken. O Van de redactie ROTTERDAM Rotterdam is van 29 Septem ber tot 1 oktober middelpunt van klimaatwetenschap en - beleid. Duizend wetenschap- pers, ondernemers en ambte- naren komen naar het World Trade Center om te praten over de uitdagingen waar del ta's en deltasteden voor ge- steld staan als gevolg van kli- maatverandering. De miljarden inwoners van del ta's over ter wereld krijgen te maken met een stijgende zee- spiegel, veranderende rivie- ren, veranderend grondwater- peilen meer neerslag. Rotterdam wil graag tijdig slimme oplossingen zodat kli- maatverandering niet alleen iets bedreigends is maar de stad ook kansen biedt in eco nomische zin. O Honden kunnen zondag 3 oktober bij Praxis aan de Keileweg aanschuiven voor een smakelijk diner. Op de kaart staat een heerlijke proeverij van voer en snacks. Appeltjes uit eigen tuin zijn echt veel lekkerder dan die van de supermarkt. Maar hoe doe je dat nou: moestuinie ren? Ontdek het in Krimpen, 2 oktober 10.00 -16.00 uur. Fauteuil in stof vanaf 61025.-, in leder vanaf 61325,- hocker in stof vanaf 6 444,-, in leder vanaf 6 560,- frame standaard geschuurd chroom

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5