Wat houdt de politie bezig? BONNETJES AFFAIRE HEB3I] FARIDAGEZIEN? ZEEMAN VERZUIPT ooo Misschien zijn de bekende politieauto, ambulance en brandweerwagen binnenkort wel geschiedenis. Proef Brambulance Een jeep-achtig busje ingericht voor allround hulpverlening AAISDAADJOURNAAL "Agenten krijgen richtlijn, geen quotum" Getuigenoproep van de politie Beschonken te water 9|e Bezwaar parkeerboetes loont sje Glaasje op? Naar Halt! sfg Schrijft u dat maar op! MaasstadPers Woensdag2gseptember20io I TlfllP Tatu-tatu oftatutata? Of een nieuw deuntje? Zoiets misschien? beeldbewerkingmsp Van de redactie ROTTERDAM Hoe die emit gaat zien is nog een vraag, maar de inrichting is al wel bepaald. Het wordt een jeep-achtig busje hele- maal ingericht voor allround hulpverlening. Hoe die gaat klinken is ook nog niet bekend, maar dat de brambulance er komt is zeker. Binnenkort start het brand-, weerkorps Rotterdam een proef met de nog snellere in- terventieteams. "Deze multidisciplinaire interventieteams kunnen als eerste vooruitschuifpost die- nen bij meldingen als onge- vallen, brand of vechtpartij- en," aldus Menno van Duin. Hij is lector crisisbeheersing van het Nederlands Instituut Fysieke Veiligheid. "In deze zogenoemde brambulance moeten alle disciplines aan boord zijn, zodat op elk ter- rein ogenblikkelijk hulp kan worden geboden." De brambulance dus. Een busje waarin de taken van po litic, brandweeren ambulance worden samengebracht. Met blusapparatuur, reddingsma- teriaal, defibrillator en andere levensreddende uitrustingen. In landen als Frankrijk, En- geland en de Verenigde Staten zijn deze snelle inzetteams al succesvol. "Ook in ons land zou dit een uitkomst kunnen zijn," daar is Van Duin van overtuigd. "Brandweerwagens en politieauto's hebben al de- fibrillatoren aan boord en in geval van een hartaanval zijn ze vaak eerder bij de melding dan de ambulance. Dat zijn maatregelen waar nu al levens mee gered worden. Ook Elie van Strien denkt dat de proef een succes wordt. "Als er iets aan de hand is, wil de burger zo snel mogelijk hulpdiensten zien. Of dat dan politie, brandweer of een am- bulancebroeder is doet dan niet ter zake," denkt Van Strien. "Belangrijkste is de spoed. Door nog efficienterte werken kan de snelheid waar- mee een team aanwezig is worden verhoogd en kan di rect hulp geboden worden omdat ereen allround beman- ning op de auto zit. Volgens Van Strien zitten er wel haken en ogen aan het plan. "Maaralsdeintentieeris om de hulpverlening beter aan te passen aan de praktijk, dan mag dat geen beletsel zijn." O We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stelling van de politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trek verhalen, maarcij- fers van het echte boevenwerk. Het zijn weeropmerkelijk veel mannen die het de politie lastig hebben gemaakt de af gelopen week, als je de poli- tiepersberichten maggeloven. Waar blijven de dames, zou je bijna zeggen. Negen van de tien berich- ten die de politie de wereld in stuurde begonnen met Man..., gevolgd door hetgeen hij nu weer op zijn geweten had. Neem bijvoorbeeld het be- richt over de 34-jarige 'man' die in een cafe aan de Slinge ruzie kwam zoeken met de ca- fehouder. Of nouja, ruzie. Uit- eindelijk liep het zelfs uit op mishandelingtoen deze 'man' de uitbater een kettingslot naar het hoofd slingerde. Toen agenten door getuigen op de man attent werden gemaakt, zagen zij dat hij met hetzelfde slot een ruit aan diggels sloeg, waarna hij ook de agenten weer bedreigde met datzelfde kettingslot. Een waarschu- wingsschot en fysiek geweld waren er uiteindelijk voor no- dig om de enigszins doorge- draaide man te overmeeste- ren. Maar dat lukte dus wel. Ook in Schiedam kon een 'man' zijn handjes niet thuis- houden in een cafe aan het Broersveld. De commotie was hier een stuk minder omdat hij 'slechts' klappen had uitge- deeld en snel kon worden in- gerekend. In Poortugaal werd een 'man' aangehouden die had ingebroken in twee auto's. Een oplettende getuige had ge- meld dat twee verdachte per- sonen zich's nachts ophielden in een bestelauto met een bui- tenlands kenteken in de wijk Kasteeltuin. Uiteindelijk kon de inbreker na het natrekken van het kenteken en een korte achtervolging worden aange houden. Verschillende gesto- len goederen werden bij hem en in de auto aangetroffen en die konden na afloop weer re- tour afzender. Tijdens een alcoholcon- trole op de Nieuwe Binnen- weg heeft de politie een 35- jarige 'man' uit Schiedam aangehouden voor het rijden onderinvloed. Eenbeetje hardleerstypje, zo bleektoen hij na het verlaten van het politiebureau gewoon weer achter het stuur wilde stap- pen, terwijl zijn rijbewijs was ingevorderd. De 'man' werd toen weer aangehouden en voor de tweede keer naar het bureau gebracht. Waar de agenten vermoedelijk een stuk min- dervriendelijktegen hem zijn geweest. Zeker toen bleek dat hij ook eerder die nacht in de Van Speijkstraat al tegen een geparkeerde auto was gereden. We mo- gen aannemen dat dat ook onder invloed van alcohol was. Een 20-jarige 'man' uit Utrecht veroorzaakte zon- dagochtend vroeg een ver- keersongeiuk waarna hij er te voet vandoor ging. De man reed met hoge snelheid over de Erasmus- brug en kwam op de ver- keerde weghelft terecht waarbij hij frontaal op een tegemoetkomende auto botste. De drie inzittenden raakten gewond, een daarop achteropkomendetaxi kon de auto's niet meer ontwij- ken en reed achterop. En ten- slotte werd ook een gepar- keerd staande auto geraakt. De veroorzaker ging er te voet vandoor en stapte in een taxi met bestemming Utrecht. Omdat hij zo dom was om tijdens deze rit met de chauffeur over zijn actie te praten en omdat de chauf feur zo eerlijk was dit met- een aan de politie te melden, kon de 'man' in Utrecht wor den aangehouden. En gelukkig; dan is ze daar toch nog:de Vrouw Maar dan wel een die ervan ver- dacht wordt haar eigen wo- ning aan de St. Luciabaai in Capelle aan den IJssel in de brand te hebben gestoken. Gelukkig had de brand weer de brand snel onder controle. O De Telegraaf publiceerde af gelopen weekend een artikel waarin staat dat agenten in Rotterdam Rijnmond salaris moeten inleveren als zij te weinig bekeuringen schrij- ven. Maarde leiding van het korps laat wete'n dat dit 'ab- soluut geen korpsbeieid' is. Volgens de leiding hoort bij het toezichthouden en hand- haven ook het schrijven van bonnen. "Daarin verwachten we een actieve houding van onze mensen, maar in het korps zijn geen harde afspra- ken over het aantal bonnen dat moet worden geschreven. Wel is het van belang dat er door ieder korps in Nederland een zekere productie gehaald wordt. Deze wordt verdeeld over de districten en verder naar ploegen en dus uiteinde lijk ook bij individuelecolle- ga's. Maar dan hebben we het over richtcijfers per individu, geen keihard quotum." Het rechercheteam dat de ver- missing van de 21-jarige Farida Zargar onderzoekt, wil graag in contact komen met mensen die meer weten over haar ver- dwijning. Farida wordt sinds 5 augustus 2010 vermist. De recherche heeft de tips naar aanleidingvan Tros Vermist, Hart van Nederland en andere getuigenoproepen in de media allemaal nagelopen. Maar er is nog altijd geen duideiijkheid over waar Farida is of wat er met haargebeurd is. Daarom gaat de politie Rotterdam Rijn mond deze week actief via de media burgers om informatie vragen. Er worden flyers uit- gedeeld en posters opgehan- gen op verschillende locaties waar Farida regelmatig kwam en volgens getuigen mogelijk gezien is. Meer informatie en een signa- lement van Farida Zargar is te vinden op de site www.poli- tie-rotterdam-rijnmond.nl. Een zeeman is op de Wil- lemskade te water geraakt en verdronken. Twee agen ten spraken de man aan om dat hij teveel had gedronken. Even later zagen de agenten alleen nogdecollega vande zeeman op de kade. De zee- man bleek te water geraakt. Duikers van de brandweer vonden het slachtoffer, maar later die nacht overleed hij. Baal je van dat Donnetje onder je ruitenwisser? OMaak bezwaar! In Rotterdam wordt in meer dan de helft van de gevallen de boete na bezwaar ingetrokken. Het biketeam van de Eilanden heeft drie tieners van 16, 17en 18jaarbetraptophetdrinkenvanroseinhetopen- baar. In overleg met de ouders zijn ze naar Halt gestuurd. In Poortugaal volgde een bonnenregen na een ASO- controle op bromfietsers en scooterrijders. Maar liefst veertig keer kon de politie een bonnetje schrijven.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7