Actueel 4 91 Met een borrel op zaken doen 00GST WEKEN! I 25nQ0 Niets te vrezen van het water NIEUWE BORSTKLINIEK GLUREN BID DE BUREN 10.49 10.49 17.99 ooo Domaine de Beaufort 5.99 Groen goud Vlaardingen wint weer een natuurprijs Geweldig om onze inzet internationaal beloond te zien.' Business op het water 'Het bleek goed zaken doen onder het genot van'n hapje. Uniek in de regio, nu in Schiedam NVM Open Huizen Dag Dujardin Hoppe The Famous WIJN VAN DE MAAND Rouge AC feiflessenvoor DE BOURGONDIER BERGERAC 5|c Hipperdepip met kringloop Hoe goed ken jij Schiedam? s|e Tober brengt Rozen voor Sandra MaasstadPers Woensdag2g september20io Groen; nergens zo mooi als in Vlaardingen De inspanningen van Vlaar dingen om de stad groen en gezondte maken, schijnen te lonen. De meest recente award: Groen goud Van de redactie VLAARDINGEN Dat Vlaardingen groen was wisten we al. Vorig j aar werden ze nog uitgeroepen tot Groen- ste stad van Nederland, maar nu heeft de haringstad er weer een onderscheidingbij: Groen goud. De Vlaardingse natuur, het vooruitstrevende waterbeheer en de betrokkenheid van be- woners bij het groen maakten grote indruk op de jury van de Europese Entente Florale, een wedstrijd waaraan jaarlijks de winnaars van nationale groen- competities uit twaalf landen meedoen. Vrijdag 24 Septem ber werden de winnaars be- kend gemaakt in het Italiaanse plaatsje Cervia en was er dus goud voor Vlaardingen. Burgemeester Bruinsma erj wethouder Robberegt toon- den de afgelopen week trots de bokaal aan de medewerkers op het stadskantoor. En eerlijk is eerlijk: de heren hebben ook alleredenom trots tezijn. Het juryrapport loog er niet om. 'De stad is dooraderd met wa ter en hoog gekwalificeerd groen. De betrokkenheid van de bewoners met hun groen is groot en de natuur- en milieu- educatie is van hoogstaand niveau. Deze groene parel te- midden van een industriele omgeving verschaft de ge- meente en haar inwoners wer- kelijk 'The quality of life'! aldus de deskundige interna- tionale jury. Wie wil weten waar die Eu ropese lieden al die wijsheid vandaan hebben? Afgelopen juli brachten versschillende juryleden een bezoek aan Vlaardingen en beoordeelden de bloemen, kindertuinen en projecten als de renovatie van 't Hof/Oranjepark. Burgemeester Bruinsma ziet het goud als een beloning vanjarenlangeinspanningom groen meer te laten zijn dan een fraai randje van de stad. „Een groene leefomgeving is belangrijk voor de gezond- heid en het woonplezier. Juist in deze verstedelijkte regio moeten we extra alert zijn op groen en milieu. Het is gewel dig om onze inzet nu op inter nationaal niveau met goud beloond te zien." Vlaardingen is vastberaden haar groene karakter te verster- ken. Dat sluit ook aan bij het Actieplan Wonen, hetwoning- bouwprogramma dat Vlaar dingen zal realiseren tot 2030, waarvan een groene woonom- geving een cruciaal onderdeel is. Bruinsma: 'En aan die groe ne woonomgeving wordt net zo hard gewerkt als aan de wo- ningbouw.' O De grootste beweegbare stormvloed- keringvan Nederland, de Maeslantke- ring bij Hoek van Holland, is zaterdag getest. Tijdens deze functioneringsslui- ting sluit de kering de gehele Nieuwe Waterwegaf. O roger van derkraan Het Vlietland Ziekenhuis opent zaterdag 2 oktober een speciale borstkliniek. Tussen 12.00 en 16.00 uur is er een informatiemarkt en worden er rondleidingen gehouden. De borstkliniek is uniek in de regio Zuid-Holland. De kli- niek biedt topzorg ais het gaat om borstaandoeningen en borstkanker bij mannen en vrouwen en onderscheidt zich van andere ziekenhui- zen door de snelle diagnose, de persoonlijke begeleidingen de grote aandacht voor het na- zorgtraject. Tijdens de informatiemarkt is erallerlei informatiete krijgen over borstaandoeningen en hulpmiddelen, maar is er ook aandacht voor deniet-medi- sche kant en worden er hoe- den, lingerie en boeken gepre- senteerd. Met een prestatie- loop van 1,3 en 6 kilometer wordt extra geld voor de kli- niek bij elkaargesprokkeld. Maar liefst 45.000 woningen zijn zaterdag 9 oktober te be- zichtigen tijdens de NVM Open Huizen Dag. Die staan natuurlijk niet allemaal in Schiedam en Vlaardingen, maar hier in de regio is zeker volop keus. ledereen kan op deze Open Dag een kijkje ne- men bij te koop staande wo ningen, zonder afspraak of verplichtingen. „De doorstroming op de wo- ningmarkt verloopt op dit mo- Ondernemers kijken er al we- ken naar uit: Business op het Water. Bijkletsen, borreien en meteen zaken doen. Van de redactie SCHIEDAM Netwerken is belangrijk voor ondernemers. Dat realiseren ze zich in Schiedam al jaren. Zeven jaar geleden meerde motorjacht de Marlina voor het eerst af aan de Maasboule- vard om een dag lang onder- dak te bieden aan onderne mers uit Schiedam. Het idee sloeg aan, want het bleek mak- kelijk zaken doen onder het genot van een hapje en een aantal drankjes. Veel onderne mers gaven aan het prettig te vinden met collega's onder el- kaar te zij n en ervaringen uit te wisselen. En ookverschillende vormen van samenwerking zijn op de Marlina ooit tot stand gekomen. Woensdag 6 oktober staat alweer de 7e edi- tie voor de deur van Business op het Water. En ook dit jaar is de gemeente als initiator weer nauw betrokken bij de organi- satie. Wethouder Siljee opent de beursom 16.OOuur. Van 18.00 uur tot 1900 uur is er weer de traditionele businessborrel. Alle Schiedamse ondernemers ontvangen een uitnodiging waarmee zij, gratis, Business op het Water kunnen bezoe- ken. Voor 40 ondernemers in Schiedam is een stand te huur om zich als bedrijf nog eens extra te presenteren. Nieuw dit jaar is de Jonge Ondernemers- wand. Ondernemers die min der dan 2 jaar staan ingeschre- ven bij KvK kunnen zich hier op een laagdrempelige en voordelige manier presente ren aan hun lokale collega's. Tijdens de beurs bestaat ook weer de mogelijkheid om deel te nemen aan de speed- meet: in korte tijd met andere ondernemers van gedachten wisselen overbedrijfsactivitei- ten. O HOPP L /Hi lAM0t» GROUSE Vieux Jonge Jenever Grouse 1.0 Uter 1.0 liter Scotch Whisky 1.0 Liter Mooie, ronde, rode wijn sol fruit. Gemaakt san de druiven Syrah (70%) en Grenache (30%). ment stroefzegt NVM- woordvoerder Kimman. „Ver- kopers hebben te maken met langere verkooptijden, maar voor huizenkopers zijn de marktomstandigheden gun- stig omdat de betaalbaarheid sterk is verbeterd. De hypo- theekrente is laag en er is rui- me keuze in huizenaanbod." Kijk op www.funda.nl voor de deelnemende huizen. De Open Dag is over het algemeen van 11.00 tot 13.00 uur. Costjeres de Nimes. Om zo te drrnken, of bij (vlees) ens 0.75 Uter DE WERELD VAN DRANKEN T t t BEtEEf HET IU DE VAXSUJTE* www.dewereldvandranken.nl SLIJTERIJ WIJNHANDEL Billitonlaan 96 VLAARDINGEN Tel. (010)434 47 19/434 72 12 www.biertapverhuur.nl SLIJTERIJ WIJNHANDEL Frans Rietveldpad 2 SCHIEDAM tel. (010) 470 44 61 www.biertapverhuur.nl Kringloopwinkels houden zaterdag 2 oktober weer een gj|l|| Nationale KringloopDag; een feestelijk Open Huis waarop ze laten zien hoe leuk en hip kringloop is. Altijd al meer willen weten over het boeiende verleden van Schiedam? Dat kan! Vanaf 14 oktober start er een nieuwe reeks voordrachten over Schiedam in de bieb. Ronnie Tober zette verpleegcentrum DrieMaasStede ©afgelopen zondag muzikaal helemaal op stelten. Het optreden was een cadeautje van Rotary Schiedam.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 9