Loopbaan Begeleidingvoor vangnetters' N©flik Rust van het land ooo Hopelijkgaan bezittersvan een huis hun vrijgevallen spaarloon gebruiken voor een verbouwing met het nieuwste traagschuim Het btw-tarief op arbeid gaat tot 1 juli 201 Ivan 19 naar 6 procent Ziekteproces Weer aan het werk? UWV komt met eenproef in zeven regio's, daarna landelijk Het Waaigat-Markt 57-Vlaardingen-010-4343685 di-vr10.00 -17.30, za 10.00 -17.00, geen koopavond MaasstadPers Woensdag6oktober20io Het blijft kwakkelen met de woningbouw. Opnieuw zijn er minder nieuwe huizen op- geleverd. Vervelend voor de woningmarkt, maar ookvoor de werknemers in de bouw, die nog altijd een somber vooruitzicht hebben ofzich al thuis zitten te verbijten. Ook voor de zzp-ers is het frustre- rend. Eerderheefthetkabinet, verdeeld over drie tranches, ongeveer 350 miljoen euro beschikbaar gesteld voor het ondersteunen van woning- bouwprojecten die als gevolg van de crisis zijn stilgevallen of niet van start konden gaan. Nu komt de minister van Financien met een aantal fis- cale maatregelen om de wo ningmarkt - en daarmee de werkgelegenheid - te stimule- ren. Zo gaat het btw-tarief op arbeidsloon voor bijvoor- beeld een verbouwing of her- stelwerkzaamheden aan het dak tijdelijk (tot 1 juli 2011 omlaag van 19 naar 6 procent. Daar profiteren vooral ook de zzp-ers van. Hopelijk gaan de huizenbezitters hun vri jgeval- len spaarloon nu inzetten voor een verbouwing. Bovendien is besloten de verhoging van de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) met een jaar te verlengen en ligt de grens ook in 2011 op 350 duizend euro. Hoewel de verkoopcijfers voorzichtig weer iets stijgen en de prijzen gemiddeld lijken te stabilise- ren, blijft het moeilijk om een huiste verkopen. De periode waarin mensen met dubbele hypotheeklasten (nieuw huis gekocht, oude woning nog niet verkocht) voor beide huizen in aanmer- king komen voor hypotheek- renteaftrek gaat voor alle situ- aties van twee naar drie jaar. Dezetijdelijkeregelingvervalt eind2012. O Als je langdurig ziek bent en werkloos, krijg je een ziekte- wetuitkering. Deze zoge- noemde 'vangnetters' komen al in de Ziektewet als zij hun eigen werk niet meer kunnen doen. Vangnetters zijn werkne mers voor wie de werkgever geen loondoorbetalingsplicht (meer) heeft zoals bij langdu rig zieke werklozen, zieke uit- zendkrachten en zieke werk nemers met een tijdelijk dienstverband. Zij komen al- lemaal in de Ziektewet; mo- menteel gaat het om zo'n 85 duizend mensen. Voor deze groep ligt de na- drukvooral op hetverstrekken van een uitkering; acties om deze zieken weer te laten par- ticiperen blijven te lang uit en daarmee worden kansen ge- mist om langdurige afhanke- lijkheid van een uitkering te voorkomen. In de beginperiode voor of na het ontstaan van werkloos- heid is de kans op een geslaag- de werkhervatting het grootst. Dat blijkt uit een apport van de I nspectie Werk en I nkomen (IWI). Uitkeringsinstantie UWV gaat daarom maatregelen tref- fen voor begeleiding van deze groep werklozen. Het UWV gaat de registratie van de hulp aan zieke werklozen verbete- ren, maakt voor hen nu eerder plannen met mogelijkheden om weer te gaan werken en neemt maatregelen om de ver- beteringen te waarborgen. Eerst met een proef in zeven regio's, daarna landelijk. Kern ervan is dat de beoordeling van het ziekteproces en de kansen op werk hand in hand gaan. O Nog steeds frustrate voorzzp-er in de bouw Talalay embrace doet hetzelfde, maar Is gemaakt op basis van latex. Deze latexsoort heeft door een unlek proc6de een zeer open celstructuur. Hierdoor ademt het veel beter dan de huidige traagschuimsoorten. Bovendien heeft Talalay embrace een hogere veerkracht, waardoor u ook gemakkelljker draalt in uw slaap. Meer info vlndt u opWWW.kwaliteitsbedden.nl Nofllk is een kwallteits-boxspring van de Friese fabrlkant Avek. De boxspring is ontworpen door Hans Daalder, die de Inspiratle putte uit de schoonheid van het Friese land eenvoud en puurheid. Noftik is uitermate comfortabel door het gebruik van Talalay embrace; het nieuwste traagschuim. De huidige traagschulmmatrassen bevatten een synthetlsch schuim. Door Invloed van uw llchaams- warmte en gewlcht neemt het de vorm van uw ilchaam aan, en biedt het u de juiste ondersteuning.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 12