Werkplein OOK ZD LATEN ZICH ZIEN LEREN S0LLICITEREN Erzijn heel veel werklozen. Maar ook heel veel vacatures. Kom naareen van deWerkpleinen en maak kennis metde werkgelegenheid! Check! Ik ben meneer Jansen en ik ehh... Europa Een goede voorbereiding is het halve werk De ideale gelegenheid om kennis te maken met werkgevers. POO Landelijke Banenmarkt Een kiekje tussen de voorbereidingen door Lezen, lezen, lezen en oefenen Wil iedereen opstaan? Figurantenrolletje i|c Helpende (cyber) hand MaasstadPers Woensdag6 oktober2oio j fK l2LSLt ITIG Z16I1 Tijd voor optimisme Van de redactie REGIO Een CV, curriculum vitae vol- uitgeschreven, is jeenigeechte visitekaartje. Zonder dat CV wordt je sollicitatiebrief waar- schijnlijk niet eens gelezen. Belangri j k dus. En nog belang- rijker: doehetgoed! Les 1Profileer jezelf als de beste. Vertel over jezelf, over je opleiding, werkervaring en kwaliteiten. Noem cursussen, diploma's en certificaten, maar ook modules en cursus- onderdelen. Ookvrijwilligers- werk is het vermelden waard. Les 2. Zorg dat je CV er ver- zorgd uitziet en goed leesbaar is. Les 3. Laat jeCV door ande- ren lezen en verbeteren. Bijvoorbeeld door een werkcoach. Op de Banen markt zijn werkcoaches aan- wezig die er graag samen met jou naarwillen kijken. O Van de redactie REGIO Het kan een droom zijn of ge- woon de enige kans op een goede baan: werken in het buitenland. Een avontuur is het sowieso. Alleen al om je zelf een weg te banen tussen alle wetten en regels van het gastland... Een goede voorbereiding is het halve werk, volgens het ge- zegde. En de zogenaamde Eures-adviseurs vinden dat ook. Op de Banenmarkt zijn zij aanwezig om informatie te geven die je kan helpen om de juiste stappen te zetten op de juistemomenten. Daarnaast laten vijf inter- nationale bedrijven zich zien tijdens de Banenmarkt op de Dynamostraat: GEM, Hertz, Team Trackers, Fitarbeiten en Manpower UK. O Van de redactie REGIO 51.888 werklozen teltderegio Rijnmond. Dat zijn er weer 1.691 meer dan vorig jaar. De jeugdwerkloosheid is even- eens toegenomen, met 15%. Een stijgende 1 i jn zit ook in de WW-uitkeringen, 22.522 zijn het er inmiddels in onze regio. Deze cijfers van het UWV WERKbedrijf dateren van au- gustus 2010 en ze klinken niet echt als muziek in de oren. Toch is er reden voor opti misme. Crisis of geen crisis, de Landelijke Banenmarkt gaat gewoon door. Met banen in de aanbieding! Ondankshetnog voorzichtige economische herstel presenteren bedrijven en uitzendbureaus tal van va catures. Want soms moet je even zoeken, maar kansen zijn er wel degelijk. Ook nu. Zo is er een toename aan vacatures binnen de administratieve be- roepen. Net als binnen de me- dische en paramedische be- roepen. Binnen de beroepen in de openbare orde en veilig- heid net zo. Hetzelfde geldt voor sociaal-culturele beroe pen. En dit is slechts een greep uit de cijfers van het UWV WERKbedrijf. Grijp je kans. Of beter ge- zegd: laat je zien. Donderdag 7 oktober wordt tussen 14.00 en 20.00 uur de achtste editie van de Landelijke Banenmarkt gehouden. Op bijna 100 Werk- pleinen in het land organise- ren UWV WERKbedrijf en ge- meenten samen het grootste banenevenement van Neder- land. Vorig jaar bezochten meer dan 100.000 belangstel- lenden de banenmarkt. Dat is T Een impressievan de Landelijke Banenmarkt 2009. uwv werkbedrijf niet zo gek: het is de ontmoe- tingsplek voor werkzoeken- den en werkgevers, want ieder- een kan er terecht voor vacatures, informatie en ad- vies. Tk laat me zien' is het motto en de toegang is gratis. En jemoetkomen! "Het is de ideale gelegenheid om in korte tijd kennis te maken met werkgevers en de werkgelegen heid." Simpel zat volgens So- ner Qinarhij is coordinator van de Landelijke Banenmarkt in Rotterdam. De banenmarkt richt zich op alle werkzoekenden. Van herintredertotpositieverbete- raar. En van startertot45-plus- ser. Speciale aandacht gaat dit jaar uit naar werkzoekenden die al langer werkloos zijn. "Het thema 'ik laat me zien' moet je heel letterlijk nemen, legt Qinar uit. "Fysiek laten zien wie je bent, wat je kunt en wat je wilt. Zowel werkgevers als werkzoekenden doen dat morgen." Op bijna 100 locaties wordt morgen de Banenmarkt ge houden, vier daarvan zijn in onze regio. In Schiedam, Spij- kenisse en twee in Rotterdam. In Rotterdam kunnen bezoe- kers elk half uur gratis gebruik- maken van een pendelbusje om beide Werkpleinen in de stad te bezoeken. Wat let je? Laat je zien! O Hiernaast op de foto staat het team achterde banenmarkt op de Schiekade in Rotter dam. Van links naar rechts Frans van Breda, Marthy van Sebille (projectleiders) en So- ner Qinar. (projectmanager). Voor deze locatie zijn ze de afgelopen maanden druk be- zig geweest met de voorbe reidingen. Zij nemen het the ma serieus en laten zich zien. En horen. Frans van Breda: "Flet was een klus, maar met zoveel positieve energie van medewerkers en werkgevers. Ik verwacht weer een geslaag- de banenmarkt". Marthy van Sebille is klaar voor morgen "laat de banenmarkt maar ko- men!" Ook Soner Qinar is goed gemutst. "De samenwerking met de gemeente Rotterdam en het UWV WERKbedrijf, bin nen de organisatie van de Lan delijke Banenmarkt, heeft ge- leidtot verrijkingvanelkaars mogelijkheden en kansen." Flet aantal vacatures is op dit moment niet echt om over naar huis te schrijven, maar toch zijn er in verschillende branches nog steeds goede kansen op een geschikte baan. Daar moet je wel wat voor doen. Succesvol solliciteren begint natuurlijk met een mooie sollicitatiebrief. Maar dan? Stel dat je wordt uitge- nodigd voor een gesprek, hoe overtuig je een werkgever dan dat jij de superman bent die hij zoekt? De werkcoaches van het UWV WERKbedrijf geven daar in workshops op de ba nenmarkt handige tips over. De mastertip: bereid je goed voor. Dat verhoogtje kansen op een positieve eerste in- druk. En dat verhoogt dus weer de kans op een baan. Met andere woorden: lees alle informatie van te voren goed door en oefen in het be- antwoorden van vragen. Yes, you can! -j"- Op de Landelijke Banenmarkt wordt door werkgevers niet alleen gezocht naar laaggeschoolde mensen. Er zijn ook vacatures voor mbo'ers en hbo'ers. 0p de Landelijke Banenmarkt op de Schiekade is de hele dag een filmploeg aanwezig. De beelden worden door het UWV WERKbedrijf voor publieksinformatie gebruikt. Nieuw! Het digitale magazine Werkblad. Voor iedereen die op zoek is naar werk. Van het UWV WERKbedrijf. De link: www.werk.nl/werkblad

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 15