Actueel Geen echte revolutie metje flinterdunne online netwerk II II Si II Badkamer gekocht? SI Gehakketak om rechten Dino Soerel mmm ooo 1 ...datweeen beetjearmer women #Malcolm Gladwell Protest in 140 tekens 'Als Martin Luther King had kunnen twitteren, dan had hij dat gedaan.' Liquidatfeproces Rouwcentrum De Palm 18 cB Bespaar uzelf een hoop moeiliikheden. Loot uw badkamer of keuken plaatsen door een specialist. Variaf 1 oktober 2010 BTW voordeel 1 Vraag vrijblijvend een prijs op de arbeid. 6% ipv 19% I opgave: 0186-662123 www.georgevandijkemontage.nl UlTVAART ZORGCENTRUM VAN DER KRAAN dag en nacht bereikbaar 010 - 413 25 82 TOPSPORTEVENEMENTEN 2010 Topsportcentrum Rotterdam (eindrondes) Ahoy Rotterdam (finale) www.rotterdamtopsport.nl rotterdom Rotterdam TOPSP0&T w City of sports MaasstadPers Woensdag6 oktober20io Een kwart procent perjaar. Dat gaan we inleveren de komende jaren. Het is een gemiddelde: uitkeringstrekkers en 65-plussers leveren twee keer zo veel in. En het is maar een be- rekening: de voorstelien zijn af- gestemd op een zo min mogelijk zichtbaar effect op de koop- kracht, terwijl iedereen weet dat veei bezuinigingen uiteindelijk Henk en Ingrid toch in de porte- monnee raken. Het worden geen vette jaren. Maar stel dat we al- lemaal een beetje armer worden - worden we dan 00k ongelukki- ger? 'Geluksonderzoekers' hebben ontdekt wat de scheurkalender al wist: geld maakt niet gelukkig. Wei alsje er niets van hebt, na- tuurlijk, maar er bestaat een in- komen waarboven een extra euro geen extra geluk oplevert. En gemiddeld zitten wij Neder- landers daar al boven. Dat kwart procent zal onsdus niet ongeluk- kig maken, beweren de heren geluksonderzoekers. Maar het is maar wat je met geluk bedoelt, schrijft Nobel- prijswinnaar Daniel Kahneman deze week. Hij maakt onder- scheid tussen een dagelijks ge- luksgevoel, hoe vaak we lachen of ons 'gewoon' gelukkig voelen, en een meerobjectief langeter- mijngeluksgevoel, hoe gelukkig we zijn met onze baan, onze buurt, de familie en de financiele situatie. Dat dagelijkse geluksge- voel, dat heeft op een gegeven moment centen zat. Dat lange- termijngevoel nooit, zo heeft hij ontdekt. Daar levert iedere extra euro altijd weer een extra stukje geluk. En iedere euro minder maakt ons op die terreinen min der gelukkig. We zullen ons de komende ja ren dus 'dagelijks' net zo gelukkig voelen als daarvoor. Maar dat is niet het hele verhaal. Hou er re- kening mee dat als het gaat over werk, de buurt, de familieleden of de toekomst, de irritaties hoog op kunnen lopen en uw lontje erg kort kan worden. U lacht wel, maar u bent niet blij... O De rubriek Stel... verkent wat 00k het nieuws had kunnen zijn. Reactie$/suggesties: stel@depens.nl Malcolm Gladwell: 'Twitter verdient geen Nobelprijs voor de Vrede.' ap Facebook en Twitter zullen geen revoluties tot stand brengen; schrij- ver Malcolm Gladwell gaat met ge- strekt been de wereld van de nieuwe media in. En die wereld trapt terug. Sanne Rooseboom ROTTERDAM 'Ik ben tegen borstkanker,' like. 'Kin- dersterfte de wereld uit,' like. 'Kan deze baby-uil meer leden krijgen dan Geert Wilders?'/oin. En je maatschap- pelijke betrokkenheid voor de week zit er weer op. Volgens de Canadees/ Britse auteur en moderne goeroe Malcolm Gladwell stellen de banden die we op Twitter en Facebook onder- houden niks voor wanneer het om sociaal activisme gaat. De Ameri- kaanse strijd tegen racisme in de ja ren zestig was nooit op gang geko- men via internet, betoogt hij. En dat was pas een echte sociale beweging, demonstraties werden neergeslagen maar mensen bleven komen, omdat ze elkaar kenden. Echt kenden, niet alleen online. Digitale contacten zijn flinterdun en digitale daden zijn nietszeggend en consequentieloos, schrijft hij deze week in The New Yor ker, in een artikel dat vervolgens de wereld over werd geretweet. Het artikel van Gladwell (47) heeft voor een kleine storm gezorgd onder Amerikaanse en Britse twitteraars. Vooral omdat de auteur zelf in zijn boek The Tipping Point (in Nederland Het beslissende moment) uit 2000 haarscherp analyseert hoe groepen mensen sociale verandering in gang kunnen zetten. 'Hij mist helemaal waar het om gaat', briest Chris Lake op het toonaangevende Britse Econ- sultancy blog. 'Als Martin Luther King zijn status had kunnen updaten en had getwitterd, dan had hij zijn boodschap veel sneller kunnen ver- spreiden.' Anti-Wilders De digitale discussie kwam gisteren van pas in Den Haag. Van de duizen- den leden van anti-Wilders Face- booksites, kwamen er nog geen dertig opdagen op het Binnenhof. De pagi- na Voor Nederland Zonder Angst had opgeroepen te komen demonstreren, en er stonden inderdaad demon- stranten met een spandoek met een poepende PW-vogel. Maar het was nog geen fractie van de mensen die zich online lieerden. En zo is het va- ker gegaan de afgelopen maanden; op 9/11 viel de opkomst in verschil- lende Nederlandse steden tegen, na veel webgeruis. De oproepen voor protest tegen BPtentijdevan deolie- ramp, haaldenwereldwijdbijnaniks uit ondanks groot gevolg op het in ternet. Blogger Chris Lake Twitter en Facebook wakkeren het debat aan, maar demonstreren is toch iets heel anders,' zegt nieuwe mediakenner Marco Derksen. 'De persoonli j ke betrokkenheid wanneer je iets retweet is niet per se groot, maar dat hoeft ook niet. Mensen zijn er in hun hoofd mee bezig en delen online meningen, is het dan nog no- dig de straat op te gaan?' Bovendien was het voor internet niet heel veel betrokkener. 'Ik ging mee naar de monstraties in Den Haag omdat an- deren gingen, de harde kern was toen ook heel klein, net als nu.' Volgens Elroy Bos van het toch be- hoorlijk activistische Greenpeace is het ouderwets om aan sociaal acti visme te denken in termen van de monstraties. Dat Gladwell teruggrijpt op de strijd in de jaren vijftig is oneer- lijk. 'De tijden veranderen. Online kun je ontzettend veel bereiken.' Bos benadrukt dat er een stuk meer is dan 'liken' of berichtjes doorsturen. 'Je kunt mails sturen naar een bedrijf, vrienden wijzen op misstanden bij een organisatie. Nee, je zult er geen 50.000 man mee mobiliseren om te demonstreren op het Amsterdamse Museumplein, daarin heeft Gladwell gelijk. Het is een andere manier van actievoeren.' Maarwel een manierdie zin heeft, volgens Bos. 'Bedrijven zijn bangvoorhunreputatie, dus dedruk die online kan ontstaan heeft wel de- gelijk effect.' Het gaat daarbij mis- schien nietom revolutie, lijktde con sensus, maar om verandering. lubelstemming De discussie of Facebook en Twitter revoluties kunnen doen ontstaan zal nog lang doorlopen. Totdat er zo'n revolutie is ontstaan misschien. Vol gens Malcolm Gladwell was dat in Iran in ieder geval niet het geval. In het land van de 'twitterrevolutie' was het vorige jaar een nuttig communi- catiemiddel, maar vooral voor Irani- ers buiten Iran die de westerse pers dankbaar van quotes voorzagen. Twitter verdient geen Nobelprijs voor de Vrede, zoals een hoge Amerikaan se functionaris opperde, schrijft Gladwell. 'Jij ook niet,' twitterde gis teren iemand terug. O De rechtbank heeft het nog niet hardop gezegd, maar het is duidelijk de wens om Dino Soerel in het grote liquidatieproces te voegen. Merel van Leeuwen AMSTERDAM Je kon er op wachten. Frits Lauwaars, de voorzitter van de rechtbank in Am sterdam, stak niet onder stoelen of banken dat het voor advocaten Bene- dicte Ficq en Leon van Kleef niet moeilijk moet zijn om de verdediging van Dino Soerel op te pakken in het grote liquidatieproces, ook al is het proces al bi jna twee jaar aan de gang. Want, stelde de rechtbank, is het niet zo dat hun kantoorgenoot Nico Mei jering het dossier tot in de details kent, omdat hij Ali A. in het proces bijstaat? En dan is er ook nog kan toorgenoot Marnix van der Werf die de verdediging van medeverdachte Sjaak B. voert. Kortom, met wat extra voorbereidingstijd en hulp van kan- toorgenoten kan Soerel, die verdacht wordt van uitlokking van een paar li- quidaties, alsnog in dit monsterpro- ces worden betrokken. Dat is ook de wens van het Open- baar Ministerie, die de schuld volle- dig bij Soerel legt. Want hij was tot zijn aanhouding eind augustus op de vlucht voor justitie, terwijl hij wist dat hij werd gezocht. En wat te denken van de usb-sticks die op Soerels on- derduikadres zijn gevonden, verstopt in een pot met Completa-oplosmelk. Daarop stond informatie over het li quidatieproces, die hij volgens het OM heeft gekregen van het kantoor van Meijering, Ficq en consorten. Ficq vroeg de rechtbank om tien maanden voorbereidingstijd voor de zaakvanhaar client. Omdat hij recht heeft op een eerlijk proces. Als de rechtbank dingen zou moeten 'over- doen', zoals Lauwaars stelde, is dat onjuist. Want Soerel is pas twee we- ken geleden gedagvaard. Voor hem valt niets overte doen, zijn rechtszaak moet nog beginnen, betoogde Ficq. Dan had het OM Soerel maar bij aan- vang van het proces, begin 2009, bij verstek moeten dagvaarden. De rechtbank liet doorschemeren niet van plan te zijn Ficq tien maan den voorbereidingstijd te gunnen. Over twee weken volgt een nieuwe regiezitting, in de hoop dat de advo- caat het dossier dan globaal heeft ge- lezen. En in de hoop dat Soerel dan wel op dezittingzal verschijnen. O Kantooradres: Oudedijk 114, 3061 AN Rotterdam Rouwcentrum: Palmentuin 73, 3078 KJ Rotterdam Eigen rouwcentrum en rouwlocaties naar keuze in alle delen van Rotterdam en omgeving eigen autopark drukkerij rouwdiensten uitvaartverzekeringen 13/10 DELA TROPHY NEDERLAND-CUBA (volteybat dames) Topsportcentrum Rotterdam 15/10 - 17/10 ROTTERDAM GRAND PRIX (judo) Topsportcentrum Rotterdam 16/10 - 24/10 WK TURNEN Ahoy Rotterdam 25/10-31/10 EK KORF3AL

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 18