De Kwestie ff i 1 I I I I I PLAATJES KDKEN FESTIVAL OP H0FB0GEN MaasstadPers ooo Rotterdamsepolitieagenten moeten een minimum aantal bonnen uitschrijven, blijkt uit onderzoek. Wie heeft belang bij deze bonnenquota? ZOBEZIEN PASTORS Bonnenquota Streefcijfers houden agenten scherp, vindt korpsleiding Het uitschrijven van veel bonnen werkt volgens Bonte averechts. Dokken voor de staatskas MARCO Reageren. Mtfv/winaas stadpers^ jT Minimaal 120 bekeuringen per jaar, anders word je als agent op je salaris gekort. Dat is het beeld dat in de media onlangs naar voren kwam over de afspraken die leidinggeven- den binnen het Rotterdamse politiekorps met hun perso- neel maken. Politieagenten die hun bonnenquota niet ha- len, zouden volgens een arti- kel in DeTelegraafvervelende mails krijgen, waarin ze onder druk werden gezet beter te presteren. Een hele treurige situatie, vindt GroenLinks-ge- meenteraadslid Arno Bonte, die een spoeddebat over de kwestie aanvroeg. Als je agen ten dwingt zoveel mogelijk bonnen uit te schrijven, dan neem je ze niet serieus in hun oordeelsvermogen en hun professionaliteit." Bovendien heeft een regen van bonnen een averechts effect, denkt Bonte. ,,De komende maan- den gaat de politie extra goed letten op fietsers die over de stoep rijden. Ik vind dat een agent zelf moet kunnen bepa- len of je zo'n fietser meteen een boete geeft of eerst waar- schuwt. Bij kleine overtredin- gen is dat laatste vaak veel ef- fectiever." Aan welke quota Rotterdamse politieagenten zich precies moeten houden, is niet helder. Burgemeester Aboutaleb ontkende vorige week tegenover de gemeente- raad dat er quota zijn, maar tegelijkertijd gaf hij wel toe dat er 'streefcijfers' zijn op korps- niveau. „De discussie is een woordspelletje geworden maarondertussen ervaren po litieagenten wel degelijk een druk om te bekeuren", zegt SP-gemeenteraadslid Leo de Kleyn. De SP deed een peiling -fi ZZm wHr*mu onder 400 politieagenten, waaruit bleek dat ruim 72 pro- cent van de ondervraagden zegt aangesproken te worden door hun leidinggevenden als ze niet genoeg bonnen uit schrijven. ,,We gaan nu een onderzoek doen onder stads- wachten, want ik heb het ster- ke vermoeden dat die ook op het aantal boetes wordt afge- rekend. Datzou nogkwalijker Kinderboekenweek 2010 zijn, want deze mensen heb ben geen politieopleiding, en zijn makkelijker te beinvloe- denIn het nieuwe regeerak- koord hebben de coalitiepart- ners afgesproken dat er een einde komt aan bonnenquo- ta's. ,,Een vreemde situatie", zegt Bonte, ,,want in Rotter dam zijn juist de linkse pattij- en tegen, en de rechtse mild." Nieuwe korpschef Frank Paauw houdt voorlopig vast aan het huidige beleid. Vol gens hem houden streefcijfers surveillerende agenten scherp en begrijpen burgers zo eerder dat je je in het belang van je portemonnee maar beter aan de wet kunt houden. O Birdfest 1.0 Stadswacht bullitproof Bij politiebevoegdheden hoort een politieuitrasting, moet de directie van Stadswacht gedacht hebben. Sinds kort dragen Stadswachten een kogelwerendvest. Jong, passievol en werkloos Door de crisis komen steeds meer jongeren aan de kant staan. De jeugdwerkloosheid loopt op. Daarom is het vandaag in het Rijnmondgebied de Dag van de Stage. Thommies op de savanne De giraffen en koedoes in Diergaarde Blijdorp hebben gezelschap gekregen van zes Thomson-gazellen. De antilopen zijn nooit eerder in Blijdorp te zien geweest. MaasstadPers Woensdag 6 oktober2cno lB In een supermarkt werd ik pas aangesproken door een islamitische jonge vrouw. Of ik meneer Pastors was, en dat ze me dan wilde bedanken voor wat ik doe voor de positie van moslima's. Ikhadgroot gelijk en ik wist de helft nog niet. Zij keek inmiddels met meerafstand naarhaarge- loof. Zij vertelde ook dat er veel geweld wordt gebruikt tegen vrou wen en dat er kin- deren worden bang gemaakt en soms geslagen in moskee- en. Hun wordt zogeleerdom een hekel te hebben aan de Westerse samenleving. Ge- lukkigtrapt niet iedere mos- lim daarin, maar erzijn er nog maar weinig die hardop bun liefde voor het Westen en de moderniteit durven te betuigen. Als je dat doet, dan word je namelijk bedreigd, enuitgemaakt voorverrader of racist. En als islamcriticus kunje ook nog voor de rech- ter komen, zoals Wilders deze week. Dat is echt de wereld op zijn kop. De onder- drukten krijgen geen be- scherming van de overheid, de voorvechters van de vrij- heid worden berecht, en de gevestigde orde in ons land en de islamitische wereld denken gewoon hun gang te kunnen gaan. Gelukkig keert de wal langzamerhand het schip. Wilders heeft het im- merstotde regeringscoalitie kunnen schoppen, terwijl er genoegandere regeringsco- alities mogelijk waren. Kri- tiek op de islam wordt daar- mee steeds meer geaccep- teerd. Als u mij niet gelooft, kijkdan naar 68 procent van de CDA-leden. Om het nog mooier te maken, geeft ook de Nederlandse rechter de door Wilders uitgenodigde experts straks de gelegen- heid om uit de doeken te doen dat de Islam weinig goeds met niet-moslims en de moderniteit voor heeft. En dat de insteek van Wilders nietaangenaam maarinhou- delijk wel verdedigbaar is. Als we straks allemaal weten dat de Islam geen religie is als alle andere, dan zijn we weer een stap verder om een modernere interpretatie van haaragressieve voorschrif- ten af te dwingen. Als het een beetje meezit, is het dus niet zozeer Wilders of de vrij- heid van meningsuitingdie terecht staat, maar de ge- schiktheid, of liever onge- schiktheid, van de huidige Is lam als levensbeschouwing in onze moderne seculiere democratie. Zo bezien heeft deze rechtszaak dus ook goe- de kanten. O Eis ofstreven? In Rotterdam schiijfje 120 bonnen perjaar Esma Linnemann ROTTERDAM -CT: fV,-i MR) lip i0P^r- De komende maanden gaat de politie extra goed letten op fietsers die over de stoep rijden. hh/inge van mil 'De Grote Teken Tentoonstel- ling' is het thema. Van 6 tot 16 oktober is het weer de Kinder boekenweek. Natuurlijk doet de Bibliotheek Rotterdam ook mee. Met een groot feest in de Centrale Bibliotheek en leuke activiteiten in de andere vesti- gingen. Alsje heel erg van lezen, of van plaatjes kijken, houdt kunje het Kinderboekenweekfeest vast in je agenda zetten. Zon- dag 10 oktober van 12.00 tot 17.00 uur zijn alle kinderen, ouders, opa's en oma's welkom in het boekenparadijs op de Hoogstraat. Roodkapje iser. Eneengoo- chelaar. En stripjockeys. En heel veel workshops. En be- roemde mensen. Geen schrij- vers dit jaar, maar illustrato- ren. Voor een keer zijn de rol- len omgedraaid: de schrijvers zijn ondergeschikt aan de te- kenaars. Niet voor niets De Grote Teken Tentoonstelling. In en random de hofbogen be- vindt zich een stuk Rotterdam meteen muziektraditiedie uitzonderlijk is voor Neder- land. Jazz en soul nestelden zich hier voorgoed via de clubs onder de rails. Bij het Bergweg station pakt de eerste editie van Birdfest op 7,8 en 9 okto ber de draad weer op. Een fes tival met soul, jazz, funk, folk, boogie, disco en hiphop. Er moeten nietalleen meer bonnen worden uitgeschreven. Bur gers moeten vanaf volgend jaarflink meer betalen voor hun overtredingen. Het de- missionaire kabinet heeft besloten bijna alle boetes te verhogen, als onderdeel van het grootschalige bezuini- gingsplan. Zo kost het aanlijnen van de hond op plaatsen waar dit verplicht is vanaf volgend jaar 69 euro, terwijl dat nu op 60 euro ligt. Dat geldt ook voor mensen die zich niet kunnen identifi- ceren. De boete voor zwart- rijden in hetopenbaarver- voer wordt verhoogd van 75 naar 86 euro en het gooien van afval op straat wordt een dure grap: 104 euro, tegen 90 euro nu. Het niet opvolgen van een politiebevel kost ie- dereen volgend jaar 184 euro, tegen 160 euro in 2010. Ook alle verkeersovertredin- gen worden metis procent verhoogd, om hetoverheids- tekortwegte werken. O Bezorgklachten: Telefoon:0900-4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon:010 - 4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties:totmaandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L. el Barkany enK.Moerman Telefoon:010-4699 527 redactie@maasstad.nl HoofdredacteunM.GJ.Jochemsen Advertenties: Telefoon:010 - 4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met Dagblad De Pers. Algemene voorwaarden zijn op aanvraag beschi kbaar.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2