De Ondernemer ZAKELDK ONTBIJTJE L0GEREN IN PIED ATERRE ooo Vrouwen inspireren om hun dromen waarte maken. Dat iswatJosje Feller(22)voorogen heeft met Vrouw&Passie. VANDERKWAST Vrouw Passie Verder denken dan wat normaal is De niet laten leiden door de meningvan anderen.' Extra hulp Wegwijs in het oerwoud dat OV-chip heet Woonmaand Rotterdam bindt hogere inkomens ERNEST Gemeente eet beschuitje met ondernemers MyCityLofts: andere manier van overnachten Oubollig? Nee, lekker! sfc Winkel van Sinkel herleeft Die zijn goed bezig... MaasstadPers Woensdag6oktober2cno n Elke eerste donderdag van de maand wordt De Unie Late Night ge- organiseerd, een talkshow over kunst, dromen en poli- tiek. Er wordt gepraat met wethouders, architecten en kunstenaars. Maar ook met de gewone Rotterdammer. Overzijn leven en zijn dro men. Eerdere onbekende (misschien een beter woord) Rotterdammers waren onder andere: afwasser Delgado Damasio, stadsherder Mar tin Oosthoek en shoarmaver- koper Hammach Aberrha- man. De Unie Late Night be- gint elke editie met een ode aan deze Rotterdammers, geschreven door mij of San- nekevan Hassel. De Rotterdammers aan wie wij een ode mogen bren- gen, worden doorde redactie van de talkshow uitgekozen. Maar we mogen zelf ook suggesties aandragen. Zo wilde ikal heel langeen lof- lied zingen op de man die met potjes sambal door de stad fietst. De man bleek Dr. Mau te heten, zelfbenoemd dokter in de sambal. Hij werkte graag mee en voelde zich vereerd met de ode die ikaan hem bracht. Ikschreef: 'Alsje Dr. Mau vraagt naar zijn geheim, antwoordt hij: "Kwaliteit." Maar dat zeggen ze op de markt ook. Daarom laat hij de mensen proeven. Zoveel als ze willen. Pikant Picalilly, Ketjap sambal, Bi- rambi Chutney. Op ieder pot- je past een deksel. En als mensen niet kunnen kiezen, zegt Dr. Mau: "Koop je ze al- lemaal." Hij glimlacht, zoals hij naarvrouwen lacht. Niet iedereen zit echter te wachten op een ode. Zo wil de ik de laatste orgeldraaier van Rotterdam bezingen in De Unie Late Night. Maar zijn vrouw zei: 'Dat is niks voor Ton. Hij is heel verlegen.' Ton zelf zweeg. Sanneke van Hassel ging voor de editie van oktober op zoek naar een Rotterdammer om een ode uit te brengen. Ze vond een garagehouder in Katendrecht. Maar hij wei- gerde meete werken:'lk wil helemaal niet beroemd wor den,' zei hij. 'Ik ben tevreden met mijn leven zoals het nu is.' De schrijfster vertelde dat het met de roem wel zou meevallen, maar de garage houder was niet te overtui- gen. Nu isJan Blankerste gast in de show van donder- dag7 oktober. Hij runt samen met dak- en thuislozen een moestuin achter het Hof- plein. Een gewone Rotter dammer die eigenlijk een held is. Daar hoort een ode bij, enuwapplaus. O Ernest van der Kwast is schrijver. Stem op Mama Tandoori via www.nspublieksprijs.nl! Samen kun je meer bereiken dan alleen Angelique van Tilburg ROTTERDAM Kraaiend kruipt de kleine Julie van negen maanden over de vloer. Labrador Dommel springt overenthousiast in het rond. Josje Feller heeft er geen moeite mee dat de twee ge- zinsleden tijdens het runnen van haarbedrijfVrouw&Passie een groot deel van de tijd om haarheenzijn. "Toenikinver- wachting was van Julie kreeg ik van veel mensen te horen dat ik een carriere nu wel kon vergeten", vertelt Feller, die al vanaf haarzeventiende onder- neemster is. Eerst samen met haar vader die haar, toen ze samen een houthandel in Li- touwen draaiende hielden, de fijne kneepjes van het onder- nemersvakHjijbracht. In janu- ari 2008 overleed hij en zette Feller de ondernemersgeest van haar vader zelfstandig voort. Eerst door de houthan del over te nemen, later door haar eigen organisatiebureau KnowHow Organizing op te zetten. "Ik wilde tijdens mijn zwangerschap en na de ge- boorte van onze dochter graag blijven werken. De dingen blijven doen die ik belangrijk vind. En dat bleek gewoon mogelijk." Het inspireerde haar om het platform Vrouw&Passie op te zetten, waar vrouwen een voorbeeld en klankbord voor elkaar kunnen zijn om dat van het leven te maken wat ze voor ogen hebben. "Iedere vrouw kan doen wat ze graag wil als ze maar wat verder denkt dan wat 'normaal'wordt gevonden. Ik kan dezorgvoor Julie en mijn eigen bedrijf goed combineren, omdat ik er vrij mee omga. Julie gaat bij- voorbeeld regelmatig mee naar zakelijke afspraken. In 6 maanden meldden 1250 vrouwen zich aan op de website van Feller. Vincent van dordrecht Soms slaapt ze in de auto in plaats van in haarbedje. Het is belangrijk om te weten wat je graag wilt. Dat kun je dan als basis nemen voor een stap- penplan om naar je doel toe te werken." Vrouw&Passie is er voor ondernemende vrouwen. On- dernemend op welk gebied dan ook. Het gezin. Een eigen ondememing. Sporten. Een hobby. En al het andere waar iemand maar een passie voor kan hebben. "Ik wil vrouwen aanzetten om te gaan voor hun passie en alles uit het leven te halen. Door zich niet te laten leiden door de mening van een an- der, maar zelf de touwtjes in handen nemen" legt Feller uit. Het maakt daarbij niet uit of iemand een gezin met een leuke baan combineert, een eigen bedrijf heeft of op een andere manier actief bezig is. "Met artikelen, columns, in terviews en nieuws wil ik vrou wen stimuleren om elkaar te helpen en elkaar te inspireren. Ik geloof namelijk dat je sa men nogveel meer kunt berei ken dan alleen." Het platform blijkt een suc- ces. In een half jaar tijd meld den 1.250 vrouwen hun be drijf aan op de website. Bijna 2.000 mensen volgen Vrouw&Passie op twitter. En de Powerdag, die donderdag 21 oktober voor het eerst gaat plaatsvinden, is met 700 vrou wen die zich hebben aange- meld helemaal uitverkocht. Tijdens de Powerdag komen Annemarie van Gaal en Chris tine Pannebakker spreken, zijn onder meer workshops te volgen en krijgen de bezoek- sters de ruimte elkaar te ont- moeten en van gedachten te wisselen. Feller: "Ik wil vrouwen zichzelf laten afvragen: wat houdt me tegen om dat te doen wat ik het liefste doe? Je leeft nu, ga ervoor. Zelf doe ik dat ook, want ik heb bij mijn vader gezien dat het leven ook zomaar ineens voorbij kan zijn." O Meer infbrmatie over Vrouw&Passie en de Powerdag via www.vrouwenpassie.nl. Op deze website is ook een agenda opgenomen met data van verschillende cursussen en kunnen vrou wen met een eigen bedrijf hun activiteiten onder de aandacht brengen. Verder veel columns, blogs, ge- dichten en boeken die waarschijnlijk veel vrou wen aan zullen spreken. Van de redactie ROTTERDAM Nog steeds niet helemaal door hoe de OV-chipkaart werkt? Kom dan vrij dag 8 of zaterdag 9 oktober naar Rotterdam Centraal want daar geeft NS extra informatie over het ge- bruik van de vervoerskaart. En dat is geen overbodige luxe, zo is ook de NS zelf al duidelijkgeworden. Sinds ja- nuari 2009 is de kaart het ver- voersmiddel in de Rotterdam- se metro en sinds februari van dit jaar is het ook het enige ver- voersbewijs in de andere vor- men van openbaar vervoer. Toch tobben vooral nog veel ouderen met het gebruik van de kaart. Bij de informatiestand op het station staan NS-service- medewerkers tussen 09.00 en 17.00 uur klaar voorvragen en begeleiding. O Van de redactie ROTTERDAM Rotterdam is hard op weg om een aantrekkelijke woonstad te worden voor iedereen. Dat is de belangrijkste conclusie uit het rapport de 'Stand van Wonen 2009' dat wethouder Karakus afgelopen vrijdag heeft gepresenteerd tijdens de opening van de Woonmaand Rotterdarp. Rotterdam blijkterintezijn geslaagd om meer bewoners te binden aan de stad en, mis schien nog wel belangrijker, vooral mensen met een hoger inkomen. Voorheen vertrok deze groep al snel uit de stad omdat ze er geen passende wo- ning kon vinden. Doordat er meer gevarieerd en kwalitatief hoogwaardig gebouwd is, kan hun woonwens nu ook in Rot terdam worden vervuld. O In Spijkenisse nuttigen wet houders voortaan elke laatste donderdag van de maand een ontbijtje met leden van de On dernemers Federatie Spijke nisse. Wethouder Mourik van Economische Zaken en Werk- gelegenheid gaf hiervoor vori- ge week de aftrap. De ontbijtsessies zijn bedoeld om in een ongedwongen sfeer met elkaar van gedachten te wisselen over de lokale econo- Ook zaken als het aanbeste- dingsbeleid van de gemeente en de mogelijkheid van lokale bedrijven om in te schrijven bij opdrachten kunnen aan de orde komen. Het eerste geza- menlijke ontbijtje leverde meteen al iets nieuws op. Van- uit het bedrijfsleven werd de suggestie gedaan een open dag van hetSpijkenisser be drijfsleven te organiseren. Ook aanschuiven? Opgeven via economie@spijkenisse.nl Rotterdam is een veelgebruik- te 'haven' voor zakenreizen. Natuurlijk kun je dan in een hotel overnachten, maar waarom niet eens in een short-stay appartement in hartje stad? Het Rotterdamse concept MyCityLofts speelt hier op in. De lofts, waarvan er op dit moment twee zijn, com bineren de persoonlijkheid van een B&B met het interieur van een designhotel. www.mycitylofts.com Meer dan de helft van de Nederlanders gaat drie keer per jaar aan de slag met pannetjes en spateltjes. Gour- metten blijven we kennelijk heerlijk vinden. De (demente) bewoners van Verpleeghuis Smeetsland kunnen voortaan boodschappen doen in een kruide- nierswinkel die in jaren 50-stijl is ingericht. Formido Vlaardingen is uitgeroepen tot sociaal-maat- schappelijk ondernemer 2010: een prijs voor bedrijven die zich inzetten voor mensen met een beperking.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5