Crime TAAK VAN DE 0UDERS EEN GRDZE HERENFIETS 0NBEKENDE D0DEN ooo I n VI a a rd i nge n ga a n Poolse da mes d e st ra at o p o m o ve r- lastgevende en dronken Polen te wijzen op hun gedrag. Buurtwachten Polen in eigen taal aanspreken 'Waar wij gaan sporten of winkelen, gaan zij drinken.' MISDAADJOURNAAL Protestmars tegen criminele Antillianen De zoektocht naar Farida Zargar gaat verder Van Vlissingen naar Rotterdam Fietsers, pas op voor lopers 9fc Pief paf poef op z'n Frans 9|e Sluipen kan niet meer MaasstadPers Woensdag6oktober20io Jazda po alkohol! Nie! ^££2* waar zij seksueel werd mis- bruikt. De politie arresteerde voor deze zaak de afgelopen weken 3 verdachten; naast de 25-jarige Rotterdammer twee mannen uit Hoogvliet (24en28jaar). De politie hoopt dat als er nog meer meisjes zijn die slachtofferzijn van een ze denmisdrijf, dat zij altijd aangifte doen: 0800- 7444422. Een onderzoek waarwat minder schot in zit is dat naar de overval op een vestiging van Domino's Pizza aan de Peppelweg, zondagavond rond half tien. Een man kwam hierge- wapend met een mes de zaak binnen. Erwaren geen klanten, wel een personeeis- lid. De overvaller deed een greep uitde kassa en vertrok, waarschijnlijkte voet, met een nogonbekend geldbe- drag. Het is de tweede keer in korte tijd dat de pizzazaak is overvallen. Op 24 September werd op soortgelijke wijze al een overval gepleegd op deze zaak. De politie houdt er daarom rekening mee dat het om dezelfde dader gaat. Getuigen kunnen zich melden: 0900-8844 of via 'M'op 0800-7000. Inmiddels zijn er wel drie Rotterdammers aangehou- den die een 26-jarige Rotter dammer bedreigden die op de Bergse Dorpsstraat op de tram stond te wachten. Zij vroegen hem of hij softdrugs wilde kopen en toen hij dit aanbod afsloeg pakte een van hen hem bij zijn jas beet. Nadat de man zich vrij had kunnen worsteien gaf hij het signalement door aan de po litie. Naaraanleidingdaar- van konden agenten een ver- dachteaanhouden in de tram op de Burg. F.H. van Kempen- singel en de andere twee op de Straatweg. In Spijkenisse werd tenslotte nog een 23- jarige man aangehouden die ervan wordt verdacht zijn 29-jarige broerte hebben neergestoken. Dat was na een ruzie in een woning aan de Schout- straat. O Stop nou met zuipen Sommige Polen drinken zoveel dat de alcohol de volgende morgen nog in hun bloed zit. JAN boeve/hh Frank Willemse VLAARDINGEN Ze zijn bewapend met een Poolse folder tegen alcohol- misbruik en gekleed in een rood poloshirt. Voorop de tekst 'Poolse wacht' en achter- op 'Toezicht' in het Pools. Met deze buurtwachters wil de Vlaardingse politie de overlast te lijf gaan van vaak dronken Polen. Het idee van buurt wachters in de eigen taal kreeg buurtagent Mikael Van Vliet door het succes van de Turkse en Marokkaanse buurtvaders. Die helpen in grote steden de sfeer onder allochtonen in de buurt te verbeteren. In Vlaardingen moeten Poolse wachters een einde ma- ken aan de terreur van een nieuwe groep 'gastarbeiders' die volgens cijfers van de poli tie voor meer dan normale overlast zorgen. De buurt wachters moeten deze mensen rechtstreeks, in de eigen taal, aanspreken. Aanbellen en erop af gaan. Voorlopig is het nog een proef in de wijk Bab- berspolder waar door herin- richting en sloop veel Polen een tijdelijke woning hebben gevonden. Vlaardingen telt 1500 Oost-Europeanen die hier als gastarbeider werken. Vaak jonge kerels, vertelt buurt agent Van Vliet die het project uitvoert. Mannen die zich ver- velen in het weekend: „Waar wij gaan sporten of winkelen, gaan zij drinken en rond het huis hangen. Gevolg: veel klachten van buren die herrie t op straat en feestende Polen beu zijn." De twee aangetrok- ken buurtwachten, Poolse da mes die in deeltijd in de zorg werken, moeten de Polen in hun eigen taal aanspreken op hun gedrag. De buurtwachters als verlengstuk van de Politie? „Ja, anders kom je maar moei- zaam in contact metze. Vooral 00k om dat ze hier als gastar beider maar een paar maan- den werken in de kassen of in de Haven", zegt Van Vliet. Vooral het excessief alco- holgebruik baart de politie zorgen. Met de folder 'Jazda po alkoholNieproberen ze voorlichting te geven over al- coholmisbruik. Ter ondersteu- ning houdt de politie Vlaar dingen alcoholcontroles. En dat is nodig, want Polen drin ken soms zoveel dat de alco hol 's morgens nog in het bloed zit als ze gaan werken. Ook Schiedam met 5300 Poolse arbeiders en Maasluis, 250 Polen, kunnen het nieuwe fenomeen Poolse Wacht bin- nenkortverwachten. O We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stelling van de politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trek verhalen, maarcij- fers van het echte boevenwerk. Vijf Litou wers tussen de 23 en 32 jaar hebben moeten dok- ken omdat ze alcohol op straat dronken. De politie controleert tegenwoordig regelmatig bij winkelcentrum't Plateau in Spijkenisse na klachten van onwonenden en winkeliers over een groep mannen die daar alcohol drinkt. Alcohol drinken op straat is namelijk niettoegestaan. De politie in Rotterdam-West is hard op zoek naar getuigen van een ernstig ongeval in de Lieve Verschuierstraat. Daarwerd een driejarigjongetje aange- reden door een onbekend voertuig, waardoor hij ernstig gewond raakte. De veroorza- ker is doorgereden en daarom wil de politie mensen spreken die iets hebben gezien of an dere informatie hebben: 0900-8844 (lokaal tarief). En dan het zedenmisdrijf in de ie Ijzerstraat- Daar waren natuurlijk al aardig wat man nen voor aangehouden, maar aan dat rijtje is inmiddels weer een 18-jarige Rotterdammer toegevoegd, wat het totaal aantal op elf brengt. Heti2-ja- rige slachtoffer uit Nijmegen was weggelopen en alleen af- gereisd naar Rotterdam waar zij in de week van 16-23 juli verbleef. Tijdens die week kwam het meisje in contact met een paar mannen, die haar onderdak boden. In de woningen, aan onder meer de ie Ijzerstraat en de Coolhaven, werd zij door meerdere man nen seksueel misbruikt en kreeg zij alcohol en drugs toe- gediend. Uitgebreid onder zoek resulteerde begin augus- tus in de aanhouding van een 25-jarige Rotterdammer, die eveneens verdachte is in een zedenmisdrijf tegen een 15-ja- rig meisje uit Capelle aan den IJssel. Die was in de nacht van 19 op 20 juni met een aantal mannen meegegaan naarde woning aan de ie Ijzerstraat, "We kunnen nietaccepteren dat de wapens in Rotterdam gaan regeren. Dat nooit!" Dit zei burgemeester Aboutaleb zondag na afloop van een protestmars tegen geweld in de Antiliaanse gemeenschap. Onder het motto 'Stop the Violence' liepen zo'n 150 mensen door Rotterdam- Zuid. De voornamelijk Antil lianen droegen T-shirts met het motto en deze tekst in het Papiaments. Met de mars wilde de Antilli- aans-Arubaanse gemeen schap eilandgenoten oproe- pen de wapens in te leveren. Ahmed Aboutaleb was er bij aanwezig en wees erop dat een deel van de Antilliaanse jongeren grof geweld blijftge- bruiken. "De wapens moeten de stad uit en de ouders van de jongeren hebben daartoe de sleutel in handen. U moet uw kinderen zelf normen en waarden bij brengen." Het team van de recherche dat de vermissing van de 21-jarige Farida Zargar onderzoekt, is op zoek naar de fiets waarop zij dedagvan haarverdwijning reed. De jonge vrouw wordt al sinds 5 augustus vermist. Vorige week heeft de politie in de media aandacht gevraagd voor de vermissing van Farida. Er zijn flyers uitgedeeld en posters verspreid op locaties waar Farida regelmatig kwam. Dit heeft een aantal nieuwe tips opgeleverd die nog door de politie uitgezocht worden. Zo reed Farida op de dag van haarverdwijning mogelijk op een grijze herenfiets. Deze fiets is nog niet gevonden, maar de politie heeft er een reconstructie van gemaakt, zie defoto hiernaast. Komt het plaatjeje bekend voor? Aarzei niet en neem contact op met de politie. Meer informatie over Farida Zargar op de site van de Rotterdamse politie. De gemeente Vlissingen gaat negentien ongeidentificeerde overledenen van de Noorder- begraafplaats op heteiland Walcheren opgraven en her- begraven op een begraafplaats in Rotterdam. De Zeeuwe gemeente neemt de maatregel om meer ruimte te krijgen op de eigen begraaf plaats. De onbekende graven zijn naaralle waarschijnlijk- heid van drenkelingen of van aangespoelde personen die omgekozen zijn tussen 1925 enig87. In Rotterdam worden de stoffelijke overschotten niet alleen begraven, maar ook nog onderzocht op DNA. Het is mogelijk dat de identiteit van een of misschien zelfs meerdere personen alsnog bekend wordt. Eind oktober van dit jaar worden de Jane en John Doe's herbegraven in de Maasstad. Check je fietsslot! De laatste maanaen zijn er 'lopers' in de omloop waarmee bepaalde types AXA-sloten w W eenvoudig te openen zijn. Kijk op www.goedopslot.nl. Drie Pistolen Paultjes uit Frankrijk zijn zaterdagnacht A A aangehouden. Ze hadden een gaspistool, pepperspray en stroomstootwapen bij zich in de auto. 220 automobilisten zijn op de bon geslingerd omdat ze ©illegaal gebruik maken van de busstrook op de Rose- straat, een sluiproute naar de Laan op Zuid.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 8