0 ooo Sparta wil de coupe en maakt Jupiler spannend FCTwenteverloorditseizoennognietindeEredivisie, terwijl Feyenoord alle moeite heeft om niette veiiiezen. Pastoon 'We hebben Fernandez node gemist' EEN KLUIF IN DE KUIP ALLEN VOOR EEN EN EEN. STIERV00RV0SKAMP te| po ie Sparta moet wel Bijgeloof FC Twente heeft het altijd moeilijk in de Kuip Excelsior Guyon weer terug 'Na een gelijkspel opgelucht ademhalen, zegt voldoende' www.elfvoetbal.nl ■HH NU OVERAL TE KOOP f o Twente wint niet makkelijk in de Kuip Eenwording Feyenoord op komst Doelpuntenman krijgt wat hij verdiend Bossen fluit Feyenoord-FC Twente Bobson's toekomst nog ongewis Van Nieuwpoort mee in de top •-> vtei V, s?U a* MaasstadPers f* - Woensdagi3oktober20io tilTBOV't 11 Het wordt een lastige klus voor Feyenoord Van de redactie ROTTERDAM Guyon Fernandez miste de laatste twee wedstrijden van Excelsior en prompt verloren de Kralingers tweemaal. Tegen ADO Den Haag is de 24-jarige clubtopscorer terug van een schorsing. Tot vreugde van trainer Alex Pastoor. Nee, echt wakker lag Alex Pastoor niet van de nederlagen tegen Vi tesse en Roda JC. De trainer van Excelsior zag'zijn ploeg tegen de Arnhemmers een helft lang overheersen en te gen de Limburgers weinig weggeven. ,,Maarweverliezen van Vitesse doordat we ze de openingsgoal cadeau doen en van Roda doordat we vlak voor tijd een onnodige vrije trap weggeven op een gevaarlijke plaats. Dat leergeld hebben we betaald, maar in totaal ben ik tevreden over hoe we het tot nu toe doen", aldus de coach. Guyon Fernandez werd node gemist, geeft Pastoor toe. „Guyon is een echte spits, die met zijn gezicht naar de goal staat in plaats van met zijn rug. Met Guyon hebben we er ie- mandbij dieuitniet-kansrijke situaties iets kan creeren en een goal kan maken. Hij heeft scorend vermogen en dat is heel belangrijk. Dat heb ik de afgelopen wedstrijden gemist. De afgelopen wedstrijden was het allemaal iets te voorspel- baar wat wij lieten zien. We hebben een heel degelijk, sta- biel en herkenbaar ploegje. Dat onvoorspelbare van Guy on heeft ons iets extra's." Mogelijk keert ook Roland Bergkamp terug bij de selectie van de Kralingse club. De aan- valler verving Fernandez tegen Vitesse, maar raakte in dat duel geblesseerd, waardoor hij de wedstrijd tegen Roda miste. O Wijnalbum blokkeert Jordy Buys, de wedstrijd eindigdeteleurstellend. proshots Van de redactie ROTTERDAM •m' Het wordt zaterdagavond (20.45 uur) dus een lastige klus voor de ploeg van trainer Mario Been, die vasthoudt aan dezelfde formatie. Verdediger Ron Vlaar her- vatte vorige week de training nadat hij op 19 September ge blesseerd raakte aan zijn ham string. Trainer Mario Been kan deze week alleen maar hopen dat het herstel van zijn aan- voerdervoorspoedigverloopt, zodat hij hem mogelijk tegen Twente al kan opstellen. De coach zal bereid zijn wat risico te nemen, want hij kan de er- varing van Vlaar maar al te goed gebruiken. Zeker omdat Jon Dahl Tomasson nog altijd niet inzetbaar is en ook Sekou Cisse, die afgelopen vrijdag werd geopereerd aan zi j n voet, voorlopig ontbreekt. Is Vlaar niet op tijd fit, dan zal het team er zeer waar- schijnlijkhetzelfde uitzien als de afgelopen weken. Been hecht in deze moeilijke tijden aan vastigheid, datblijktover- duidelijk aan alles. Zo sprak de coach uit doelman Rob van Dijkvoorlopig het vertrouwen te geven, ook al is Erwin Mul der weer zo goed als fit. Vol- gens Been straalt de ervaren Van Dijk (41) rust uit en dat is precies wat het jonge team kan gebruiken. Of anders gezegd: wat er well icht ontbrak. Achterin zijn er opnieuw plaatsen weggelegd voor Kel vin Leerdam (rechtsback) en Stefan de Vrij, die in het cen- trum Ron Vlaar vervangt. Op het middenveld mag Kamo- helo Mokotjo blijven staan, want Mario Been is uitermate tevreden over de 19-jarige Zuid-Afrikaan. Voorin krijgt Luc Castaig- nos het vertrouwen, ook al scoorde hij de laatste weken niet. Op de vleugels kan Been kiezen. Wordt het - naast Ge- orginio Wijnaldum - Ruben Schaken of Jerson Cabral? Hoe dan ook, voor Feyenoord wordt het, hoe je het ook went of keert, een zeer lastige klus. De ploeg won voor het laatst, langgeleden, op 29 augustus, toen werd Vitesse met 4-0 ver- slagen. In September volgden in competitieverband neder lagen tegen NAC Breda, Ajax en NEC. Tegen De Graafschap pakten de Rotterdammers vo- rig weekend eindelijk weer eens een punt. Dat het gelijk spel werd gekoesterd en er op gelucht adem werd gehaald, zegt voldoende over de situa- tie waarin de club op dit mo ment zit. O Sparta speelt vrijdag een echte topper in de Jupiler League. De nummer vier van de rang- lijst gaat op bezoek bij num mer twee FC Zwolle. Bij winst zou de ploeg van trainer Jan Everse zomaar koploper kun- nen zijn. De Jupiler League is tot nu toe spannender dan ooit. Het verschil tussen kop loper RKC Waalwijk (8-16) en nummer acht Cambuur (8- 13is slecht drie punten. Daar tussenin staat Sparta, dat vijf- tien punten verzamelde tij- dens de eerste periode. De te- genstander van vrijdag, FC Zwolle, heeft een punt meer dan de ploeg van Jan Everse. Bij winst kan Sparta dus goede zaken doen. Winnen de rood-witten, dan passeren ze de Zwolse rivaal. En mogen ze zelfs hopen op meer. RKC speelt uit en zou dus zomaar kunnen verliezen. O DEZE MAAND IN ELF VOETBAL: - ORANJE SPECIAL - ZLATAN IBRAHIMOVIC TEGEN NEOERLAND - JOHAN CRUIJFF: WIE LUISTERT ER NOG? I IIAt At j &lF&i II I.t N M !>l in PfaaUtoiiiSi •- Hoe slecht het de afgelopen jaren ook ging met Fey enoord, in de eigen Kuip ver- loor het toch niet van FC Twente. De laatste keer dat de Tukkers wonnen, was op 24februari2002. De afgelo pen jaren was Twente keer op keer beter, maar won het nooit. In hetseizoen 2006/2007 voorkwam Jona than de Guzman met zijn late 2-1 een volksopstand voor het Maasgebouw. Een jaar later won de ploeg van de toenmalige trainer Bert van Marwijk met 3-1. Het seizoen erop werd Feyenoord een helft langweggetiktdoorTwente, maar won het door een penal ty van Roy Makaay met 1-0. Afgelopen seizoen zorgde Ma kaay met een strafschop in blessuretijd voor de verdiende 11 en in de beker was Das Phantom na rust als invaller belangrijk. Feyenoord won in de halve finale met 2-1. Aad van der Laan heeft er ver trouwen in dat de eenwording van de prof- en amateurtak van Feyenoord en Stadion Fe- ijenoord snel een feit is. De voorzitter van SC Feyenoord verwacht dat er aan het einde van deze maand duidelijkheid is. 0m de eenwording van de drietakken binnen Feyenoord definitief te bekrachtigen moeten allereerst de leden van de amateurtak zich uitspre- ken. Om in de geest van de musketierste blijven (een voor alien en alien voor een) is de voorzitter overtuigd van een goede afloop. „lk heb het ge- voel dat we eruit komen. Neem van mij aan dat het ge- beurt. Eenwording is van cru- ciaal belang om verder te gaan met de club. Er moet nog een aantal formaliteiten plaats- vinden. De leden moeten ak- koord gaan en de statuten aangepast", zei Van der Laan tegenover Radio Rijnmond. Sparta Rotterdam greep op de laatste speeldag naast de eer ste periodetitel, maar Johan Voskamp sleepte wel een Bronzen Stier in de wacht. De aanvaller, die vrijdag 26 jaar wordt, ontving het beeldje omdat hij topscorer werd van de eerste periode. Voskamp produceerde in de eerste acht wedstrijden van het seizoen dertien doeipunten. Het grootste gedeelte daarvan maakte hij tegen Almere City FC. Sparta won dat duel met een 'bingo-uislag' van 12-1. Daarvan nam Voskamp er maar liefst acht voor zijn re- kening. Zijn andere goals maakte hij tegen BV Veen- dam (2), RKC Waalwijk, FC Eindhoven en FC Volendam. Voskamp maakte half augus tus de overstap van Helmond Sport naar Sparta. Voor de Brabanders was de spits vo- rig seizoen 22 keer trefzeker in 33 duels. De KN VB heeft Ruud Bossen aangesteld als leidsman bij de wedstrijd tussen Feyenoord en FC Twente in de Kuip aanstaande zaterdag. Kevin Bobson blijft voorlopig nog meetrainen met Excelsior. De club heeft nog steeds niet beslist over de toekomst van de speler, zei directeur Simon Kelder. De Nieuwerkerkse wielrenster Tessa van N ieuwpoort is door bondscoach Lammerts geselecteerd voor de eerste wereldbekerwedstrijd van dit seizoen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 11