De Ondernemer STR0PDAS SLINGERS MY LIFESTYLE EVENT ooo Je oudegoud hoefje nietlangerte slijten via louche handelaren. Verkopen kan nu gewoon in de Dorpsweg. Aanbieding siergrindvloer 32,50 per m2 (vanaf 30 m2) Droomstart Het beste idee van Schiedam en Vlaardingen Microkrediet A/let dank aan Maxima ook in Rotterdam Goudzoekers Familie De Ruiter En wie zegt dat het hoogtepunt van nu ook het hoogste punt is?1 VANDERKWAST JOEDER Siergrindvloeren mortelvloeren kunststofvloeren coatingvloeren gietvloeren Voor meer informatie: telefoon 06-25273058, M. Hoeder www.hoederkunststofvloeren.nl Zakenfestival 2010 Kleine ondernemers bundelen krachten goudwisselkantoor ERNEST Eeuwige roem Weer een brammetje geboren MaasstadPers Woensdagi3oktober2cno Van de redactie REGIO Enige tijd geleden is Droom start, een wedstrijd voor star- tende ondernemers met een idee, van start gegaan. De aan- meldperiode is voorbij en uit de vele inzendingen zijn in- middels 12 zogenaamde Droomstarters geselecteerd voor de voorrondes. De voorrondes zijn op woensdag- en donderdag- avond. Dan zullen peravond zes starters in tien minuten hun ideetoelichten. Uit de 12 deelnemers worden dan zes finalisten gekozen die via mas- terclasses worden klaarge- stoomd voor de finale. Droomstart is een initiatief van Rabobank Schiedam- Vlaardingen in samenwerking met onder andere allebei de gemeenten en de Kamer van Koophandel O Van de redactie ROTTERDAM De gemeente Rotterdam maakt werk van startende on dernemers. Uitkeringsgerech- tigden die een eigen bedrijf willen starten, kunnen terecht bij de gemeente voor advies, begeleiding, een aanvullende uitkering of een lening. De gemeentelijke afdeling Regionaal Bureau Zelfstandi- gen begeleidt mensen met een uitkering bij de aanvraag van een microkrediet. Dit is een leningvan maximaal €35.000 van een bank waarmee de overheid afspraken heeft ge- maakt. Zo'n microkrediet helpt enorm om een start suc- cesvolte maken. Andere mogelijkheden die de gemeente heeft voor star ters zijn een aanvullende uit kering of een lening. O Bling bling business van vader en zoons Anne Dorst ROTTERDAM Vanaf vandaag is de Rotter- damse Dorpsweg een winkel rijker. Nouja, een winkel. Ze verkopen er niets. Ze kopen enkel spullen l'n. Die spullen zijn niet zomaar afdankertjes, zezijn alleen gei'nteresseerd in goud. Echtgoud. En 'ze' dat is de familie De Ruiter. Pa en zijn vier zoons Johan, Leon, Erik en Sjaco. De ervaring van de ouweheer en de kennis van de broers. Een echt familiebedrijf dus, dat al 25 jaar bestaat. Pa De Ruiter is in 1981 in Klaaswaal begonnen met handelen in postzegels, bankbiljetten, munten en goud. Vooral die laatste twee blijken een goede business. De jongemannen lopen al mee vanaf de eerste vakantie op de hogeschool. Hun enthousiasme blijkt wel uit deze nieuwe stap: een goudwisselkantoor. Leon vertelt: "Mensen heb- ben de behoefte hun oude goud om te zetten in geld. Bij een juwelier kun je het alleen inruilen en internetwinkels of achterkamerdealtjes bieden geen vertrouwen. Een winkel wel. En hoe dichter bij huis, hoe beter. Daarom opent familie De Ruiter vandaag een goudwis selkantoor in Rotterdam Char- lois, aan de Dorpsweg. "We hebben bewust voor de Dorps weg gekozen. Het is goed be- reikbaar met de auto, je kunt zelfs gratis parkeren voor de deur. Dus je hoeft niet met je goud in de metro." Veiligheid is belangrijk voor de De Ruiters. Daarom wordter ook niets verkocht in de winkels. En het goud dat ze inkopen, wordt een aantal keer per dag opgehaald. Om H Leon de Ruiter: "Een klant wil zien hoe we de waarde bepalen". rob.kamminga overvallen te voorkomen. Leon biedt klanten niet al leen vertrouwen en veiligheid, ook expertise. Leon: "Een klant nemen we mee naar een discrete inkoopruimte. Daar testen we het goud en kan de klant zien hoe we de waarde ervan bepalen. Vaak is dat dan ook vier keer zo hoog als bij- voorbeeld via PostalGold." De familie is overtuigd van deze succesformule. Sterker nog: het goudwisselkantoor in Rotterdam is een pilot. Als het inderdaad een succes wordt, verschijnen er binnen- kort meer winkels van pa, Jo han, Leon, Erik en Sjaco De Ruiter in Nederland. Vandaag wordt hetfeestje in de Maassilo voortgezet dat gisteren is begonnen:Zaken festival Rotterdam 2010. Het tweedaagse evenement voor en door Rotterdamse onder nemers is een laagdrempelig platform waar ondernemers nieuwe contacten kunnen op- doen. De basis voor zakelijke kansen en een stimulans voor het regionale bedrijsfleven. Degevel van Goudwisselkantoor. robkamminga "Nu de goudprijs hoger is dan ooit, is dit het moment omuittebreiden.Misschienis het een risico, de goudprijs fluctueertaltijd. Maarwij den- ken niet dat de prijs de ko- mende jaren zal dalen. Ge- beurt dat wel, dan zal er een markt blijven. Want wij kopen het goud in, smelten het om Als kleine ondernemer in het midden- en kleinbedrijf is het hard werken om deze econo- mische crisis het hoofd te bie den. Daarop bedacht Marlene Anker van My-Life Slim Af- slankinstituut uit Krimpen aan de IJssel een oplossing. "Veel- voudigduuradverteren en op beurzen staan zit er niet in, maar we willen natuurlijkal- lemaal dienten werven. He- laas is het aanbod aan betaal- bare evenementen minimaal, zo kwam ik op het idee om er zelf een te organiseren en ge- bruiktegaan maken van el- kaars netwerk uit de regio. Zo is My LifeStyle Event geboren," vertelt Marlene Anker. En zo is My Health Club in Krimpen op 29 oktober de gastheer van My LifeStyle Event. Bedrijven uit de regio bundelen de krachten en verzorgen dan een feeste- lijke, culinaire, verrassende en een ontspannende avond voor iedereen die maar wil komen. tot puur goud en verkopen het aan beleggers. Die beleggers zullen er altijd zijn. Om onze firma sterkte maken handelen we niet alleen in goud, maar mikken we ook op andere groepen.Dat gaat al 25 jaar heel goed. En wie zegt dat het hoogtepunt van nu ook het hoogste punt is?" O Ik help boerZelger bij de appeloogst. Hij heeft drie verschillende soor- ten: Braeburn, Pink Lady en Granny Smith. De eerste twee soorten zijn al geplukt, ik mag helpen bij de oogst van de Granny Smith. Boer Zelger spreekt Duits tegen mij, hoewel we in Italie zijn. Wie dit wil begrijpen, moet de geschiedenisboeken openslaan. Daarin is te vin- den dat Italie vlak na de eer ste wereldoorlog Zuid-Tirool van Oostenrijk inneemt. En nooit meer heeft teruggege- ven. Het is de eerste keer dat ik appels pluk, en mijn roman- tische ideeen van de oogst worden meteen doorgeprikt. Hetiszwaarwerkenje han- den gaan eraan kapot. Tij- dens het plukken moet ik denken aan de garagehouder in mijn straat. Hij heeft altijd zwarte vingers; werk associ- eert hij met grove, vieze han- den. Een schrijver werkt niet, zegt hij. 'Want zijn handen zijn altijd schoon.' Ik zou hem trots mijn vieze vingers met groeven willen laten zien. Maar dat gaat niet. Toegegeven: ik pluk ap pels in Italie, omdat ik de af- gelopen tijd te veel achter de computer heb gezeten. Even geen verzonnen verhalen, even geen fictieve karakters. Boer Zelger weet dat ik een Nederlandse schrijver ben, maar hij stelt geen vragen. 'Nederland,' is het enige wat hij zegt. 'Daar gaan mijn ap pels ook naartoe.' Ik vraag me af of mensen volgende week al de door mij geplukte ap pels kunnen eten. Zou de Al bert Heijn in Rotterdam ze verkopen, zou AM Baba op de Crooswijkseweg ze in het as- sortiment hebben? Het plukken is behalve een hels ook een secuur kar- wei. Beschadigde appels moeten in een aparte bak. Maar de beschadigde appel heeft honderden vormen. Appels met roest, appels met wormen, appels met deuk- jes. Maar ook appels met vlekjes ter grootte van een speidenknop. 'Waarom is deze appel beschadigd?' vraag ik boerZelger en ik houd hem een Granny Smith met een piepklein vlekje voor. 'Mensen willen deze appel niet eten,' zegt hij. 'Hij is niet perfect.' Ik denk aan mijn buren, aan de mooie maar grove mensen in Croos- wijk. Geen perfecte mensen, maar gedeukte manen en vrouwen met roest op hun huid. Ik gooi de Granny Smith in de verkeerde bak, die dus met goede appels. O Ernest van der Kwast is schrijver. Stem op Mama Tandoori via www.nspublieksprijs.nl! Tot 20 oktober kun je je er nog voor aanmelden, de Ondernemersprijs R'dam van de KvK. Dit jaar is de prijs voor de meest succesvolle ondernemer in crisistijd. Al sinds 1967 bakt hij frieten van piepers die eergisteren nog in de grond zaten. Op 19 oktober opent Bram Ladage in Vlaardingen patatzaak nummer 28.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5