Oud Nieuws OOO ll 'Ohja.de Nonnen- schooLWat vreselijk!' kwakernaat n°g lllll ooo Blaaksedljk Extra slaapplezier voor twee auping JA Knakendag keert terug bij Sparta v.. -'-mm*rnmmmw- Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven Laat ons uw foto's zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. hierna U heeft geen ClubCard nodig, dus iedereen kan kaarten kopen! MaasstadPers Woensdagi3oktober2cno en een leugentje Dat overkwam Corrie. Bij thuiskomst was het dus feest. Toeters en bellen, tranen en intense huilbuien, maar vooral grote vreugde. Daar- mee werd ik overspoeld. En dat zou ook jaren aanhouden. Ik werd het bijzondere kindje van het gezin. Vooral het lieve- lingetjevan mijnvader." Dat zij het lievelingetje werd, concludeert Corrie zelf, zorgde echter wel voor de no- dige spanning. Het gezin Van der Laak telde immers vier aandachtbehoevende kinde- ren, een jongen (de oudste) en drie meiden waarvan Corrie de middelste. "Mijn ouders werkten kei- hard. We kregen alles, maar kenden, zoals iedereen in die tijd, ook armoe. Veel verdien- de je toen niet. Slapen met z'n i I Corrie dag dat ze het ziekenhuis verliet (r) en met haar zussen op een warme dag in april 1962 (1) in de tuin van de Zwarte Paardenstraat genoten ze van een verfrissende douche. zessen in een kamertje, in de bedstee (een plekje in de muur vormde toen de 'slaapopios- sing'). Baden in een grote teil van zink en afdrogen bi j de ko- lenkachel. Kleren op de pof, en ook veel andere levensbe- hoeften op afbetaling. Het was ons allemaal bekend, ook de kinderen. Moeders werkte als serveer- ster in een van de eerste Chi nese restaurants van Rotter dam, in de William Boothlaan. Mijn vader werkte doorde- weeks als bruggenschilder buiten de stad. Wij zagen hem daarom alleen in het weekend. Dan werd het hele ritueel op- gezet. Kreeghij van mijn moe- der alles te horen wat wij had- den uitgespookt. En natuurlijk werden we dan op het matje geroepen", gniffelt de immer goedlachse Corrie. De oudere zus van Corrie kreeg misschien wel het meest te verduren. Zij had op vrij jongeleeftijd last van zware epilepsie. Hierdoor kwam veel druk te staan op het ge zin met alle gevolgen van dien. "Ik was het lievelingetje, lachte overal om. Kreeg ik een klap, bleef ik lachen. 'Jou sla ik niet meer,' zei mijn pa dan altijd, 'want je lacht me gewoon midden in mijn smoel uit.' Mijn oudstebroer en zus daarentegen kregen wel een pak rammel. Vooral mijn zus was een geval apart. Ze was vaak kwaad en driftig. Brachthaarziekte mee, denk ik. Zij kon ze niets aan doen. Maargoed, hetgebeurde..." De strenge opvoeding lijkt onlosmakelijk verbon- den met de sterke band met de kerk. Vader was misdie- naar en dus ging het gezin plechtig iedere zondag naar de kerk. Voor Corrie betekende dit na de kleuterschool de ver- plichte inschrijving op de Nonnenschool, ietsjes verder- op in de Sint-Mariastraat. Daar had ze het alles behalve naar haarzin. Een volgende sigaret schroeit weg, waarna Corrie verder vertelt. Zichtbaar diep verzonken in de herinnerin- gen van oude vervlogen tij- den. "Vreselijk, vond ik het. Ik was niet een leerling die uit- blonk, had overal schijt aan. Kwam de glazenwasser, zat ik naar buiten te turen. Ik werd snel afgeleid en school interes- seerde mij heel weinig. Ik ben dan ook blijven zitten. Nou, trok meer weinig van aan. Ben er niet slechter door gewor- den, trouwens. Maar streng was die Nonnenschool wel. Je mocht er bijvoorbeeld nooit geen broek aan, verplicht een rok. In de winter was het na tuurlijk stervenskoud. Dus ik een broek aan naar school. Dat hoorde niet, 'dat paste niet', kreeg je dan te horen. En dan het bidden. Vrijdag naar de buurtkerk om te biech- ten. Moest ik de vraag beant- woorden: wat heb jij deze week uitgespookt? Terwijl ik helemaal niets had misdaan! Toch was het verplicht. Dus werd het een verzonnen biecht: Snoepie gepikt me- neer. Drie Weesgegroetjes, mijn zonden vergeven, en weg wasik!" O SLAAPBOUIEVARD [Ind.terrein Heinenoord] Boonsweg 7 - 3274 LH Blaaksedijk (industrieterrein Heinenoord) - Tel. 0186 - 60 13 55. Vanaf de Heinenoordtunnel nog slechts 5 minuten. www.slQQpboulevard-kwakernaat.nl Auping nights, Better days 2e Matras voor de halve prijs! Op een goed ventilerend matras slaapt u lekkerder. Bovendien krijgt u bij Auping bij aankoop van twee matrassen, nu ook nog eens de 2matras voor de halve prijs. En al is het misschien maar voor het gevoel, volgens ons ligt dat nog net even wat lekkerder. Exclusief de matrassen uit de boxspringsets Dublin (Maximus), Boxton en Monaco Maximus. Deze actie is geldig van 4 oktober t/m 14 november 2010, kijk op onze website www.slaapboulevard-kwakernaat.nl voor de voorwaarden. KHRi. r - In de jaren '90 had Sparta Rotterdam een aantal maal per seizoen de Knakendag. Voor 2,50 gulden, in de volksmond een knaak, kon een thuiswedstrijd van Sparta bijgewoond worden. Tijden veranderen en valuta ook. Voor de thuiswedstrijd tegen Helmond Sport op vrijdagavond 5 november is het ook mogelijkom voor een knaak de wedstrijd op Het Kasteel bij te wonen.Het enige verschil is dat het nu 2,50 euro is. Op deze manier wil Sparta Rotterdam supporters en sympathisanten de gele- genheid geven omdetypischeSparta-sfeer livete laten beleven in het stadion. De kaartverkoop voor deze wedstrijd is gestart via www.spartakaartje.nl en de Sparta Fanshop. U kunt via www.spartakaartje.nl maximaal 9 kaarten per bestelling kopen, maar het aantal bestellingen is ongelimiteerd. Bij de Sparta Fanshop kunt u ook ongeli- miteerd kaarten kopen. Er is geen verkoop via deTicketBox/Primera-winkels.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7