De Kwestie 1 I I i i I DIEREN SCHDFVAN VDF 0PSP0RING VERZ0CHT MaasstadPers ooo In Rotterdam wordt huiselijkgeweld keihard aangepakt. De landelijke campagnezoektmededeoplossing in praten. Met de dader dus. ZOBEZIEN PASTORS Geweld Overheidscampagne om geweld te melden Voor jezelf opkomen als hij weer de kolder in zijn kop krijgt' 1 op de 8 Nederlanders is slachtoffer MARCO Geen Brammetje meer voor duiven Farida Zargar Ja hoor, weer een beurse RET-er He Meer dan 11 meldingen per dag He Wonen in de wolken MaasstadPers Woensdag20 oktober20io ifi De regeringWilders-i ziternog maarnet, en ze wordt al met- een op de proef gesteld. StaatssecretarisVeldhuijzen van Zanten-Hyllner spaart nietalleenachternamen maar ook paspoorten. Ne- derlanders worden volgens de wet geacht maar een nati- onaliteit te hebben. Dat is historisch gezien logisch. Af- zonderlijke landen hebben parlementen, legers en soci- ale voorzieningen, en het moet wel helder zijn bij welk land je hoort als er gestemd mag worden, gevochten moet worden en waar je je hand gaat ophouden alsje in de problemen zit. Het is dus duidelijk wetgeving uit de tijd van de gesloten natie- en verzorgingsstaten. De vraag is of we in de open wereld van nu immigranten moeten blijven dwingen hun oude nationaliteit op te geven. Nederlanders die emigreren schijnen dat niet altijd leuk te vinden. Toch vind ik dat het moet. Alsje in je nieuwe land echt mee wil draaien, profiteren zo u wilt, dan moet je afscheid nemen van het oude. Mensen moeten niet in twee landen kunnen stemmen, in twee landen een uitkering kunnen aan- vragen of in twee landen in het leger kunnen vechten. Alsje voor het ene land kiest, kies je niet voor het andere. En wat dacht u van koophui- zen bezitten in Marokko en hier op uw en mijn kosten in een te kleine sociale huur- woning zitten met een groot gezin? Of naar Turkije vluch- ten alsje een dag verlof uit de gevangenis hebt en ver- volgens niet meer terug uit- geleverd kunnen worden omdat je weliswaar vrou- wenhandelaar maar ook Turk bent? Allemaal conse- quenties van dubbele natio- naliteiten en mentale ach- terdeuren. Ook alsje afhan- kelijk bent van een uitkering, is het minste wat je kunt doen je nieuwe land danken door de bijbehorende natio naliteit te nemen en afscheid te nemen van de oude. Deze argumenten zijn niet heel toepasselijk op mevrouw de staatssecretaris, maar op veel andere immigranten wel. Zolang we geen onder- scheid willen maken tussen Westerse en niet-Westerse achtergronden in ons natio- naliteitenbeleid, moeten de goeden hier onder de kwa- den lijden. Zo kan de Staats secretaris het goede voor- beeld geven aan die veel te grote groep immigranten die van twee walletjes blijven eten, niet volledigvoor ons land kiezen en de achterdeur naar hun land van herkomst openhouden. O Reageren? www.maasstadpers.nl Jaarlijks worden 65 vrouwen vermoord door hun partner Van de redactie ROTTERDAM Deze week is de landelijke campagne tegen huiselijk ge weld gestart. Op tv en radio doet Postbus 51 een poging het geweld in huis bespreek- baar te maken. Er samen uit komen, met de mishandelen- de partner, is een van de oplos- singenOf dat werkt moet nog blijken, maar het Postbus 51- spotje is er duidelijk over: de dader kun je betrekken bij de oplossing van het probleem. Tsja. In Nederlandvallen jaar lijks ongeveer 65 dodelijke slachtoffers van huiselijk ge weld. Althans, volgens een analyse van de Databank Moord en Doodslag uit 2006. Hoeveel dodelijke slachtoffers er vorig jaar vielen is nu (nog)niet bekend. Depolitie is pas in 2004 begonnen met de registratie van slachtoffers van huiselijk geweld. Hardere cijfers zijn te vinden in de Factsheet Huiselijk Geweld: 'Als we kijken naar geweld door de (ex)partner dan heeft 12 procent van de bevolking hiermee ooit te maken gehad,' zo schrijft het rapport. In Rotterdam staat het thema huiselijk geweld al jaren hoog op de agenda. Ruim6570 mel- d i ngen kreeg het Steun- en Ad- viespunt Huiselijk Geweld vorig jaar binnen. Of dat door de bekendheid van het meld- punt is, moet nog onderzocht worden. Rotterdam was een van de eerste gemeenten met een zogenoemde meldcode. Die meldcode verplicht ieder- een die huiselijk geweld ver- moedt, dit te melden bij het Steunpunt. Dat gaat dan over leraren, politie, huisartsen, verpleegkundigen en andere dienstverleners. Rotterdam was ook een van de eerste ge- 160 duizend vrouwen krijgen jaarlijks te maken met een vorm van geweld. frank muller meenten die er voor zorgden dat daders uit huis werden ge- plaatst en niet de slachtoffers. Voorheen moesten vrouwen en kinderen (het merendeel van de daders is nog altijd man) in een Blijf-van-mijn- lijf-huis wonen om aan het geweld te ontsnappen. Nu wordt de dader op straat gezet. Maar Rotterdam wilde meer en realiseerde dat ook. Vorig Het voeren van eenden en dui ven is slecht voor de gezond- heid van de beestjes. Het voedsel dat stadsvogels gewoonlijk van mensen krij gen, zoals brood en patat, be- vat niet de juiste voedings- stoffen. Doorstadsdierente voeren worden ze ook te lui om zeif hun voedsel te zoeken, volgens de dierenbelangen- vereniging. De dieren bewe- gen door het voeren te weinig, ze worden te zwaar en hebben een minder gevarieerd dieet, waardoor hun weerstand af- neemt. 0m gezond te blijven moeten de gevleugelde dieren voedsel eten dat bij ze past, zoals groenvoer of zaden. Daarom heeft de Animal Life Foundation een schijf van vijf voor dieren bedacht, waar mensen zich aan zouden moe ten houden. De organisatie gaat binnenkort langs basis- scholen in Rotterdam om kin deren deze les te lezen. jaar werden jonge meisjes be- wust gemaakt met de campag ne Lover Alert. Een waarschu- wing voor pubermeisjes die soms niet eens wisten dat ze in een gewelddadige relatie za- ten. Want, zo vertelde wethou- der Jantine Kriens, te veel jon ge meiden denken dat het normaal is als hun stoere vriendje soms losse handjes heeft. Bewustwording moest want, zo was deredenering, bewuste meiden groeien op tot bewuste jonge vrouwen die niet in een gewelddadige rela tie blijven zitten maar voor zichzelf (en hun kinderen) opkomen als papa weer eens de kolder in zijn kop krijgt. O Gisterenavond heeft het tv- programma Opsporing Ver- zocht uitgebreid aandacht be- steedaan de vermissing van Farida Zargar. Sinds haar ver- dwijning op 5 augustus 2010 heeft de politie veel tips ge- kregen, maar Farida is nog steeds nietterecht. In OV is een reconstructie gemaakt van haar verdwijning, terug te zien via uitzendinggemist.nl. Het meest representatieve onderzoek naar huiselijk ge weld is uitgevoerd in 1997 door Van Dijk, Flight, Oppen- huis en Duesmann. Het le- verde cijfers op voor alle vor- men van huiselijk geweld. Gekeken naar het geweld door (ex) partners dan heeft 1 op de 8 Nederlanders hier mee ooitte maken gehad. Bij 80 procent gaat het daarbij om feitelijk geweld en niet alleen de dreiging ermee. Uit dezelfde steekproef blijkt dat 45 procent van alle vrouwen en mannen tussen de 18 en 70 jaar ooit slachtoffer is ge- weestvan huiselijk geweld, als kind, partner of ouder. Soms is het geweld zo ern- stig dat vrouwen niets an- ders rest dan vluchten. In 2007 meldden zich bijna 17 duizend vrouwen (met kin deren) zich bij een vrouwen- opva'ng. Sinds tien jaar wor den er jaarlijks 65 vrouwen vermoord door hun partner of ex-partner. Meerinforma- tie is te vinden op www.hui- selijkgeweld.nl O Bezorgklachten: Telefoon:0900-4245726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon:010 - 4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L. el Barkany en K. Moerman Telefoon: 010-4699 527 redactie@maasstad.nl Hoofdredacteur: M.G.J Jochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met Dagblad De Pers. Algemene voorwaarden zijn op aanvraag beschi kbaar. De politie heeft een man opgepakt die zondag op de Beukelswegin Rotterdam een buschauffeur heeft mis- handeld, nadat hij geattendeerd werd in te checken. Met iets meer dan 4300 meldingen kwam overlast door j ongeren vorig jaar het vaakst voor in Rotterdam, dat blijkt uit politiecijfers. Utrecht staat op plaats twee. Met 'zwevende gebouwen' kun je een stukje stad twee keer gebruiken, bedacht architect Kiihne. Voor dit gebruik van ruimte won hij de Van der Leeuwprijs.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2