De Ondernemer i LEREN DOOR SIMULEREN E1NDELDK FAILLIET? Viercreatieve geesten streven met een alternatieve uitgaansagenda naareenspannenderen leukerRotterdam. Bikkel het waaigatiwonen ooo WOR De eerste stap VANDERKWAST Turkse kapper Kunst en cultuur waar je niet zo snel tegenaan loopt' Crisis Beterschap Geduld is het enigedatwe nodig hebben DCMR Overzee Milieudienst haalt neus niet op voor Tblisi model ERNEST Het Rotterdamse Ranj wint Games Award De Dialoog Nederland leest gratis 5Jc Op de komende 60 jaar?! markt 57 - vlaardirigen - 010-4343685 MaasstadPers Woensdag20 oktober20io Ernest van der Kwast is schrijver. De Turkse kapper heeft zijn bedrijfsvoering aangepast. Hij werkt zijn klanten er sneller door- heen, de verwarming staat lager en niemand wordt nog koffie of thee aangeboden. Je vraagtjeaf of hij isgeadvi- seerd dooreen bedrijfseco- noom, een haai die bedrijven efficienter moet maken. La- gere kosten, hogere winst. Zoalsje bij Ryanair alleen een stoel krijgt (geen glimlach, geen krant, geen glaasje wa ter), zo krijgje bij de Turkse kapper ook niets extra's meer. Ik laat me al enkele ja- ren door hem scheren. Hij ontvangt me altijd even har- telijk, ook als ik net ben te- ruggekomen van een verre reis: dikke, donkere baard, de geur van schapen in mijn kle- ding. De Turkse kapper haalt zijn neusernietvoorop. Werk is werk. Haar is haar. Hij veegt zijn scheermes schoon aan zijn hand, en zijn hand aan een oude krant. Vroegerscheerde hij mijn ge- zicht tweemaal. Tegenwoor- dig gaat het mes slechts een- maal over mijn kaak. Je denkt aan het begrip 'winst - maximalisatie'. Binnen tien minuten sta je weer buiten. De eerste keergaatje hand nog verbaasd over je gezicht, de keren erna stapje meteen op je fiets. Bedrijfseconomie is ander woord voor bedrog. De Turkse kapper heeft geen klanten verloren. De crisis heeft hem goed gedaan. Ooit was ik een van de weinige niet-Turkse klanten en keek ik ieder bezoek met enkele besnorde mannen naar de TV die in de hoek hing. Altijd een Turkse spelshow: vrouwen die gilden en huilden als ze prijzen wonnen. Een stofzui- ger, een keuken, een auto. De mannen naast mij gaven geen kick, alsof ze bewijs aanvoerden voor de stelling dat hysterie een vrouwelijke aandoening is. Nu zit ik vaak naast blanke klanten. Man nen en vrouwen uit de buurt. Je weet zeker dat sommigen op de PW hebben gestemd. Je ziet het aan hun blik, hun afgrijzen voor de spelshow, de taal die ze niet begrijpen. Maar de kapper is goedkoop. En dat zijn kappers van eigen bodem niet. Een keer hoorde ik een vrouw klagen over het ontbreken van een leesmap. 'Heeft u geen magazines?' vroeg ze. De Turkse kapper schudde zijn hoofd en ver- wees haar naar de kiosk op de hoek. De vrouw bleef zit- ten, ze keek naardeTV en vergat een moment te ade- men. O We Own Rotterdam: uit lieffde voor de stad Angelique van Tilburg ROTTERDAM De Rotterdammers Elseline Hokke en Tom van't Hof wa- ren regelmatig betrokken bij de organisatie van evenemen- ten. Gezelligeen kleinschalige feesten en bijeenkomsten. Met een intiemeen huiselijkesfeer. Ze zagen om zich heen veel gebeuren dat ze de moeite waard vonden, maar veel or- ganisaties hadden vaak geen platform of niet de middelen om zichzelf onder de aan- dacht te brengen. Uit enthou- siasme voor al die kleinscha lige initiatieven startten ze op de sociale netwerksite face- book de groep We Own Rot terdam, waar Rotterdammers hun tips over uitgaan in de Maasstad met anderen kon- den delen. Veel mensen sloten zich bij de groep aan. De ach- terban groeide. Mathi js Alder- liesten en Florian Schroiff lie- pen al langer rond met het idee om een website op te zet- ten met een alternatieve uit gaansagenda voor hun stad. lets dat ook al speelde in de hoofden van Hokke en Van't Hof. De vier creatieve geesten bundelden hun krachten. In juni van dit jaar ging de cultu- rele online agenda weownrot- terdam.nl de lucht in. We Own Rotterdam (WOR) houdt van creatieve evene- menten, intieme uitgaansge- legenheden en inspirerende tentoonstellingen. Vernieu- wende muziek en 'under ground' feesten. Het is een uniek overzicht van juist die dingen op het gebied van kunst en cultuur waar je niet zo snel tegenaan loopt wan- neer je afgaat op de reguliere uitgaansagenda's. Zo kun je op de website van WOR lezen wanneer de leukste 'under- Van't Hof, Hokke, Alderliesten en Schroiff. vincent van dordrecht ground' feesten worden ge- houden. Waar kleine kunst- zinnige festivals plaatsvinden. Maar vind je ook terug wie je kan leren om op ambachtelij- ke wijze van vers fruit jam te maken. En kun je zien waar je dat weekend voor een prikkie 'samples' van de nieuwste col- lecties shirts, schoenen en sie- raden kunt aanschaffen. "Er gebeurt ontzettend veel in Rotterdam", zegt Alderlies ten. "Alleen zijn lang niet alle initiatieven zichtbaar. Daar willen wij met WOR verande- ring in brengen. De website wordt niet gevuld door een re- dactie, maar door een groot netwerk van creatieven. Wij De Nederlandse wervings- en selectie game The Game is de winnaar van de European In novative Games Award 2010. Het is gemaakt door het Rot terdamse bedrijf Ranj, dat de prijs al voor de tweede keer in de wacht sleept. De prijs is een initiatief van het ministerie van EconomischeZaken van de Duitse deelstaat Hessen in sa- menwerking met de Europese commissie. Ranj Serious Games ontwik- kelde The Game voor Houthoff Buruma, een van de grootste advocatenkantoren van Ne- derland. De zogeheten serious game speelt een belangrijke rol bij de wervingen selectie van aankomende advocaten en is ook onderdeel van de permanente scholing van ei gen advocaten. The Game is een simulatie van een overname van een Neder- lands offshorebed rijf door een Chinese staatsonderneming. filteren alleen, om ervoor te zorgen dat het een interessan- teenfrisse agendablijff. leder- een die een tip heeft en deze met anderen wil delen, kan dat via de website kenbaar ma ken. WORis een initiatiefvoor en door Rotterdammers. Een alternatieve gids van het Rot terdamse uitgaansleven." Met deze alternatieve gids richten de vier initiatiefne- mers zich voornamelijk op de studenten en de groep creatie- velingen die de standaard plekken om uit te gaan, die vaak ook al voldoende aan- dacht krijgen in de reguliere media, wel hebben gezienOp mensen die op zoek zijn naar wat nieuws. Schroiff: "Rotterdam kent veel leuke en boeiende plek ken. Rotabs in het Oude Noor- den is bijvoorbeeld lekker be- zig. En de Singer Sweatshop in het centrum. Maar al die ver- schillende groepen werken Vakbond CNV Onderwijs heeft hetfaillissementaangevraagd van de islamitische basis- school de Dialoog in Rotter dam. Zolang de gesloten school niet failliet is, kunnen werknemers geen uitkering aanvragen. In augustus sloot de school haardeurenen sinds 1 September zijn vanwege geldgebrek geen salarissen meeruitbetaald. vrij gei'soleerd van elkaar. Ie der veelal in hun eigen wijk. Hetzou leukzijn om al die ini tiatieven met elkaar te verbin- den en meer bekendheid te genereren onder een groter publiek. Een publiek dat houdt van vernieuwing. Mis- schien dat WOR een bijdrage kan leveren aan de ontwikke- ling van een groot netwerk die op een positieve manier wat wil bijdragen aan de stad." Alderliesten: "Ik geloof dat als je iets wilt veranderen, je daar zelf de eerste stappen voor moet zetten. Wij widen het imago van Rotterdam als 'koude stad', door het zicht baar maken van al die leuke en interessante initiatieven, ver anderen in 'toegankelijke stad waar veel gebeurt en mogelijk is'. WOR zet zich in voor een creatiever Rotterdam." O Interesse gewekt? Kijk eens op www.weownrotterdam.nl. Van de redactie ROTTERDAM De jeugdwerkloosheid in de regio Rijnmond neemt nog altijd niet af. Zo'n 6000 jonge- ren zonder baan vormen sa- men 12% van de totale werk- loosheid in de regio. Maar er is hoop. Want vol- gens Bernard van Nijnatten, districtmanager voor het Rijn- mondgebied bij het UWV Werkbedrijf, hebben we alleen wat geduld nodig. Hij wijst erop dat de jeugdwerkloos heid sinds januari van dit jaar vrijwel gelijk is gebleven. "La- ten we nu vooral blij zijn dat het niet stijgt. Maar het neemt ook niet af. Nog niet. Mijn ver- wachting is dat dat vanaf vol- gend jaarwel gaat gebeuren." Van Nijnatten spreekt van een voorzichtig economisch herstel. "Er zullen zeker 10% meervacatureskomen." O Van de redactie ROTTERDAM De milieudienst Rijnmond (DCMR) gaat aan de slag in Tblisi, dehoofdstadvan Geor- gie. Daarnaast wordt nog ge- sproken over het plaatsen van meetapparatuur in Oman. De DCMR zet komende drie jaar een systeem op dat de luchtkwaliteit meet in Tblisi. Het gaat om het installeren van een meetnet, het verzor- gen van het dataverkeer en het opleiden van professionals om het systeem te gebruiken en te onderhouden. Daarnaast zal de DCMR bewoners van Georgie bewust maken van de luchtkwaliteit en wat ze eraan kunnen verbeteren. De buitenlandse projecten leveren kennis op die ook in het Rijnmondgebied kan wor den gebruikt. O Tijdens de campagne Nederland Leest van 22 oktober tot 19 november is het boek 'De grote zaal'van Jacoba van Velde gratis af te halen bij openbare bibliotheken. De speeltuin aan het Weena bestaat deze week 60 jaar. Hoelang dat feestje duurt is nog maar de vraag, want ook speeltuinen staan op de lijst der bezuinigingen. 8-zits (1B8 cm) in stof vanaf 62122,-, in Ieder vanaf 6 2680,- 3-2ite (sas cm) in stof vanaf 6 2545,-, in Ieder vanaf 63135,- framestandaard geschuurd chroom anno 1915

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5