&/fVOETBAL cs Topspeler ambassadeur van 'zijn' Excelsior Geen rozengeur en maneschijn voor Sparta Feyenoord isgezakt naarde vijftiende plaats.Toch geeftde 0-1 nederlaagtegen FCTwentevertrouwen. GEJUICH UIT 1000 KELEN? ZIEKENBOEG NIEUWS '2-1 THUIS TEGEN AJAX' www.elfvoetbal.nl - I* ooo Feyenoord Zoeken naar lichtpuntjes Trots Van Persie Kasteel Ploeg raakt achter Volgende week is 'slechts1 hard werken niet voldoende. NU OVERAL TE KOOP Steun voor Feyenoord wordt minder Ron Vlaar op de weg terug Kan Excelsior stunten? Hole-in-one van twee ton Volgendjaar beter Stel je voor, die spierballen... OEZE MAAND IN ELF VOETBAL: OR AN JE SPECIAL - ZLATAN IBRAHIMOVIC TEGEN NEDERLAND - JOHAN CRUIJFF: WIE LUISTERT ER NOG? V; "T gy. WlaasstadPers Woensdag20oktober20io Van de redactie ROTTERDAM Hij vloog vorige week donder- dag even op en neer vanuit Londen om het supporters- home van Excelsiorteopenen. Vervolgens zag Robin van Per sie ook nog een tribune op Stadion Woudestein naarzich vernoemd worden. Excelsior, het is waar Van Persie zij n liefde voor het voet- bal ontdekte. Op zijn vijfde begon hij in Kralingen met voetballen. ,,Mensen kennen mij vooral van Feyenoord, omdat ik sinds toen op tv ben. Maar voor mij is het hier alle- maal begonnen", sprak Van Persie, die tot zijn twaalfde voor Excelsior voetbalde, don- derdagavond. Ik ben ontzettend trots om ambassadeur te zijn van Excelsior. Ikkijknogaltijdmet veel vreugde terug op de jaren die ik hier heb gespeeld. Ik voel nog steeds hetzelfde voor de club als toen en voel me nog steeds enorm met Excel sior verbonden. Daarom ben ik er trots op om op deze ma- nier betrokken te blijven bi j de club," aldus de aanvaller van Arsenal, die in het supporters- home een grote afbeelding van zichzelf onthulde en daar- na met een aantal jeugdvoet- ballertjes de Zuid-tribune om- doopte tot Robin van Persie-tribune. ,,Als ambassadeur van Ex celsior zal Robin zijn mede- werking gaan verlenen aan veel activiteiten op het gebied van jeugdvoetbalmaatschap- pelijke doelen en commercie- le zaken", verduidelijkte alge- meen directeur Simon Kelder. „Wij zijn heel erg trots dat een voetballer uit onze jeugdafde- ling, die het zover heeft ge- schopt, nu iets voor onze club wil betekenen." O Van de redactie ROTTERDAM Onnodig, dat woord viel na afloop van het duel met Zwol- le het meest aan Sparta-kant. De Kasteelploeg kwam met 0- 1 voor door Johan Voskamp, die een voorzet van Joshua John binnen kopte, en bleef daarna de betere ploeg. Ook na de 1-1. De 2-1 was doodzonde. ,,Tot die tijd waren we de be tere ploeg en kregen we vol- doende kansen om de 2-1 te maken", aldus coach Evertse. „We spelen Zwolle gewoon 65 minuten van de mat. Dat is een goeie zaak, want dat lukt niet veel ploegen hier. Als staf en als spelersgroep weten we dat we het, ondanks resultaat, goed hebben gedaan. Daar ben ik heel tevreden over." O Weer een nederlaag, maar met perspectief Van de redactie ROTTERDAM De taferelen in de Kuip na af loop van de wedstrijd tegen FC Twente waren zaterdag- avond alleszeggend. Fey enoord had weer verloren en zakte langzaam richting de- gradatiestreep, maar het pu- bliek hield zich koest. Leek zelfs een soort van tevreden dat het 'slechts' 0-1 was gewor- den tegen de regerend lands- kampioen. Het Legioen had toch een ploeg gezien die aar- dig had meegevoetbald en strijdend ten onder was ge- gaan. Dat er geen punten wer- den behaald, namen de fans op de koop toe. Ook trainer Mario Been putte vertrouwen uit het ver- toonde veldspel. ,,De manier waarop we vandaag hebben gevoetbald, geeft veel zelfver- trouwen", sprak de coach na afloop. ,,Datwe hebben verlo ren kunnert we ook niemand bij ons verwijten. De realiteit is alleen dat we op de vijftien de plaats staan. Dat doet mij als coach en supporters van deze club heel erg pijn." Na dit weekend zou de situ- atie zomaar nog emstiger kun- nenzijn. Hoeveel lichtpuntjes publiek, spelers en trainer za- terdagavond tegen Twente ook zagen, de kans dat Feyenoord in Eindhoven wint van PSV lijkt nihil. Daarvoor ontbeert het de ploeg simpelweg aan scorendvermogen. Debuiten- spelers Georginio Wijnaldum en Ruben Schaken zijn veel te weinig doelgericht en komen maar mondjesmaat langs hun persoonlijke tegenstander. En spits Luc Castaignos lijkt voor- lopig nog te licht voor dit ni veau. Tegen Twente liet hij maar sporadisch iets van zijn klasse zien. Wat het meest bleef hangen, was de verkeer- de aanname bij een 0-0 stand, toen hij in een kansrijke situ- atie in het strafschopgebied op het doel had kunnen schie- ten. Tegen PSV zullen de sup porters wellicht weer vrede hebben met een kleine over- winning, mits er strijd wordt geleverd. Maar volgende week woensdag, thuis tegen VW- Venlo (op dit moment een van de grootste concurrenten in de degradatiezone) zal alleen winst tellen voor het publiek. Dan is 'slechts' hard werken niet voldoende. „Er komen lastigewedstrij- den aan," sloeg Luigi Bruins de spijker op zijn kop. „We moe- ten gewoon doorgaan, hard blijven werken en hopen dat het een keer meezit." O Een balende Luc Castaignos. pro shots/willem vernes Het Feyenoord-publiek staat bekend als misschien wel het meest trouwe van Neder- land. Toch wordt de animo minder in deze barre tijden voorde club. Dat blijkt uit de steun die Feyenoord aanstaande zon- dag krijgt in de uitwedstrijd tegen PSV. Hetuitvakvan het Philips Stadion kan 1.200 fans bergen, maar Feyenoord nam slechts 800 kaarten af. En daarvan waren er afgelo- pen weekend nog maar iets meer dan de helft verkocht. Feyenoord hoeft zodoende maar een trein te huren om de fans te vervoeren, wat kosten bespaart voor de club. Ook bij thuisduels is de afne- mende steun overigens te merken. Tegen FC Twente was het stadion nietuitverkochten zaten er 'maar' 43.000 fans. Eerder tegen de Amsterdamse rivaal zat het Feyenoord stadi on ook al niet vol. Ron Vlaar werkt momenteel keihard aan zijn herstel. De aanvoerder van Feyenoord viel op 19 September tegen Ajax uit met een hamstringblessure en hoopt zo snel mogelijk weer in actie te komen voor de club. „Ron traint inmiddeis alweer deels buiten", sprak trainer Mario Been vorige week. „lk hoop dat hij over twee tot drie weken weer inzetbaar is, al moet je met een blessure als die van hemaltijd voorzichtig zijn en zeker niet te vroeg weer beginnen." Voordeandere blessuregeval- len is er nog geen licht te zien aan het einde van de tunnel. Sekou Cisse, Jon Dahl Tomas- son, Dani Fernandez en Bart Schenkeveld zijn voorlopig uit de roulatie. Maar er is ook goed nieuws van de Rotterdamse zieken- boeg: doelman Erwin Mulder is zo goed als hersteld van zijn vingerblessure. Excelsior verloor zaterdag te gen ADO Den Haag voor de vierde keer op rij, maar staat op de ranglijst nog altijd keurig twaalfde. In het begin van deze week werd nog volop nagesproken over de rode kaarten van Mi guel Nelom en Norichio Nie- veld en het wegsturen van trainer Alex Pastoor, maar daarna ging de knop om naar de volgende wedstrijd: Ajax- thuis. „Een lastige wedstrijd, maar je hebt iedere wedstrijd kans. Al is het misschien maar vijftien procent, voor die kans trainen we deze hele week keihard", zegt trainer Pastoor. De coach hoopt op een her- haling van de iaatste wed strijd tussen beide ploegen op Woudestein. Op 23 de- cember 2007 wonnen de Kra- lingers verrassend met 2-1 van de Amsterdammers. Golfer Joost Luiten uit Bleiswijkis gedeeld tweede geworden bij de Portugal Masters. Hij was de beste Nederlander. Het prijzengeld was bijna 200.000 euro. De Nederlandse turnsters zijn bij het WK in R'dam 9e geworden. Daarmee misten de dames de finale, maar hebben ze zich wel geplaatst voor het WK '11 in Tokio. Judoka Henk Grol heeft de GP in Rotterdam gewonnen. 's Werelds nummer twee inde klasse tot 100 kilo was in de finale te sterk voor Jevgeni Borodavko uit Letland.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6