Oud Nieuws OOO 'Ikmoest kiezenenkoos voormijn echte moeder ooo Waar anders dan in de Euromast kunt u beleven hoe het is om in 100hoog te wonen. q Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven! Laat ons uw foto's zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. Wijnhavenkwartier 152 luxe appartementen: Grate diversiteit in woningplattegronden a Royale buitenruimten Gemeenschappelijke daktuin Fantastisch uitzicht Ervaar het nu zelf en bezoek het open huis van "lOOhoog. Op vrijdag 22 oktober van 18.00 tot 20.00 uur komt u, onder het genot van een hapje en een glaasje champagne, alies te weten over de nieuwe appartementen in Rotterdam. Of kom op zaterdag 23 oktober tussen 10.00 en 12.00 uur, geniet van een cappuccino en een croissantje, en proef de sfeer van 100hoog. Waarom 100hoog? Oordeel zelf en kom naar de open dagen op 22 en 23 oktober in de Euromast, Parkhaven 20, Rotterdam. MaasstadPers Woensdag 20 oktober 2010 altijd veranderde op zoek naar de volgende woorden. "Ik liep naar mijn moeder toe." Steeds meer wordt dui- deli jk hoe groot de impact van dit voorval is geweest. Vooral als een paar jaar later de op dat moment puberende Jan zich- zelf verwijt misschien de ver- keerde keuze te hebben ge- maakt. "Was ik naar mijn pleegmoeder toegelopen, die al voor mij een kinderkamer had ingericht, was mij mis schien heel wat ellende be- spaard gebleven." Jan heeft er een boek aan willen wijden, over zijn leven, zijn jeugd. Echter ondanks de vele aante- keningen is het er nooit van gekomen. Het verdriet te in- tens en de confrontatie wel- licht te groot. Aan het geheu- gen daarentegen zal het niet Jan en zijn Lammie, op de mooiste dag van zijn leven. liggen. "Ikherinnermij ookde openbare lagere school als de dag van gisteren. De Riede- waard, aan het Stichtseplein. Ik kreeg het (letterlijk) aan de stok met Juffrouw Missel! Ik was linkshandig. Maar geeist werd er dat ik rechtshandig schreef en zo mijn werkjes deed. Stiekem deed ik dat dan niet. Had de juf dit in de gaten werd ik naar de kolenhok ge- roepen, moest mijn broek naar beneden en kreeg ik en- thout slagen op mijn blote bil- len. Verschrikkelijk! Kwam ik thuis vonden mijn ouders, moeder in het bijzonder, dat ik het vast wel had verdiend", vertelt Jan de Geldersnikkend. "Vreselijke tijden waren dat. Gelukkig lcwam in het derde jaar meester Spechter, de nieu- we leerkracht. Hij werd als een soort vadervoor mij." De Gel- der kan zich op school weer beterconcentreren, doorloopt moeiteloos alle klassen, gaat later studeren en wordt welis- waar keuze van moeder) elek- tromonteur. Maar thuis, thuis was een ander verhaal. "Mijn vader was sleepbootkapitein, werk- zaam op Katendrecht. Nooit nuchter. Hij had een kwaaie dronk. 's Nachts lagen wij daarom in ons bed met jas aan, voor het geval er wat zou gebeuren." Na jarenlange el lende verscheen hoop plots in de vorm van een jonge vrouw. "Na de TLS werd ik dienst- plichtig. Daar leerde ik de liefde van mijn leven kennen. In Haarlem, bij de bitterballen en kroketjes automatiek in de stad. Hetwasliefdeop heteer- ste gezicht. De volgende dag mocht ik haar meenemen, naar de bioscoop. Kijken naar (hoe toepasselijk) een Duitse romantische film, met Romy Schneider in de hoofdrol. Mijn eerste serieuze verkering was een feit." De Gelder glun- dert. Hij belooft trouw aan zijn liefste Lammie en raakt verloofd. "Kort daarna werd ik ge- vraagd als elektromonteur voor de Holland AmerikaLijn. Een hele eer! Mij werd ge- vraagd aan boord van het vracht- en passagiersschip de Noordam mijn boterham te verdienen. Zo'n verzoek krijg je niet iedere dag", zegt hij vol trots. Lammie is het ermee eens en staat achter de keuze van haar toekomstige echtge- noot om de zeeen te bevaren. Mits hij beloofd na niet al te lange tijd gezond en wel terug te keren aan wal. Dan, alleen dan, zullen zij in het huwe- lijksbootje stappen. Drie jaar lang blijft de Gelder weg, en beleeft avontuur na avontuur. Onderweg zijn de verleidin- gen bijzonder groot. Maar Jan blijft trouw en houdt woord. In 1963 keert hij terug aan wal en huwt zijn absolute num- mer 1. "Lammie is er altijd voor mij geweest. Ik heb van- wege mijn jeugd veel trauma moeten verwerken, nu nog. Ik ben opgenomen geweest, gek verklaard en dus veel van huis geweest. Maar zij heeft geen moment van mijn zijde gewe- ken. Ikhouzielsveel van haar." Johannes Pieter de Gelder be- zit niet veel. Elke maand moet hij zien rond te komen van zi j n AOW en wat opgebouwde pensioen. Het liefst geeft hij datallemaal aan zijn Lammie. Een keer van dichtbij de lucht zien, in een luchtballon. Dat is zijn laatste wens, voordat moeder aarde het lichaam komt opeisen. Maar gezien zijn financiele situatie ziet hij dat niet gebeuren. Voor nu ge- niet hij daarom maar een rus- tig bestaan en het geschenk van een prachtige vrouw, mooie kinderen en kleinkin- deren. O Een ontwikkeling van: LSI, AM en Kompaan Informatie Ooms .com Ooms Makelaars Tel: 010 424 88 88 Atta Makelaars nvm Atta Makelaars Tel: 010 433 57 10

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 9