Actueel 'Een patatje kunst alstublieft' Gebr. v/d Bosch keukens Super aanbieding Gebr. v/d Bosch TONEELIN DE KERK PIET PAALTJENS AMtwte* J Vrijdag 29 oktober 2010 ooo Al 20 jaar een begrip in Vlaardingen e.o. 13 Art Elk zakje is met de hand beschilderd keukens 'Ik ben blind. Het begon met diabetes.' THE DOORS ADVICE HOME -THE DOORS Week van de Dialoog Poetische bui? m m Zyremmen •id o,^M Hoekkeuken 245 x 230 compleet metcarouselkast 1 Multiplexblad met ingefreesde spoelunit koelvries, oven, kookplaat, schouw en vaatwasser in 70 kleuren/modellen leverbaar Industrieweg 26 Tel. 010-4601905 3133 EE Vlaardingen Fax 0104354943 Openingstijden Maandag t/m vrijdag 09.00 uur -16.00 uur Zaterdag 10.00 uur -14.30 uur Diabetes Fonds MaasstadPers Woensdag27oktober20io In het kader van de Dag van de Dialoog werkt de Stich- ting Meredia met mensen uit verschillende culturen aan een toneelstuk dat tijdens de week drie keer wordt opge- voerd: De Winkel van Sinkel. Vrijdag 5 november is er een voorstellingvanaf 19.30 uur in de Muradiye Moskee aan het Raam 5, maandag 8 no vember in de kapel van Van der Valk Notarissen aan de Tuinlaan en vrijdag 12 no vember in de Ark op het Hargplein. 'Gedichtenwedstrijd Piet Paaltjens' is de nieuwe naam voor de gedichtenwedstrijd die jaarlijks in Schiedam wordt gehouden. De Schiedamse wedstrijd past in het kader van de Ge- dichtendag, het poeziefeest van Nederland en Vlaande- ren op de laatste donderdag van januari. ledereen kan tot 6 januari 2011 gedichten in- zenden. Het thema is dit keer 'de nacht'. Op 28 oktober wordt de af- trapgegeven in filiaai Noord. Naast patatjes oorlog, met of pinda, verkoopt snackbar Coby nu 00k een patatje Kunst. Frank Willemse SCHIEDAM Wie bij snackbar Coby op de Hoogstraat een patatje bestelt kan raar opkijken. Nee, niet de overheerlijke en zelf ge- maakte patat met of zonder mayonaise is om te smullen, maar de verpakking is mis- schien wel net zo lekker. An ders in ieder geval; een uniek kunstwerk. De patatzak is ex- clusief en met de hand be schilderd door kunstenares Yvon Koopman. In plaats van de standaardzak met 'eet sma- kelijk' nu kunstzinnig versierd met vissen en frisse kleurtjes. Er is al een 'Patatje Kunst' voor €1,70. Snackbar Coby is uitgeko- zen door de Schiedamse kun stenares omdat het zo'n oude en bekende zaak is. Voorheen werkte eigenares Coby Broe- ren (59) in vispaleis Fillekes die ze nu onder eigen naam 12,5 jaarzelfbestiert. Yvon Koopman (58) kreeg het idee om de patatzakken te versieren. „Ik dacht gelijk aan de 'Fish en Chips' uit Enge- land waar de vis met patat in Mmm, lekker zo'n patatje kunst!, vinden Coby en Yvon Koopman (r). vincent van dordrecht een krant wordt verpakt." Na een speurtocht vond zij friet- zakken voorbedrukt met kran- tenletters. Dat was niet ge- noeg, zij wilde ze oppimpen met haar kunst in felle kleu- ren. Daar staat zij namelijk bekend om; kleine (miniatuur)sculpturen be schilderd in hemelse kleuren. Met een stempel drukte zij een motief met vissen en lij- nen dat ze daarna met de hand inkleurde in Oost-Indische inkt. Felle fluoriserende kleu ren als turkoois, geel en groen, zoals men van Yvon Koopman gewend is. Thuis in haar ate lier liggen overal op de grond de frietzakken te drogen. Een gigaklus met een pro- ductie van zo'n veertig zakken friet per dag. Daarbij scheurt ze (artistiek) de bovenkant af; dat scheuren is haar handte- kening of signatuur, bekent Hoe denkt de snackbar- houdster over kunst en de kunstenares die met haar in- spiratie de zaak wil opfleuren? Ik heb eigenlijk niks met kunst," bekent Coby,maar dit ziet er geweldig uit. Ik kan niet anders zeggen." Dat klanten de zak mis- schien achteloos weggooien, vindt de kunstenares niet erg want; „Een Hoogstraat met op straat afgewerkte puntzakken is 00k weer kunst", lacht koopman die sinds kort (weer) in Schiedam woont. Het idee dat 00k 'gewone' mensen wat aan kunst heb- ben, doet haargoed. Zo maak- te ze al eerder voor de portiek- flats in Nieuwland kunstborden boven de ingang waar de favoriete spulletjes van de bewoners op te zien zijn. Een andervoorbeeldzijn haar 'Stronky's' of parkeer- paaltjes in de vorm van een lage boomstam die het straat- beeld opfleuren in die wijk. Onuitvoerbaar was haar idee om de patat 00k in de vorm van letters te stansen. Dat gaat veel te veel aardap- pels kosten, volgens de snack - barhoudster die de aardappels altijd zelf schilt en vers snijdt. Het project 'Kunstwerk aan de Winkel' is de komende drie weken te zien bij een 16-tal winkels op de Hoogstraat. Be kende kunstenaars uit de regio zoals Diet Wiegman, Brigitte Bot en Mel Chan doen hier- aan mee. De Hoogstraat wordt opge- knapt met subsidie van de ge- meente Schiedam. Wie een kijkje wil nemen is welkom in onder meer Le Marche meu- belen en antiek, kinderkle- dingzaak Yeltje en bij kap- en beautysalon Colle. O Tijd: 19:00u - 20:30u Entree: €3,70 p.p. Leeftijd: 7 t/m 12 jaar Locatie: Zwembad Zuid Schiedam Voorverkoop vanaf donderdag 28 oktober! Zwemdiploma verplicht! Halloween de Schiedamse zwembaden vk. www.zwembadgroenoord.nl www.twitter.com/zuidgroenoord Tijd: 19:00u - 21:30u Entree: €3,80 p.p. Leeftijd: 7 t/m 12 jaar Locatie: Sport- en Recreatiebad Groenoord Voorverkoop vanaf vrijdag 29 oktober om 08:00u! Zwemdiploma verplicht! Peter, 48 jaar, Amsterdam. Diabetes heeft een domino-effect en kan leiden tot blindheid en hartproblemen. Pak de oorzaak aan en steun het Diabetes Fonds SMS 'geef' naar 4333. U geeft daarmee eenmalig €1,50. Elke oplossing begint met onderzoek Kastwanden met schuifdeuren in elke gewenste RAL of Sikkens kleur Houten Design Schuifdeur zonder vloerrail: Orient Verbouwen, verhuizen, problemen met ruimte? Begin bij het begin: muren, deuren, kasten, inloop- kasten en scbeidingswanden! Onze specialisten komen bij u thuis en geven advies, afgestemd op uw interieur, smaak en budget. Persoonlijk design, op maat gemaakt bij The Doors. Bezoek ook onze showroom voor: schuif-, draai- en vouwdeuren, spanpanelen, inloopkasten en kastwanden THE DOORS SCHIEDAM Nieuwe Haven 265 Schiedam 010-4263093 DESIGN OP MAAT www.thedoors-schiedam.ni

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 13