De Kwestie wm I I I I I Vrimw ZORGEN BID BRANDWEER OMLEIDING VERKEER MaasstadPers =4_ ZOBEZIEN Rotterdam gaatforsbezuiningen op kunst, cultuurenarmoede- bestrijding.Watwachtde burger? Willen we hierovervijfjaarnogwonen? iffrpr PASTORS Interview 'Een aantrekkelijke stad is in het belang van iedereen' 'Het stadsbestuur handhaaft wel ergveelrechtse hobby's'. Loopt Rotterdam leeg over vijf jaar? 7 POO MARCO 1 Ml Bezuinigingen zijn risico's Maastunnel afgesloten Kunst is keihard werken 5fSpeciaal voor vrouwen Drie gepakt, nog twaalf te gaan MaasstadPers Woensdag27oktober20i0 De messias woont niet omde hoek, zei Beenhakker. Dat klopt, want ik woon om de hoek en heb hem nog nooit in de buurt van de Kuip ge- zien. Vanaf 1998 heb ik op twee seizoenen na een sei- zoenskaart bij Feyenoord. Met voetbal heeft dat weinig te maken. Feyenoord staat voor mij voor strijd, voor in- zet, voor worstelen en boven komen. Wedstrijden van Feyenoord zijn altijd spannend.want Feyenoord kan van iedereen winnen en van iedereen verliezen. Het saaie, arrogante en routineu- ze gemak waarmee gewone topdubs vaak wedstrijden winnen, de vanzelfspre- kendheid, die is Feyenoord nooit gegund geweest. Per- sooniijk heb ik 00k liever dat we bij rust achter staan, dan weet ik in ieder geval dat er in de tweede helft een elftal staat met een eenvoudige opdracht, dat niet wordt ge- hinderd door tactische over- wegingen als het behouden vandevoorsprongen het uitspelen van de wedstrijd. Dat lukt namelijk zelden, zonder strijd is Feyenoord onmiddellijk verloren. Dat maakt Feyenoord menselijk en populair. Knokken often ondergaan. Ik ben geen voetballer, maarvan Fey enoord ben ik gaan houden. Ik ben dus zeker niet degene die kan vertellen hoe het wel zou moeten. Maar als er een topclub is in Nederland die zoiets als afgelopen zondag kan overkomen, dan is het Feyenoord. Feyenoord is ge- wend af te zien, en rekent nergens op, dan kan het al- leen maar meevallen. En dus soms zelfs dat niet eens. Fey enoord-fans zijn nietver- wend, lijden en afzien hoort bij het Feyenoorder en Rot- terdammerzijn. Als het te leuk wordt, dan voelen we ons niet meerthuis of komen erteveel Amsterdammersop bezoek. Feyenoord geeft supporters hetgevoel dat we nodigzijn. Feyenoord en Rot terdam, beiden moeten ver- dedigd worden, zijn kwets- baar, doen een beroep op onze soms onverdiende lief- de en inzet. Rotterdam en Feyenoord zijn niet zomaar instituten die functioneren, of wij ernou zijn of niet. Rot terdam en Feyenoord zijn van zichzelf niet mooi of goed of aantrekkelijk, en hebben juist mensen nodig die ondanks alles van ze hou den, trekken dus 00k mensen aan die nodig widen zijn. En soms krijgjedaar bar weinig voorterug, behaive de nog grotere overtuiging dat je nodig bent. Want als wij niet van Feyenoord en Rotterdam houden, wiedoet het dan? O Reageren? www.maasstadpers.nl Impact bezuinigingen zullen nogjaren gevoeld worden' Van de redactie ROTTERDAM Wat staat de Rotterdammers te wachten nu de stad voor enor- me bezuinigen staat? De ko- mende vier jaar wil het ge- meentebestuur (PvdA, CDA, WD en D66) maar liefst 600 miljoen euro bezuinigen. Een bedrag dat voor een groot ge- deelte uit de kunst- en cultuur- wereld moet komen. De klap- pen vallen 00k bij het openbaar vervoer en de ar- moedebestrijding. Een fors deel van de bijzondere bij- stand, waar bijstandgerechtig- den aanspraak op kunnen doen, zal verdwijnen en het openbaar vervoer wordt duur- der en lijnen die niet rendabel genoeg zijn zullen mogelijk worden geschrapt. Eenieder die afhankelijk is van het openbaar vervoer zal hiervan direct de dupe worden, zo stel- len oppositiepartijen SP en GroenLinks. Zij maken zich ernstig zorgen over de keuzes die het het college maakt. SP- fractievoorzitter Leo de Kleijn hoopt dat het stadsbestuur tij- dens het begrotingsdebat ein- delijk in ziet hoe urgent de si- tuatie eigenlijk is. Hij is bang dat Rotterdam een koude, kille stad wordt waar creatieve ini- tiatieven geen ruimte krijgen en de meest kwetsbare Rotter dammers de rekening gaan betalen van de crisis. „Het is vreemd dat het college wel drie miljoen wil bezuinigen op de bijzondere bijstand maar het Economic Develop ment Board (EDBR) 2,5 mil joen blijft geven. Dat is een keuze en volgens mij de ver- keerde keuze. Het staat boven- dien haaks op de beloften die dit college heeft gedaan bij het aantreden." Ook Arno Bonte (GroenLinks) heeft zijnvraag- Honderden Rotterdammers betoogden maandagtegen de bezuinigingen. jan de groen tekens bij de keuzes van het college. ,,De conservatieve WD-lijn is wel erg aanwezig, dat is te zien aan de vele recht- se hobby's die in het plan staan", zegt Bonte. Rechtse hobby's zijn de tegen- polen van de zogenoemde linkse hobby's: ongerichte las- tenverlichtingen zoals lagere parkeertarieven, lagere onroe- rende zaakbelastingen en het Personeelsleden van de Geza- menlijke Brandweer in de re- gio Rijnmond trekken aan de bel. De bedrijfsbrandweer krijgtte maken met bezuini gingen, maar is bang dat daar- door de veiligheid in het ge- ding komt. Een van de plannen is bijvoorbeeld om minder brandweermannen op een spuitwagen te laten mee rij- den. Dat aantal zou omlaag moeten van zes naar vier. De Gezamenlijke Brandweer wordt vooral ingezet bij be- drijven in het haven- en indu- striegebied. Gezamelijke Brandweer denkt dat het te- rugbrengen van het aantal brandweerlieden op een wa- gen gevolgen heeft voor de snelheid waarbij ingegrepen kan worden. De brandweer wil dat de jaarlijkse contribu te omhoog gaat van de bedrij- ven waarvoor de brandweer klaarstaat. De meeste bedrij- ven vinden dat idee niets. afschaffen van de precario- rechten (reclamebelasting). „Maatregelen die geen zoden aan de dijkzetten maarslechts een klein deel van de bevol- king ten goede komen." Net als De Kleijn maakt Bonte zich druk over de bezuinigingen in de kunst en cultuursector. Rotterdam heeft er 20 jaar over gedaan om een bruisende stad teworden. Datisvooreen groot deel te danken aan de creatieve geesten die Rotter dam zo kleurrijk maken en door juist in die sector te be zuinigen, maakjevan Rotter dam een saaie stad waar nie- mand wil wonen. Dat moet je niet willen." O De Maastunnel is in de nach- ten van dinsdag26 oktober tot en met 28 oktober van noord naar zuid afgesloten. Gedu- rende deze nachten wordt vluchtwegbebording aange- bracht. Ook volgende week is de Maastunnel in de nachten van maandagi novembertot en met vrijdag 5 november af gesloten. Autoverkeer wordt omgeleid via de Erasmusbrug. Als Rotterdam haar allure veriiest, vertrekken hoger- opgeleiden en tweeverdie- ners uit de stad. Dat is de vrees van menig criticaster sinds de bezuinigingsplan- nen van het college openbaar werden. „Nee, absoluut niet", antwoordt bijna ieder een die gevraagd wordt naar zijn of haarverhuisplannen. Politici zijn in ieder geval niet van plan Rotterdam voor 020 te verruilen, geen haar op het hoofd datdaaraan denkt maar op straat zijn wel dege- iijk geluiden te horen waar- uit angst en bezorgdheid klinken. Hugo Bongers van de Rotterdamse Raad voor Kunst en Cultuur (rrkc) deelt die zorgen echter niet. „Wij Rotterdammers beschikken over het fantastische vermo- gen om ons te herstellen. Kunstenaars en creatieven vinden altijd een manier om mooie dingen te maken en daar blijf ik in geloven." O Wat vindt u? Praat mee op maasstadpe13.nl Bezorgklachten: Telefoon:0900-4245 726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten PrinsHendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon: 010-4699 500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties: tot maandag 15.00 uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L.el Barkany en K. Moerman Telefoon:010-4699527 redactie@maasstad.nl Hoof dredacteur: M.G.3. lochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerking met Dagblad De Pers. Algemenevoorwaardenzijnopaanvraagbeschikbaar. Donderdag presenteert SKVR officieel de publicatie ©'Kunst is keihard werken'. Het eerste onderdeel is KunstID cafe met kunstdocenten. Vrouwelijke inwoners van Pendrecht doen nog niet echt Omee in de wijk. Misschien dat dat gaat veranderen als zaterdag het Vrouwenhuis er wordt geopend? De politie heeft onlangs opnieuwtwee mannen aange- t"* houden voor geweldpleging tegen een buschauffeur i van de RET. De chauffeur werd in elkaar geslagen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2