Actueel 3%' Als een man achterde club Nog een bouwvakker op de Intensive Care LAGERWAARD Vier het feest mee! G0EDK00P IN'T NIEUW ooo 1 1295,- Lotus het waaigat wonen Interview Hugo Bongers maakt zich nog geen zorgen De pijn wordt in Nederland evenredig ver deeld, denk ik'. m if Feyenoord Voile Kuip? 'We laten zien wat het werkelijk inhoudt om supporter te zijn'. Uesign Tijdelijke aanbieding! model Drietal haalt kledingcontainer leeg sfe Undercover bij de RET markt 57 - vlaardingen - 010-4343685 MaasstadPers Woensdag27oktober20io Goede tip: 'Kijk eens kritisch naarje plannen' Van de redactie ROTTERDAM Hugo Bongers, directeur van de Rotterdamse Raad van Kunst en Cultuur (RRKC), wil zich nog geen zorgen maken over de bezuinigingen in de cultuursector in Rotterdam. Rotterdammers hebben een fantastisch vermogen zich te herstellen", zo stelt de hoogste man van het adviesorgaan van de Rotterdamse gemeente. Over een zogenoemde leeg- loop van Rotterdam zegt hij: ,,Heeft u enig idee hoeveel jongeren in onze stad een cre- atieveopleidingvolgen? Ruim tienduizend. Datbetekentdat honderden jongeren jaarlijks in deze sector terecht komen. Ik geloof niet dat zij allemaal de stad zullen verlaten door de bezuinigingen in deze sector." Waar Bongers zich wel zorgen over maakt is dat al deze men- sen wel moeten kunnen wo- nen en werken in Rotterdam. „Het stadsbestuur zal er zorg voor moeten dragen dat dat ook gebeurt. Het feit dat grote kunstinstellingen zoals de Schouwburg door een terug- lopend aantal bezoekers met lege stoelen zal zitten, zit Bon gers ook niet lekker. „Dan hebben we een probleem maar om die bezuinigingen geheel op de rekening van het stadsbestuur te schrijven is na- tuurlijk niet rechtvaardig. Het rijk bezuinigt op alle kunstin stellingen en Rotterdam zal niet meer of minder geraakt worden dan Amsterdam of Utrecht. Want de pijn is wel evenredig verdeeld, denk ik." Bongers vindt het daarom ver- standig als cultuurinstellingen goed nadenken over nieuwe plannen en subsidie-aanvra- gen. Het huidige Cultuurplan loopt nog tot 2013 en vanaf dan is een structurele bezuini- ging van tien miljoen euro per jaar een feit. ,,Instellingen en initiatiefnemers zullen zich goed moeten beseffen dat er deze keer echt bezuinigd gaat worden. Vier jaar geleden vond het college nog ergens een potje met geld en konden de bezuinigingen van de baan, dat is nu niet het geval", waar- schuwt de man die tevens de subsidie-aanvragen beoor- deelt. Hij wil potentiele aan- vragers alvast een tip geven: „Het is geen slecht idee om kritisch te kijken naar het alge- hele aanbod. Wellicht is samenwerking een goede uitkomst?" De opposi- tiepartijen in degemeenteraad weten niet ofhetzosimpelzal zijn. Vooralsnog maken zijn zich grote zorgen over de kaal- slag die in de stad zal plaats- vinden. Ook D66, coalitie- partner van het huidige college, weet zich geen raad met de bezuinigingen. In een persbericht laat de partij we ten dat er kritisch gekeken zal worden naar de plannen. O S«r M :v: Van de vijf bouwvakkers die donder- verdieping van een pand aan de Henne- Intensive Care. De oorzaakvan het on- dag gewond zijn geraakt toen de derde kijnstraat instortte, ligt er nog een op de geluk wordt nog onderzocht. O Elke club zou zich supporters als die van Feyenoord wen- sen. Dat gaan ze tegen VW latenzien. Van de redactie ROTTERDAM Doodziek worden ze er van. Van al die flauwe grappen over het 10-0 verlies van Feyenoord op PSV. 'Eh, was die vergade- ring nou om tien over tien of tien voor tien hahaha'of: 'Wat is ook alweer het kengetal van Rotterdam? 0-10 of 10-0 hihi- hi'. Maar als Rotterdammers een ding goed kunnen is het incasseren. Althans: dat ho- pen we. Ook Eric van Dorp van de Feyenoord Supportersvereni- ging hoopt dat het legioen het koppie erbij houdt en als een man achter de ploeg gaat staan: „Je kan het team verrot schelden, maar daar gaan ze Eric van Dorp echt niet beter van voetballen. Tegen VW moeten we laten zien wat het werkelijk inhoudt supporter te zijn." Wijze woorden van een man die net als al die andere Rotterdammers nog steeds de pijn van de vernedering in Eindhoven voelt. Maandag werd hij natuurlijk platgebeld en had hij met gemak een avond op de TV kunnen vul- len. Dat deed hij niet. Hij sloeg veel af, maar verscheen wel bij Pauw Witteman en trotseer- de daarzelfs een kinderachtige Jeroen Pauw die de treffers van PSV weer eens -en voor de zo- veelste keer- moest laten zien. Alsof we nog niet genoeg ver- nederd zijn. Van Dorp incas- seert het allemaal gelaten: ,,Het hoort erbij. Natuurlijk gaatiedereen bellen. Dat weet je. Ik zal niet zeggen dat ik het gisteravond leuk vond, maar ik snap die aandacht wel. Ik heb geprobeerd het gevoel van lOO.OOOen mensen over te brengen die maandag naar hun werk gingen en daar de hele dag tot vervelens toe de grappen van hun collega's hebben moeten ondergaan. En dat ze daarvan balen. Ik weet niet of dat tot de voetbal- lersdie het op het veld moeten doen, doordringt. Maar ik hoop het wel." Ondertussen laten veruit de meeste supporters zich van hun beste kant zien en worden er plannen gesmeed om woensdagavond massaal naar De Kuip te gaan om de club, de spelers en de trainer te steu- nen. Een trouw waar veel clubs alleen maar van kunnen dro- men. Opmerkelijk is dat De Kuip, ondanks de slechte re- sultaten, elke wedstrijd weer gevuld is met een grote, vaste kern supporters. De suppor- tersvereniging gaat ervan uit dat deze club ook vanavond tegen VW van de partij is, maar hoopt dat er daarnaast nog eens 30 a 40.000 extra supporters komen. Zodat De Kuip echt volstroomt en Rot terdam aan heel Nederland kan laten zien waar de beste supporters wonen Van Dorp hoopt echt dat het legioen zijn beste beentje voorzet en dat zich geen inci- denten, zoals zondagavond tegen een tv-ploeg van RTL, voordoen. ,,De hele wereld kijkt woensdagavond mee. Onze reputatie is niet al te best, dus iedereen volgt ons. Daarom moeten we rustig bl i j ven en achter de ploeg gaan staan als een twaalfde man. Met stoeptegels gooien los je echt niets op. Daar gaat deze jonge ploeg echt niet beter van spelen." Bovendien is goed en positief gedrag van het legioen noodzakelijk om Feyenoord in de race te houden bij een aantal investeerders, waarvan de club veel te verwachten heeft. ,,Ik heb zelf met die mensen aan tafel gezeten. Fey enoord heeft dat geld hard no- dig", vindt Van Dorp. Maar als het woensdag rellen wordt, zijn zezo weervertrokken. O De Leolux Scylla fauteuil bestaat 15 jaar. Dit wordt gevierd met de prachtige jubileum-serie Scylla Flavours. 15 vaste uilvoeringen voor een vaste actieprijs! Kanaalweg 39-53, Capelle aan den IJssel Telefoon 010-4507466, Fax 010-4588992 email: info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl Krijg nou wat, dachten ze in de Duyvesteynstraat. Stoppen die mensen er nou kleding in of halen ze er nou zakken uit? Het laatste bleek het geval en daarom werd de politie inge- schakeld. Die rekende zondag avond twee Rotterdamse vrouwen van 20 en 52 jaar en een 23-jarige man in omdat ze een kledingcontainer leeg haddengehaald. Het leek net zo'n goedkope manier om zich even helemaal in het nieuw te steken. Toen de jongste vrouw de politie in de smiezen kreeg probeerde ze er nog wel vandoor te gaan, maar deze poging strandde al snel. Ze werd met zakken en al aangehouden, evenals haar handlangers. Geen van de drie kon een legitimatiebewijs to- nen, zodat ze niet alleen be- keuringen kregen voor het leeghalen van de container maar ook voor het niet kunnen tonen van een id-bewijs. Pedro Pieters, algemeen directeur van de RET is een week lang undercover gegaan in zijn eigen bedrijf. Dins- dag was hij te zien in Undercover Boss van Veronica. anno 1915 in stof vanaf 6 895,-, in leder vanaf E1095,- framB standaard geschuurd chroom

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3