De Ondernemer OH OH CHIPPENDALES TIBET TOT TANGER EEN OP DE VIJF TE HARD Uitvaart wordt steeds persoonlijker. Bij Hess kunje24/7bij je overleden dierbare langs.Tien minuten ofeen heledag. Party Elk uur gratis UGG's...: rennen maar! Onderzoek Dreigend overschotaan appartementen Uitvaartzorg De een zijn dood... In veel kleine flats is lang niet altijd plaats voor een kist Hotel OOP Bestaan die nog dan? Concert Snelheidscontrole op Industrieweg ERNEST VANDERKWAST sjc Body Worlds rocks Miljonair erbij sjc Vis, vlees of halal MaasstadPers Woensdag27oktober20io Van de redactie ROTTERDAM De grootste UGG Australia shop-in-shop van de Benelux staat in Rotterdam en omdat die shop zaterdag 30 oktober precies een jaar bestaat wordt Rotterdam omgetoverd in UGG-ville. Die dag rijdt een elf meter lange Porsche Cayenne door de Maasstad om winkelend publiek op te pikken en af te zetten bij de Shoe Club aan de Meent waar Maik de Boer elk uur gratis UGG's weggeeft. De met schaapswol gevoer- de laarzen uit Australie zijn al een paar jaar een modetrend en dat is best opmerkelijk in deze tijd waarin het begrip 're- cessionista' is ontstaan. Via Twitter worden de fans steeds op de hoogte gehouden waar de Porsche op welk mo ment rijdt. O Van de redactie ROTTERDAM Uit een recent rapport blijkt dat er op de Nederlandse hui- zenmarkt een fors overschot is aan appartementen. Van alle nieuwbouw bestaat maarliefst de helft uit etagewoningen: „Er lijkt een grote mismatch te ontstaan tussen vraag en aan- bod." In Rotterdam worden echter nog steeds veel apparte- menten gebouwd. De WD vraagt het College daarom pre cies te laten weten hoe groot het aanbod aan beschikbare woningen is en welk deel daar- van bestaat uit appartementen Ook wordt gevraagd welke maatregelen het College gaat nemen om de nieuwbouwpro- ductie naadloos aan te laten sluiten bij de woonvoorkeuren van (potentiele) Rotterdamse huizenkopers. O Net als in een hotel, maar dan anders Anne Dorst REGIO 'Familiekamers' staat er op het bordje naast de voordeur. Een grote deur in het midden van wat lijkt op een nieuwe gevel. Jekuntalleennaarbinnen met een pasje. Net als in een hotel. Binnen kom je in een brede hal met daarin twee net zo grote deuren als de voordeur; 'Klaproos' en 'Magnolia'. Allebei leiden ze naar een grote kamer. Met een klein keukenblokje, voorzien van een Senseo, waterkoker en een koelkast.'Tegen de muur een bank en een fauteuil, met een geluidsinstallatie op het tafel- tje ernaast. In de hoek een bu reau met stoel. Net als in een hotel. Behalve dan het rouw- bed in het midden van de ka mer. 'Klaproos' en 'Magnolia' zijn de familiekamers van Hess uitvaartzorg. De kamers kun je reserveren als je niet thuis, maar wel in een huise- lijke sfeer afscheid wilt nemen van een overleden dierbare. Deoverledene wordt in het midden van de kamer opge- baard. Tot de dag van de cre- matie of begrafenis kun je er met het pasje altijd terecht. Of het nu's morgens vroeg is of laat in de avond. Of het nu voor tien minuutjes is of voor een hele dag. "Soms is het praktisch on- mogelijk om een overleden dierbare thuis te laten opba- ren. Hierinderegio heb jebij- voorbeeld veel kleine flats, waar lang niet altijd plaats is voor een kist. En soms vinden mensen hetgewoon nietfijn," zegt Mark Elbers van de uit- vaartonderneming. Compag- non en zwager Arjen Hess vult hem aan: "Het alternatief is om de overledene te laten op- In de Stadsgehoorzaal kun- nen de dames vrijdag 5 no- vember even back in time. The Chippendales blijken na- melijk nog steeds alive and kicking en komen dan hun dingetje weer doen. Het Vlaardingse theater is hier hartstikke trots op omdat de heren in totaal maar iets meer dan tien optredens doen in Nederland. The Chippendales zijn's we- relds meest erkende merk- naam in dames entertain ment. Nog ieder jaar treden zij op voor miljoenen vrouwen in meer dan 25 landen. Hun show in het Rio All Suite Hotel en Ca sino in Las Vegas geldt zelfs als 'The Ultimate Girls Night Out!' voor vrouwen van alle leeftij- den. Nieuwsgieriggeworden hoe de heren er na al die jaren bij- staan? Een kaartje voor de show in Vlaardingen kost 37,50. In de rouwkamers van Hess staat er niemand op je vingers te kijken. rob kamminga baren in het rouwcentrum. Maar daar kun je niet altijd heen, je moet eerst bellen als je langs wilt komen en als je er dan bent zijn er geen voorzie- ningen die maken dat je langer kuntblijven." Daarom bedacht het fami- liebedrijf Hess een, voor onze regio, heel nieuw concept. Het idee voor deze familiekamers speelde al langer in de hoof- den van de familie Hess. Begin dit jaar is er van het idee een serieus plan van aanpak ge- maakt. Want aangepakt moest er zeker worden. Er moest uit- gebouwd worden en ver- bouwd worden. Gelukkigwas de gemeente Capelle aan den IJssel ook overtuigd van het In het theater van het Wereld- museum geeft Chris Hinze za terdag 30 oktober het concert 'Van Tibet tot Tanger'. Na hetsucces van'Tibet Im pressions Visual Concert' in 2007 en 'Africa Impressions' 2008 gaat fluitist, componist, producer en wereldreiziger Hinze dit keer nog een stapje verder. Aanvang 20.00 uur. plan, waardoor het proces der vergunningen wat sneller is gegaan. Hess is omwonenden misschien wat tot overlast ge- weest, maar met deze goede bedoelingen en een doos cho- colade waren de buren al snel verkocht. Merci datzij erzijn. Fijn ook dat de familieka mers er nu zijn. Want de offici- ele opening is dan aanstaande zaterdag 30 oktober, al zeker 2,5 maand zijn de 'Klaproos' en de 'Magnolia' bijna continu in gebruik. "Mensen ervaren dit als een fijne manier van af scheid nemen. Met bloemen, foto's, muziek en je eigen spul- letjes kun je de kamer heel per- soonlijk maken en dus toch op een huiselijke manier deze rouw'periode beleven," aldus Arjen Hess. En een gat in de markt. Mark Elbers: "Zelfs collega- ondernemers huren onze ka mers af voor hun clienten. Hess biedt iets waar duidelijk behoefte aan is, maar waar niet eerder op deze manier vorm aan werd gegeven". Zo wil ook de vijfde generatie Hess weer waarmaken waar het bedrijf al een eeuw sterk in is: de wensen en behoeften van de mensen aanvoelen. En daar dan invulling aan geven. "Ons motto is niet voor niets: 'meer dan een uitvaart al- leen'." O Sinds begin deze eeuw neemt het aantal sterfge- valien jaarlijks af. Niemand weet precies hoe dit komt. Misschien door het uitblij- ven van griepgolven of de relatief mildere winters. Ook met de hitte valt het de laatste jaren reuze mee. Hierdoor wordt de concur rence binnen de uitvaart- bra nche steeds heviger en krijgen kleinere onderne- mingen de kans zich te pro- fileren. De Industrieweg in Krimpen nodigt blijkbaar uit om het gaspedaai nog eens extra diep in te trappen. Toen de politie er de afgelopen week ging con- troleren bleek maar liefst een op de vijf automobilisten hier de maximaal toegestane snel- heid te overtreden. Om precies te zijn werden 2477 automobilisten op de Indu strieweg gemeten op hun snelheid, 447 van hen ontvin- gen een boete voorte hard rij- den. De hoogst gemeten snel heid was 92 kilometer per uur. Ook op de Van Ostadelaan en Ouverturelaan werd gecontro- leerd. Van de 600 automobilis ten kregen er hier 'maar' 39 een bekeuring. De controles werden gehou den naar aanleiding van klach- ten van weggebruikers en om aandacht te vragen voor de verkeersveiligheid. De politie zal ook de komende tijd blij- ven controleren. Ik lees het korte verhaal Palmenzaal van de Ame- rikaanseschrijver James Salter in het cafe van Hotel New York. Het verhaal gaat over een man (Arthur) en een vrouw (Noreen) die elkaar na twintig jaar weer zien. Ooit waren ze geliefden, maar de vrouw koos voor een ander. De wederontmoeting vindt plaats in de Palmenzaal van Hotel Plaza. De man ziet haar zitten, maar loopt door: 'Hij kon niet naar binnen. Hij draaide zich om en liep de gang af naar de heren. Een oude man, met zwarte broek en gestreept vest, de toilet- bediende, hield een hand- doek op toen Arthur zich in de lange spiegel bekeek om te zien of hij ook zo was ver- anderd. Hij zageen man van vijfenvijftig met hetzelfde pretparkengezicht dat hij al tijd al had gezien, half en half komisch, vriendelijk. Niet er- gpr geworden. Hij gaf de be- diende een dollar en liep de Palmenzaal in waar, tussen de kwetterende tafels, de namaak-armluchters en het verlichte plafond, Noreen zat te wachten.' Een moment vraag je het jezelf af. Wat als mijn grote liefde Hotel New York zou binnenstappen? (Ze verliet mij ook voor een ander, een reus, een beer.) Zou ze me herkennen? Zou ze doorlo- pen? Er is geen twintig maar tienjaar voorbij gegaan. En we waren toen heel jong. Waarschijnlijk heeftze nog altijd de kruilen en stralende ogen die mijn jongenshart met een harpoen troffen. De tijd is niet mild ge- weest voor de vrouw in het verhaal van James Salter. 'Het was moeilijk te geloven. Ze was twintig jaar ouder,ze was aangekomen, het was zelfs in haar gezicht te zien. En ze was nog wel zo'n mooi meisje geweest.' De schoonheid van meis- jes. De schoonheid die ver- gaat. 'Haar kleren,' denkt Ar thur, 'zelfs haar kleren ver- borgen wie ze was.' En bui- ten - Arthur gaat niet in op het verzoek samen wat te gaan eten, hij liegtdat hij een verloofde heeft- denkt hij aan 'de liefde die het belang- rijke middenvertrek van zijn leven had gevuld en aan het feit dat hij nooit meer zo ie- mand zou ontmoeten.' Even voel jeje vijfenvijf tig. Tegenover je zit een vrouw met grijze kruilen. En je hart doet nog steeds zeer. O Ernest van der Kwast is schrijver. Onlangs verscheen zijn boek Mama Tandoori. Body Worlds heeft in een maand tijd al 30.000 bezoe- kers getrokken. De anatomietentoonstelling is te zien in Las Palmas en gaat over gezond leven. Rotterdam is een miljonair rijker. Mr. X kocht aan de Kleiweg een lot en won met 21 anderen de jackpot. De man had vijf getallen en de kleur goed voorspeld. Medewerkers van de gemeente kunnen de komende weken in het bedrijfsrestaurant een warme maaltijd eten als ze overwerken: vis, vlees, vegetarisch of halal.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5