55 Plus Expo 2010 De beurs voor 55-plussers in Zuid-Holland ooo Hetverhaalvan Catherina Helena Paulina Assenbroek (8s)opentdeurenen harten. Het leukste uitstapje van het jaar. U komt toch ook! Van woensdag 3 t/m zondag 7 november a.s. wordt in Ahoy te Rotterdam voor de vierde maal de "55 PLUS EXPO" georgani- seerd. De beurs voor iedereen in Zuid-Holland die de 55 jaar gepasseerd is. De vorige drie editie waren zo succesvol, dat de ouderenorganisaties in Zuid-Holland, verenigd in het OSO (ANBO, KBO en PCOB), besloten hebben om in 2010 een vierde editie te organiseren. Si Complete beurs De "55 PLUS EXPO" is een complete beurs met ruim 120 stands, een informatieplein en entertainment. U vindt er alles op het gebied van sfeervol wonen en leven. Van bedden tot tuinaanleg en van stoelen tot decoratie artikelen. Ook is er veel aandacht voor reizen. Van tripjes in eigen land tot verre exotische vakanties. Natuurlijk is er op de beurs ook aandacht voor gezondheid en beweging. De nieuwste fietsen, al of niet zonder hulpmiddelen, worden op de beurs aangeboden. Verder is er op de "55 PLUS EXPO" veel te zien op het gebied van hobby en creativiteit. Informatiemarkt Naast het beursgedeelte is er een informatiemarkt waar non-profit- organisaties informatie geven over hun producten en diensten waar ouderen al mee te maken hebben of kunnen krijgen. "Het leukste dagje uit van het jaar" De "55 PLUS EXPO" is echt een dagje uit. Gezellig winkelen bij de ruim 120 stands, demonstraties bijwonen van standwerkers en voorlichting verkrijgen bij de deelnemers aan de informatiemarkt. Bij een dagje uit hoort ook amusement. Op een tweetal podia er praktisch doorlopend opgetreden door koren, orkesten en soloartiesten. Onder het genot van een hapje en een drankje kunt u meezingen en dansen. Uitnodiging voor 1.300.000 mensen "Ja, zoveel mensen in Zuid-Holland die de 55 jaar gepasseerd zijn. Van deze mensen zijn er ruim 115.000 lid van de gezamenlijk geor- ganiseerde ouderenbonden. Dus voldoende geinteresseerden voor weer een succesvolle beurs, dat is onze kracht. We zijn er ruim 9 maanden druk mee en zijn geweldig trots dat wij een week Ahoy in- nemen", aldus een bestuurslid van het organisatieteam. Entree De "55 PLUS EXPO" is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Kaarten zijn tijdens de beursdagen verkrijgbaar aan de kassa van de beurs. De entree bedraagt slechts 8,-. Leden van de ANBO, KBO en PCOB ontvangen 2,- op vertoon van de ledenpas of reductiebon. Informatie Voor meer informatie kunt u kijken op: www.55plusexpo.nl of bellen met het organisatieteam (0165) 39 30 01. 'Je rook de broden, als een mag ri if MaasstadPers Ol "I Fw 1 ^31*11 "WATCI Woensdag27oktober20io en. Het middelste kind uit het Irwin Ment ROTTERDAM De Leeuwenhoek, zaterdagmid- dag om twee uur: In de recre- atiezaal treffen wij het zonnetje aan tafel, de aanstaande jarige. Tinie, zoals Catharina door vrienden lief- kozend wordt genoemd, of Opoe door familieleden, grijnst veelbetekenend. Om- ringd door liefdevolle com- plexgenoten lijkt de geboren Rotterdamse (Schiedamse- dijk) helemaal in haar nopjes. Nog meer wanneer een Suri- naamse vriend uit de buurt exotische groente voor haar heeft meegebracht, en deze charmant overhandigd. "Ik wordt hier ookzo in de watten gelegd.", zegt een blozende Tinie ietwat verlegen. Toch kwam het geluk niet altijd even makkelijk aanwaai- gezin Bleij met drie kinderen (broers Wim en Frans) heeft moeten knokken om te over- levenWat haar niet werd over handigd graaide ze weg. "Moet je luisteren, rijkers waren weniet. Maartijdens de oorlog had iedereen honger, rijk en arm. Ik was klein en mager een jaar of zestien en woonde in de Van Heus- destraat. Thuis blijven moest ik. Verduisteren, alleen kaars- jes mochten we branden. Want er vielen bommen en er was een avondklok ingesteld. Maar een knorrende maag maakte van mij een brutalert. Dus broedde ik in het diepste geheim samen met een vrien- dinnetje een plan uit om aan broden te komen. Erwas maar een probleem: Hoe omzeil ik de Duitsers?", spreekt Tinie avontuurlijk. Hetdoelwit: een pakhuis, bezet door de Duit sers, twee straten verderop in de Korenaarstraat. "Je kon de Catherina Helena Pauline Assenbroek, ook wel bekend als Tinie. vincent van dordrecht broden ruiken. Als een mag- neetwerktedat." Tinie snuift de denkbeel- dige geuren van gebakken bro den nogmaals naar binnen. Een bijgedachte verschijnt. Het ouderlijk huis boven broodfabriek August Schenk, aan de Zwarte Paardenstraat, komt heel even in beeld. Waar vader Willem medeverant- woordelijk was voor de am- bachtelijke tarwegeuren die de woning voordurend omsin- gelde. Maar de meer prangen- de realiteit van het pakhuis

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 6