Oud Nieuws O OOO Vertrouuid adres BOVRG Garantie Gecontroleerde kilometerstand BOVRG-occRsions.nl [e] 'Ikhadhonger dusikdeea watikmoest doen:stelen!' ALEXANDRIUM ooo MaasstadPers Woensdag27oktober20io Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven Laat ons uw foto s zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. Rile occasions met BOVRG Garantie en Rationale Ruto Pas BOVAG Laat je inspireren tijdens de Sfeerlicht Weken, PHILIPS neet werkte dat' achterhaalt de zwijmel. "Ik had honger, ik moest toch wat! Dus sloop ikhetpakhuis binnen greep drie broden en zette het op een lopen. WAS 1ST LOS!?, hoorde ik plots ge- roepen. Van de schrik liet ik twee van de drie broden val- len. Ze schoten je dood, echt waar. Maar ik had geluk. Zij waren denk ik door stomheid en verbazing lamgeslagen en konden mijndurfwel waarde- ren. Ik mocht gaan. Maar die ene brood ging mee! Tinie kan er nu om lachen, maar dat heeft enige tijd ge- duurd. Blij was je doorzoiets te overleven, maar in huize Bleij wachtte nog de confron- tatie met haar ouders. "Nu moest ik thuis gaan uitleggen wat er precies was gebeurd. Ik zie de reactie van mij n moeder De kinderen van Tinie: Truus, Willie, Marian en Aad nog. Huilen, huilen, ik ook, maar ook kwaad dat ze was. Ben je gek, zegt ze. Maar aan de andere kant ook dankbaar voor het voedsel." De reactie van Catharina's moeder is be- grijpelijk en staat niet geheel los van wat zich eerder in de- zelfde periode afspeelde. "Ze had het ook niet makkelijk. Door het bombardement raakte mijn moeder alles kwijt.vertelt Tinie nu ingeto- gen en bedroefd. "Crisplein- straat, daar woonde ze, aan de achterkant van 'Het grote zie- kenhuis' Coolsingelzieken- huis, het huidige Erasmus MC." Hetgebouw werd in mei 1940 getroffen door een vier- tal bommen en stond vrijwel meteen in brand. Grotendeels verwoestsloegen devlammen over naar omliggende straten waaruit veel bewoners de hui- zen waren ontvlucht. Na de oorlog gaat Tinie werken in een naaiatelier aan de Ochten- veldstraat, bij de's Gravendij- kwal. Met de strenge katho- liekeleervandeNonnenschool vers in het geheugen lijkt wer ken de meest waarschijnlijke genotbrenger. Maar het naaien leverde niet veel op en de hon ger hield aan. "Ik stierf bijna van de honger. Naar Hilligers- berg, een japon brengen, met de tram. Maar bedacht me on- derweg, toch maar lopen, want die paar centen wilde ik in me zak houden. Ron ik wat vankopen." Catharina smeekt haar ou ders om bij de Van Nelle fa- briek aan de slag te gaan. Er is vraag naar sterke arbeiders en flexibele werkers. "Mocht niet van mijn moeder. Zegt me va- der: laat maar gaan, houdt ze geen week vol. Nou, heb er ja- ren gewerkt.", lacht Tinie vol overgave. "Zal je nog iets leuks vertellen. Das lachen. Erlagen tonnen voedselpakketten bij van Nelle, daarzo aan de Schie. Kwam er een vent bij ons en zei: als jullie nou melkpoeder pikken, en meel, dan gaan we pannenkoeken voor jullie bakken. Nou dat deden wij wel hoor. Gingen wij bij die vent lekker vitten en pannen koeken eten. Eenentwintig jaar is Tinie wanneerzij in het huwelijks- bootje stapt. Truus, Willie, Marian en Aad, vier prachtige kinderen, houdt zij over als geschenk en aandenken aan haar man die na langdurige ziekte overlijdt. "Maar wat hebben we lol gehad. Mijn man heeft jaren in een fabriek gewerkt en was gepensioneerd toen hij overleed. Maar had een passie die ik vurig met hem deelde: Boerenkapel 'De Horlepiepers' waar hij de over- slag bespeelde."vertelt Tinie met vochtige ogen. De band werd populair, zelf buiten de grenzen, en deed landen aan, ook Duitsland. "Echt waar. Wat een heerlijke tijd, bij Duit- se gezinnen op bezoek. Zulke fijne mensen. Had het alleen aan de muziek gelegen, dan had die hele oorlog niet ge- hoeven." MaasstadPers felici- teert Catharina Bleij- Assen- broek (Tinie) trouwens met haar 86 ste verjaardag (29-10- '24). O Ruto kopen? Bekijk de nieuwste ontwikkelingen in het Philips Home. Creeer met Philips Living Ambiance je eigen sfeer en ervaar wat licht kan doen met jouw interieur. Alexandrium Woonmall in Rotterdam is goed bereikbaar. Via de A20 afslag 16 Pr. Alexander/Capelle a/d IJssel en met het openbaar vervoer trein metro station Pr. Alexander. Shopping Center ZONDAG OPEN 60 WOONSPECIAALZAKEN alexandriumwoonmall.nl in samenwerking met

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7