O Amateurdubs boos op KNVB Feyenoord verliest een icoon STR00MPR0BLEMEN ECHTE TDD AFREKENEN GR0EN 0VERSCHIE Flop Digitale registratie Een digitaal formulier invullen kost nu dikeenuur. Kabinet Rutte "Volledig gebrek aan draagvlak' Nu plannen om C02 voor Hoek van Holland op te slaan. Capelle in het donker Parkeertarieven transparant maken Inwoners ontwerpen zelf binnentuinen Dubbele sportkansen 5jc Week van het Rotterdamse boek sje Ome Ernest vertelt MaasstadPers Jk jt#*Woensdagio november20io De invoering van digitale wedstrijdformulieren in het amateurvoetbal is slecht ge- vallen. Van onze redactie ROTTERDAM Een opinie van MaasstadPers onder de clubs uit West II leert dat het voor en na afloop van de wedstrijden letterlijk en figuurlijk een amateuris- tisch getob is. Bovendien kla- gen clubs steen en been over de kosten die dit project met zich meebrengt. De invoering van het digi tale systeem is ten gunste van de KNVB, maar er is de clubs geen enkele onkostenvergoe- ding in het vooruitzicht ge- steld. De meeste clubs bleken geen computer in hun club- huis te hebben. Clubhuizen worden om de haverklap met inbraken geconfronteerd, om- dat ze's nachts de makkelijk- stedoelwittenzijn. Vrijwel alle ondervraagde clubs hebben door de wijziging een nieuwe laptop moeten aanschaffen, waarvan de waarde gemiddeld neerkwam op zeshonderd euro. Bovendien schaften zij noodgedwongen een snelle mobiele internet pro verbin- ding aan omdat slechts in wei- nig clubgebouwen adequate voorzieningenzijn. Eenabon- nement op die snelle KPN ver- binding kost de clubs nog eens 360 euro extra per jaar, veelal ook nog eens nadat de eerste aanschaf met een langzamere dongel was mislukt. De keuze voor een laptop in plaats van eenvaste compu ter is nog niet overal doorge- voerd. Bij de meeste clubs moet een scheidsrechter naar kleine kantoorruimten waar hij dan na afloop van de wed- strijd minstens een uur moet toezien hoe langzaam dit pro- ces werkt. Het stoort de clubs dat de KNVB West II in publicaties over een succes praat omdat die alleen maar in het voor- deel van de KNVB uitpakt. De hulpcursussen die de bond geeft sorteren in de praktijk weinig effect. De gemiddelde tijd die beide wedstrijdsecre- tarissen en de scheidsrechter aan het invullen van een for mulier kwijt zijn bedraagt zonder storing nog steeds meer dan een uur, terwijl een handmatig geschreven formu lier een kwestie van tien minu- ten is. Ook is al een paar keer voorgekomen dat het pro- gramma niet wil sluiten. In dat geval weet een scheidsrechter niet of zijn aantekeningen via een wachtwoord wel zijn aan- gekomen en in het ergste geval zou men daar ook nog bij kun- nen frauderen. De uit eerdere publicaties gebleken bedoe- ling van West II districtsmana- ger Van der Kroon om het digi tale wedstrijdformulier ook in de lagere klassen en voor la- gere elftallen in te voeren zal om die reden zo'n vaart niet lopen. Wel worden alle stan- daardelftallen tot en met de vierde klassen binnenkort aan het systeem toegevoegd on- danks dat de eerste proef een mislukking is en bovendien veel te duur. De enige clubs die redelijk uit de voeten kunnen met het systeem zijn die met jonge be- stuursleden. De KNVB heeft er echterbij de invoering niet bij stil gestaan dat ook in de hoog- ste drie klassen de clubs slechts gemanaged worden door ou- deren, van wie het gros van computers geen kaas heeft ge- geten. Vrijwel alle clubs gaan er- van uit dat het systeem niet meer zal worden terugge- draaid. Dat komt omdat de districtsvergaderingen van de KNVB matig worden bezocht. En dat komt weer omdat de KNVB een dictatoriale organi- satie is die niet in het belang van de clubs denkt. O Definitief geen CO2- opslag in Barendredrt Barendrecht kan opgelucht ademhalen. De opslag van C02isvan debaan. Frank Willemse BARENDRECHT Vorige week maakte het nieu we kabinet Rutte bekend het experiment te staken. Daarom werd de taart aangesneden bij de plaatselijke politiek en ac- tievoerders van C02=Nee. Het was Maxime Verhagen (Economische Zaken) die be kend maakte geen vergunning teverlenen aan hetomstreden proefproject. ,,Dit is op korte termijn niet langermogelijk", schreef hij deTweede Kamer. Belangrijkste reden voor het cancellen is het ontbreken van draagvlak bij de plaatselijke bevolking. Verontruste bur gers sloegen in 2008 alarm toen de plannen voor de op- slag van C02 bekend werden gemaakt. Ze vormden meteen een actieve bewonersgroep (C02=Nee), die zich met hand en tand tegen de plan nen verzette. Een volledig gebrek aan draagvlak" concludeert minis ter Verhagen (CDA) nu die daarmee het besluit van zijn voorganger Van der Hoeven (CDA) en Cramer (PvdA) trot- seert. De WD was eerder te gen vanwege de veiligheidsri- sico's en de PW vanwege het klimaatbeleid. Voorstander CDA maakte een draai in ruil voor een nieuwe kolencen- trale. Blijdschap alom in de re- gio. Fantastisch nieuws, vol- gens wethouder Stephanie Ter Borgvan Barendrecht, diegis- teravond een taart aanbood aan alle raadsleden waaron- der Corrie Righolt - Dam die landelijk bekend werd als die 'dissidente C02-CDA politica uit Barendrecht'. Zij kan zich na twee jaar actievoeren ein- delijk weer eens buigen over 'gewone' politieke zaken. Ook activist en voorzitter John Brosens (63) van C02=Nee kan zijn pen weer oppakken. Ruim 2 jaar heeft de schrijver van kinderboeken en thrillers daar geen tijd voor gehad.Door je als groep te organiseren en niet met wilde acties te komen maar met ar- gumenten is het gelukt," zo meenthij dolblij. Met 1200 bezwaarschriften en een gang naar de Raad van State, voerden zij de druk te gen dit regeringsvoornemen op. De proef met het koolzuur- gas in een dichtbevolkt gebied werd, volgens hem, vooral ge- stuurd door economische motieven. Buurman Shell kon tegen lage transportkosten tien miljoen kuub C02 op- slaan. De regering heeft nu plan nen om C02 in de Noordzee voor Hoek van Holland op te slaan. O Feyenoord-icoon Fred Blankemeijer is den. De oud-speler, scout en senior-ma- king. Komend weekend wordt er uitge- maandag op 84-jarige leeftijd overle- nager is bezweken aan een longontste- breid stil gestaan bij zijn overlijden. hh Bijna 2000 huishoudens in Capelle aan den IJssel heb ben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. Even voor acht uur's morgens zat er een defect in een stroomka- bel in de Mient (Middelwa- tering). Monteurs van netwerkbe- drijf Stedin stelden rond tien uurde kapotte kabel buiten gebruik en leidden de stroom om, waarna de kachel weer aan kon en de lampen weer licht konden geven. Ook in Maasdam en Putters- hoek ging maandagavond een stroomkabel kapot. Hiervan werden 1000 tot 1500 huis houdens de dupe. Die storing kon's nachts worden verhol- pen. Later ging ook nog een trans- formator, die het spanningsni- veau regelt, stuk. Beide stroomstoringen heb ben volgens Stedin helemaal niks met elkaar te maken. Rotterdam moet weereerlijke en transparante parkeertarie ven gaan hanteren. Dat vindt de WD Rotterdam. George van Gent: "Er geldt nu een ondui- delijk tarief per een onbegrij- pelijkaantal minuten." Rotterdam berekent momen- teel het parkeertarief aande hand van tijdsblokjes. Van Gent: "Bij het betalen van de parkeertijd in een parkeerga- rage komt het nogal eens voor dat hier ook daadwerkelijk per tijdseenheid (bijv. 24 minuten) wordt afgerekend. Het gevolg is dat als er iets langer dan die tijdseenheid wordt gepar- keerd, een voile eenheid moet worden bijbetaald. Voor 25 minuten betaal je dan dus 2 x 24 48 minuten." De WD wil van hetonduidelij- ke tarief af en wil bovendien datde werkelijke parkeertijd wordt afgerekend, dus per mi- nuut in plaats van grotere tijdsblokken. Inwoners van de Overschiese Patijnstraat en omgeving krij- gen de mogelijkheid om de binnentuinen bij hun woning helemaal zelf te ontwerpen. Wordt het een romantische tuin, een kunsttuin, sportieve tuin of een gemeenschappeiij- ke moestuin? Overschie wil graag meer groene recreatieplekken in de deelgemeente en heeft daar om de mening en het advies van alle inwoners gevraagd. Na inventarisatie van de re adies op de groenenquete, die zijn ingevuld tijdens Pa- radie Overschie en op de website 0ns0verschie.nl, heeft de deelgemeente drie plekken gekozen die het meest geschikt zijn voor een 'Overschies Groentje'. Een van de locaties zijn de bin nentuinen van hetwoon- complex aan de Patijnstraat. Op 16 november worden de plannen toegelicht. Schiedam organiseert eind november het Sportgala. Judoka Amber van der Hoff kan Sportvrouw van het Jaar worden en Talent van het Jaar. Vanaf 14 november vindt 'Uitgegeven in Rotterdam' plaats, de Week van het Rotterdamse Boek. Bijna alle lokale boekhandels doen mee. 'Onze' Ernest van der Kwast bezoekt vrijdag scholenge- ®meenschap Blaise Pascal in Spijkenisse. Hij doet daar zijn levensverhaal aan de 5 vwo-leerlingen.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 10