Actueel Wijkverbod? Dat heeft Alcoholisten, Bep van Klaveren Memorial Day moet traditie worden BLIJDORP VECHTVERDER RET 0NDER DE MAAT Vier het fees! mee! ooo Verbod Wetsvoorstel Oppie klinkt stoerder dan het is Gezondheid 'Waarom een wet? Met een APVtjehebje het zo geregeld.' 'Ook benieuwd hoeje lever er ondertussen uitziet? Dierentuin legt zich niet neer bij bezuinigingen Is dat wel zo'n goed idee? Slechts 40 procent van de trams rijdt op tijd if: 'Ik ben onschuldig Edelachtbare!' Rotterdam toch al lang even °P|etten MaasstadPers Woensdagio november20io Van de redactie ROTTERDAM Rotterdammers zijn het van hem gewend, Opstelten is ie- mand die van aanpakken houdt. Maardraafthij nieteen beetje door met zijn gebieds- verboden? Even alles op een rijtje. Wetsontwerp nummer 1 van de nieuwe minister van Veiligheid en Justitie: perso- nen die overlast veroorzaken kunnen binnenkort worden veroordeeld tot een gebieds- verbod van maximaal 2 jaar. Dit klinkt baanbrekend, maar nieuw is het niet. Zeker niet voor Ivo Opstelten zelf. De minister deed ten tijden van zijn burgemeesterschap al er- varing op met gebiedsverbo- den. Toen heette het 'de ran- den van de wet opzoeken' maar nu is het normaal Het begon zo rond het ein- de van het tippeltijdperk op de Keileweg. Tippelaarsters en verslaafden kregen destijds ge- biedsverboden opgelegd voor deze zone. Ook anno 2010 worden gebiedsverboden uit- gedeeld in Rotterdam. Neem het nieuwjaarsfeest. Of de ge- denkwaardige tweede wed- strijd van de bekerfinale. Ri chard Anderiesse, woord- voerder van de Directie Veiligheid: "Bij de politie be- kende mensen die overlast veroorzaken hebben toen een gebiedsverbod opgelegd ge- kregen. Met succes, want die mensen zijn toen niet gesigna- leerd in dat gebied." En dat 'dus gewoon via de APV (alge- meen plaatselijkeverordering, red.)'. Even terugspoelen. 'Ons' Opstelten komt met een voor- stel, maar de middelen zijn er al? Waarom blaast hij dan zo hoog van de ministeriele to- ren? "De APV maakt het mo- gelijk om gebiedsverboden toe te passen. Daar maakt Rot terdam dan ookgebruikvan," aldus Anderiesse. Waarom dan dat wetsontwerp? Want dat kost ten eerste een hoop tijd van een hoop goed betaal- de mensen. En tijd is geld. En geld is schaars. Daarnaast kun je je afvragen hoeveel extra agenten ingezet moeten wor den om dit 'nieuwe' fenomeen in goede banen te leiden. Een zoveelste probleem voor de gemeentelijke begroting. Op stelten: "Het gaat niet om meer agenten, maar om een instrument om straatterreur een halt toe te roepenAls bur- gemeestervan Rotterdam had ik deze wet graaggehad. Het is een absoluut krachtig punt waarvoor ik nu een instmment aanbiedaanderechter." O Van de redactie ROTTERDAM Altijd al willen weten hoe je lever eraan toe is? Voordat je je tegoed doet aan de heerlijke feestmaaltijden die we voor de boeg hebben, is het wellicht handig om eens na te gaan of je lever de vele hoeveelheden alcohol nog wel aan kan. Tijdens de publieksdag AVatheb je op je lever' kunnen bezoekers in De Doelen met behulp van een echo bekijken hoe hun lever er eigenlijk uit- ziet. Verder krijgt het publiek een operatie te zien waarbij een levende donor een deel van zijn lever afstaat aan een patient. Ja, Medisch Centrum West, maar dan in het echt. De leverchirurg en een levende donor lichten de operatie live toe. Nederlandse topspecia- listen delen op deze dag met het publiek hun laatste inzich- ten over leverdonaties, lever- operaties en leverziektes en patienten vertellen over hun ervaringen. Met een snelle scan krijgt de bezoeker een indruk van het beeld en de conditie van zijn lever. Harry Janssen, maag-, darm- en leverarts van het Erasmus MC en initiatief- nemer van de publieksdag: 'Een gezonde lever is van groot belang voor het menselijk li- chaam. We denken dat we met het maken van deze echo's de bezoekers wat meer bewust maken van dat vitale onder- deel van hun lichaam. Boven- dien vinden veel mensen het interessant om eens een kijkje te kunnen nemen in de bin- nenkant van hun lichaam. De Rotterdamse regio richt zich actief op het opsporen en be- handelen van hepatitis, een ernstige leverziekte, en de ge- volgen daarvan. Met deze pu blieksdag en de echo's willen we een bijdrage leveren aan de voorlichting daarover.' Hepatitis vormt een be- langrijke oorzaak voor het ontstaan van allerlei leveraan- doenirigen, met uiteindelijk zelfs kanker of de noodzaak tot een nieuwe lever als gevolg. Heel ernstige leverpatienten hebben soms uiteindelijk een nieuwe lever nodig. Het Eras mus MC voert als enige zie- kenhuis in Nederland levende levertransplantaties uit tussen tweevolwassenen. Bij een der- gelijke operatie wordt de lever van een gezonde persoon ge- splitst, waarna het afgesplitste deel wordt weggenomen en ingebracht bij een patient die een nieuwe lever nodig heeft. Het Erasmus MC heeft de ope- ratietechnie'k zes jaar geleden voor het eerst in Nederland gei'ntroduceerd. Het is een complexe operatie, die inmid- dels zo'n twee- tot driemaal per jaar plaatsvindt. De opera- tie vormt een innovatieve bij drage aan het oplossen van het tekort aan leverdonoren. Ver- dervertellen patienten tijdens de publieksdag over hun erva ringen met hepatitis, hoe ze ermee in aanraking kwamen, hoe het bij hen werd opge- spoord, hoe ze ervoor zijn be- handeld en hoe hun leven er op dit moment uitziet. Een van de patienten vertelt hoe het is om op een levertrans- plantatie te moeten wachten. Nederlandse topspecialisten komen aan het woord over de laatste inzichten op dit gebied en op het tekort aan donoror- ganen. De presentatie van de dag en de interviews met pa tienten worden verzorgd door Astrid Joosten. Ook benieuwd naar je ei- gen interne ik in het algemeen en je lever in het bijzonder? De publieksdag is op 26 no- vember en start om 09.00 uur in congrescentrum De Doelen in Rotterdam. Hetprogramma en nadere informatie is te vin den op www.erasmusmc.nl/ mdl/publieksdag. Vooraf aan- melden is noodzakelijk. Dit kan via deze website en is gra tis. O Bep van Klaveren, de beste bokser die week op spectaculaire wijze herdacht. Klaveren? In de ring natuurlijk, nergens Nederland ooitgehad heeft, werd deze En waarherdenk je het fenomeen Van anders. O vincent van dordrecht Ruim vijftig duizend mensen bezochten afgelopen zondag Diergaarde Blijdorp. In de grootste dierentuinvan ons land mochten bezoekers voor een dag gratis naar bin- nen om zo het protest tegen de bezuinigingen kracht bij te zetten. De directie van Blijdorp wilde op deze wijze aantonen dat Blijdorp te be- langrijk is om te moeten mis- sen. Want dat zou volgens de directie gebeuren als de ge- meente Rotterdam de bezuini gingen -van 4,5 miljoen naar 8oo duizend euro per jaar- zou doorvoeren. Intussen heeft de directie toegegeven dat de be zuinigingen niet zo drastisch zouden zijn dat de diergaarde moet sluiten maar dat slechts een aantal onderdelen van Blijdorp niet meer betaalbaar kunnen blijven. In Rotterdam komen de bezuinigingen kei- hard aan en zal iedereen de crisis gaan voelen. WD-kamerlid Brigitte van der Burg wfl dat Rotterdam ©een proef doet om ouders die het niet nodig hebben, minder vaak naar het consultatiebureau te laten gaan. Actiegroep Maatschappij Voor BeterOVeistdathetopenbaar vervoer in Rotterdam niet lan- ger automatisch wordt uitge- voerd door de RET. Het lijkt de groep een beter idee het open- baar vervoer in de stad aan te besteden nu uit punctialiteits- cijfers van de Stadsregio Rot terdam is gebleken dat bussen en trams in 20 procent van de gevalien niet op tijd vertrek- ken, dat gaandeweg de helft te vroeg of te laat rijdt en dat slechts 40 procent van de trams op tijd rijdt. De bus doet het iets beter: daar rijdt 51 pro- cent op tijd. De actiegroep heeft in een brief aan minister Melanie Schultz van Haegen van Ver- keer het verzoek gedaan het openbaar vervoer in de regio Rotterdam alsnog te gaan aan- besteden. De RET heeft laten weten niet helemaal ontevreden te zijn met deze cijfers. De van omkoping en corruptie verdachte zakenman Doep van den Nieuwenhuyzen vindt de strafzaak tegen hem een 'complete schertsvertoning'. Tsja.. Maak kennis met 'Lausanne', de nieuwste telg uit het maatwerk- programma van New Sity. Nu met lage rug en schuifzittingen, in leder sity en stof salt voor een zeer speciale prijs. - mvm 2-zitsbank van 1nu voor 1628,- 2,5-zitsbank van .2655,- nuvoor 1748,- 3-zitsbank van 2207,- nu voor 1877,- Kanaalweg 39-53, Capelle aan den IJssel Telefoon 010-4507466, Fax 010-4588992 email: info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3