•Wijnproeverij Arie Boonstoppel •Catering van DeliCees Expositie van Bart van der Bom Wathoudtde politie bezig? Raar maar waar: rijdend op een onveriichte fiets worden we niet bekeurd. Zou dat dan al het werk van Opstelten zijn? SieMatic Bonnenquotum Opstelten wil van quota af dus... Tot onze verbazing volgt er geen reprimande.' "Ik sta altijd open voor nieuwe technieken ASWA www.aswakeukens.nl OOO c AAISDAADJOURNAAL ASWA DORDRECHT ZONDAG A.S. VAN 11:00 TOT 17:00 UUR OPEN DAG! - I MaasstadPers m Woensdagio november20io We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stelling van de politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trekverhalen, maarcij- fers van het echte boevenwerk. Hetschiet natuurlijk lekker op, maar rijden over een stuk rijksweg dat is aangeduid met een verlicht rood kruis istoch echt strafbaar. Zondagmiddag schreven agenten 27 bekeurin- gen uit voor het rijden over zo'n rijstrook op de A20. Dat gebeurde nadat er rond twaalf uureenongeluk was gebeurd. Op de rijstroken wa- ren drie en vier rood verlichte kruizen ingezet en op de overi- ge stroken gold een snelheids- beperking. Op de Noorderkanaalweg werd een 38-jarige Rotter- dammer aangehouden omdat hij in een auto zat te morrelen. Agenten zagen de portier van een auto openstaan en vroe- gen de man wat hij aan het doen was. Zijn excuus was dat de auto van een bekende was, maar dat bleek (uiteraard) niet tekloppen. Ook een 36-jarige Rotter- dammerhad met zijn tengels aan andermans auto gezeten. Een getuige had op de Kleiweg gezien hoe een man op een scooter de ruit van een auto insloeg en direct aan de politie eengoed signalement doorge- geven. Aan de hand hiervan konden ze later bij een man aanbellen die in zijn scooter inderdaad twee autoradio's had verstopt. In zijn woning werden daarnaast nog andere spullen gevonden die vermoe- delijk afkomstig zijn van dief- stal. Oan drie bizarre geweldda- dige incidenten. De een vond plaats bij de Indische Tuin waar twee 13-ja- rigejongens belletje aan het trekken waren. Een 81-jarige man was dat zo zat dat hij ach- ter de jongens aan ging en ze achtervolgde tot aan de Chine se Tuin. Hier riepen de jongens hulptroepen in die de man vervolgens begonnen te schoppenenslaan- Hierdoor heeftdebejaardemaneen ge- broken neus en jukbeen op- gelopen. De jongens konden wor den aangehouden naar aan- leiding van getuigenverkla- ringen en een buurtonder- zoek. Een 33-jarige Rotterdam- se is zondagochtend door haar man mishandeld in een woning aan de ie Pijnacker- straat in Rotterdam. Ze werd daarbij in haargezicht ge- sneden met een mes. De oorzaak ligt in de rela- tionele sfeer en de politie is hard op zoek naar de verblijf- plaats van de verdachte. Vrijdagavond werd bo- vendien een 30-jarige Rot- terdammer aangehouden, die ervan wordt verdacht maandagavond aan het Slangenburgerf een z^-jari- ge plaatsgenoot te hebben doodgestoken. De steekpartij vond plaats rond 21.30 uur. Het slachtof- fer werd in de borst gestoken en overleed korte tijd later. Een cafe aan't Plateau in Spijkenisse werd afgelopen week beroofd van een flink aantal flessen drank. Waar- schijnlijk hadden een 45-jari- ge Rotterdamse en 39-jarige Spijkenisser dorst, maar na een korte achtervolgingkon het duo al worden aange houden. Tot slot nog een waar- schuwing. De politie in Krim- pen heeft aangekondigd in de maanden november en december extra strengte controleren op fietsverlich- ting. Met name tijdensde donkere periodes zal er op de Lekdijk en IJsseldijk extra ge- controleerd worden op schoolroutes. Meerdere au- tomobilisten hebben bij de politie geklaagd over slecht zichtbare fietsers op de dij- ken doordat de verlichting op hun fiets niet goed functio- neert. Daar is eenvoudig wat aan te doen. Er zijn rood/wit- te lampjes te koop die tijde- lijk aan een fiets bevestigd kunnen worden als het don- keris. Misschien net zo mak- kelijk is het wel om even langsdefietsenmakerte rij den. O Yes, de ouderwetse 00m agent is terug! Hetkan wel hoor, de politie als jebestevriend. hh/rozing Van de redactie SCHIEDAM Het leek onmogelijk, maar blijkt toch echt waar: de ou derwetse, goedgemutste en begripvolle 00m agent is te rug. Op de dag dat minister Opstelten van Veiligheid de korpsbeheerders in Nederland het gebruik van een bonnen quotum verbiedt, ontmoeten wij hem in Schiedam. Wij rijden daar in het don- ker op een fiets zonder verl ich- ting. Zowel de voor- als achter- lamp doen het, al langer, niet meer. Voordat we weg gaan twijfelen we nog: zullen we wel of zullen we niet op deze fiets... Maar we doen het toch. En ja hoor, na een paar kilo meter doemt er voor onze neus al een blauw uniform op. De hand gaat omhoog. ,,De verlichting, wat is daar mee aan de hand?" We stamelen wat over een op het laatste moment ontdekt manke- mentje. En dat de fiets al we- ken niet gebruikt is, dus... We wilden het natuurlijk wel la- ten maken, maar dan morgen, echt waar... Tot onze stomme verbazingvolgt ergeen repri- mande en -nog beter- geen bon. „Een bon is 45 euro, daar kunt u uw fiets toch wel voor laten maken?" En weg is 00m agent. Of het echt het werk van Ivo Opstelten is valt niet te be- wijzen. Maar het is op z'n minst opmerkelijk, dit klant- vriendelijke offensief. Bij de politie Rotterdam Rijnmond wordt niet gerea- geerd op onze vraag of agen- ten het zelf ook prettig(er) vinden als ze niet voorelkver- gri jp een bon hoeven te schri j- ven, maar gel ukkig kent de re dactie 'Sjaak', al jaren diender in Schiedam. ,,Ik denk dat het toeval is geweest, dat deze agent zo aardig was. Als ie een slechte bui had gehad, had ie 'm waarschijnlijk wel gegeven. Ik vind het zelf behoorlijk overdreven al die quota waar wij aan zouden moeten vol- doen. Onzin. Weet je wie de meeste bonnen schri jven? Be- ginnende agenten die op klus- sen als rood licht en verlich ting worden gezet. Die moeten laten zien dat ze het in zich hebben en voelen dat schrij- ven als iets waar ze zich mee kunnen bewijzen. Dat gaat er later wel af." Eerder vertelde een woordvoerder aan de Tele- graaf, die de bonnenquota bij het Rotterdamse korps aan de kaak stelde dat 'agenten hon- derden overtredingen zien en het quotum makkelijk halen als ze elke dag de ernstigste overtredingen eruit halen'. O Vertrouwd in uw keuken. Dat is de ambitie van Aswa Keukens. Onze kennis over keukens verwerken wij, samen met de expertise van gerenommeerde chef-koks, tot een perfect en ook functioneel keukendesign. Graag verwelkomen wij u in onze showroom. Of bezoek onze website: WWW.KEUKENLOGISTIEK.NL Erik van Loo, Chef-kok restaurant Parkheuvel, Rotterdam t KEUKENS DORDRECHT f07v>-Hi vertrouwd in uw keuken HELMOND HILVERSUM UDEN VENIO

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5