De Ondernemer EERDERAANDEBEURT RRBWIL ABOUTALEB WD: 'EERLDK PARKEREN' ooo heefttoekomst Bij Very Cherry staatdetijd op een aangename manierstil. Eigenaresse Caroline Poiesz viertdevrouwelijkheid. Economie Duurzaam ondernemen Preventieavond Een slimme ondernemeris voorbereid Interview Vrouwelijk ondernemen in Rotterdam Ik Hv„ i A Ik droomde van een winkel, geheel in mijn eigen style'. Opvoeding Postbodes toch de straat op mm Bezwaarprocedures in Overschie Beschermheer Parkeertarieven moeten duidelijker ERNEST VANDERKWAST ijt Daniel den Hoed zoekt vrijwilligers Duurzaam tijdens de donkere dagen MaasstadPers Woensdagio november20io Van de redactie ROTTERDAM Het Edudelta College Baren- drechtorganiseerde een inspi- ratiemiddag voor decanen en mentoren. Vijfendertig deca nen van scholen uit Zeeland en Zuid-Holland Zuid maak- ten deze middag kennis met de nieuwe groene economie en de kansen die dit biedt voor toekomstige MBO studenten. Bart van Olphen, oprichter van het merk Fishes, het eerste echte duurzame vismerk ter wereld, hield een inspirerend betoog over duurzaamheid en de nieuwe groene economie en ondernemerschap. Hij liet zien dat duurzaam heid geen trend van nu is, maareen nieuwtijdperk. "Een tijdperk waarin nieuwe onder- nemers en ondernemingen verantwoording zullen ne- men." O Van de redactie ROTTERDAM Hoogvliet organiseert in sa- menwerking met de politie en de winkeliersvereniging een bewonersavond over overval- preventie. De ervaring van de afgelopen jaren leert, dat met het donker worden van de da- gen de kans om slachtoffer te worden van een overval toe- neemt. De cijfers laten zelfs zien dat er een verschuiving plaatsvindt van overvallen in het centrum van de grote stad naar de buitengebieden. On- danks het feit, dat veel onder- nemers al veel hebben gei'n- vesteerd in de beveiliging van hun winkel of bedrijf wil de politie de winkeliers aandacht vragen voor dit probleem. Winkeliers krijgen op de infor- matieavond ook uitleg over watzij kunnenverwachten. O Waar vrouwen nog vrouwen kunnen zijn Esma Linnemann ROTTERDAM Stippeltjesjurken, mantelpak- jes, pencilrokjes, fleurige bloesjes, vintageschoenen en bontjasjes zijn zorgvuldig uit- gestald in een winkel die doet denken aan de snoeperige boetiekjes in Williamsburg, New York. Eigenaresse Caro line Poiesz loopt op elegante knalrode pumps door haar zaak, een hand aan de kinder- wagen waar haar jongste zoontjezoet met zijn sokjezit te spelen. Met haarblauwe ko- kerrok, roodzwart gestreepte truitje en bijpassende baret roept de 39-jarige eigenaresse van Very Cherry een beeld op van kek Parijs uit de fifties. 'Ik heb me altijd al heel erg aan- gesproken gevoeld door de jaren vijftig. Als tiener liep ik altijd in de meest extravagante fifties creaties, ook al begrepen mijn klasgenoten in Rockanje daar soms weinig van.' Caroline was midden jaren tachtig - toen new wave en Ma donna het modebeeld op straat en de catwalk bepaalden - volledig in de ban van de vrouwelijke stijl van filmster- ren als Brigitte Bardot, en de stoute uitstraling van pinup- model Bettie Page. 'Misschien wilde ik me afzetten tegen mijn omgeving, een uiterlijk creeren datechtbij mij past.' Met rechte pony en de hoge pumps banjerde Caroline door het leven, maar het zou lang duren voordat ze haar werk zou maken van haar pas- sie. 'Ik ging naar rock-en roll- feestjes en was altijd jurkjes aan het ontwerpen. Ik struinde tweedehands beurzen af, maar het voelde als een hobby, iets dat je naast je werk doet.' Caroline studeerde Com- municatie en Kunst en Cul- *4?' Caroline Poiesz, kek en elegant a la Parisiene. esma linnemann tuurwetenschap en werkte daarna op een communicatie- afdelingvan een bedrijf. Toen ik mijn eerste kind kreeg, dacht ik: dit is het moment om werk te zoeken dat meer inspi- ratie biedt.' Ze werd freelance styliste. 'Dat vond ik leuk, maar nog steeds niet creatief genoeg. Ik droomde van een winkel, die ik naar mijn eigen smaak kon inrichten.' In 2004 trok ze de stoute schoenen aan, en begon ze haar eigen winkel, Very Cherry aan de Bo- tersloot in hartje Rotterdam. 'Ik vond de kleine, schattige winkelruimtesmetdewinkel- ruiten aan beide zijden passen bij de sfeer die ik wil uitstra- len.' Een ambitie die elke bui- tenstaanderzal moeten erken- nen. Het commerciele talent van Caroline spreekt uit haar zorgvuldig samengestelde col- lectie. Bij Very Cherry hangen niet alleen pittige jurkjes van merken als Bettie Page en Stop Staring, er is ook ruimte voor de meer ingetogen bloeme- tjesjurken van King Louie, of de chique vesten van het Deense merk Edith Ella. Voor iederwatwils, degemene deler is steeds vrouwelijkheid. Te midden van alle buiten- landse merken prijkt Caroli ne's eigen collectie, Very Cher ry' 'De basis is de jaren vijftig, die vormen kan ik dromen. Maar ik laat me tegelijkertijd inspireren door modecollec- ties van nu, om er een eigen- tijdse draai aan te geven.' Caroline's eigen lijn wordt inmiddels ook in andere win- kels verkocht, ook haar web- winkel verycherry.nl loopt als een trein. Ook is Caroline niet langer alleen in haar voorlief- de voor de jaren vijftig; door populaire series als Mad Men, en het succes van zangeressen als Amy Winehouse en Caro Edmirald bepalen de jaren vijftig en zestig nu het mode beeld. Retro met een twist is bon ton tegenwoordig. Even heeff ze eraan gedacht een nieuwe winkel te begin- nen, in een andere stad. 'Maar dan ben je alleen nog maar be- zig met regelen. Ik houd er juist van om in mijn eigen winkel te staan, en hier elke dag de fantasievolle sfeer neer te zetten waar ik me goed bij voel.' Naast haar bezigheden in haar winkel organiseert Caro line ook 'vrouwelijke' feesten. Afgelopen weekend vond de Burlesque Ballroom, a la Pari siene in Rotterdam plaats. O Wie in Overschie te maken krijgtmeteen bezwaar te gen een aangevraagde ver- gunning, heeft binnenkort zes weken eerderduidelijk- heid over zijn vergunning. Op 1 december wordt een snel- lere procedure voor de be- handeling van bezwaar- schriften ingevoerd. Over schie kiest met ingang van i december voor de slagvaar- dige variant. De hoorzitting blijft bestaan, maar de ad- viescommissie wordt opgehe- ven. Het opheffen van de com- missie leidt tot een sneller be- sluit. De termijn wordt inge- kort van achttien naar twaalf weken. Als belanghebbende weet je dus eerder waarje aan toe bent. Ook treedt een kos- tenbesparingop. Vergoedingen aan de leden van de bezwaarcommissie ko- men te vervallen en admini- stratieve lasten worden terug- gedrongen. Burgemeester Aboutalebis beschermheer geworden van de Rotterdamse Reddingsbri- gade. Dat is bekendgemaakt tijdensdefeestelijke viering van het 85-jarig bestaan van de RRB. De Rotterdamse Vrij- willige Brigade tot het Redden van Drenkelingen, kortweg RRB genoemd, heeft als doel 'het bestrijden van de verdrin- kingsdood'. Rotterdam moet eerlijke en transparante parkeervergun- ningen hanteren. Dat stelt de WD-fractie. De fractie vindt daarom dat het college van b en w de tarieven in Rotterdam per minuut af te rekenen en per uur weer te geven. WD- woordvoerder George van Gent: „Er geldt een onduidelijk tarief per een onbegrijpelijk aantal minuten." Nu rekent Rotterdam het parkeertarief aan de hand van tijdsblokjes. Van Gent:„Bij het betalen van de parkeertijd in een parkeer- garage komt het nogal eens voor dat hier ook daadwerke- lijk per tijdseenheid wordt af- gerekend. Het gevolg is dat als er langer dan die tijdseenheid wordt geparkeerd, een voile eenheid moet worden be- taald." De WD wil van het on- duidelijke tarief af en dat de werkelijke parkeertijd wordt afgerekend, per minuut in plaats vantijdsblokken. Nadatikmetfietsen- makerBen van den Berg over de naafdy- namo, het kinderzitje en de regenbroek heb gesproken, praat ik met hem over op voeding. Of betergezegd: het gebrek aan opvoeding. Ik denk aan de jeugd die niet meer opstaat voor oude vrouwtjes in detram. De sa- menlevingdieverhardt. Maar Ben van den Berg praat overjonge mensen die mom- pelen: 'Dat heb ik nooit ge- leerd.' Scholieren, studenten die met een lekke band naar C. van den Berg Zn. komen. Soms schrikken de studen ten van de prijs - een geplak- te band kost 13,75. Ben van den Berg zegt steevast: 'Je kunt ook een doosje Simson kopen voor vijf euro en zelf aan de slag gaan.' Maar dan komtdeaap uitde mouw: 'Dat heb ik nooit geleerd.' Toen de dochter van Ben van den Berg geen inspiratie had voor een spreekbeurt, verzon vader het onderwerp: ban- den plakken. Een voile klas hormonen keek verbijsterd naar de goochelshow die de dochter opvoerde. Zelfs de leraarstond perplex. Aan het einde van de spreekbeurt vertelde ze haartrucs in ruil voor een mooi cijfer. Ben van den Berg is derde generatie fietsenmaker. In 1930 begon grootvader Cees van den Berg een garage- en taxibe- drijf aan de Gerrit Jan Mul- derstraat. Vader Frans ver- ving de auto's en taxi's door fietsen en verhuisde naar de Vierambachtsstraat. Zoon Ben nam ten slotte enkele ja ren terug het roer over. Maar vader Frans staat ook nog steeds twee dagen in de week in de winkel. Een vader die zijn zoon in ieder geval goed heeft opgevoed. 'Tien minuten,' antwoordt Ben van den Berg als ik hem vraag hoe lang er staat voor een geplakte band. Ik denk aan ontelbare zondagen, em- mers met water en banden die almaar leeg bleven lopen. Ooit ben ik mijn fiets te lijf gegaan met de fietspomp. De reparatiekosten van de fiet senmaker: 120 gulden. Plus een nieuwe fietspomp. Die fietsenmaker bestaat niet meer. Verdwenen, uitgestor- ven zoals talloze oude man- netjes in de stad. Opvolging is een groot probleem. Maar Ben den Berg maakt zich geen zorgen. Daar is het ook te druk voor. Er is een gene ratie die niet weet hoe je een band plakt. Het gaat siecht met de maatschappij, het gaatgoed metde fietsen ma ker. O Om te voorkomen dat het Familiehuis Daniel den Hoed regelmatig de deuren moet sluiten, zijn er dringend vrijwilligersnodig.Meerinfowww.familiehuis.nl. De gemeente Rotterdam geeft tijdens de winkelmaan- den november en december tips over duurzaam inko- pen. Meer info is te vinden op www.rotterdam.nl De aangekondigde staking van postbodes op 16 november gaat door. Maandag om 12 uur verliep een ultimatum dat de bonden aan TNT stelden.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7