Oud Nieuws OOO SFEERLICHT IN JE INTERIEUR^ I I HUIUTSMAM I 'Maarvan opgevenheb ikgeenkaas gegeten.Haha onderhoudende uitdagingen voor maintenance coordinatoren m/v i en een 'sleutel'functie voor a een maintenance engineer Hniechanical m/v ALEXAN DELLUM ooo t 9 Hoezo atgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven! Laat ons uw foto s zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. Tl n,.' if" Enriching lives through innovation PHILIPS MaasstadPers Woensdagio november20io s een dag armoe' den, die veel hadden liet ik maar goed betalen!," schater- lacht Karsemeijer uitbundig. Slim zakendoen zit duidelijk in het blodd. Bob Karsemeijer werd net zo creatief als zi j n va- der. Hij leerde relativeren en deed voldoende mensenken- nis op om alles naar waarde in te schatten. "Mijn vader had een lijfspreuk: liever een ton schuld dan een dag armoe." De interesse in kaas kreeg Kar semeijer ook al met de paple- pel ingegoten. Als jong knaap- je stond Bob, die op dat momentzo'nvijfjaaroudwas, zijn moeder bij tijdens het maken van de kaas. "Ik mocht meekijken en helpen. En eh, maakte daamaast zelf ook van die kleine kaasjes. In een schoensmeerdoosje. Die gin- gen dan het pekelbad in. Niet Bob als 18-jarige werkzaam bij, jawel, de kaasboer. te eten natuurlijk. Veel te zout", lacht de goedlachse on- dememerzich krom. Toch was kaasverkoper niet de ge- droomde baan. Onderwijzer, dat wilde Bob graag worden. Die hadden per slot van reke- ning lang vakantie. "Ja, dat leek me wel wat. Ik ben zelf heel vaak de klas en de school uitgestuurd.", glimlacht Bob ondeugend. "Was nietzo heel ergbraaf.Toen dachtikbij me- zelf. Moet ik toch maar niet doen. Want als ik met dezelfde soort rotjochies te maken krijg dan hou ik dat niet Jang uit." Dus ging Bob, na de mulo in 1954 te hebben afgerond, zijn oudere broer achterna, die zich al bezighield met de kaas- handel. Werken bij de kaas- handelaar in Woerden, drie jaarlang, presenteerdezichde eerste uitdaging. Als manusje van alles: loopjongen, kaas- poetser en boekhouder. Het leren van een ambacht wat uit- eindelijk zijn lust en leven zou worden. "Wat mijn broer kon, kon ik ook, dacht ik. Tot mijn achttiende voor de baas ge- werkt. Daama mijn eigen zaak begonnen in Culemborg. Een klein winkeltje. Ik had toen ook helemaal niks, geen cent te makken. Mijn baas had het winkeltje overgenomen en daar mocht ik dan elke dag met de trein naartoe. Keihard werken was dat, maar zo ging hetballetje wel rollen." Karsemeijer toont enorme in- zet en grote onvermoeibaar- heid, waardoor de zaken voor- spoedig liepen^en de onvermijdelijke groei aan- staande. Zeven jaar lang werd het winkeltje door hem be- heerd en geleid. Personeel werd aangetrokken en de han- del uitgebreid naar nabijgele- gen markten. "Het was een collega die mij er op wees. Waarom ga je het niet een keer op de markt in Rot terdam West proberen? Visse- rijplein, zegt ie. Dat is een grote markt, lopen veel men- sen. Heb ik gedaan. En zo is het daar in Rotterdam begon nen, inmiddels 42 jaargele- den.Een paar belangri jke les sen heeft Karsemeijer over de afgelopen jaren geleerd en geefthij door aan zijn vier kin- deren: Bob, Arian, Margreeth en Marko, alien in de kaashan- del. "Absoluut de belangrijkste les is dat je onderaan begint. Ga maar gerust eens op je bek, want dat leert het beste. Als het altijd goed gaat leer je niets! Deze instelling en de (nog) steeds groeiende kennis van kaas leverde Bob Karsemeijer talloze prijzen op en houdt zijn familie bij elkaar. "Donderdag sta ik bij mijn zoon Marko in de verkoopwa- gen en zaterdag bij Margreeth. En of het nou Roomkaas, Goudse kaas, Komijn, Leidse of Nagelkaas, Maasdammer, Leerdammer, Boeren of Gei- tenkaas is. Bij ons is het alle- maal natuurgerijpt. Vandaar de succesvolle smaak. O Heeft u ook een mooi le- vensverhaal dat u met Rotter- dammers wilt delen? Mail naar redactie@maasstad.nl Kijk jij graag verder? Heb je oog voor je collega's en chemie? Dan zie je Huntsman. Want, hier maakt niet de techniek, maar de mens het verschil. Hunstman levert vanuit moderne state-of-the-art fabrieken grondstoffen voor de polyurethaanindustrie. De Nederlandse fabrieken staan in Rozenburg. Polyethuranen zijn niet meer weg te denken uit onze samenleving: we slapen, zitten, lopen erop en sporten ermee. Op www.huntsman.nl vind je meer informatie. t Da's een pracht kans: je kennis en ervaring (5 jaar hbo-niveau, of langer op mbo-niveau) dragen bij aan een team dat overal op de site inzetbaar is. Zo ben je het primaire aanspreekpunt voor de productie en verzorg je de technische opdrachtstelling in het Maintenance Area Team of blijf je nuchter en georganiseerd rond geplande maar hectische shutdowns in het Shutdown Team of heb je je eigen jobs en verantwoordelijkheden in het Maintenance Construction Team. Met een hoog veiligheidsbewustzijn, want Huntsman is bijzonder zuinig op jou, je collega's en de wereld om ons heen. Jouw onderhoudsexpertise komt van pas. Bij het ontwikkelen, vastleggen van onderhoudsplannen en -contracten op basis van ROM en RBI-methoden. Want als lid van het Maintenance Integrity Team ben je medeverantwoordelijk voor de veiligheid, maximale beschikbaarheid, effectiviteit en betrouwbaarheid van de fabrieken. Gelukkig voorziet je hbo-diploma Werktuigbouwkunde hierin, samen met aanvullende specifieke kennis en je niet geringe ervaring. Voor de volledige vacatures en 'het werken bij Huntsman' bel je met 0181 29 20 49 of kijk je op www.huntsman.nl/werk Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. I in samenwerking met Laat je inspireren tijdens de Sfeerlicht Weken. Bekijk de nieuwste ontwikkelingen in het Philips Home. Creeer met Philips Living Ambiance je eigen sfeer en ervaar wat licht kan doen met jouw interieur. Alexandrium Woonmall in Rotterdam is goed bereikbaar. Via de A20 afslag 16 Pr. Alexander/Capelle a/d IJssel en met het openbaar vervoer trein metro station Pr. Alexander. Shopping Center ZONDAG OPEN 60 WOONSPECIAALZAKEN alexandriumwoonmall.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 9