Sport Nieuwe uitdaging na bewogen jaar NOMINATES VOOR ORANJE NADAL BEGINT TEGEN DJ0K0VIC JUTENJUL VAN EK 2012 ooo Als bondscoach van Turkije verdient Gui Raiola 'Kletsmajoor Cruijff kan de boom in' Oranje Turkije laatste opponent in 2010 Interland Turkije verlangt succes 'Pas na de nederlaag tegen Azerbeidzjan zag je Hiddink op de tribunes zitten.' 26 Doelpunten World Tour Finals Mascottes He Man van glas FC Groningen gaat een van haar skyboxen naar Balen van dieet roodwitteolifant@cruijff.com MaasstadPers Woensdagi7november20io IV V\ Johan Cruijff krijgt nu zelf ook een aanval te verwerken. Van een oud-pizzabakker die zich heeft opgewerkt in de wereld van de spelersmakelaardij. Redact ie sport ROTTERDAM Mino Raiola, de zaakwaarnemer van Zlatan Ibrahimovic, vindtdat Cruijff en Pep Guardiola lopen te raaskallen in hun kritiek op de Zweedse aanval- ler. Ibrahimovicwerd doorFC Barce lona voor 75 miljoen overgenomen van Internazionale, maar bakte er volgens het illustere duo weinig van in Catalaanse dienst. 'Cruijff en Guardiolazijn rijp voor een inrichting. Lekker kaarten en ver- der hun mond houden. Daarmee zouden ze Barcelona en het moderne voetbal een grote dienst bewijzen', liet Raiola gisteren optekenen in de krant Expressen. Cruijff vindt dat Ibrahimovic zich niet echt heeft willen aanpassen aan de club en het Spaanse voetbal. Hij zou met zijn stijl beter op zijn plaats zijninltalie. De Nederlander mag dan een van de beste voetballers ooit zijn geweest en tevens succesvol als coach bij Bar- Ca, Raiola vindt de oud-Ajacied maar een nitwit. 'Die kletsmajoor kan de boom in. Hij begintseniel teworden. Cruijff heeft geen idee hoe je een voetbalploeg moet trainen met mo derne methoden.' Raiola is een oud-pizzabakker die is opgeklommen in de wereld van de voetbalmakelaars. Behalve Ibrahi movic vertegenwoordigt Raiola ook de belangen van onder anderen Ma rio Balotelli, Robinho en Maxwell. Raiola is ook de zaakwaarnemer van Martin Jol, de coach die onder vuur ligt na kritiek van Cruijff. O Bert van Marwijk: 'Alle jongens komen met plezier naar Oranje.' anp 'Rijp voor een inrichting.' anp Met een oefeninterland tegen Turkije komt er voor het Neder- lands elftal vanavond een einde aan een memorabel kalenderjaar. Redactie sport ROTTERDAM Mooie herinneringen hebben vier maanden na de mondiale eindstrijd in Zuid-Afrika voorzichtig plaatsge- maakt voor nieuwe uitdagingen. Het liefst met attractiever voetbal wil het Nederlands elftal tijdens het EK in Polen en Oekrai'ne laten zien dat het wel voldoende kwaliteiten voor een hoofdprijs heeft. Bondscoach Bert van Marwijk is niet altijd openhartig. Zeker met veel journalisten en camera's in de buurt bijthij nog wel eens opzijntong. Met de maand van de jaaroverzichten in aantocht liet de oefenmeester2ich na de laatste training voor het duel met de Turken toch verleiden tot een te- rugblik. 'We waren niet eens in top- vorm op het WK', zei hij. 'En toch waren we heel dicht bij de wereldtitel. We hebben verdiend van Spanje ver- loren, maar we hadden ook kunnen winnen. Puyol en Ramos vertelden na de finale in onze kleedkamer dat ze in de tweede helft dachten dat het foutzougaan.' Oefenduels als die met Turkije ge- nieten op een overvolle voetbalka- lender niet de grootste prioriteit bij voetballers die na een korte zomerva- kantie eigenlijk nog steeds naar rust snakken. Toch lijkt de tijd voorbij dat de internationals van het Nederlands elftal zich voor de kleinste wissewas- jes bij de bondscoach afmeldden. Dirk Kuijt wist eigenlijk zondag al dat de wedstrijd tegen de formatie van bondscoach Guus Hiddink te vroeg voor hem kwam. Hij meldde zich toch en haakte gisteren uiteinde- lijk teleurgesteld af. 'Geloof me of niet, maar alle jongens komen met plezier naar Oranje', zei Van Marwijk, die vast niet is vergeten hoe de suc- cesvolle eenheid van het EK'88 in de aanloop naar het WK van 1990 in eenmansbedrijfjes uit elkaar viel. De keuzeheer van Oranje houdt rekening met de belangen van som- mige clubteams. Robin van Persie (enkel), Mark van Bommel (knie) en Wesley Sneijdervoetballen normaal gesproken maar een helft tegen de Turken. Arjen Robben, een andere sterspeler, ontbreekt ook nog. Toch zal Eiiddink zich niet rijk rekenen. Zweden leerde vorige maand dat het Nederlands elftal ook moeilijk is te verslaan als het niet in de sterkst denkbare formatie acteert (4-1 Met twaalf punten uit vier EK-kwa- lificatiewedstrijden is het Nederlands elftal aardig op weg naar de volgende grote eindronde in Polen en Oekrai' ne. 'Maar als we daar echt willen win nen, moeten we ook wedstrijden als tegen Turkije goed afsluiten', zei Van Marwijk. 'Dat zeg ik al sinds mijn aantreden. En ik mag wel zeggen dat de jongens dat goed oppakken. Zo vaak verliezen we niet.' O De Sultan van d Fokko Ebbens ROTTERDAM Guus Hiddink weet het. De kritiek op zijn functioneren is groot in Turkije. 'Zeker na een teleurstellend resultaat. Het is nu belangrijk dat de beleids- makers zich niet laten leiden door emoties van buitenaf. Daarom ben ik blij dat de president van de voetbal- bond een nuchtere man is.' Met twee nederlagen in vier wed strijden verloopt de start van de EK- kwalificatiereeks zeer teleurstellend. En dat doet pijn in het trotseTurkije, vanavond tegenstander van Oranje in een oefenduel. Onderuitgaan in Duitsland is geen schande, verliezen van buurland en kleine broer Azer- beidzjan is dat wel. Muslu Nalbantoglu weet wat die laatste nederlaag heeft losgemaakt. De verdediger van De Graafschap heeft een Turks paspoort en voetbal- de in het verleden voor Jong Turkije en Kayserispor. Even had hij de hoop dat Hiddink hem zou oproepen voor de oefeninterland in Amsterdam. Dan, serieus. 'Als de resultaten tegen- vallen, ben je niet blij als je in Turkije werkt. De media verwijten Hiddink de slechte resultaten en daarin zijn ze harder dan hier. Hiddink kannu niet op zijn gemak door Istanbul lopen.' En dat is een nieuwe ervaring voor de 64-jarige oefenmeester. Hiddink presteerde fenomenaal met Oranje, Zuid-Korea, Australie en - vooruit - ook Rusland. Niet zo gek dus dat de Turksevoetbalbond naarverluidtze- ven miljoen euro over heeft vocfrzijn diensten. Maar de nieuwe Sultan van de Bosporus is hij noggeenszins. Niet in de laatste plaats dankzij zijn vorstelijke salaris, meent Atalay Mutlu. In Nederland is hij actief als scout voor Turkse profclubs. Daar- naast organiseert hij trainingskam- pen en oefenwedstrijden voorNeder- landse clubs in Turkije en andersom. 'Hiddink heeft een wereldcontract. Na die nederlagen ziet het volk liever een Turkse bondscoach dan een bui- tenlander die miljoenen verdient. Hiddink heeft te veel geleund op het selectiebeleid van zijn assistenten. Pas na die pijnlijke wedstrijd tegen Azerbeidzjan zag je hem inTurkije op de tribunes zitten en bekeek hij de voetballers met zijn eigen ogen.' Gevolg is dat Hiddink voor de wedstrijd in Amsterdam een sterk Scout Atalay Mutlu verjongde selectie heeft opgeroepen. Tot grote vreugde van het Turkse pu- bliek. Maar de matige prestaties zijn niet alleen Hiddink aan te rekenen. Het Turkse voetbal maakteen moeizame periode door, vertelt Nalbantoglu. 'Kijk maar op teletekst. De traditio- nele en C stev is e con ren pest dur Erca van mal van Gut Yob inte derl Doelpunten van Arjen Robben en Giovianni van Bronckhorst behoren tot de tien genomineerde treffers voor de titei van het mooiste doel- punt van 2010. De maker van het winnende doelpunt wordt onder- scheiden met de Puskas Award. Via de website van de FIFA kan op de doelpunten worden gestemd. De winnaar wordt op 10 januari vol- gend jaar tijdens het gala voor de gouden bal bekendgemaakt. Rafael Nadal moet het in de groeps- wedstrijden van de ATP World Tour fi nals opnemen tegen de Servier Novak Djokovic. De Spaanse nummer een van de tenniswereld krijgt in poule A verder de Tsjech Tomas Berdych en de Amerikaan Andy Roddick als tegen stander. Nadal ontbrak vorige week vanwege een schouderblessure in Pa- rijs, maar is vanaf zondag in Londen weer van de partij in het eindejaars- toernooi met de beste acht tennissers van het seizoen. In de andere groep nemen de Zwitser Roger Federer, de Zweed Robin Soderling, de Schot Andy Murray en de Spanjaard David Ferrer het tegen elkaar op. De num- mers een en twee van de twee groe- pen plaatsen zich voor de halve fina les. De Russische titelverdediger Ni kolai Davidenko ontbreekt. Hij is op de wereldranglijstafgezaktnaarde 22e plaats. Het slottoernooi in Londen geldt als een van de meest prestigieuze op de tenniskalender. Het totale prijzen- geld in de Britse hoofdstad bedraagt bijna vier miljoen euro. De organisatie van het EK in 2012 in Polen en Oekrai'ne heeft gisteren in Warschau de twee mascottes voor het toernooi gepresenteerd. Het zijn twee voetballende 'broers', ieder in een shirt met de kleur van de twee landen. Het pubiiek beslist welke namen de twee mascottes krijgen. Via de website van de UEFA kan worden gestemd op drie opties: Sla- vek en Slavko, Siemko en Strimko of Klemeken Ladko. Arjen Robben vernoemen. De architect wil ergeen glas in hebben, te breekbaar. Golfer John Daly is zestig kilo afgevallen, maar is niet blij. 'Tijdens het putten kan ik mijn armen niet meer op vetrollen laten rusten.' Hebt u ook een keer tegen een bal getrapt bij Ajax, houdt u van baldadigheid en hebt u een voorliefde voor coupplegers? Meld u aan via de mail.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 26