Sport i 21 PROS VOOR ERIKSEN ROBPENDERS ZWAAITAF NIEUWE BAAS ALMERECITY RENTREEVAN RUUDENELIA ooo Guus Hiddink miljoenen.MaarzonderresultatentiktdeTurksetijdbom. THEO Ajax NAC Breda Voetbal HSV FLORIS JAN BOVELAND He Stapje hogerop He Bijbaantje He Gilles is pr-man MaasstadPers Woensdagi7november20io de Bosporus moot opstaan nele topclubs - Besiktas, Fenerbahge en Galatasaray - staan niet bij de eer- ste vier.' Hiddink: 'Het nationale team is een afspiegeling van de Turkse competitie. En op dit moment acte- ren de Turkse clubs onder de Euro- pese norm, die conclusie moeten we durven trekken.' Volgens Turkijekenner Cankoet Ercan - voormaligjuridisch adviseur van Ankaraspor - heeft dat niets te maken met de financiele middelen van de Turkse clubs. Met mannen als Guti, Ricardo Quaresma, Yoseph Yobo en Elano beschikt de top over internationale sterren die voor de Ne- derlandse eredivisionisten onbetaal- baar zijn. Toch is Nederland Turkije op de UEFA-coefficientenranglijstge- passeerd. 'De doorstroming van jon- ge talenten is niet goed', zegt Ercan. 'Galatasaray won in 2000 de UEFA Cup en op die generatie is lang ge- teerd. Zonder goed te kijken naar wat daar achter zat.' Wie over voetbal inTurkije spreekt, heeft hetbovendien overemotie. Dat resulteert in de meest imponerende taferelen op de tribunes. Maar tegelij- kertijd giert diezelfde emotie ook door de hoofden van veel bestuur- ders. En dat komt de continui'teit van het beleid niet ten goede. Alper Gobel kan er over meepraten. De oud-voetballer van Go Ahead Ea gles speelde slechts zes maanden voorGoztepe Izmir. 'De meeste Turk se trainers hebben zes a zeven clubs achter hun naam staan. In een tijds- bestek van twee jaar! Veel bestuurders denken alleen aan de korte termijn. Toen de technisch directeur die mij haalde een meningsverschil kreeg met een hogere official, kon hij ver- trekken. In de winterstop waren de trainer en de twaalf spelers di e h i j had aangetrokken aan de beurt.' Flet maakt de missie van Hiddink niet eenvoudiger. Volgens de betrok- kenen beschikt Turkije over veel ta lent. Maar het geduld ontbreekt bij de 'Hiddink kan niet op zijn gemak door Istanbul lopen.' ANP bestuurders en de veeleisende sup porters. Wat dat betreft is het geen toeval dat Trabzonspor, Kayserispor en Bursaspor nu deTurkse competitie aanvoeren. Juist. Drie clubs die hun beleid niet afstemmen op de waan van de dag. Zowel Nalbantoglu, Mutlu, Ercan en Gobel hebben vertrouwen in de kwaliteiten van de Nederlandse bondscoach. Ze hopen dat het Turkse volk en bovenal de media geduldig zijn. Gobel: 'Het is een emotioneel en politiek spel. InTurkije ben je een ko- ning of helemaal niets. Een tussen- weg bestaat niet.' Guus Hiddink is gewaarschuwd. O Ajacied Christian Eriksen is op het voetbalgala van Denemarken uitge- roepen tot talent van het jaar in zijn land. Eriksen kwam in de huidige voetbaljaargangal negentien keer in actie tijdens een officieel duel voor Ajax. Oud-Ajacied Dennis Rommedahl werd uitgeroepen tot beste speler van Denemarken over 2010. Verdediger Rob Penders (34) van NAC Breda is bezig aan zijn laatste seizoen als actief voetballer. Pen ders krijgt na dit seizoen een andere functie bij de club. 'We zijn nog aan het onderzoeken in welke hoeda- nigheid hij aan de club verbonden blijft, aldus een zegsman. 'Maar dat hij bij de club in dienst blijft, is zeker.' Voetbaldub Almere City FC heeft een nieuwe eigenaar. Kroonenberg Groep is voor 100 procentaandeel- houder van de club uit de Jupiler League geworden. Kroonenberg Groep, een bedrijf dat zich richt op vastgoedbeleggingen en project- ontwikkeling, wasal eigenaar van het stadion. Door de overname heeft Almere City FC geen schulden meer. Ruud van Nistelrooy en Eljero Elia hebben hun rentree gemaakt op het trainingsveld van HSV. Het Neder landse duo werkte gisteren een vol- ledige trainingssessie af met de groep. Elia was door een hielkwet- suur ruim een maand uitgeschakeld. Van Nistelrooy ontbrak sinds okto- ber wegens een dijbeenblessure. Het lijkt erop dat de twee zaterdag tegen Hannover beschikbaar zijn. Wat is het leven soms on- eerlijk. Maandag hebben wij onze captain Theo moeten begraven, overleden op 54- jarige leeftijd aan de spierziekte- ziekte ALS. Theodoor Doyer was een van mijn voorbeelden. Niet alleen in het veld, maar vooral ook daarbui- ten. Kampioen wordje voornamelijk buiten het veld en buiten de wedstrij- den om. Theodoor Doyer was de man die Bloemendaai omtoverde van een club met frivole technische vrijbui- ters tot een tophockeydub, waarbij winnen inmiddels gewoongoed is. Trainen werd een serieuze zaak. Ik herinner mij mijn eerste trai ning. Als kanonskogels vlogen de bal- len voorbij. Theo hield van harde strakke passes. Je had ze maarte stoppen, ook al wasje een jong man- netje dat net uit de A kwam. Theo was gedreven, rechtlijnig en principieel. Hij bleef zijn dubtrouw, ook toen hij als overgangsklasser in ternational werd en vele aanbiedin- gen van hoofdklassers kreeg. Hij wimpelde ze af, hij wilde maar voor een club spelen: Bloemendaai. Zijn vastberadenheid zorgde voor een ommekeerinhet Bloemendaalse denken. Theo was sterk, snel en had een vernietigend schot. Hij was de meester van de haringtruc. Waarom moeilijk doen als het makkelijk kan. Gaf Theo een bal op de middenlijn en hij sprintte het liefst recht op het doel af om bij de cirkelrand te eindigen met een ziedend schot. Uit alle stan- den kon Theo scoren. Niemand en niets ontziend. Niet alleen in duels waar het er om ging, ook op trainin- gen en oefenpotjes. Boem. Het liefst net langs het masker van de keeper. Theo kon goedjuichen. Perfect jui- chen zelfs. Stokstijf, armen gestrekt de hemel in. Typerend daarbij was de glinstering in zijn ogen en zij tevre- den blik. Het was diezelfde blik die hij toonde bij een echte Theo-grap. Want zijn grootste klasse was zijn humor. Kort, krachtig, geen woord te veel en altijd raak. Zo zette hij menig ver- wendejongelingof grote mond op zijn plaats. Daarmee bepaalde hij de hierarchie in het team, zorgde hij dat niemand naast zijn schoenen ging lo pen en dat we bij de les bleven. Onder leiding van Theo werden we met Bloemendaai voor het eerst lands- kampioen en Europees kampioen. Vier keer landskampioen, een prach- tige reeks die niets aan kracht verlo- ren heeft. Ook niet na de reeks de het huidige Bloemendaai bereikt heeft. Want wij deden het zonder Teun de Nooijer, stelde Theo. Theo was serieus en bescheiden, maar kon vanaf de zijlijn enorm ge- nieten als het goed ging. Hij haatte de term vriendenteam. Zorg maar dat je wint, dan wordje vanzelf vrienden. Gelukkig wonnen we veel.Theo's karaktertrekken heer- sen nog steeds in Bloemendaai en we zullen ze koesteren. Maar Theo man, wat zullen we je missen. O 0 Floris Jan Bovelander is voormalig hockey-international. Michael Chopra, ooit groot talent in Engeland, wil graag voor het nationale team van India uitkomen. Zij n grootouders komen er vandaan. Usain Bolt klust bij voor Ferrari. De snelste man ter wereld heeft de nieuwe modellen 458 Italia en 599 GTB Fiorano getest. Oud-PSV'er Gilles de Bilde is een nieuwe carriere begonnen. Hij doet nu promotiewerkzaamheden voor de Belgische versie van het tijdschrift LAF. f

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 27