DATEN MET EEN MOSLIM ROTTERDAM BRULTMEE MaasstadPers ooo Terwijl in andere steden veel klachten binnenkomen over homomishandeling, is het in Rotterdam opvallend rustig. ZOBEZIEN PASTORS Achtergrond Homo's gaan liever uit in andere steden 'Rotterdam moet zich inspannen om homo's te verwelkomen' Het gaat niet goed met de holebi's ^2^%. 1C\AT0 Stic Woensdagi7november20io MaasstadPers nber20io MARCO (S)preekkoren Schreeuw om cultuur 5jc Waterplein levert geld op We pinnen er op los Rotterdammers van het jaar Bonnenquota worden afgeschaft, aldus mi nister en vorige bur- gemeester Opstelten. Wei sneu voor huidig burge- meester Aboutaleb. Die heeft namelijk een paar weken ge- leden nog gezegd dat bon nenquota niet voorkomen. Terwijl de politiebonden zeggen van wel. Snapt u het nog? Ik wel. En ik denk ook dat Opstelten niet weet waar hij het over heeft en Abouta leb in die zin een goede op- volger is. De politie in Neder- land heeft namelijk bonnen quota nodig, of de politiek het wil of niet. Ze zijn jaren geleden door de politiek zelf ingevoerd omdat de politie op het idiote idee was geko- men onze beste vriend te worden en nauwelijks meer optrad tegen overtredingen en ongerief. Ik praat dan over de tijden dat je een gevaar vormde op de Maasboule- vard alsje niet minstens 85 kilometer per uur reed. Net- jes 50 rijden was gevaarlijk. Ikzelf geniet er nu van dat vrijwel iedereen zich daar aan de snelheid houdt. Op de Maasboulevard is de bescha- ving die we in Nederland langzamerhand aan het wegtolereren waren, al lang teruggekeerd. Om de politie, ook bij andere overtredingen overigens, weeraan het handhaven te krijgen, zijn afspraken gemaakt. Over aan te houden straatrovers, over- vallers, en landelijk ook over aantallen bekeuringen. Out- putsturing is nodig bij grote organisaties, zeker als ze in hetverieden verkeerdzijn aangestuurd of als ze niet failliet kunnen gaan. De poli tie voldeed aan beide eisen. En hoe je het ook went of keert, het heeft gewerkt. Het is aileen jammer dat zowel Opstelten als Aboutaleb niet door hebben welke rol de concrete doelstellingen, in dit geval de bonnenquota, daarbij spelen. Te hard rijden, op de stoep parkeren, alcohol op straat, vuilniszakken rond laten slingeren, fietsen zon- der licht, het komt allemaal veel minder voor dan voor 2002. Dat er dan af en toe op vrijdagmiddagagenten na een week hard werken en goede dingen doen, nog even de straat op gaan om te voorkomen dathunteamlei- derweer over die bonnen begintte zeuren, is logisch. Het is het nadeel van het voordeel van een beter pres- terende politie. Je zult mij dus niet horen over bonnen quota. Als er maar net zo hard wordt gewerkt aan boeven vangen natuurlijk, dat dan weerwel. O Homoseksuelen voelen zich niet welkom in Rotterdam Van de redactie ROTTERDAM Mannen die hand in hand lo- pen, om even later in elkaar geslagen te worden. Al jaren doetzich een nieuwen gevaar lijk fenomeen gelden: homo- stelletjes die worden wegge- pest uit hun eigen woning, in Amsterdam en Utrecht. Rot terdam kan zich heugen in het feit dat dat hier nog niet ge- beurd is. Maar het geweld te gen homo's neemt toe. In 2009 kreeg politie bij elkaar 371 meldingen binnen van homogerelateerde incidenten, waarvan er in 82 gevallen spra- ke was van fysiek geweld. Hoewel homogeweld ook in deprovincievoorkomt, lijkt de Randstad aan kop te gaan. Behalve Rotterdam dat, in ver- gelijking met andere steden, betrekkelijk weinig in het nieuws komt. Is de havenstad een vriendelijkere leefomge- ving voor homo's en lesbien- nes? Niet echt,blijkt uit recent onderzoek in opdracht van de gemeente. Homo's voelen zich in Rotterdam namelijk minder prettig dan in andere grote steden, zo concludeert Radar, de uitvoerder van het onderzoek. Er is weliswaar minder sprake van geweld, maar ondervraagden stellen niet snel hand in hand te lo- pen of in het openbaar duide- lijk laten merken datze homo oflesbozijn. Homo'sen lesbi- ennes die uitgaan, wijken bo- vendien vaak uit naar een an dere stad. En daarmee lijkt de homoscene van Rotterdam meer in de kast te zitten dan elders. Een medewerker van hetCOC Rotterdam verwoordt hetalsvolgt: 'Alles is in Rotter dam meerbedekt, minderuit- gesproken dan in Amsterdam. Maar ook hier krijgen we nare Een bruisende stad kan niet zonder homo's, arie kievit/hh te ontstaan dat hard geweld minder voorkomt hier in Rot terdam, maar is dat ook zo? Beleidsmedewerker van Poli tie Rijnmond, Huib Schild: 'Dat moeten we echt blijven onderzoeken, mede omdat er niet altijd aangifte wordt ge- daan. Ik zeg altijd: doe jezelf niet te kort, praat met de poli tie, denk niet te snel dat er geen sprake is van een strafbaar feit. Ook zonder strafbare feiten kan er sprake zijn van een ver- velende situatie die wij als po litie kunnen verbeteren.' En kom je er met een individuele agent niet uit, schakel een be- langenvereniging als hetCOC in, aldus de politie. O verhalen over geweld en weg- gepeste homo's.' Bovendien ontbreekt het in Rotterdam aan een levendig homo-uit- gaansleven, klagen veel ho mo's en lesbiennes. 'Ik heb het idee dat onze burgemeester- steeds meer cafe's en sauna's sluit. De uitgaansmogelijkhe- den zijn heel beperkt gewor- den in Rotterdam.' Uit de cijfers lijkt een beeld Snel, sneller, snelst. Speedda- ten is hot en happening en bij- na elke zichzelf respecterende single heeft het wel eensge- probeerd. Kom, laten we dat ook eens proberen, moet Kos- mopolis Rotterdam gedacht hebben. Dus kunnen Rotter- dammers op 28 november speeddaten metgelovigen uit Rotterdam. Het speeddaten is onderdeel van hetslotfestival van het integratieprogramma '(S)preekkoren. Hoor jij wat ik geloof?' dat nu al een paar maandenaandegangis. Om het programma af te sluiten, wordt de Rotterdamse Schouwburgvoordegelegen- heid omgetoverd in een tem- pel met een avondvullend pro gramma. Acteur Peter Faber, musicalster Linda Wagenma- kers en optredens van een koor van 200 zangers van al- lerlei religieuse pluimage ge- ven acte de presance. www. kosmopolisrotterdam.nl Er wordt al weken overal in Nederland geschreeuwd om kunst en cultuur en aanstaan- de zaterdag is het de beurt aan Rotterdam. Op hetSchouw- burgplein verzamelen kunste- naars, artiesten, muzikanten en liefhebbers van kunst en cultuur zich om zich te keren tegen de bezuinigingsplan- nen. Meeschreeuwen of brul- len kan vanaf vier uur. Het gaat niet goed met de gay-scene in Rotterdam, steeds meer barren en cafes sluiten hun deuren, en ho mo's gaan liever naar de Am- sterdamse Reguliers Dwars- straat dan dat ze in eigen stad uitgaan. Uit onderzoek blijkt dat de onzichtbaarheid van de gay-scene meer als een probleem wordt ervaren dan geweld tegen homo's. Bijna alle politieke partijen zijn het er over eens dat ho lebi's (homo's lesbiennes en biseksuelen) keihard nodig zijn voor een kleurrijk en bruisend uitgaansleven. Pvd A-raadslid Claus Ver- brugge: 'Homo's moeten zich hier thuis voelen In Rotter dam. De homogemeenschap in Rotterdam draagt bij aan een goed leefklimaat en een gezonde economie.' Een groot gay event is alvast naar Rotterdam getrokken: het Eurogames Show Your Co lour. Het evenement vindt plaats in 2011, de organisatie verwacht zo'n 10.000 spor- ters en 20.000 bezoekers. O Bezorgklachten: Telefoon:0900-4245726 www.maasstadpers.nl/bezorgklachten PrinsHendrikkade 16a 3071 KB Rotterdam Postbus 1162,3000 BD Rotterdam Telefoon:010-4699500 Fax:010-4699504 www.maasstadpers.nl info@maasstad.nl Sluitingstijden: Advertenties:totmaandag 15.00uur Redactie: tot dinsdag 9.00 uur Redactie: L. el Barkany en K. Moerman Telefoon: 010-4699 527 redactie@maasstad.nl HoofdredacteurM.GJ.Jochemsen Advertenties: Telefoon: 010-4699 525 Fax:010-4699504 advertentie@maasstad.nl Commercieel directeur: R. Feenstra Oplage: 365.205 MaasstadPers is een uitgave van PLM Lokale Media in samenwerkingmet Dagblad De Pers. Algemenevoorwaardenzijnopaanvraagbeschikbaar. Het plan voor een waterplein op het Benthemplein ""3^7" O heeft een 'Mooi N ederland'subsidie gekregen van fj 360.000 euro omdat het innovatief en inspirerend is. Tijdens de Weekvan het pinnen hebben consumenten massaal gepind. Ruim 42 miljoen pintransacties in een week; 13,4 procent meer dan vorig jaar. De vrijwilligersvan het Oorlogs- en Verzetsmuseum zijn 'Rotterdammer van het 3aar' geworden. Dit werd bekend op de Rotterdamse dag in de Laurenskerk.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 2