Actueel Armoede neemttoe "Ik zou veel meer willen kunnen op m'n computer" LAGER Leolux inruilactie Hulpverleners krijgen extra politiebescherming TIJDELIJK VRDGELATEN ooo Ophef Burgemeester wil travestiefeest verbieden Schiedam wordt door sommigen al vergeleken met Staphorst 74000 mensen levenvan 120 procent van minimumloon. Alarmbellen 0900 - 200 12 12 (50cpm] www.studentaanhuis.nl Mannen hebben werk of school Overval op juwelier Een TWEEDE LEVEN voor uw bank of favteuil MaasstadPers Woensdagi7 november20io Hoerenbal slecht voor reputatie Schiedam Burgemeester Verver geeft een homocafe in Schiedam geen toestemming om langer open te zijn bij een feestje onder de naam 'Hoerenbal'. Frank Willemse SCHIEDAM „Sinds wanneer mag je je niet meer verkleden als hoer of pimp?', vragen de eigenaren van de Melody Bar zich af. De naam hoerenbal is, net als hengstenbal, gewoon voor dit soortfeestjes." De gemeente Schiedam weigert een ontheffing af te ge- ven waardoor de gaybar langer open kan blijven voor dit jaar- lijkse feest. Volgens de burge meester omdat de naam hoe renbal een verheerlijking zou zijn van prostitutie. De naam zou seksistisch zijn en daar- door Schiedam in een ver- keerd daglicht zetten. Volgens de eigenaren be- grijpt de burgemeester niet dat de term Hoerenbal in ho- mokringen een onschuldige naam is voor een verkleedfeest waar gasten zich, net als bij carnaval, verkleden als pimps of hookers. Een geuzennaam dus die niets te maken heeft met het verheerlijken van prostitutie of seks. Burgemeester Verver blijft erbij dat Hoerenbal gewoon een ordinaire scheldnaam is: 'Waar wij op een respectabele manier moeten omgaan met het beroep van prostitue." Zij verbiedt het feest niet, maar wel de ontheffing die daarvoor is aangevraagd. Bij de Schiedamse politiek zijn de uitspraken van de bur gemeester in het verkeerde keelgat geschoten. Zo wordt Schiedam vergeleken met Staphorst en hebben partijen als PvdA, WD, GroenLinks en D66 al geschreven de reactie van de burgemeester bekrom- pen te vinden en niet goed voor het beeld van Schiedam waar iedereen toch welkom moetzijn. De eigenaren van de Melo dy Bar in Schiedam-Oost ver- wi jten de burgemeester dat dit al hetzoveelste preutse signaal is dat ze afgeeft. Vorig jaar werd een SM-shop gedwon- gen te sluiten en bij de ten- toonstelling 'Niet netjes' van Jacques Tange moesten enkele werken worden afgedekt. Bur gemeester Verver zegt het met haar actie echter op te nemen voor de wijk Oost die te kam- pen heeft met overlast en ver- loedering. ,,De suggestie van prostitutie-activiteiten draagt niet bij aan verbetering van die situatie." 'Rotterdamse ho- mocafes als Keerweer en Loge snappen alle ophef ook niet en zeggen dat ze al jarenlang hoerenbalsorganiseren. Bij de Melody Bar heeft men al laten weten dat het feest in iederge- val gewoon doorgaat. Des- noods maartot 02.00 uur. O Witgoed, huisraad, kleding. Je kunt het allemaal voor een prikkie ophalen bij de Socia- le Inloopwinkel in de Afri- kaanderwijk. Anne Dorst ROTTERDAM Of zelfs voor nop, als je een indicatie hebt van een hulp- verlenende instantie. Vorig jaar won het team van de Soci- ale Inloopwinkel nog een prijs van de deelgemeente Fe- ijenoord, terwaarde van 6666 euro. Omdat zij zich als vrij- willigersorganisatie inzetten voor de bewoners van de deel - gemeente. En de sociale inloopwinkel is niet de enige in haar soort. Er zijn meer instellingen waar krap-bij-kas-zittende Rotter- dammers terecht kunnen voor eenbeetjehulp. De speelgoed- bank, de kledingbank, de De politie Rotterdam-Rijnmond heeft mettien ziekenhuizen afspraken ge- maakt om verpleegkundigen, artsen en ander personeel beter te beschermen te- gen geweld en bedreiging. Dit na een reeks heftige incidenten eerder dit jaar. voedselbank... Heb je een huisdier? Daar is zelfs een low- budget dierenarts voor in het levengeroepen. Dezogeheten Minimax Dierendokter. En als het je lukt een weg naar boven te vinden, kan Dress for Suc cess je helpen bij de perfecte eerste indrukbij een sollicita- tiegesprek. Overigens is de laatste or- ganisatie vorige maand nog in de prijzen gevallen. Wethou- der Alexandra van Huffelen nam toen een cheque van 2500 euro in ontvangst van Stichting Kleding Inzameling Charitieve Instellingen (K1CI). De stichting heeft de prijs aan onze stad toegekend omdatzij in Rotterdam in 2009 het grootste aantal kilo's textiel heeft kunnen inzamelen per inwoner (2,42 kilo). Op haar beurt heeft Van Huffelen de prijs beschikbaar gesteld aan de voorzitter van Dress for Success Rotterdam, Klaas Folkerts. Allerlei ontwikkelingen dus op dit gebied dat 'Een Beetje Hulp' genoemd wordt. En aan dat beetje hulp is grote behoefte. Dat blijkt zowel uit de stuk voor stuk succesvolle particuliere initiatieven als uit gemeentelijke services (www. rotterdam.nl/rondkomen). Maar armoede, nee dat bestaat niet in Rotterdam. Cristel de Valk van SoZaWe vertelt dat onze stad geen ar- moedegrens kent. ,,ln Rotter dam hebben we een lage-in- komen-grens. Die lijn ligt op 120% van het minimumloon. 74.000 mensen in Rotterdam moeten daarvan, of van nog minder, leven." Ze plaatst wel een kantteke- ning: ,,Dit aantal zegt niets over het aantal uitkeringen, het kunnen ook laag betaalde banen zijn." Metbijna 2,5 kilo aan inge- zamelde kleding per Rotter- dammer en een dierenarts voor baasjes met een uitke- ring, kun je je afvragen of de wildgroei aan dit soort initia tieven ook betekent dat de ar moede de afgelopen jaren is toegenomen. De Valk: ,,Dat kunnen we als gemeente niet zeggen. Als er meer initiatieven zijn, of meer klanten bij die initiatie ven, betekent dat niet automa- tisch dat er ook meer arme mensen zijn. Het kan ookzijn dat door publiciteit de be- kendheidvan zo'n initiatief is toegenomen. Wij zien in ieder geval geen toename in de aan- vraag van de bijzondere bij- stand." lose Kortland van de Soci ale Inloopwinkel is het daar absoluut niet mee eens: "Ik weet wel zeker dat de armoede de afgelopen jaren is toegeno men. Wij krijgen zoveel indi- caties dat wij het alleen niet meer kunnen behappen. Ik doe dit werk al 15 jaar en ik zie de armoede alleen maar toe- nemen. Vrouwen worden hun huis uitgezet, terwijl ze net ge- scheiden en werkloos met vier kinderen zijn achtergebleven. Watdan?Schrikbarend!" O Herkent u deze gedachte? Dan biedt Studentaanhuis.nl u de oplossing. Geen cursus- sen in groepsverband, maar les op uw eigen computer, in uw eigen tempo, gericht op uw eigen vragen: een Ict-stu- dent bij u thuis. De organisatie Studentaan- huis.nl heeft hiervoor Ict-stu- denten van onder andere de Hogeschool Rotterdam. De studenten geven les aan huis waarbij zij geen gebruik maken van een lesboek, maar ingaan op uw specifieke vra gen en wensen. De studenten leren u de mogelijkheden en voordelen van de computer en het internet. Zo biedt het inter net leuke communicatiemoge- lijkheden, kunnen producten online besteld worden en is het een informatiebron voor uw persoonlijke hobby's. Daamaast lossen de studenten digitale problemen op, zoals een trage computer, installeren ze software en virusscanners of herstellen ze een (draad- loos)netwerk c.d. Op werkdagen van 10 tot 17 uun Tarieven: Lidmaatschap le jaar 9,- Voorfietskosten 9,- Tarief 9,- per half uur Voor meer informatie kijkt u op: Twee mannen van 18 en 23 jaar, die terecht staan in de ze- denzaak van de ie IJzerstraat in Rotterdam, zijn maandag door de rechtbank in Rotter dam geschorst uit voorlopige hechtenis. Zij komen voorlopig vrij omdatzij een baan hebben of scholing volgen. Er zitten nu nog zes mannen vast, zij wor den er van verdacht onder meer een 12-jarig meisje uit Nijmegen en een 15-jarig meisje uit Capelle aan den IJs- sel meermalen te hebben mis- bruikt en verkracht. De meis- jes zouden onder valse voor- wendselen zijn gelokt naar de woning in het Oude Westen. De twee mannen die nu vrij komen mogen geen contact hebben met de andere ver- dachten en moeten zich be schikbaar houden voor politie enjustitie. Huntijdelijkevrij- lating zegt overigens niets over deuiteindelijkestraf die ze kunnen krijgen. De politie heeft dinsdagmiddag drie verdachten van een overval op een juwelier aan de Hoogstraat aangehouden. Bij aanschaf van een nieuwe I leoluxbank of fauteuil ontvangt I u bij inruil van uw huidige merkbank of fauteuil €150,-1 per zitplaats, tot een maximum van 10% van het aankoop-1 bedrag. Vraag naar onzel voorwaarden. Bij aflevering van uw nieuwe meubel nemen wij uw oude meubel i mee voor het goede doel, waarmee uw gebruikte meubel een I tweede leven krijgt in Hongarije, en dat voelt goed Kanaalweg 39-53 Capelle aan den IJsseS Telefoon 010-4507466, Fax 010-4588992 email: info@lagerwaard.nl, www.lagerwaard.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3