Crime I I I Wat houdt de politie bezig? KL 1 NOG MEER CAMERAS OPSTELTEN TWIJFELT DUUR PICC0L0PAKDE ooo I Zorgwekkend Toestand bij Zorggroep Rijnmond Journalist Ivo van Woerden ging undercover in Rotterdam Nog even geen post in de bus cB MISDAADJOURNAAL Toezicht in Feijenoord wordt uitgebreid Politieverhoren Stadstoezicht pakt uit Extra controles rond het Offerfeest Sleepboot blijft in de Waalhaven. Onmenselijke toestand in de ouderenzorg Van de redactie ROTTERDAM De zorg in verpleeg- en verzor- gingshuizen is inmiddels dus- danig uitgekleed dat er niet alleen mensonterende, maar ook onveilige situaties zijn ontstaan. Dat blijkt uit een uitgebreid undercoveronder- zoekwaarvan HP/DeTijddeze week deel 1 publiceert. Ook het zogeheten 'kleinschalig wonen', ingevoerd als een po- pulaire oplossing voor de pro- blemen in de dementenzorg, blijkt in de praktijk niet te wer- ken. Belangenorganisaties en partijen als de PW en SP roe- pen het al jaren: de ouderen zorg moet beter. Maar hoe is het dagelijkse leven in de te- huizen nu echt? Voor een ant- woord op die vraag werkte HP/De Tijd-redacteur en ver- pleegkundige Ivo van Woer- den afgelopen zomer twee maanden in vijf tehuizen van Zorggroep Rijnmond in Rot terdam. Hij verzorgde 140 be- woners, varierend van licha- melijk ziek tot zwaar dement. Door structurele onderbe- zetting is elke dienst een race tegen de klok. Er kan niet vol- doende toezicht worden ge- houden op de bewoners, waardoor ongelukken gebeu- ren. Door de enorme werk- druk komt ook het toedienen van de juiste medicijnen in ge- vaar. Er is geen gelegenheid voor het geven van persoon- lijke aandacht. Activiteiten gaan niet door vanwege ge- brek aan personeel en familie- leden. Werkinstructies blijken achterhaald. IvovanWoerden: "De zorg is nu zo uitgekleed dat er echt een onhoudbare situatie is ontstaan - niet al leen mensonterend maar ook gevaarlijk. Het werk bestaat voornamelijk uit tillen, sjou- wen, duwen en trekken. Ik voelde me soms net een ha- venarbeider. Met dit verschil dat mijn lading bestond uit demente ouderen. Je moet de hele tijd maar door, door, door. Daarbij word je ook nog ronduitslechtbetaald. Ikver- diende, met mijn hbo-oplei- ding, vijftien euro bruto per uur. In deel 2 van de HP/De Tijd-serie Undercover in de ouderenzorg, dat op 24 no- vemberverschijnt, schrijft Van Woerden over zijn ervaringen met 'kleinschalig wonen', een nieuwe, veelbejubelde woon- vorm waarin dienten en me- dewerkers in een rustige, hui- selijke sfeer echt met elkaar samenleven en leuke dingen doen. Maar de praktijk is an- ders. Van Woerden: "Ik had me er veel van voorgesteld, maar in de praktijk had ik nog minder tijd en aandacht per bewoner dan in de instellin- gen waar niet kleinschalig wordt verzorgd. Onbegrijpe- lijk." O MaasstadPers Woensdagr7november20io De situatie bij ouderenzorg in Rotterdam is schandalig. frank muller/hh We kunnen de hele krant wel vullen met nieuwsberichtjes over misdaad uit de regio. Doen we niet. Hierbij wel een samen- stelling van de politieberichten van de afgelopen 7 dagen. Geen belletje-trek verhalen, maarcij- fers van het echte boevenwerk. Over de snelheidsovertre- ding van de wegpiraat die maandag op de Driemans- steegweg werd gesnapt, zal weinigdiscussie hebben be- staan. De laserpatrol wees aan dat hij 130 km/uur reed waar 50 km/uur is toegestaan: een overschrijding van 80 km/uur dus. Ook op het stopteken van de politie reageerde de 19-jari- ge bestuurder uit Hoogvliet niet. En da's niet zo gek, want hij bleek ook nog eens niet in het bezit van een rijbewijs te zijn en voor dezelfde overtra ding een maand geleden al aangehouden te zijn. Ook op de Schietbaanlaan probeerde iemand de politie te ontvluchten- Het was een man die in burger surveillerende politiemensen direct was op- gevallen. In die buurt was na- melijk al eerder een hennep- kwekerij aangetroffen. Een kleine30 minuten later kwam de man, een 34-jarige Zwijndrechter, naar buiten en droeg hij een grote tas bij zich. Hij zette die in de auto en stap- te in. Toen de politieman zich bij hem bekendmaakte en zich legitimeerde gaf de man vol gas en reed weg. De agent kon zich ternauwernood in veilig- heid brengen door weg te springen. Aan het einde van de Schietbaanlaan, ter hoogte van de's Gravendijkwal, reed de man zich echter vast bij een geparkeerd staande vrachtau- to die de weg blokkeerde. Hij rende er vandoor met een tas vol henneptoppen maar kon op de Mathenesserlaan wor den aangehouden. Bij een onderzoek in de wo- ning werd later inderdaad een hennepkwekerij aangetrof fen. De 68-jarige bewoner is aangehouden. Een actie in het kader van een serie auto-in- braken is afgelopen zaterdag- nacht succesvol verlopen in Charlois. De afgelopen we- ken werden daar ineens veel meerauto-inbrakenge- pleegd dan anders. De actie was nog maar net begonnen of er konden al twee ver- dachten worden aangehou den die een man en vrouw die in een auto aan de Zuid- hoek zaten hadden gepro- beerd te beroven van hun spullen. De man is toen snel weggereden en de daders vluchtten weg. Bezoekers van een nabijgelegen cafe achtervolgden de verdachten en ondertussen werd de po litie gebeld. Naaraanieiding van het signalement zijn de twee verdachten aangehou den in de Jaersveltstraat. Later die nacht kreeg de politie een melding binnen over een poging van auto-in- braak op de Charloisse Hoofd. De politie ging op de melding af en kon al snel op de Wolphaertsbocht een ver- dachte aanhouden die vol- deed aan het signalement. Hij bleek een bekende te zijn bij de politie en is vermoede- lijk vera ntwoordelijk voor een groot deel van de auto- inbraken. Tot slot sprak de politie diezelfde avond twee man- nen aan op de Flakkeese- straat. Een van hen gedroeg zich vreemd en hield stevig zijn handen in zijn jaszak. Omdat hij zich niet kon legi- timeren werd hij gefouil- leerd. Hieruit bleek dat hij een vleeshaak, een zijknip- tang en auto-emblemen van het merk Mercedes bij zich had. De mannen hadden ver- moedelijk met hetgereed- schap de emblemen wegge- nomen. De kapitein van een zee- schip kreeg in de nacht van zaterdag op zondag een boe- te vanwege alcoholgebruik- Het schip werd door de ha- venautoriteiten verzochtte verplaatsen zodat een ander zeeschip het anker kon lich- ten, maar dit deed de kapi tein zo stuntelig dat het schip dwars in de haven kwam te liggen en daarbij het andere vaarverkeer hinderde. Aan boord bleek dat hij te diep in het glaasje had gekeken. O Op zes extra plekken in de deelgemeente Feijenoord komt cameratoezicht. Het betreft een uitbreiding van het bestaande camaratoe- zicht. Op vier plekken in Bloemhof en op twee plek ken random de kruising Dordtselaan/Brielselaan/ Maashaven/Putselaan gaan camera's een wakend elek- tronisch oog op de omgeving werpen. De camera's worden 24 uur per dag, 7 dagen per week bekeken door medewer- kers van Stadstoezicht en de politie. De maatregel is onderdeel van een grater plan om het gebied veiligerte maken na hetge- weldindewijk. De uitbrei ding van het cameratoezicht is recent tijdens bewonersavon- den door burgemeester Abou- talebtoegezegd aan bewo ners. De bewonersavonden werden gehouden na een paar schietincidenten. Het is een lang gekoesterde wens van menig advocaat; aanwezigzijn bij bij het ver- hoor van hun client en even leek het erop dat het nieuwe kabinet er wel oren naar zou hebben. Maar minister Ivo Op- stelten (Veiligheid en Justitie) betwijfelt of er standaard een advocaat aanwezig moet zijn bij het politieverhoor van een verdachte. Hij vindt dat er meer onder zoek nodig is om hierover een besluit te kunnen nemen. Op- stelten heeft dat dinsdagaan de Tweede Kamer geschreven. In de afgelopen twee jaar wer den bij wijze van proef advo- caten toegelaten tot de eerste politieverhoren in moord- en doodslagzaken in Amsterdam en Rotterdam. Daarbij is echter niet onderzocht wat de finan- ciele en praktische gevolgen voor de politie en de advoca- tuurzijn als eraltijd een advo caat bij een verhoor zou zijn. Het nieuwe uniform van Stad stoezicht is duurder dan ande re uniformen van ambtenaran. De nieuwe pakjes, ontworpen door Peter George D'Angelino Tap, kosten maar liefst zeven- tienhonderd euro per uniform en dat is een stuk duurder dan alle andere uniformen van ambtenaran. Voor een gemid- deld politie-uniform betaalt de belastingbetaleri500euro, aan de brandweerzijn we slechts 750 euro per uniform kwijtenaanhetuiterlijkvan de groenbeheerder is de be- lastingbetaling ook flink wat duiten kwijt: gemiddeld 1640 euro per stuk. Het Stadstoe zicht outfitje kost de Rotter- dammer het meest. Het om- streden uniform van Stad stoezicht had heel wat voe- ten in de aarde voordat het op de markt kwam. Maas stadPers berichtte overde grote onvrede binnen de dienst en het piccolopakje. o De nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit controleert de komende dagen scherp of de regels rond het slachten van dieren worden nageleef d. o BergingsDedrijf Smit heeft de sleepbout gekanteld die vorige week was omgeslagen in de Nieuwe Waterweg. De boot blijft in de Waalhaven liggen. Uw postbode zal zich de komende dagen nog niet laten zien. De staking van dinsdagwerd met minstenseen dagverlengd.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 8