Sport ETO'O KRDG DRIE WEDSTRDDEN ooo Champions League Real Madrid geeft Amsterdammers pak slaag: 0-4 De laatste goede Ajax-aanval was van Cruijff die zijn eigen club bekritiseerde. _Jn- I 22 Schorsing Sexy filmpje MaasstadPers Woensdag24november20io - Ajax gelooft nu nergens meer in Ajaxwerd com- pleet wegge- speeld door Real Madrid. Pics UNITED Ajax nam gisteren, na de 0-4 neder- laag tegen Real Madrid, afscheid van de Champions League. En dat is maar goed ook, want de club heeft er nietstezoeken. Stephan Wageman ROTTERDAM Een halfuurhield Real Madrid devoet van het gaspedaal, spaarde het krach- ten in de wetenschap dat de tegen- stander uit Amsterdam ook met een paar individuele acties bedwongen kon worden. Voluit in de aanval, zo- als in het thuisduel, was nergens voor nodig. DitAjax, dat elke week radelo- zer om zich heen kijkt, is geen tegen- standermeerom jenegentigminuten lang druk om te maken. Toen de Madrilenen het tempo heel even opvoerden, legde Mesut Ozil de bal klaar voor Karim Benze- ma, die de score in de 36e minuut opende. Nietveel later daalde een af- standsschot van Alvaro Arbeloa ach- ter doelman Maarten Stekelenburg en lag Ajax knock-out op het speel- veld van de Arena. De machteloos- heid straaldevan de Ajacieden af. Het gebrek aan aanvalsspel van de ploeg van Martin Jol was schrijnend om te zien. De coach weet al weken dat er en geen diepte in zijn elftal zit en dat er geen aanspeelpunt aanwe- zig is. Zonder die twee elementen is elke poging om een aanval op te zet- ten bij voorbaat kansloos. Ook Mounir El Hamdaoui toont de laatste weken vooral aan dat hij geen spits is die in dit Ajax een meer- waarde heeft. Met zijn komst, gefi- nancierd door een externe geldschie- ter binnen de club, hebben de Amsterdammers weliswaar doelpun- ten in huis gehaald, maar geen team- speler die een elftal beter laat draai- en. Het onmachtige gevoel bij Ajax, waarschijnlijk ook gevoed door alle strijd buiten het veld, straalt nu ook af op het zelfvertrouwen van het elf tal. Erger dan het gebrek aan kwaliteit was gisteren het gebrek aan geloof in eigen kunnen. Eyong Enoh, die in zijn vrije tijd de deuren langs gaat om mensenvan het Christendom te over- tuigen, is de laatste weken een mid- denvelder die vooral gelooft in de kracht van de tegenstander, maar ze- ker niet in die van zichzelf. Net zoals zijn collega's eigenlijk. Na rust probeerde de thuisploeg af en toe zijn tanden te laten zien, maar nooit wekte Real Madrid de indruk dat het onder de indruk was. Een mi- nuut na een gevaarlijk afstandsschot van Jan Vertonghen leverde Urby Emanuelson zomaar een pass in bij de Madrilenen, waarna Cristiano Ro- naldo alleen voor doelman Maarten Stekelenburg niet faalde: 0-3. Tien minuten voor tijd ging Emanu elson opnieuw kinderlijk in de fout toen hij Ozil in het eigen strafschop- gebied tegen devlaktewerkte. Ronal- do faalde niet vanaf de strafschopstip. Real deelde in de slotfase ook in de malaise toen Xabi Alonso en Sergio Ramos domme rode kaarten kregen. Het enige lichtpuntje voor Ajax was de 0-2 nederlaag van Auxerre te gen AC Milan, waardoor Ajax de Eu- ropa League nog kan halen. Maar uiteindelijk eindigde een avond die Ajax door crisistijd had moeten lood- sen, in een schandalig Amsterdams treurspel. De vorige keer dat Ajax werd afge- droogd door Real Madrid, opende Johan Cruijff de aanval op zijn eigen club. Dat was ook meteen de laatste keer dat een aanval van een Amster- dammerdaadwerkelijk enige impact heeftgehad. O Samuel Eto'o van Internazionale is voor drie competitiewedstrijden ge- schorst. Dat maakte de Italiaanse voetbalbond gisteren bekend. De spits uit Kameroen gaf verdediger Bostjan Cesar van Chievo Verona zondag een kopstoot. Inter gaat tegen de straf in beroep. Het incident werd niet waargeno- men door de arbiter, maar was duide- lijk te zien op tv-beelden. Inter verloor het duel met 2-1. Eto'o, gedeeld top- scorer van de Serie A, maakte de enige treffer voor zijn ploeg. Hij kan van- avond voor de Champions League wel in actie komen tegen FC Twente. Eto'o kreeg voor het vergrijp ook nog een boete van 30.000 euro. Zijn actie leek erg veel op de beruchte kopstoot die Zinedine Zidane aan Marco Ma- terazzi gaf tijdens de finale van het WK in 2006. De schorsing van Eto'o is een nieuwe domper voor de ge- plaagde trainer Rafael Benitez, met wie de aanvaller maar een moeizame relatie heeft. De Spaanse coach mist in zijn selectie al veel belangrijke krachten wegens blessures. 6 Carles Puy ol is zo verliefd dat hij via Twitter een sexy filmpje liet uitlekken van zijn vriendin, het topmodel Malena Costa.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 22