4-- Sport ooo Elleboogopje kanis? Noppen inje voet? Hap uitje sleutelbeen? Gaje klikken of niet? Otman Bakkal deed het uiteindelijk wel. matra8lKE.NL spiksplinternieuwe top-merkfietsen met volledige 100% SERVICE Bijt-gate Otman Bakkal doet aangifte tegen Suarez 'Die klokkenluider uit de bouwfraude klikte ook Hij woont nu in een caravan.' Judo Eremetaal voor Elmont en Bosch SPECTACULAIRE DECEMBER VERKOOP 10.000 FIETSEN MET K0RTINGEN TOT LIEFST xTsm 5fc Totilas heeft berijder 23 E-BIKES STADSFIETSEN - HYBRIDES- BMX-MTB - OMAFIETSEN KINDERFIETSEN ROTTERDAM Kleiweg 127 B - Tel. 010-2180806 Kijk voor openingstijden en ons volledige assortiment op www.Matrabike.nl -> Dronkemanspraat Wereldrecord MaasstadPers Woensdag24 november20io Twijfelen om klikspaan te zijn Thijs Zonneveld ROTTERDAM Otman Bakkal stond voor een camera in de catacomben van de Arena, een half uur nadat een Uruguayaanse spits zijn sleutelbeen had afgekloven. Bakkal droegeen trainingsjack waar- van de rits dicht zat tot aan zijn kin. De verslaggever vroeg of de rits naar beneden kon, zodat iedereen de wond kon zien. Bakkal schuddezijn hoofd. De rits bleef dicht. De beet was 'een incident' en niet meer dan dat. Een schorsing voor Suarez? Nee hoor, dat hoefde van Bakkal ook niet zo nodig. Erecode De boodschap van Bakkal was duide- lijk: hij zouniet klikken.Totdathij de volgende dag op kantoor kwam en samen met technisch manager Mar cel Brands keurigeenverklaringvoor de tuchtcommissie in elkaar zette. Wim Rijsbergen 'We hoeven niette verbloemen water is gebeurd', was de mening van de be- stuurder, die haaks stond op die van de voetballer een dag daarvoor. Klik ken is voor spelers lastiger dan voor mannen in pakken, het is een erecode in de militaristische wereld van het voetbal. In artikel 40 van het tuchtregle- ment van de KNVB staat dat de open- baar aanklager een speler na een duel alsnog kan vervolgen. Dat kan op grond van drie soorten bewijs: tv- beelden, schriftelijke stukken en ver- klaringen. De aanklager heeft min- stens twee van de drie soorten bewijs nodig om de veroordeling rond te krijgen. Met andere woorden: op ba sis van tv-beelden alleen kan geen overtreder worden geschorst. Er is meer nodig. Een belastende getui- genverklaringvan hetslachtofferbij- voorbeeld. Als het slachtoffer die niet geeft, moet de aanklager op zoek naar andere getuigen. Als die er niet zijn, heeft het weinig zin om te vervolgen. Otman Bakkal zelfkonde afdrukvan de beet misschien niet zien, de kijkers wel. pics united Zo kwam Twente-speler Wout Brama enkele weken geleden weg zonder straf nadat hij zijn noppen in de voet van Heracles-aanvaller Everton had geplant. De reden: Everton weigerde een belastende verklaring af te geven. In Studio Voetbal kreeg hij er een schouderklopje voor van Ronald Koeman en Keje Molenaar. Camera's Oud-international Wim Rijsbergen (zelf nooit te beroerd om een beuk of een schop uit te delen): Voetballers houden elkaar de hand boven het hoofd uit een vorm van collegialiteit. Je wilt vermijden dat de tegenstander geschorst wordt of een boete krijgt. En dus houd je je mond dicht. Dat was vroegerzo, en dat is nu zo. A1 is er wel iets veranderd: er staan tegen- woordig twaalf camera's op de wed- strijd gericht. Het is moeilijker om iets onder het tapi jt te vegen voor een collega,' Maar waarom zou je eigenlijk iets onder het tapijt vegen voor een col lega? Waarom moet je iemand be- schermen die jou heeft proberen te blesseren? Professor Voetbalzaken Jan Mulder. 'Het is te belachelijk voor woorden. Het heeft niets te maken met collegialiteit. Integendeel: het is op de lange duurzelfs heel oncollegi- aal. Slachtoffers van aanslagen zeg- gen niks omdat ze doodsbenauwd zijn om in opspraak te komen - ze willen niet bekendstaan als maten- naaier. Daardoor zorgen ze ervoor dat overtreders moeilijker bestraft kunnen worden. En dus dat het spel onsportiever en harder wordt.' Rijsbergen: 'Klikkers worden niet al leen in de voetbalwereld niet geac- cepteerd, hoor. Op het schoolplein worden klikkers ook gepest. En ken je die klokkenluider uit de bouwfrau de? Die meneer Bos?"Die woont nu in een caravan. Trouwens, in de oorlog werden NSB'ers ook met de nek aan- gekeken.' Mulder: 'NSB? Bouwfraude? Dat is niet te vergelijken met voetbal. Die Bos van de bouwfraude heeft iets aan het licht gebracht wat onzichtbaar was. Dat kun je moeilijk zeggen van overtredingen tijdens een voetbal- wedstrijd. De hele wereld heeft ge- zien dat Suarez Bakkal in zijn nek heeft gebeten. Dat Bakkal na de wed- strijd zijn kaken op elkaar houdt is lachwekkend.'Datvondenzebij PSV een dag later ook. O De Nederlandse judoka's Dex El mont en Edith Bosch knokten zich gisteren bij de Grand Prix in Abu Dhabi naar een bronzen medaille. ANP ROTTERDAM Elmont verloor in de klasse tot 73 ki logram in de halve finales van de Rus Mansoer Isajev, Bosch in de categorie tot 70 kilogram van de Spaanse Ceci lia Blanco. Elmont bereikte dankzij overwinningen op Renat Mirzalijev uit Azerbeidzjan (ippon), Rasul Bo- qiev uit Tadzjikistan (yuko) en de Hongaar Attila Ungvari (waza-ari) de halve eindstrijd. De nummer twee van het afgelopen WK legde het daar- in in de verlenging (golden score) af tegen Isajev, die een waza-ari op het bord zette. Bosch hoefde pas in de kwartfina- les voor het eerst in actie te komen. De wereldkampioene van 2005 ver- sloeg daarin met een yuko de Chinese Meiling Zhang, maar moest vervol- gens op ippon haar meerdere erken- nen in Blanco. Voor Guillaume El mont, de broer van Dex, duurde de Grand Prix slechts een ronde. De voormalig wereldkampioen ging al in zijn eerste partij in de klasse tot 81 kilogram onderuit tegen de Duitser SvenMaresch. Omdatbeidejudoka's in de reguliere en extra tijd niet tot scoren kwamen, velden de scheids- rechters het oordeel. 'Geest en li- chaam waren al op vakantie', meldde Elmont op zijnTwitterpagina. Elmont veroverde in 2005 de we- reldtitel. Tijdens de laatste WK, in I September in Tokio, eindigde de Ne derlandse judoka als zevende. 'Was geen energie meerovervoorwedstrij- den, heb zwaar rust nodig', aldus El mont na zijn vroege uitschakeling in Abu Dhabi. Elisabeth Willeboordse verloor in de kwartfinales van de Frangaise Cla- risseAgbegnenou (ippon). O In Wales drinken ze nogal wat. De bondscoach van het land zegt dat Gareth Bale net zo goed kan worden als Lionel Messi. ui.'wn- <.ira Een wereldrecord bij de ijshockeywedstrijd EHC Munchen-Straubing Tigers. Beide ploegen beslisten het duel pas na een half uur penalty's nemen. De eigenaar van Totilas heeft een nieuwe berijder gevonden. Hij wil niet zeggen wie.Wijhebben gehoord: oude man met lange baard en een mijter.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 23