Ict-studenten helpen u bij veilig internetten Actueel Aaahh... dat ZIT! 'DEN ROTTERDAM?' ooo Zorggroep Rijnmond ligtsindsvorige weekondervuur. De bezuinigingen indezorgzoudentot gevaarl ij ke situaties I e i d e n Michelin Aantal sterren blijft gelijk in regio Rijnmond Zorg Ouderenzorg in Rijnmond Onderzoek MC Druppel bloed verraadt leeftijd van dader Ik wilde eens zien hoe het met de zorg in de praktijk gaat' 0900 - 200 12 12 ISOcnoil www.studentaanhuis.nl Rotterdam-Den Haag, een samenwerking Beter laat dan nooit... De computer wordt voor steeds meer dingen gebruikt: van producten aanschaffen tot het gebruik van sociale netwerken. Hierbij geeft u regelmatig uw persoonlijke gegevens vrij waardoor de kans op misbruik ontstaat. De Ict-studenten van Student- aanhuis.nl helpen u op uw eigen computer bij het nemen van maatregelen, zodat u vei lig kunt internetten. De Ict-studenten helpen u thuis bij het installeren van anti-spy- ware en virusscanners zodat uw computer vrij blijft van virussen en reclame. Ook kunnen zij uw automatische updates en beveili- ging goed instellen waardoor uw computer altijd op de hoogte is van de meest actuele virussen. Daarnaast lossen de studenten digitale problemen op, zoals e-mailproblemen, het instellen van een (draadloos) netwerk of het aansluiten van digitale tele- visie. Bovendien geven de stu denten priveles op uw eigen computer aan de hand van uw eigen vragen en wensen. Op werkdagen van 10 tot 17 uun Tarieven: Lidmaatschap le jaar 9,- Voorfietskosten 9,- Tarief 9,- per half uur Voor meer informatie kijkt u op: Het is voor velen misschien een nachtmerrie maar voor verreweg de meeste Rotter- dammers klinkt het toch lo- gisch: waarom zou je als stad Rotterdam niet intensiever sa- menwerken met buurstad Den Haag? De randsteden delen immers al een snelle metrolijn (Randstadrail) en sinds kort ook een luchthaven (Rotter- dam-The Hague Airport). De burgemeesters van de twee steden vinden het in ieder ge- val hoog tijd om de steden meerte laten samenwerken om elkaar zo minderte becon- curreren. Ahmed Aboutaleb en Jozias van Aartsen kwamen vorige week bij elkaar om in een onderonsje af te spreken 'elkaars ruggen te krabben'. Voorbeelden te over: Een cruiseschip in Den Haag? Nee, zou Van Aartsen dan antwoor- den. 'Die hebben we al in Rot terdam. De steden tellen bij el kaar zo'n 2,2 miljoen inwoners. Het Nederlandse bedrijfsleven gaat met ruim dertig Onatuurorganisaties afspraken maken om economie en natuur beter in harmonie te houden. MaasstadPers Woensdag24november20i0 Van de redactie ROTTERDAM De regio Rijnmond is geen nieuwe Michelinster rijker. Dinsdag zijn de prestigieuze sterren weer uitgedeeld en af- genomen. Regio Rijnmond teltzeven sterrenrestaurants. Parkheuvel in Rotterdam heeft er twee. 'Negatief, eenzijdig maar gebaseeid op de realiteit' Onze nieuwste tijdelijke aanbieding? Gaat u daar maar even voor zitten! Samen met Leolux bieden wij de Pallone Limited en de Scylla Flavours aan voor maar Daarnaast zijn er nog zes res taurants met een ster. Deze bevinden zich in Gorinchem, Rijsoord, Noordeloos en Rot terdam. Hier komt dus geen verandering in. Alle regio-res- taurants behouden hun ster- renstatus. Nederland telttwee restaurants met het maximum van drie sterren, Oud-Sluis in het Zeeuwse plaatsje Sluis en De Librije in Zwolle. Dat blijft in 2011 dus ookzo. Negen res taurants hebben een ster erbi j gekregen. Zij gingen alien van 0 naar1O Van de redactie ROTTERDAM Onderzoekers van het Eras mus MC hebben een methode gevonden waarmee het moge- lijk wordt om met slechts een druppel bloed een inschatting te maken van de leeftij d van de onbekende persoon van wie dezebloeddruppel afkomstig is. De geschatte leeftijd vormt een aanknopingspunt voor het opsporen van een onbe kende dader van een misdrijf of het identificeren van slacht- offers van rampen. De onder zoekers publiceren hun bevin- dingen in het tijdschrift 'Current Biology'. Om de leef tijd van een onbekende per soon te achterhalen, was het tot nog toe noodzakelijk om te beschikken over materiaal alstandenofbotten. O Van de redactie ROTTERDAM Het kleinschalig wonen voor demente ouderen in Rotter dam is niet heiligmakend en voldoet niet aan de verwach- tingen diebewoners en mede- werkers hebben. Dat schrijft journalist Ivo van Woerden vandaag in HP/De Tijd. Van Woerden ging twee maanden undercover bij diverse zorgin- stellingen van Zorggroep Rijn mond en doet zijn bevindin- gen nu uiteen in een tweeluik in het Haagse weekblad. Vori ge week werd het eerste deel van de serie al gepubliceerd en zorgde voor veel commotie, niet alleen in het Rotterdamse. De PvdA-fractie in de gemeen- teraad stelt vragen en in de Tweede Kamer roeren de Soci- alistische Partij, GroenLinks en de PvdA zich. De onthul- lingen van Van Woerden zijn dan ook niet mals. "Dezorgin de verpleeg- en verzorghuizen is inmiddels dusdanig uitge- kleed dat er niet alleen mens- onterende, maar ook onveilige situaties zijn ontstaan", zo zegt Van Woerden. De journa list kwam twee jaar geleden op het idee om te verhalen over de zorg. "Ik heb toen twee we- ken onderzoek gedaan naar de toestanden binnen de zorg maar dat was voor mi j n gevoel niet voldoende. Ik wilde een diepgaand achtergrondver- haal maken want de zorg raakt ons allemaal. Voordat ik tot mijn undercoveractie kwam, heb ik meermalen geprobeerd om het via de reguliere manie- ren te doen. Dus bij verschil- lende instanties in Rotterdam gevraagd of ik langdurig mee mocht lopen met de verzor- gende maar daar kreeg ik geen toestemming voor. Instellin- gen wilden alleen toestem- De ouderenzorg. Ooit zullen we het allemaal nodig hebben. frank muller/hh ming geven als zijzelf de regie in handen zouden krijgen. Dat wilde ik niet en uiteinde- lijkheb ikmaar 'gesolliciteerd' en ben undercover gegaan", vertelt Van Woerden. De jour nalist werkte twee zomer- maanden in 'Het Kompas', 'De Burcht' in Alexander Pol der, 'Siloam', 'Pniel' in Kralin- gen en de 'Oranjehof in Zuid. Vooral het zogeheten klein schalig wonen voor demente ouderen is niet wat iedereen er van verwacht. Het veel beju- belde project zou de oplossing moeten zijn voor demente ou deren die 24-uur per dag ver- zorging zouden krijgen en door het kleinschalige karak- tereen 'huiselijk gevoel' moest gevenVolgens het verslag van Van Woerden zijn die beloften niet waargemaakt. „Ik moest in mijn eentje negen demente ouderen verzorgen. Van sa men koken of koffie zetten kwam niets terecht Voor deze mensen had ikzelfs min der tijd dan voor de ouderen in de grotere zorginstellin- gen." Directeur Arie Kars van Zorggroep Rijnmond vindt het verhaal van Van Woerden 'eenzijdig' en 'negatief. Maar zegt ook dat het verhaal 'geba- seerd is op de werkelijkheid'. Kars: "Ik heb een heel dubbel gevoel over het verhaal. Ener- zijdsiserdeverantwoordelijk- heid die ik draag voor de zorg van onze ouderen en ander- zijds is er de trots die ik voel voor mijn medewerkers. Het verhaal doet mij wat dat be- treft pijn." Van Woerden vindt het op zijn beurt kwalijk dat Kars het verhaal vooral nega tief vindt. "Ik ben er niet met een gevoel in gestapt van 'laat ik eens kijken wat er allemaal mis is in de zorg'. Ik ben het Voor een overzicht van readies van lezers: lees meer op pagina 5. gaan doen om te zien hoe de zorg in de praktijk werkt. We horen allemaal dat het zo be- langrjjk is en dat het slecht gaat in de zorg met te weinig handen aan het bedDat wilde ik met eigen ogen zien. Ik heb opgeschreven wat ik heb mee- gemaakt en wat ik heb gezien engehoord." De ervaringen van Ivo van Woerden als verzorgende in bij kleinschaligewoonprojec- ten voor demente ouderen is vanaf vandaag te lezen in tijd- schrijft HP/De Tijd. O

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 3