Actueel Kiezenvoorde beste sporters 0M EIST TBS D00DRDDER STOP OP HULP EX-H0EREN 0MABER00FT,ECHT! ooo Rabobank Stemmen Sportnominaties Van Bronckhorst genomineerd voor Rotterdam Sportstad Award Reacties Lezers deelden hun zorg-verhaal met ons brengen?- Kail ikmiju moeder nog veiligweg- Beste redactie en natuurlijk Ivo van Woerden, Hallo redactie, Beste redactie, Opzettelijk doodrijden Humanitas maakt zich grote zorgen Verdachte kort daarna opgepakt 9|e Een herboren Zwaanshals, iets om te vieren. 6-daagseRotterdam Bos Terpstra Stam Mulder met optredens van Frans Bauer, Jan Smit en Frans Ouijts 6 -11 januari 2011 Ahoy Rotterdam MaasstadPers Woensdag24november20io Het is aan sportliefhebbers om te bepalen wie 20 decem- ber in het Nieuwe Luxor de Rotterdam Sportstad Awards krijgen uitgereikt. Van de redactie ROTTERDAM Alle prestaties van Rotterdam- se sporters, clubs, coaches en vrijwilligers zijn gewogen, te- gen het 1 icht gehouden, bedis- cussieerd en nog eens gewo gen maar het ei is gelegd. In zeven categorieen zijn drie ge- nomineerden bekendgemaakt die in 2010 meedingen naarde Rotterdamse sportprijzen. Woordvoerder Irene Warbout legt uit dat de 'longlists' met sportprestaties aan de hand van stringente criteria worden uitgedund. Bij individuele sporters zijn podiumplaatsen op internationale kampioen- schappen hetuitgangspunt of een Top 6-klassering op de Olympische Spelen. Teams moeten landskampioen zijn of bij internationale toernooi- en een medaille hebben be- haald. "Maar de jury is vrij andere internationale presta ties in te schatten als vergeli jk- baar met deze criteria." Nu de genomineerden bekend zijn, is het voor een belangri j k deel aan de Rotterdamse sportlief- hebber om te bepalen wie de Rotterdam Sport Awards win- nen. Stemmen kan via het in ternet. Bij de sportvrouwen zijn darter Francis Hoenselaar, korfballer Suzanne Struik en judoka Elisabeth Willeboord- se genomineerd. Flet drietal haalde EK-goud. Willeboord- se voegt daar een gouden plak aan toen tijdens het WK judo voorlandenteams. Bij de man- nen zijn voetballer Giovanni van Bronckhorst, hockeyer Je- roen Hertzberger en tafelten- nisser Ronald Vijverberg uit- verkoren. Van Brockhorst nam afscheid met een tweede plaats op het WK voetbal en Herz- berger behaalde met het hoc- key-Oranje WK-brons. Vijver berg won het WK tafeltennis voor mindervaliden. Op de shortlist van teams staan honkbalclub Neptunus, het vrouwenteam van Rotterdam Atletiek en de roeiers van Ska- di. Neptunus boekte een re cord met het dertiende lands- kampioenschap. Skadi won voor de vijfde maal op rij de nationale universiteitswed- strijd Varsity'. Ook een record RA werd, naast landskampi oen, tweede in de Europa Cup. De coaches waarop gestemd kan worden zijn Ton Dunk (boksen), Steve Janssen (honkbal) en Chris de Korte (judo) en bij de talenten heb ben karateka Nick Gerrese (goud bij Grand Prix), roeier AnnickTaselaar (goud bij ju- nioren regatta) en hockeyer Kiki van Wijk (goud bij EK jeugd) een nominatie op zak. Voor twee andere awardcate- gorieen zijn minder harde cri teria te bedenken maar dat maakt deze prijzen niet min der waardevol. Vrijwilligers zijn van onschatbare waarde en ditmaal worden Trudy van Bregt (WION), Aad van Dijk (Rotterdam Atletiek) en Jef frey Middelburg (Rotterdam Basketbal) in het zonnetje ge- zet met de nominatie voor een Sportstad Award. De Gehan- dicaptensportprijs kent ook drie kanshebbers. Voetbalclub AGE ziet haar vasthoudend- heid beloond bij het initieren van G-voetbal. Dezetakgroei- de in 2010 van twee naar 23 leden. Tennisvereniging Alexanderstad die 41 G-leden telt, zag in 2010 haar lobby be loond om gehandicaptenten- nis een plek te geven binnen de tennisbond en Unity'99 timmert a! jaren aan de weg met budolessen voor autisten. Van heinde en ver komen kin- deren naar de lessen van Pa trick van Daalen. O Stemmen kan op de website: www.rotterdamsportstadawards.nl Ouderenzorg houdt de gemoederen bezig r-rrw N-'TPV, - r .V;-T- De ouderenzorg in Nederland lijkt meer rozengeur en manenschijn dan dat het in werkelijkheid is. Als er problemen zijn binnen de ouderenzorg, levert dat al- tijd veel lezersreacties op. Logisch, want vroeg of laat krijgen we er allemaal mee te maken. Ook onze lezers ma- ken zich zorgen. Hieronder een kleine selectie. Van de redactie ROTTERDAM Ten eerste, wat een briljant idee om dit aan te pakken. Wij, de verzorgenden, die deze ouderen proberen zoveel mogelijk te geven wat in onze macht licht, mislukt door- dat de meeste verzorgingshuizen op sterven na failliet zijn. Ter- wijl de overheid beweerd dat er genoeg geld is en dat wij niet zo mogenzeuren! Eerlijkgezegd, ben ikbangomouderte wor den. O J.B. Ik wil even reageren op uwartikel over de ouderenzorg. U heeft inderdaad gelijk dat deze met sprongen achteruit gaat maar hoe komt dit nu? Naar mijn mening, uit ervaringen die ik zelf zie, omdat er zeer recent vaste, goede en zeer gemotiveer- de medewerkers uit zijn gegooid en zijn vervangen door mensen die via een of andere instantie verplicht worden om dit werk te moeten gaan doen. Dit speelt hoofdzakelijk op de werkvloer en dat zie je nietgebeuren in het midden- of hoger management. Dus ouderenzorg instellingen wordt eens wakker en zorg dat er meer doeners i.p.v. denkers komen,dan gebeurt er eindelijk mis- schien eens positiefs in de ouderenzorg. En dan wel de juiste mensen. O J. A. de Jong, Hoogvliet Zelf ben ikgediplomeerd ziekenverzorgende en al zeker23jaaraanhet werk in de zorg. Toen ik het verslag had gelezen dacht ik he he er is iemand die is slim is, en zelf gaat kijken hoe hetin de zorg aan toegaat. Ei- genlijkvindikhetvreselijkom in de zorg te moeten werken op dit moment, het is dat je het vreselijk voordebewonersop jeafdeling. In een nachtdienst alleen op 34 bewoners te werken is echt zwaar! Kapot ben je s ochtends en dan om 6.00 uur met een koudekwakappelmoesbij be woners naar binnen mag wer ken omdat er de volgende och- fend geen gediplomeerde aan- wezigis. Schandaligendetra- nen staan me regelmatig in de ogen. De situatie is om te hui- len. O W. uit Rotterdam Justitie in Rotterdam heeft tbs geeist tegen de 64-jarige Geert van O. uit Oude-Tonge die op 29 maart de 55-jarige Lies van de Welle uit Oolt- gensplaat mogelijk opzette lijk dood reed. Van 0. had het op Van de Welle voorzien, sinds een ruzie begin 2007. Drie jaar geleden zou de ver- dachte zijn mishandeld door het latere slachtoffer. De man was zo boos dat de politie daar niets mee deed dat hij besloot het recht in eigen hand te nemen. In 2009 sloeg hij het slachtoffer met een alumini um pijp op het hoofd. Daarna volgde de fatale aanrijding in Ooltgensplaat. Volgens des- kundigen was de man destijds vol ledig ontoerekeni ngsvat- baar. Justitie eiste daarom geen celstraf, maar alleen tbs. De vierde januari 2007 staat centraal in het hele verhaal. Volgens de verdachte was dat een kenteringin zijn leven. De rijkssubsidie voor prostitu- ees die uit het vak willen stap- pen, wordt waarschijnlijk stopgezet. Dat schreef dagblad Trouw dinsdag. Volgens Stich- ting Humanitas in Rotterdam zal dat grote gevolgen hebben voor allerlei projecten die in Rotterdam lopen om prostitu- ees en ex-prostituees te hel- pen uit het 'wereldje' te stap- pen. Het'uitstapproject' is volgens Humanitas zeer suc- cesvol. De stichting begeleidt de ex-prostituees bijvoorbeeld naar werk. Veel prostitees staan mijlenver af van van de 'gewone' arbeidsmarkt en hebben hulp nodigbij hetvin- den van hun weg. Op de Alkenoord in Capelle aan den IJssel heeft de politie din- dagmiddag een man opgepakt die kort daarvoor een bejaarde zou hebben beroofd. De vrou w liep op straat toen dedaderspullen uit haarrol- latorgriste. De politie was er snel bij en kon op basis van het signale- ment een verdachte aanhou- den. Hij is vastgezet. In de feestweekenden op 27 en 28 november en 18 en 19 december worden de straten random het Zwaanshals omgetoverd tot een feestelijk gebied. Bezoekers kunnen op deze dagen genieten van muziek, lekker eten, straattheater, speciale acties en nog veel meer. Tickets: Kassa Ahoy, 0900-2352469 of www.zesdaagserotterdam.nl

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 5