Wij blijven doneren! INSPIREREND INTERIEUR IDEE ooo Oud Nieuws Goed plan? ZONDAG OPEN 'Wonendin eenwijkdie elkeseconde verandert.' Q VSBfonds www.vsbfonds.nl Hoezo afgeschreven? Mooie verhalen worden door ons opgeschreven Laat ons uw foto s zien en vertel over de mooie momenten in uw leven. MaasstadPers komt langs bij bejaardenhuizen en u kunt aanschuiven. OOO ^jjPr L -ft s Projecten, groot of klein, f VSBfonds is altijd op zoek ii naar initiatieven die de lM kwaliteit van leven in Nederland verbeteren. 'RENDS tjB Shopping Center 60 WOONSPECIAALZAKEN alexandriumwoonmall.nl 'i dewijkmewiT gers. "Ikwas een echte klusjes- man, manusje van alles. De carrosserie, het onderstel, de remmen. Noem het op en ik heb eraan gewerkt. Hardwer- kenwashetook. Ikwasertoen de enige allochtoon, maar hield me vooral bezig met me- zelf. Trok me niets aan van nare opmerkingen of oncol- legiale toestanden. Ik zorgde ervoor dat de klus waar ieder- een acht uren aan moestsleu- telen, binnen zes uren was ge- klaard. Zo had ik geen problemen metanderen, maar zij wel met de baas.vertelt de levensgenieter met een onver- valste sneer. Roman Lodewijk Monk werd geboren in 1945 te Lei- ding, een plaatsje ten westen van Paramaribo. Hij genoot het gezelschap van negen Roman Lodewijk Monk in zijn jonge jaren. PRIVeCOLLECTIE broers en zussen. "Ik ben het derde kind. Zou de vierde zijn geweest, maar het tweede kind van mijn ouders overleed toen ze een paar maanden oud was." De lagere school heeft Roman nooit afgemaakt en zijn eerste echte baan kreeg hij daarom al op zijn veertiende, bij Fernandes. Een bedrijf dat oorspronkelijk alleen aande- len had in houthandel en de productie van zeep. Nu staat het merk vooral bekend om zijn tropische frisdranksoor- ten. "Ik heb ex, ook bij de aluin- aarde fabriek Suralco op Para- nam, tot mijn 27ste jaar ge werkt en besloot daarna om de oversteek naar Nederland te maken." Monk onderbreekt plotse- ling zijn verhaal. Met een dankbaar gebaar ontvangt hij wederom de groet van twee buurtgenoten. Maar nu wordt er met een van de passanten ook een praatje gemaakt en moet het interview dus maar even wachten. Monk: 'Waar ben je geweest?' De oudere man met in de hand een wan- delstok reageert: 'Naar de be- lastingdienst.' 'Problemen?', vraagt Monk. De man knikt, waarna Monk glimlachend vervolgt met nuttig advies. De man neemt het advies ter har- te, reikt Monk de hand, be- dankt en vervolgt schoorvoe- tend zijn weg. Maar op het moment dat het interview ein- delijk weer op gang lijkt te ko- men verschijnt Henk, een goede buurtvriend van Ro man, en wurmt zich prompt in het gesprek. 'Jij vat zo nog een keer kou', snauwt Henk naar zijn vriend, relaxt onder- uitgezakt in zijn scootmobiel. 'Waarom denk je dat nou weer?', reageert Roman la- chend. Henk: 'Omdat je hier altijd veel te lang staat te kou- kleumen.'Alswij Henkvragen waarom hij denkt dat zijn vriend Roman zo vaak hier buiten op het hoekje te vinden is reageert hij snel: 'Voor de lekkere wijven.' Iedereen ligt krom van het lachen waarna wordt besloten het gesprek wederom op te pakken, en maar meteen het belang van vriendschap te dui- den. 'Dat is ook de reden dat ik Suriname verliet voor Neder land, Rotterdam en Croos- wijk. Al mijnvriendenvertrok- ken naar Nederland. Dus kwam ik op 27-jarige leeftijd naar Rotterdam. Maar ja, alsze gaan slopen bij mij in de Pij- perstraat moet ik misschien noodgedwongen de wijk uit. Of ikverhuis naarde 55-plus- serwoning iets verderop in de straat, tegenover de Zaagmo- lenbrug. Ik weet het niet, we zien het wel." Roman zelf kan maar op een manier omschreven wor den: Een gepassioneerde ob servant, best ingetogen en op zichzelf, maar nogal ver- knocht aan de omgeving. Zo staat Roman Monk erbij en kijkt ernaar. Zijn Crooswijk. Op het drukke kruispunt Crooswijkseweg - Crooswijk- sestraat - Pijperstraat. Waar auto na auto voorbij zoeft, mensen aan het zebrapad smeken om een oversteek- gunst, buurtjochies op opge- voerde scooters zich aan een wheelie wagen en ouderen zich voetje voor voetje bege- ven naar de laatst overgeble- ven vooroorlogse woningen achter het Schuttersveld. In zijn ogen waarachtig prachtig allemaal, maar net zo vergan- kelijk. "Dat is het leven!O MaasstadPers Woensdag24 november20io aanvragen op Kijk of u voor uw maatschappelijke of culturele plan een donatie kunt Kom voor inspiratie en nieuwe woonideeen naar Alexandrium Woonmall. Goed bereikbaar via de A20 afslag 16 Pr Alexander/Capelle a/d IJssel en met het openbaar vervoer trein metro station Pr. Alexander.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 7