De Ondernemer S0WET0 K00R IN LUXOR MILITAIRE OEFENING TRAMS OP OUDJAARSDAG? DegrootsteenenigeUGG-outletvindjevoorheelevenin Rotterdam. Je vi ndt ze fantastisch ofje haat ze, d ie UGG s. VANDERKWAST Chinese geneeskunde Interview Schoenen en nog eens schoenen 'Het wordt spectaculair, groots. Let op mijn woorden.' IJsbaan Actiegroep wil schaatsbaan voor Rotterdam Geslaagde actie Zusterklooster blijft toch behouden ERNEST Kunst en Cultuur Koninklijke Marine OOO Bruisend centrum Doek valt voor Baja Beachclub AAeppel aan de AAaas Vinger aan de kerk houden Naast Het Bruidshuis op de West-Kruiska- de iseen praktijk- ruimte gewestigd voortradi- tionele Chinese geneeskun de en acupunctuur. Ik stap er op een dinsdagmiddag bin- nen. Achter de toonbank staat een kleine vrouw. Ze weegtkruidenaf. Alsze daarmee klaaris, vertel ikdat ik graag een schoudermassa- ge wil. 'Nu?' vraagtze ge- schrokken. Ik antwoord dat het geen haast heeft, maar dat het wel prettig zou zijn als ik vandaag geholpen kan worden. 'Nu?' zegt de vrouw nog een keer. Ik besluit te knikken en zeg: 'Nu.' De vrouw begint in het Chinees te roepen. Even denk ik dat ze het tegen mij heeft, maar dan gaat er een deur open. Een man in een witte jas stapt de ruimte binnen. Hij geeft mij een hand en zegt iets in het Chinees. Mis- schien zegt hij dat hij de dok- ter is, maar het kan ook dat hij zijn naam zegt. We gaan een trap af en komen in de praktijkruimte. Het is er kou- der dan op straat. Ik moet mijn bovenkleding uittrek- ken en op een massagebank plaatsnemen. Hetvolgende moment wordt er in mijn schouders geknepen. De man in de witte jas zegt wat in het Chinees. En begint dan har der te knijpen. 'Do you speak English?'vraag ik. De man antwoordt:'Nu?' Het is de stress die mij naarde praktijkruimte heeft geleid. Mijn nek, mijn schou ders zijn van hout. Na een rondje bellen bleek geen en- kele osteopaat in Rotterdam de komende tijd ruimte te hebben in zijn agenda. Daar- om besloot ik zelf op zoek te gaan. Op de West-Kruiskade had ik meteen beet. Maar wat ik precies had gevangen, wistikniet. De Chinese man legt gla- zen bollen op mijn rug. Hij heeft ze met vuur vacuiim- getrokken. Hoe hij dat doet, weet ik niet. Ik lig met mijn hoofd in het gat van de mas sagebank. Maar het moet een verkeerde techniek zijn, want de bollen vallen steeds op de vloer. De Chinese man raapt de bollen op en beves- tigtze weerop mijn rug. Dat gaat zeker een kwartier zo door. Het doet me denken aan een act van Benny Hill. Dan houdt de man ermee op. 'Betalen,' zegt hij. Het eer- ste Nederlandse woord. Als ik hem verbaasd aankijk, zegt hij:'Nu.' O Ernest van der Kwast is schrijver. Onlangs verscheen zijn boek Mama Tandoori. De gezelligheid van Van den Assem, en koffie... Irwin Ment ROTTERDAM Via de achteringang aan het Rodezand mogen we even binnenspieken. 'Kom op jon- gens, tempo, tempo!', moe- digt een luidkelige opzichter zijn werkers aan. Methetzweet op hun voorhoofd voert deze eindeloze ketting van sjou- wers een ongelofelijk grote partij dozen, waarin de aller- nieuwste UGG-wannahaves, het monumentale pand uit 1923 binnen. This is it! Waanzinnig he?', verwelkomt Van den Assem groep directeur Berry ons. De fonkel in zijn ogen on- derstreept het enthousiasme voor de aanstaande opening van de eerste UGG Australia outlet store in Europa, vrijdag 26 november aanstaande. Maar om te weten hoe het al- lemaal zover heeft kunnen komen moeten we honderd jaar terug in de geschiedenis. 1910, het jaar dat specialist 'in het betere schoengenre' Lam- bertus van den Assem (Berry's grootvader) Brabant verlaat en de Rotterdamse schoendrager verblijdt met zijn ambacht. 'Wie bij Van den Assem de winkel uitliep nam met zich mee niet alleen een kwaliteits- schoen, maarvooral de warme herinnering van een bijzon- dere service, inclusief bakje koffie', aldus de kleinzoon en voortzetter van de traditie. 'Een bezoek aan onze winkels moet een beleving zijn. Maar dat begint vaak bij iets sim- pels, namelijk het aanbieden van een stoel. Zo ging dat hon derd jaar geleden en nu nog.' In de centrale hal van het oude postkantoor, onder het nog steeds imposante gebo- gen dak, op 22 meter hoogte, gaan intussen de werkzaam- Barryis erklaarvoor. De grote uitverkoop van UGG's. vincent van dordrecht heden onverstoord door. Het pand dat ooit plaats bood aan Rotterdammers die in lange rijen hun postpakketten moesten afwachten wordt omgetoverd tot een soort win- terwonderland. Zeg maar 'Post Rotterdam' gepimpt, a la UGG Australia style. 'Je kunt zo'n wereldmerknatuurlijk niet in een seksloos pakhuisje weg- drukken', stelt Berry geksche- rend. 'Daarom met een be- drijfshuisvesting gebeld en hierstaanwedan.' Na de succesvolle opening van degrootsteUGG Australia shop-in-shop in de Benelux ('Shoe Club' aan de Meent) in 2009, lijkt Van den Assem Twee Grammy Awards, een Oscarnominatie en optredens met de grootste popsterren ter wereld. Het Soweto Gospel Choir heeft een staat van dienst waar je u tegen zegt en behoorttoteen van de beste gospelkoren ter wereld. Het, in iedergeval beroemdste, gos- pelkoor is 26 stemmen sterk en werd bekroond met twee Grammy's. Deze Zuid-Afrika- nen, afkomstig uit de kerken van Soweto, kunnen Nelson Mandela, Oprah Winfrey en Desmond Tutu tot hun fans re- kenen. In prachtige kostuums en vol overgave bezingen ze het leven. 'Je hoeft niet gelovig te zijn om gei'nspireerd te ra- ken,' schreef The Sunday He rald. En Soweto komt nu naar Rotterdam. Volgende week dindag staan de Zuid-Afrika- nen in Nieuwe Luxor en zingen de sterren van de hemel. Voor meer informatie kijk op www. luxortheater.nl klaar voor opnieuw een hoog- tepunt. Hiervoor worden kos- ten noch moeite gespaard. 'We gaan nu echt de winkel inrichten. Hier bijvoorbeeld wordt UGG Austral ia groot op display geplaatst,' Berry wijst naar een zes meter hoge pro- jectiemuur die de bezoeker bij het betreden van het pand meteen in het oog zal sprin- gen. 'Overal komen er ook kerstbomen te staan. Een DJ zal er de boel aan de gang brengen. Je moet het zo voor- stellen: een ovale setting waar je om- en doorheen kunt wan- delen, met in het hart van de winkel een belangrijk plein waarover een catwalk, inclu sief aangeklede etalagepop- pen.' Dat de ondernemer groots uitpakt blijkt uit de enorme investering in belichting van de immense hal. demand wordt ingevlogen vanuit En- geland, speciaal voor het licht. De Koninklijke Marine oefent deze week in de haven van Rotterdam bij het beschermen van de haven tegen terroris- ten. Het gaat om de zogeheten duik- en demonteergroep. Met een robot zoeken ze de bodem en schepen af of er ex- plosieven te vinden zijn. De SS Rotterdam doet ook mee. Het is de tweede grote oefening in de haven. Het wordt spectaculair, dat verzeker ik je.' Maar tot slot waar het alle- maal echt om draait, in ieder geval tot rond de jaarwisse- ling. Hoe zit het met die over de hele wereld zo mateloos populaire met schaapswol ge- voerde UGGs, waarde mensen tochvooral voor komen. Berry legtuitentipt: 'Werkt allemaal vrij simpel. De UGGs hebben allemaal verschillende kleurlabels, wel- ke corresponderen met een van de drie uitgiftebalies. Kies een laars, of een van de vele ac cessories in de speciaal daar- voor ingerichte hoek, loop naar de balie en het artikel wordt gehaald. De mensen die via social media een VIP pas hebben weten te bemachtigen krijgen versneld toegang tot de entree en kassa. Maar voor een ieder, en dit is een tip, de hele bende is serieus afge- prijst!' O MaasstadPers Woensdag24november2cno Van de redactje ROTTERDAM In het stadhuis heeft een groep schaatsliefhebbers afgelopen maandag ruim "vijfduizend handtekeningen overhandigd aan wethouder Laan. De actie is een oproep om een kunstijs- baan te bouwen in Rotterdam. Want Rotterdam roept al jaren de sportstad van Nederland te willen worden en ondertussen hebben we ook al veel acco- modaties maar een ijsbaan nog niet. Devoorstanderswij- zen op andere steden in de buurt, waar wel een ijsbaan is, met een baan van 400 meter. Zelfs steden die een stuk klei- nerzijn, zoals Hoorn, Alkmaar of Haarlem, hebben een ijs baan. De ijsbaan werd jaren geleden al aangekondigd bij het nieuwe Stadion De Kuip. Maar die komst staat op losse schroeven. O Van de redactie ROTTERDAM De gedeelteli jke sloop van het klooster aan de Robert Fruin- straat gaat definitief niet door. Aanvankeli jk had een vleu- gel van het klooster moeten plaatsmaken voor een nieuwe gymzaal voor de nabijgelegen Mariabasisschool. Doorpro- testen van bewoners heeft de gemeente nu besloten om het oude gebouw toch niet te slo- pen, maar te renoveren en om de gymzaal aan de achterzijde van het klooster te bouwen. 'Het gebouw is ruim honderd jaar oud en monumentaal', zegt raadslid Judith Bokhove van GroenLinks die achter de actie van de bewoners staat. Ik vind het geweldig dat er nu een altematief plan is, dat bo- vendien kostendekkend is.' O De fracties van GroenLinks en de PvdA vragen zich af of het mogelijk is het openbaar ver- voer op oudjaarsdag ook na 20.00 te laten rijden. In een brief naar het college schrijven zij dat Rotterdammers, zeker tijdens de laatste dag van het jaar, de auto Never willen laten staan als zij uitgaan. Omdat het openbaar vervoervanaf 20.00 niet meer gaat, zijn mensen aangewezen op de benenwagen of de taxi's. Een eenieder die ooit geprobeerd heeft een taxi te krijgen op oudjaarsdag weet wat een onbegonnen werk dit is. De partijen vinden verder dat door het ontbreken van het openbaar vervoer het cen trum moeilijkerte bereiken is en het daarom minder bruisend is dan zou kunnen. Nu maar hopen dat de frac- tieleden van GroenLinks en PvdA zelf achter hetstuur van de tram gaan zitten. De Baja Beachclub is failliet. Na vijftien jaar heeft de discotheek met schaarsgeklede seveersters en breed geschouderde obers de deuren moeten sluiten. GroenLinks baalt dat Rotterdam het Nieuwjaarsfeest heeft afgeblazen.Ze vrezen dat Rotterdam door het hui- dige beleid een Meppel aan de Maas wordt. 0m het religieus erfgoed op de (politieke) agenda te houden is een Platform Religieus Erfgoed Zuid-Hol- land actief. Ze hebben er nu zelfs een eigen website bij.

Maaspost / Maasstad / Maasstad Pers | 2010 | | pagina 8